Προς το περιεχόμενο

Iqos: νέα μορφή καπνίσματος


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμπεράσματα μέχρι στιγμής......το glo με το ultramarines πλησιαζει περισσοτερο το τσιγαρο σε σχεση με το red του iqos  που ειναι κ τα μονα που δοκιμασα μεχρι στιγμης .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

Στις 3/5/2019 στις 4:36 ΜΜ, guzel είπε

επέμεινε με ηλεκτρονικό και δες το number 2 της nobacco με την ευκολία του isson. Μετά από ενάμισι χρόνο iqos είχα θέμα με ηπατικά ήταν όλες οι εξετάσεις χάλια ενώ δεν είχα ποτέ θέμα με το στριφτό που έκανα ... Μετά από διακοπή 7 μηνών οι εξετάσεις βγήκαν πεντακάθαρες 

 

Θα δοκιμάσω το νο2 που λες και διάφορα αλλα. Προς το παρόν, έχω ενα υγρό που δεν μου αρέσει ιδιαίτερα, αλλά δεν εχω προλάβει να παω για δοκιμές.

Απο πρόσφατες εξετάσεις μου το Φεβρουάριο, δεν φαίνεται να εχω πρόβλημα τέτοιο.

Το iqos το ξεκίνησα απο το Νοέμβριο, είχα δηλαδή 5 μήνες, και μόνο τώρα τελευταία μου εμφανίστηκε αυτό το πράγμα.

Σε ορισμένες κούτες heets ειχα παρατηρήσει διαφορές. Μια ολόκληρη κουτα δεν μπορούσα να ρουφήξω και με παίδευε. Μια άλλη μου άφηνε κάτι σαν υγρό στο λαιμό. Τετοια πράγματα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

i-Qos-3-Multi.png

Τώρα σου προσφέρουμε μια ενιαία συσκευή που θερμαίνει τον καπνό αντί να τον καίει, για να μπορείς
να  απολαύσεις την IQOS εμπειρία σου μέχρι και 10 φορές, χωρίς να χρειαστεί να φορτίσεις. 

Χάρη στον λεπτό σχεδιασμό του, το IQOS 3 MULTI χωράει άνετα στην τσέπη, αλλά και στην παλάμη σου. 
Με κομψό τελείωμα και καπάκι που κλείνει αυτόματα για να προστατεύει τη συσκευή σου από σκουπίδια 
και σκόνη μετά από κάθε χρήση. 

Οι θύρες USB-C κάνουν την επαναφόρτιση της συσκευής σου ακόμη πιο εύκολη.

iqos-3-Multi-2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα μέσω της προσφοράς που ήρθε σε email την νέα multi 3...Οι δοκιμές θα δείξουν αν η αγορά ήταν για καλό ή για κακό....αφού δεν θα μεσολαβεί η ενδιάμεση καθυστέρηση της φόρτισης.

IMG_20190511_120813.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όσοι το χρησιμοποιείτε καιρό, έχετε καταφέρει μειώσετε τον αριθμό των heets που κάνετε ημερησίως ή έστω να τον κρατήσετε σε σταθερά επίπεδα? Γιατί εγώ εδώ και 1.5 χρόνο περίπου όχι μόνο δεν το μείωσα, αλλά τους τελευταίους μήνες κοντεύω τα 2 πακέτα καθημερινά και αρχίζω και ανησυχώ. Αρχικά, για αρκετό διάστημα έκανα 1 πακέτο περίπου, αλλά σταδιακά αυξανόταν ο αριθμός με αποτέλεσμα πλέον να θεωρώ ότι έχει ξεφύγει η κατάσταση. Δεν ξέρω, μήπως δεν με καλύπτει όπως πριν? Βέβαια δεν έκανα και καμιά σοβαρή προσπάθεια να το περιορίσω. Μάλλον πρέπει να αρχίσω να παίρνω δραστικά μέτρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, zananiro είπε

