Προς το περιεχόμενο

Iqos: νέα μορφή καπνίσματος


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

48 λεπτά πριν, kostakiss είπε

ναι ,τωρα θα ξετρυπωσουν και αυτοι σαν το iqos ,παντου φανταζομαι.

ιδιες τιμες-ποσοτητα.

σε ποικιλια εχει 4-5 γευσεις ,νομιζω θα μπορεις να τις βρεις στο ιντερνετ.

και στα 2 ημουν δοκιμαστης και οχι χρηστης ,συνολικα πιο ολοκληρομενο το glow.

μεσα στο site κανεις αιτηση αν θες για δοκιμη ;)

 

Καλημερα σε ολους,χρηστης του iqos 10 μηνες/red heets,Κατοχος glo 2 επισης -> κατασκευαστικα πολυ καλυτερο το glo (ολο μεταλλο),μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας (25~30 neosticks),3,5 λεπτα καπνισματος,υπεραπλουστερο φιλτρο/καθαρισμος,απανωτο καπνισμα,αλλα με τις γευσεις δεν την βρισκω,δοκιμασα μονο navy blue & ultramarine,εχουν διαφορετικα ποσοστα νικοτινης το καθενα,βαρυετρα με τη σειρα navy blue και αμεσως βαρυτερο (μεγιστο)το ultramarine.Πρεπει να το χρησιμοποιησω πανω απο 20 ημερες σαν ηδη συνηθισμενος στο iqos/red heets.

Διαφορες σε 1 εβδομαδα χρησης glo: εφυγε τελειως η βραχναδα και η ενοχληση στα ματια μου που απεκτηθει μετα 10 μερες χρησης του iqos και επανηλθε με την επαναχρηση του.Το πειραμα εγινε και με e-cig liquid, και αυτο εδωσε ιδια αποτελεσματα με το glo οσον αφορα τις ενοχλησεις σε σχεσει με το iqos.Ατυχως συνεχιζω με το iqos/red heets λογω γευσης,αν τελικα την βρω και επιμεινω στο glo περιμενοντας ισως κατι καλυτερο να βγει σε γευσεις τοτε glo χωρις συζητηση.Οντως δεν εχουν οργανωθει σαν το iqos π.χ στο Λουτρακι μονο ενα σημειο πωλησης neosticks,για το device μονο Αθηνα ουτε καν στην Κορινθο.

Πιστευοντας οτι κατι διευκρινιστηκε,Καλο Σ/Κ σε ολους.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γεια σε όλους. Στην αρχή το Glo είναι ελεεινό. Μετά από 1 + χρόνο μόνο iqos, ως επι το πλείστον red, το πρώτο NeoStick glo σου δίνει μια αηδία που είναι απερίγραπτη. Το παράξενο όμως είναι ότι εάν επιμείνεις η αηδία φεύγει και αρχίζει να σου αρέσει όσο το iqos. Μετά από 4 ημέρες λοιπόν μόνο glo, μπορώ πλέον να πετάξω το iqos! Συμφωνώ σε όλα με τους προλαλήσαντες σχετικά με την ποιότητα και την απίστευτη ευκολία χρήσης του glo (αναρωτιόμουν καιρό ποιος πράγματι είχε την φαεινή ιδέα στην PM να κάνει το iqos 2 τεμάχια για να νομίζεις ότι καπνίζεις πούρο, εκμηδενίζοντας ουσιαστικά την ευκολία και τον χρόνο χρήσης του ενός compact τεμαχίου!!). Απλά να προσθέσω στα θετικά του glo ότι σίγουρα καπνίζεις λιγότερα γιατί για κάποιο λόγο εμένα τουλάχιστον το ένα NeoStick με «γεμίζει» περισσότερο από το ένα heet...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το iqos plus με το bluetooth καταφερε κανεις σας να το συνδεσει με το app?

https://www.iqosmag.com/How-to-connect-IQOS-via-Bluetooth-with-mobile-app-IQOS-Connect-30-A_6519

εμενα η εφαρμογη βγαζει the application is installed from an unverified source error

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/4/2019 στις 10:23 ΜΜ, nmantzia είπε

Γεια σε όλους. Στην αρχή το Glo είναι ελεεινό. Μετά από 1 + χρόνο μόνο iqos, ως επι το πλείστον red, το πρώτο NeoStick glo σου δίνει μια αηδία που είναι απερίγραπτη. Το παράξενο όμως είναι ότι εάν επιμείνεις η αηδία φεύγει και αρχίζει να σου αρέσει όσο το iqos. Μετά από 4 ημέρες λοιπόν μόνο glo, μπορώ πλέον να πετάξω το iqos! Συμφωνώ σε όλα με τους προλαλήσαντες σχετικά με την ποιότητα και την απίστευτη ευκολία χρήσης του glo (αναρωτιόμουν καιρό ποιος πράγματι είχε την φαεινή ιδέα στην PM να κάνει το iqos 2 τεμάχια για να νομίζεις ότι καπνίζεις πούρο, εκμηδενίζοντας ουσιαστικά την ευκολία και τον χρόνο χρήσης του ενός compact τεμαχίου!!). Απλά να προσθέσω στα θετικά του glo ότι σίγουρα καπνίζεις λιγότερα γιατί για κάποιο λόγο εμένα τουλάχιστον το ένα NeoStick με «γεμίζει» περισσότερο από το ένα heet...

