Προς το περιεχόμενο

Iqos: νέα μορφή καπνίσματος


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 15/5/2018 στις 8:28 ΠΜ, zananiro είπε

Δεν ξέρω αν ακόμα ισχύουν τα ίδια, θα σου πω τη δική μου εμπειρία. Υποθέτω έχεις λογαριασμό στο site, αν δεν έχεις κάνεις εγγραφή. Θα αγοράσεις online την υπηρεσία πρόγραμμα εξυπηρέτησης Qoach, είναι δωρεάν. Από εκεί και πέρα θα σε πάρουν μετά από μερικές ημέρες τηλέφωνο. Θα σου κάνουν κάποιες ερωτήσεις σχετικά με την εμπειρία χρήσης και θα σε ρωτήσουν αν θες να σε ξανακαλεσουν, απαντάς Ναι. Στο 2ο τηλεφώνημα νομίζω κάνουν έκπτωση 50% για αγορά κουτας, στο τρίτο τηλεφώνημα σου κάνουν δώρο το holder. 

σίγουρα δεν ισχύει για όλους, να προσθέσω ότι και από τη δική μου εμπειρία το πρόγραμμα coach θα πρέπει να το κάνεις άμεσα με την πρώτη αγορά από το site και όχι αργότερα (γιατί σου λένε φιλε το χρησιμοποιείς τόσο καιρό γιατί τον θες τον coach?) και δεν είναι σίγουρο ότι θα πάρεις κάποιο δώρο (έχω αρκετές περιπτώσεις φίλων που προσπάθησαν με διάφορα "τεχνασματα" και δεν πήραν τίποτα... βέβαια δεν έχεις να χάσεις κάτι και να δοκιμάσεις.

ένα άλλο που δεν ξέρω γιατί δεν έχει αναφερθεί (ως θετικό φυσικά) είναι ότι σου στέλνουν κατά διαστήματα προσκλήσεις για online ερωτηματολογια τα οποία αν δεχτείς να τα συμπληρώσεις σου δίνουν χρήματα (είτε στο paypal είτε με τη μορφή virtual mastercard). Εγώ πχ από το Νοέμβριο πρέπει να έχω απαντήσει σε τουλάχιστον 25-30 ερωτηματολόγια και έχω πάρει συνολικά γύρω στα 100 ευρώ (που έγιναν κούτες φυσικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, leftys είπε

 

ένα άλλο που δεν ξέρω γιατί δεν έχει αναφερθεί (ως θετικό φυσικά) είναι ότι σου στέλνουν κατά διαστήματα προσκλήσεις για online ερωτηματολογια τα οποία αν δεχτείς να τα συμπληρώσεις σου δίνουν χρήματα (είτε στο paypal είτε με τη μορφή virtual mastercard). Εγώ πχ από το Νοέμβριο πρέπει να έχω απαντήσει σε τουλάχιστον 25-30 ερωτηματολόγια και έχω πάρει συνολικά γύρω στα 100 ευρώ (που έγιναν κούτες φυσικά).

Πρωτη φορά ακούω κάτι τέτοιο..

Σε μένα δεν έχουν στείλει ποτέ(απο Οκτωβριο)

Επεξ/σία από bakalex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, bakalex είπε

Πρωτη φορά ακούω κάτι τέτοιο..

Σε μένα δεν έχουν στείλει ποτέ(απο Οκτωβριο)

τα ερωτηματολόγια είναι από αυτή την πλατφόρμα

https://www.gr.iopinionforum.com/

δεν μπορώ να θυμηθώ πως έγινε η αρχή, σίγουρα από κάποιο αρχικό μήνυμα που με ρωτούσε αν θέλω να συμμετέχω σε έρευνες (αφού έκανα την πρώτη αγορά από το iqos.gr)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας, θα μπορουσε κανεις να μου εξηγησει τις διαφορες χρωματων στα πακετα που κυκλοφορουν για τα ανταλλακτικα Iqos? Ενδιαφερομαι να αγορασω την συσκευη αλλα δεν ξερω ποιο πακετο να δοκιμασω για αρχη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κόκκινο-πιό βαρύ απ όλα,πλησιέστερο σε εμπειρία κανονικού τσιγαρου

Πορτοκαλί - πιο ελαφρυ και μαλακότερο στον λαιμο

Κιτρινο - ακόμα πιό ελαφρύ

Πράσινο - γευση μέντας

 

Κατα την γνωμη μου τα πιό ωραία στο τσιγαρίσιο "χτυπημα" της τζούρας είναι το κόκκινο και το πράσινο.

Αλλά καλύτερα να πάς σε ένα κατάστημα να δοκιμασεις και τις 4 προς το παρον γευσεις.Τα γουστα διαφέρουν στον καθενα μας.

Υ.γ Φυσικά εγω μιλάω για τα πακέτα των heets(γιατι τώρα βλέπω ότι εσύ μιλάς για κάτι "ανταλλακτικά")

Επεξ/σία από bakalex
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Για τελευταία φορά: το τοπικ αφορά το iQos  και τους χρήστες του. Δεν θα το κάνουμε VS ούτε και topic συμβουλών για το τι είναι κακό και τι όχι...

Αν δεν σας ενδιαφέρει το topic και το θέμα του, δεν υπάρχει λόγος να το διαβάζετε.-

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

IQOS Ready To Go Kit στα 40€ στο store τους (νομιζω δεν ειναι το plus) ,εβαλα μια παραγγελια να το δοκιμασω με αντικαταβολη

Περιέχει:
1x IQOS Βάση
1x IQOS Φορτιστή Τσέπης
1x IQOS Εργαλείο Καθαρισμού
1x Καλώδιο USB
1x IQOS USB Φορτιστή
1 πακέτο HEETS Red Label
1 πακέτο HEETS Amber Label
1 πακέτο HEETS Yellow Label
1 πακέτο HEETS Τurquoise Label

Επεξ/σία από what_if
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 15/5/2018 στις 8:33 ΠΜ, what_if είπε

 

βεβαια νομιζω καποτε δινανε το kit με κουτα επιλογης μαζι στα 60€

Εχεις δίκιο.Παλιά ήταν πιό καλές οι τιμές.