Παιδιά όσοι το χρησιμοποιείτε καιρό, έχετε καταφέρει μειώσετε τον αριθμό των heets που κάνετε ημερησίως ή έστω να τον κρατήσετε σε σταθερά επίπεδα? Γιατί εγώ εδώ και 1.5 χρόνο περίπου όχι μόνο δεν το μείωσα, αλλά τους τελευταίους μήνες κοντεύω τα 2 πακέτα καθημερινά και αρχίζω και ανησυχώ. Αρχικά, για αρκετό διάστημα έκανα 1 πακέτο περίπου, αλλά σταδιακά αυξανόταν ο αριθμός με αποτέλεσμα πλέον να θεωρώ ότι έχει ξεφύγει η κατάσταση. Δεν ξέρω, μήπως δεν με καλύπτει όπως πριν? Βέβαια δεν έκανα και καμιά σοβαρή προσπάθεια να το περιορίσω. Μάλλον πρέπει να αρχίσω να παίρνω δραστικά μέτρα. 

Νομιζω οτι το λαθος ειναι δικο σου. Αν δεν πιεσεις και λιγο τον εαυτο σου δεν θα καταφερεις να το μειωσεις. Εγω ξεκινησα με ενα πακετο τη μερα και με μια σχετικη προσπαθεια το πηγα στα 13 heets  τη μερα.

Κοντευω να κλεισω χρονο πλεον και μενω σταθερα σε αυτον τον αριθμο. Μονο αν ξεφυγω μια στα τοσο και κανω 14, αλλα αμεσως πιεζω τον εαυτο μου να μην το επαναλαβει. Το καλυτερο για μενα ειναι να αποφασησεις να κανεις ενα συγκεκριμενο αριθμο καθε μερα. Να διαμειρασεις αυτον τον αριθμο στο στυλ, τοσα το πρωι, τοσα το απογευμα τοσα το βραδυ και να προσπαθησεις να το κρατησεις. Θελει λιγη προσπαθεια και απο σενα για να τα καταφερεις. Επισης φροντισε να μην περνεις μαζι σου το iqos οταν βγαινεις εξω για μια ωρα ας πουμε ή οταν πας να κανεις καποια δουλεια, ετσι και να μπαινεις στον πειρασμο δεν θα το εχεις μαζι σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, zananiro είπε

Παιδιά όσοι το χρησιμοποιείτε καιρό, έχετε καταφέρει μειώσετε τον αριθμό των heets που κάνετε ημερησίως ή έστω να τον κρατήσετε σε σταθερά επίπεδα? Γιατί εγώ εδώ και 1.5 χρόνο περίπου όχι μόνο δεν το μείωσα, αλλά τους τελευταίους μήνες κοντεύω τα 2 πακέτα καθημερινά και αρχίζω και ανησυχώ. Αρχικά, για αρκετό διάστημα έκανα 1 πακέτο περίπου, αλλά σταδιακά αυξανόταν ο αριθμός με αποτέλεσμα πλέον να θεωρώ ότι έχει ξεφύγει η κατάσταση. Δεν ξέρω, μήπως δεν με καλύπτει όπως πριν? Βέβαια δεν έκανα και καμιά σοβαρή προσπάθεια να το περιορίσω. Μάλλον πρέπει να αρχίσω να παίρνω δραστικά μέτρα. 

Φίλε,αν δεν πιέσεις τον εαυτό σου θα φτάσεις και τρία πακέτα.

Εγώ έχω ξαναγράψει τι τρόπο χρησιμοποιώ.

Παίρνω μαζί μου στην δουλειά π.χ. συγκεκριμένο αριθμό.Οκτω.Εχω κάνει τα επτά ως τώρα.Αλλο ένα μέχρι να σχολασω.Αν δεν πιέσω τον εαυτό μου,θα φτάσω και γω τα 2 πακέτα.Και γω έχω ξεφύγει.Κανονικα έπρεπε να έχω κάνει λιγότερα.Πρεπει να επανέλθω σύντομα πρίν το συνηθισω.

Αλλά το σημαντικότερο που κάνω εγώ είναι ότι αγοράζω εξ αρχής τα τσιγάρα του μήνα.

Παίρνω 3 κούτες για δύο άτομα.Τελος.Αυτα είναι.

