Προς το περιεχόμενο

Iqos: νέα μορφή καπνίσματος


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 ώρες πριν, nikosxatz323 είπε

Καλησπέρα είχα ένα θέμα με το iqos 3 multi σμρ δεν μπαίνει το τσιγάρο μέχρι μέσα όπως πρέπει να είναι γισ να κάνει καύση γνωρίζει κανείς τι γίνεται; 

Μήπως έμεινε μέσα ο καπνός?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θα ήθελα να ακούσω την γνώμη σας, διότι έχω ανησυχήσει...

Υπήρξα καπνιστρια στριφτου με max 5-7 τσιγάρο ημερησιως...άντε 10 αν προέκυπτε ξενύχτι.. 

Από τον Αύγουστο χρησιμοποιώ το iqos με την ίδια χρήση (δηλαδή 5-7 ημερησίως).εχοντας όμως κατά καιρούς διαφορες ανησυχίες ψάχνω να δω νέες μελέτες...Έχω διαβάσει πολλά...

Σκέφτομαι μήπως αυτά τα "λιγα" τσιγάρα δεν με εβλαπταν τοσο όσο το iqos.

Θα ήθελα να ακούσω και την δική σας γνώμη! Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλάμε για 5-7 τσιγάρα κανεις απλά αυτό που σε ευχαριστεί κ απολαμβάνεις περισσότερο . 

Εγω που έκανα ένα  πακέτο κάνω τώρα με το iqos κάνω 10-15 . Όμως μου έχει δημιουργήσει θέμα με βήχα οποτε με βλέπω να το κόβω εντελώς . Μου έκανε καλό ότι πλέον δεν αντέχω ούτε τη μυρωδιά ούτε τη γεύση του κανονικού τσιγάρου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 1-9-9-90 είπε

Θα ήθελα να ακούσω την γνώμη σας, διότι έχω ανησυχήσει...

Υπήρξα καπνιστρια στριφτου με max 5-7 τσιγάρο ημερησιως...άντε 10 αν προέκυπτε ξενύχτι.. 

Από τον Αύγουστο χρησιμοποιώ το iqos με την ίδια χρήση (δηλαδή 5-7 ημερησίως).εχοντας όμως κατά καιρούς διαφορες ανησυχίες ψάχνω να δω νέες μελέτες...Έχω διαβάσει πολλά...

Σκέφτομαι μήπως αυτά τα "λιγα" τσιγάρα δεν με εβλαπταν τοσο όσο το iqos.

Θα ήθελα να ακούσω και την δική σας γνώμη! Ευχαριστώ 

Για να μπορεί κάποιος να έχει άποψη πρέπει να έχει και τη γνώση. Κανείς δεν μπορεί να σου το απαντήσει αυτό. 

Αν σου πει δηλαδή κάποιος πως το iqos είναι πιο ασφαλές εσύ θα νιώθεις σίγουρη; 

Λογικά μάλλον το iqos κάνει λιγότερο κακό γιατί γλιτώνεις τουλάχιστον το χαρτί.

Από κει και πέρα μπορεί στην πορεία αποδειχθεί πως τα ντουμάνια του iqos είναι το ίδιο βλαβερά, αν όχι περισσότερο από το κανονικό τσιγάρο. Κανείς δεν ξέρει. Θα φανεί σε βάθος χρόνου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είναι ενθαρρυντικο σημάδι αλλά τελευταία βλέπω όλο και πιο πολλούς γιατρούς στα ιατρεία τους κ  νοσοκομεία με iqos

Εδω και 11 χρόνια που έχω κόψει το κανονικό τσιγάρο (τα δέκα με χρήση ηλεκτρονικου  τσιγάρου) οι εξετάσεις βγαίνουν όσο πάνε κ  καλύτερες.

Για αντοχές .γεύση,μυρωδιές και πολλά άλλα είναι γνωστά 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πηρα χθες ενα πακετο απο τα καινουργια sienna selection......πολυ μαπα ρε παιδια

Αλλα δυο heets  εμειναν και καμια σχεση με το red το παλιο

και αυτα τα πειραξανε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/6/2019 στις 7:14 ΜΜ, 1-9-9-90 είπε

Θα ήθελα να ακούσω την γνώμη σας, διότι έχω ανησυχήσει...