Εγώ το χα πάρει φθινόπωρο '17 με μια κουτα Heets 50 ευρώ

Επεξ/σία από bakalex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, what_if είπε

IQOS Ready To Go Kit στα 40€ στο store τους (νομιζω δεν ειναι το plus) ,εβαλα μια παραγγελια να το δοκιμασω με αντικαταβολη

Περιέχει:
1x IQOS Βάση
1x IQOS Φορτιστή Τσέπης
1x IQOS Εργαλείο Καθαρισμού
1x Καλώδιο USB
1x IQOS USB Φορτιστή
1 πακέτο HEETS Red Label
1 πακέτο HEETS Amber Label
1 πακέτο HEETS Yellow Label
1 πακέτο HEETS Τurquoise Label

Αυτη η προσφορα δεν ειναι με το plus , ειναι με την παλια συσκευη..Το λεω γιατι με πηρε τηλ. το παιδι που αγορασα εγω το δικο μου και μου ειπε οτι παιζει αυτη η προσφορα με το παλιο μηχανημα για να το πω σε φιλους μου αν ενδιαφερονται να το παρουν.

Μεσο της εφαρμογης friends η προσφορα που εχει τωρα για το plus ειναι 59 ευρω με 5 πακετα. Ενω αν το παρεις απο καποιον αντιπρόσωπο , οπως το πηρα εγω ειναι στα 49 ευρω(το plus) με 3 πακετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, orestis2 είπε

 

Μεσο της εφαρμογης friends η προσφορα που εχει τωρα για το plus ειναι 59 ευρω με 5 πακετα. Ενω αν το παρεις απο καποιον αντιπρόσωπο , οπως το πηρα εγω ειναι στα 49 ευρω(το plus) με 3 πακετα.

39 δλδ με το friends,37 απο κατάστημα(αν αφαιρέσουμε και απ τα δύο την τιμή των heets).

ΟΚ

Το friends το έφτιαξαν,απέτυχε και το παράτησαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, orestis2 είπε

Αυτη η προσφορα δεν ειναι με το plus , ειναι με την παλια συσκευη..Το λεω γιατι με πηρε τηλ. το παιδι που αγορασα εγω το δικο μου και μου ειπε οτι παιζει αυτη η προσφορα με το παλιο μηχανημα για να το πω σε φιλους μου αν ενδιαφερονται να το παρουν.

Μεσο της εφαρμογης friends η προσφορα που εχει τωρα για το plus ειναι 59 ευρω με 5 πακετα. Ενω αν το παρεις απο καποιον αντιπρόσωπο , οπως το πηρα εγω ειναι στα 49 ευρω(το plus) με 3 πακετα.

αυτος εδω βεβαια λεει οτι το παλιο iqos εχει καλυτερο χτυπημα κ καπνο κ τα εχει χρησιμοποιησει κ τα 2 για καποιους μηνες

 

νεος παιχτης με αρκετα + σε σχεση με το iqos ,παντα με τα ιδια heets

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To εχω ανεβάσει και γω το πρώτο βίντεο αρκετές σελίδες πίσω(με τις παρατηρήσεις που γράφεις),απλά αναρωτιέμαι μήπως στο μεταξύ έχουν γίνει μικροβελτιώσεις στο νέο IQOS οποτε να μην ισχύουν ακριβώς.

Ο μονος τρόπος να μάθουμε είναι reviews απο τους νέους χρήστες.

 

Οσο για το Pluscig B2 είναι 3 θέματα τουλάχιστον που εμένα προσωπικά με ξενίζουν.

Πρώτον είναι ολόκληρη κουμούτσα,δευτερον κρατάει μονο 4 λεπτά(εδώ τα 6 λεπτά του iqos φαίνονται λίγα) και τρίτον αμα χαλάσει?Αντε στείλτο έξω(ταχυδρομεία.πόσες μέρες?έξοδα αποστολής?service?Πόσο?) ενώ το iqos σε μια μέρα στο αλλάζουν free και τέλος.

Θετικό όχι για μένα αλλά για τους "θεριακλήδες" οτι δεν περιμένεις ανάμεσα στα τσιγάρα,όμωςταυτόχρονα αυτό αυξάνει και τα heets που καπνίζεις καθημερινώς.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/5/2018 στις 1:01 ΜΜ, bakalex είπε

39 δλδ με το friends,37 απο κατάστημα(αν αφαιρέσουμε και απ τα δύο την τιμή των heets).

ΟΚ

Το friends το έφτιαξαν,απέτυχε και το παράτησαν.

Το friends μπορει να απετυχε, αλλα για την εταιρια. Κατι που δεν μας ενδιαφερει και πολυ. Ωστόσο αν το ζητησεις στο κατεβαζουν στο κινητο και σου δεινουν και το κουπονι των 8 ευρω, οποτε κερδος εχεις. Απο εκει και περα μετα σβηνεις την εφαρμογη απο το κινητο σου και τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
On 26/05/2018 at 09:17, what_if said:

 

νεος παιχτης με αρκετα + σε σχεση με το iqos ,παντα με τα ιδια heets

Είναι άσχημο, μοιάζει με κινεζικη χύμα συσκευή και σε καμία περίπτωση δεν θα το εμπιστευόμουν... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...