Για να τα καταφέρω πρέπει να κάνω κουμάντο.Αλλιώς δεν γίνεται τίποτα.Τον τελευταίο καιρό επειδή έχω ξεφύγει (όπως είπα παραπάνω) αγοράζω κάνα δύο πακέτα έξτρα για να βγάλω τον μήνα.

Πάντως το περίπτερο δεν με βλέπει.Οταν με δει, πάει να πει πως έχω κάνει μ@λ@κια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, bakalex είπε

Φίλε,αν δεν πιέσεις τον εαυτό σου θα φτάσεις και τρία πακέτα.

Εγώ έχω ξαναγράψει τι τρόπο χρησιμοποιώ.

Παίρνω μαζί μου στην δουλειά π.χ. συγκεκριμένο αριθμό.Οκτω.Εχω κάνει τα επτά ως τώρα.Αλλο ένα μέχρι να σχολασω.Αν δεν πιέσω τον εαυτό μου,θα φτάσω και γω τα 2 πακέτα.Και γω έχω ξεφύγει.Κανονικα έπρεπε να έχω κάνει λιγότερα.Πρεπει να επανέλθω σύντομα πρίν το συνηθισω.

Αλλά το σημαντικότερο που κάνω εγώ είναι ότι αγοράζω εξ αρχής τα τσιγάρα του μήνα.

Παίρνω 3 κούτες για δύο άτομα.Τελος.Αυτα είναι.

Για να τα καταφέρω πρέπει να κάνω κουμάντο.Αλλιώς δεν γίνεται τίποτα.Τον τελευταίο καιρό επειδή έχω ξεφύγει (όπως είπα παραπάνω) αγοράζω κάνα δύο πακέτα έξτρα για να βγάλω τον μήνα.

Πάντως το περίπτερο δεν με βλέπει.Οταν με δει, πάει να πει πως έχω κάνει μ@λ@κια...

Και που τα παιρνεις απο πριν; Αμα σου τελιωσουν πριν το τελος του μηνα δε θα παρεις αλλα; Στους περισσοτερους νομιζω πως καλυτερα να τα παιρνουν με το σταγονομετρο, τοσα οσα τους χρειαζονται γιατι αυτη η καβα δημιουργει και μια αισθηση ασφαλειας και κανεις λιγο παραπανω, λιγο παραπανω και ολο λες αυριο θα κανω λιγοτερα αλλα αυτο το αυριο δεν ερχεται ποτε:lol:. Καλυτερα ενα πακετακι τη μερα και αν κατα το βραδακι ξεμεινεις αυτο ηταν, αυριο παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή παίρνεις το multi 3 που σε βγάζει για 11 heets (οριακά 12) και κρύβεις τις άλλες συσκευές...Κατεβαίνεις αισθητά στην ημερήσια ποσότητα...

Όλα πάντως είναι στον εγκέφαλο και τι εντολές θα δώσουμε εμείς....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 14/5/2019 στις 3:06 ΜΜ, vastegial_74 είπε

Και που τα παιρνεις απο πριν; Αμα σου τελιωσουν πριν το τελος του μηνα δε θα παρεις αλλα; Στους περισσοτερους νομιζω πως καλυτερα να τα παιρνουν με το σταγονομετρο, τοσα οσα τους χρειαζονται γιατι αυτη η καβα δημιουργει και μια αισθηση ασφαλειας και κανεις λιγο παραπανω, λιγο παραπανω και ολο λες αυριο θα κανω λιγοτερα αλλα αυτο το αυριο δεν ερχεται ποτε:lol:. Καλυτερα ενα πακετακι τη μερα και αν κατα το βραδακι ξεμεινεις αυτο ηταν, αυριο παλι.

Είναι το πώς λειτουργεί ο κάθε άνθρωπος.

Εγώ αγοράζω 3 κούτες κάθε μήνα απ' την iqos όπως είπα για δύο άτομα(με το συμβατικό έπαιρνα 3,5 κούτες την εβδομαδα!)

Αυτό αυτομάτως με πιέζει να μην ξεφύγω.Βλεπω τον στόχο μου.