Υπήρξα καπνιστρια στριφτου με max 5-7 τσιγάρο ημερησιως...άντε 10 αν προέκυπτε ξενύχτι.. 

Από τον Αύγουστο χρησιμοποιώ το iqos με την ίδια χρήση (δηλαδή 5-7 ημερησίως).εχοντας όμως κατά καιρούς διαφορες ανησυχίες ψάχνω να δω νέες μελέτες...Έχω διαβάσει πολλά...

Σκέφτομαι μήπως αυτά τα "λιγα" τσιγάρα δεν με εβλαπταν τοσο όσο το iqos.

Θα ήθελα να ακούσω και την δική σας γνώμη! Ευχαριστώ 

Οτιδηποτε περιλαμβανει εισπνοη προιοντων καυσης-θερμανσης ειναι δυνητικα καταστροφικο για τους πνευμονες και κατα συνεπεια και καρκινογονο.

 

Επεξ/σία από Shadows
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μάγκες μια βοήθεια 3η φορά σε ένα 6μηνο που το κουμπί μου κολλάει με αποτέλεσμα να μην είναι λειτουργικό....κάνω κάτι λάθος;ίσως το πατάω με περισσότερη δύναμη η εκεί που είναι το λαμπάκι....δεν νομίζω να είναι προβληματικό αυτό εγώ κάνω λάθος πιστεύω όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έφεραν και εμένα σήμερα για την μηνιαία δωρεάν δοκιμή. Πήρα 3 κίτρινα , έκανα ένα τσιγάρο και με ενοχλεί ο λαιμός , φαντάζομαι είναι θέμα συνήθειας.... για να δούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους.

Είμαι χρήστης του IQOS από 2ετίας. Έχω ακόμα την παλιά συσκευή και σκέφτομαι να αγοράσω το plus.

Θα ήθελα να ρωτήσω: το holder 1ης γενιάς γίνεται να φορτιστεί στη βάση φόρτισης του plus ή όχι? Το έχει δοκιμάσει κανείς?  Ή και το αντίστροφο (holder από plus σε παλιά βάση φόρτισης?).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/6/2019 στις 2:26 ΜΜ, tsofras είπε

Μου έφεραν και εμένα σήμερα για την μηνιαία δωρεάν δοκιμή. Πήρα 3 κίτρινα , έκανα ένα τσιγάρο και με ενοχλεί ο λαιμός , φαντάζομαι είναι θέμα συνήθειας.... για να δούμε

Τι δωρεάν δοκιμή είναι αυτή ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, chris_g92 είπε

Τι δωρεάν δοκιμή είναι αυτή ? 

Σου φέρνουν το iQos στον χώρο σου στο παρουσιάζουν , αγοράζεις 3 πακέτα με 12€ και το κρατάς για 1 μήνα. Αν σου κάνει δίνεις αλλά 37€ και το κρατάς μετά από 1 μήνα αλλιώς το δίνεις πίσω

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/7/2019 στις 11:24 ΠΜ, Pagouras72 είπε

Καλημέρα σε όλους.

Είμαι χρήστης του IQOS από 2ετίας. Έχω ακόμα την παλιά συσκευή και σκέφτομαι να αγοράσω το plus.

Θα ήθελα να ρωτήσω: το holder 1ης γενιάς γίνεται να φορτιστεί στη βάση φόρτισης του plus ή όχι? Το έχει δοκιμάσει κανείς?  Ή και το αντίστροφο (holder από plus σε παλιά βάση φόρτισης?).

Καλημέρα. Έχω δοκιμάσει το holder 1 στον φορτιστή του 2 και φορτίζει κανονικά...Το αντίστροφο δεν το έχω δοκιμάσει ...φαντάζομαι ότι θα φορτίζει αλλά δεν ξέρω τι διάρκεια θα έχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...