Για κάνε μας πιό σοφούς...ποιές "γεύσεις" είναι καλύτερες στο glo, σκέφτομαι να το δοκιμάσω αν σε γεμίζει περισσότερο όπως λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, driver4 είπε

Για κάνε μας πιό σοφούς...ποιές "γεύσεις" είναι καλύτερες στο glo, σκέφτομαι να το δοκιμάσω αν σε γεμίζει περισσότερο όπως λες.

Έχω πάρει από την Σόφια το intense blue Dunhill. Γενικά εκεί οι κούτες και στα heets είναι μισή τιμή από Ελλάδα οπότε επειδή πάω συχνά παίρνω μόνο από εκεί. Δεν ξέρω τα αντίστοιχα που κυκλοφορούν στην Ελλάδα αλλά θεωρώ ότι τα πιο «έντονα» μπλε θα είναι το ίδιο πράγμα. Στα Dunhill υπήρχε και ένα γκρι πιο ελαφρύ, όπως και ένα κίτρινο λεμόνι και ένα πράσινο μέντα. Το μόνο που είπα ότι είναι κάπως οκ είναι το intense blue. Γενικά είναι το βαρύτερο από την τετράδα. Αλλά δώστου λίγο χρόνο χωρίς να κάνεις καθόλου iqos. Σε 4-5 ημέρες θα σου αρέσει πιο πολύ από το iqos. Έχει και λεπτό φίλτρο που μου θυμίζει τα λεπτά στριφτά που έκανα πριν το iqos...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, what_if είπε

το iqos plus με το bluetooth καταφερε κανεις σας να το συνδεσει με το app?

https://www.iqosmag.com/How-to-connect-IQOS-via-Bluetooth-with-mobile-app-IQOS-Connect-30-A_6519

εμενα η εφαρμογη βγαζει the application is installed from an unverified source error

Το ιδιο βγαζει και σε μενα και απ οτι ειδα στη σελιδα του app και αλλοι το ιδιο λενε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, orestis2 είπε

Το ιδιο βγαζει και σε μενα και απ οτι ειδα στη σελιδα του app και αλλοι το ιδιο λενε.

η 3,05 εκδοση παιζει κανονικα ,χωρα εβαλα δανια

αδιαφορο το app βεβαια για μενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Την περασμένη εβδομάδα είχα μια επιπλοκή με θέμα υγείας. Ζαλάδες, ιδρώτα και ταχυπαλμία.

Μίλησα με γιατρό και μου είπε ότι έχω αγχωθει με κάτι, να μην ανησυχώ να ηρεμήσω, να μετράω πίεση  κλπ

Δυστυχώς χειροτέρεψε η κατάσταση, οπότε έφυγα απο το γραφείο και πήγα σε ενα άλλο γιατρό. (που μάλλον ηταν λάθος ειδικότητα..). Δεν βγήκε ακρη.

Κάποια στιγμή πήγα και πήρα τσιγάρα και σταμάτησα το iqos. Σιγά σιγά υποχώρησαν και τα συμπτώματα.

Επειδή έφαγα μεγάλη ήττα, και δεν ήξερα τι συμβαίνει, δεν θέλω να το ξαναδοκιμασω.

Μου είπε κάποιος οτι μπορεί να ήταν πάρα πολύ νικοτίνη στον οργανισμό (;;)  σαν δηλητηρίαση ας πούμε;

Έκανα ένα πακέτο τη μέρα, το πηγαίνω στα 2 πακέτα όταν βγαίνω βράδυ.

Χθες το βράδυ αγόρασα ηλεκτρονικό. Δεν μου αρέσει... αλλά θα δείξει. Μου είπαν να πάω σε αλλο μαγαζί να δοκιμάσω περισσότερες γεύσεις. Αλλο μπλέξιμο αυτό τώρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, gpolic είπε

Την περασμένη εβδομάδα είχα μια επιπλοκή με θέμα υγείας. Ζαλάδες, ιδρώτα και ταχυπαλμία.