Αν ξεφύγω κάποιες μέρες και κοιτάξω το stock μου,με παίρνει να ρεφαρω το Σ/Κ.

Το χρησιμοποιώ 20 μήνες τώρα χωρίς να πέσω συγκλονιστικά έξω(άντε ένα πακέτο, σπανιότατα δύο, άλλες φορές περισσευει ένα) .

Αλλά είπα επίσης ότι πριν φύγω για την δουλειά,βάζω σε ένα άδειο πακέτακι 7-8 heets.Αυτα θα καπνίσω.Αν δεν καπνίσω στο αμάξι,θα έχω ένα παραπάνω στην δουλειά.Αν ξεφύγω τότε θα ξεμεινω νωρίς.Control θέλει και κάποια στιγμή μπαίνεις σε ένα σταθερό ρυθμο καπνίσματος.

Χωρίς πίεση και μέτρο δεν γίνεται τίποτα.Εθισμος είναι η νικοτίνη  παιδιά.

Κόψιμο θέλει τελείως το μπουρδελ@

Επεξ/σία από bakalex
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς εντυπώσεις απο το multi 3 θα μας πει ?

Περιμένω  και αν δεν αξίζει να χτυπήσω το παρακάτω 

 

https://smokers.land/eidh-kapnistou/siskeues-thermansis-kapnou/mysmok-ismod-ii

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Vaggos64 είπε

Κανείς εντυπώσεις απο το multi 3 θα μας πει ?

Περιμένω  και αν δεν αξίζει να χτυπήσω το παρακάτω 

https://smokers.land/eidh-kapnistou/siskeues-thermansis-kapnou/mysmok-ismod-ii

Το πήρα σήμερα με κωδικό έκπτωσης 65 ευρώ. Θα το δοκιμάσω και θα γράψω εντυπώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Vaggos64 είπε

Κανείς εντυπώσεις απο το multi 3 θα μας πει ?

Περιμένω  και αν δεν αξίζει να χτυπήσω το παρακάτω 

https://smokers.land/eidh-kapnistou/siskeues-thermansis-kapnou/mysmok-ismod-ii

Έχω ανεβάσει πιο πάνω μια φωτογραφία για σύγκριση μεγέθους με το iqos 2 plus... Από εκεί και μετά ο τρόπος θέρμανσης και λειτουργίας  είναι ίδιος ....Απλός κρατάει μόνο για 11 (10 λέει επίσημα) χωρίς να χρειάζεται ενδιάμεση φόρτιση. Αν δεις την φωτογραφία έχω πάρει το gold που δείχνει αρκετά premium σαν συσκευη. Το πακέτο έχει το καινούργιο βουρτσακι που όντως κάνει πολύ καλό καθάρισμα στην ακίδα γιατί κάνει σκόνη ότι υπόλειματα καπνού έχουν κολλήσει επάνω της. Στην βάση έχει ένδειξη για την μπαταρία (4 λεντακια στην σειρά ) που σου δείχνουν πότε είναι φουλ και πότε αδειάζει (πατώντας στιγμιαία το κεντρικό κουμπί). Βολεύει αν δεν θες να κουβαλάς την πιο παλιά συσκευή με τον φορτιστή...Ίσως να μην σε βολεύει που κρατάς κάτι πιο μεγάλο την ώρα του καπνίσματος....Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγινε ρε παιδιά σας ευχαριστώ

Με το μέγεθος δεν  εχω κολλήματα....με το ηλεκτρονικό και τρίφυλλες ντουλάπες κρατούσα στα χέρια.

Άπλα έχει τύχει να είναι ξεφορτιστος  ο power bank     και να πρέπει να φύγω απο το σπίτι κ δεν  είναι οτι καλύτερο να κόβεις την φόρτιση  .

Μια συσκευή ακόμα χρειάζεται...σπάνια μεν άλλα χρειάζεται   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα είχα ένα θέμα με το iqos 3 multi σμρ δεν μπαίνει το τσιγάρο μέχρι μέσα όπως πρέπει να είναι γισ να κάνει καύση γνωρίζει κανείς τι γίνεται; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...