Μίλησα με γιατρό και μου είπε ότι έχω αγχωθει με κάτι, να μην ανησυχώ να ηρεμήσω, να μετράω πίεση  κλπ

Δυστυχώς χειροτέρεψε η κατάσταση, οπότε έφυγα απο το γραφείο και πήγα σε ενα άλλο γιατρό. (που μάλλον ηταν λάθος ειδικότητα..). Δεν βγήκε ακρη.

Κάποια στιγμή πήγα και πήρα τσιγάρα και σταμάτησα το iqos. Σιγά σιγά υποχώρησαν και τα συμπτώματα.

Επειδή έφαγα μεγάλη ήττα, και δεν ήξερα τι συμβαίνει, δεν θέλω να το ξαναδοκιμασω.

Μου είπε κάποιος οτι μπορεί να ήταν πάρα πολύ νικοτίνη στον οργανισμό (;;)  σαν δηλητηρίαση ας πούμε;

Έκανα ένα πακέτο τη μέρα, το πηγαίνω στα 2 πακέτα όταν βγαίνω βράδυ.

Χθες το βράδυ αγόρασα ηλεκτρονικό. Δεν μου αρέσει... αλλά θα δείξει. Μου είπαν να πάω σε αλλο μαγαζί να δοκιμάσω περισσότερες γεύσεις. Αλλο μπλέξιμο αυτό τώρα.

Ισχύει για την νικοτίνη και σε εμένα δεν έκατσε μου ανέβασε υπερβολικά την πίεση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, gpolic είπε

Την περασμένη εβδομάδα είχα μια επιπλοκή με θέμα υγείας. Ζαλάδες, ιδρώτα και ταχυπαλμία.

Μίλησα με γιατρό και μου είπε ότι έχω αγχωθει με κάτι, να μην ανησυχώ να ηρεμήσω, να μετράω πίεση  κλπ

Δυστυχώς χειροτέρεψε η κατάσταση, οπότε έφυγα απο το γραφείο και πήγα σε ενα άλλο γιατρό. (που μάλλον ηταν λάθος ειδικότητα..). Δεν βγήκε ακρη.

Κάποια στιγμή πήγα και πήρα τσιγάρα και σταμάτησα το iqos. Σιγά σιγά υποχώρησαν και τα συμπτώματα.

Επειδή έφαγα μεγάλη ήττα, και δεν ήξερα τι συμβαίνει, δεν θέλω να το ξαναδοκιμασω.

Μου είπε κάποιος οτι μπορεί να ήταν πάρα πολύ νικοτίνη στον οργανισμό (;;)  σαν δηλητηρίαση ας πούμε;

Έκανα ένα πακέτο τη μέρα, το πηγαίνω στα 2 πακέτα όταν βγαίνω βράδυ.

Χθες το βράδυ αγόρασα ηλεκτρονικό. Δεν μου αρέσει... αλλά θα δείξει. Μου είπαν να πάω σε αλλο μαγαζί να δοκιμάσω περισσότερες γεύσεις. Αλλο μπλέξιμο αυτό τώρα.

επέμεινε με ηλεκτρονικό και δες το number 2 της nobacco με την ευκολία του isson. Μετά από ενάμισι χρόνο iqos είχα θέμα με ηπατικά ήταν όλες οι εξετάσεις χάλια ενώ δεν είχα ποτέ θέμα με το στριφτό που έκανα ... Μετά από διακοπή 7 μηνών οι εξετάσεις βγήκαν πεντακάθαρες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαλησπερες στην παρέα και καλώς σας βρήκα.

Χρήστης  ηλεκτρονικου τσιγάρου δέκα χρόνια συνεχόμενα χωρίς ούτε ενα κανονικό τσιγάρο ενδιάμεσα ....χρηστης του glo εδω και δυο μηνες και τελος χρηστης και του iqos 2.4 plus εδω και λιγες ωρες

20190503_132012.jpg

Επεξ/σία από Vaggos64
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, poihths είπε

μήπως να σκεφτεις να κάνεις προσπάθεια να το κόψεις?

 

Μετά απο αυτή την εμπειρία σκέφτηκα πολλά.

Κυρίως εκανα προσπάθεια να μην καπνίσω πολλα τσιγάρα. Τα ελάττωσα. Είναι και αυτό ενα πρώτο βήμα.

 

Επειδη δεν μπορώ να το κόψω (η δεν θέλω μάλλον) πρέπει κατι να κάνω. Στο κανονικό τσιγάρο δεν θελω να παω

Εδω και μήνες εχω λευκά δόντια, και απο τα δάχτυλα μου εχει φύγει η κιτρινίλα. Ασε και τη βρώμα του τσιγαρου

Κατέληξα στο ηλεκτρονικό, προς το παρόν. Θα δούμε.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...