Προς το περιεχόμενο

Iqos: νέα μορφή καπνίσματος


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, markosf είπε

Κανονικά η επίσκεψη στον γιατρό θα έπρεπε να είναι η πρώτη σου ενέργεια...Μπορεί να μην φταίει ο καπνός/γεύση που χρησιμοποιείς και να είναι άλλου το πρόβλημα (σε κάποια από τα υλικά που κατασκευάζεται το iqos)...Είναι πολλά τα συμπτώματα και δεν έχουν ξαναναφερθει όλα μαζί ταυτόχρονα (κάποια δεν έχουν αναφερθεί καθόλου). Εγώ θα έλεγα να το σταματήσεις  άμεσα και να πας στον γιατρό για εξετάσεις...Πάντως όποια και αν είναι τα αποτελέσματα καλό θα είναι να μας πεις τι έγινε..

 Έχεις απόλυτο δίκιο Η πρώτη μου κίνηση θα έπρεπε να ήταν να πάω στο γιατρό δεν είμαι αδαής απλά ήθελα να δω το πως θα λειτουργήσει μέχρι να το δεχτεί ο οργανισμός Πρώτον δεύτερον λόγω φόρτου εργασίας δεν μου είναι τόσο εύκολο και τρίτον Εννοείται ότι κατευθείαν το έκοψα Το καλό είναι ότι σήμερα δεν έχω φαγούρα αλλά μέχρι την Παρασκευή θα με έχει δει γιατρός το πολύ Και βέβαια θα σας ενημερώσω.  Επίσης με αυτό που λες Έχεις απόλυτο δίκιο και τι εννοώ κάνοντας το παρελθόν αλλεργικό τεστ στα πάντα εμφάνισα αλλεργία  στα συντηρητικά και σε κάποιες ουσίες που μπαίνουνε μέσα στα τρόφιμα φάρμακα και τα λοιπά και τα λοιπά Οπότε αντιλαμβάνεσαι ότι το είδος αλλεργίας που έχω είναι κάτι το οποίο δεν πολύ είναι ανιχνεύσιμο είναι αυτό που λες ότι μπορεί η μέντα που δεν είμαι αλλεργική στη μέντα αλλά  σε συνδυασμό με τα συντηρητικά ή χημικά που έχει μέσα το τσιγάρο εμένα να μου δημιούργησε αλλεργική αντίδραση Άρα δεν είναι και απόλυτα σίγουρο ότι με βάση εξέτασης και γιατρό ότι μπορεί να είναι και ανιχνεύσιμο είναι λίγο τρελή διαδικασία και συνήθως για να το βρουν θα πρέπει να το δουν την ώρα που το παθαίνεις που υπάρχει μέσα στον οργανισμό και στο λέω γιατί έπαιρνα χρόνια την ίδια αντιβίωση και μία χρονιά αλλάξανε ένα συστατικό και εγώ πέταξα καντήλες σε όλο μου το σώμα είναι από τις δύσκολες μορφές αλλεργίας αυτή που έχω το μόνο βέβαιο είναι ότι εμένα δεν μου κάθεται καλά Οπότε το κόβω και πάω γιατρό αλλά εφόσον είναι σε πειραματικό στάδιο όπως φαίνεται και όπως αναγράφεται και όπως λένε και πολλοί γιατροί Θα έπρεπε και άποψή μου το προϊόν αυτό Καλό θα ήταν  να το έχουνε σε μορφή tester Τι λέω τώρα  γιατί η τιμή του είναι αξιοσέβαστη με τα δεδομένα της χώρας που ζούμε τους μισθούς που παίρνουμε οπότε θα ήταν καλό να δοκιμαστεί κάποιες μέρες το προϊόν να βλέπει ο κάθε αγοραστής το πως κάθεται στον οργανισμό του και αν το αποδέχεται οργανισμός και μετά να καταλήγει  στην αγορά του.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

29 λεπτά πριν, Marmar88 είπε

 Έχεις απόλυτο δίκιο Η πρώτη μου κίνηση θα έπρεπε να ήταν να πάω στο γιατρό δεν είμαι αδαής απλά ήθελα να δω το πως θα λειτουργήσει μέχρι να το δεχτεί ο οργανισμός Πρώτον δεύτερον λόγω φόρτου εργασίας δεν μου είναι τόσο εύκολο και τρίτον Εννοείται ότι κατευθείαν το έκοψα Το καλό είναι ότι σήμερα δεν έχω φαγούρα αλλά μέχρι την Παρασκευή θα με έχει δει γιατρός το πολύ Και βέβαια θα σας ενημερώσω.  Επίσης με αυτό που λες Έχεις απόλυτο δίκιο και τι εννοώ κάνοντας το παρελθόν αλλεργικό τεστ στα πάντα εμφάνισα αλλεργία  στα συντηρητικά και σε κάποιες ουσίες που μπαίνουνε μέσα στα τρόφιμα φάρμακα και τα λοιπά και τα λοιπά Οπότε αντιλαμβάνεσαι ότι το είδος αλλεργίας που έχω είναι κάτι το οποίο δεν πολύ είναι ανιχνεύσιμο είναι αυτό που λες ότι μπορεί η μέντα που δεν είμαι αλλεργική στη μέντα αλλά  σε συνδυασμό με τα συντηρητικά ή χημικά που έχει μέσα το τσιγάρο εμένα να μου δημιούργησε αλλεργική αντίδραση Άρα δεν είναι και απόλυτα σίγουρο ότι με βάση εξέτασης και γιατρό ότι μπορεί να είναι και ανιχνεύσιμο είναι λίγο τρελή διαδικασία και συνήθως για να το βρουν θα πρέπει να το δουν την ώρα που το παθαίνεις που υπάρχει μέσα στον οργανισμό και στο λέω γιατί έπαιρνα χρόνια την ίδια αντιβίωση και μία χρονιά αλλάξανε ένα συστατικό και εγώ πέταξα καντήλες σε όλο μου το σώμα είναι από τις δύσκολες μορφές αλλεργίας αυτή που έχω το μόνο βέβαιο είναι ότι εμένα δεν μου κάθεται καλά Οπότε το κόβω και πάω γιατρό αλλά εφόσον είναι σε πειραματικό στάδιο όπως φαίνεται και όπως αναγράφεται και όπως λένε και πολλοί γιατροί Θα έπρεπε και άποψή μου το προϊόν αυτό Καλό θα ήταν  να το έχουνε σε μορφή tester Τι λέω τώρα  γιατί η τιμή του είναι αξιοσέβαστη με τα δεδομένα της χώρας που ζούμε τους μισθούς που παίρνουμε οπότε θα ήταν καλό να δοκιμαστεί κάποιες μέρες το προϊόν να βλέπει ο κάθε αγοραστής το πως κάθεται στον οργανισμό του και αν το αποδέχεται οργανισμός και μετά να καταλήγει  στην αγορά του.  

Το έχεις το δικαίωμα να το δοκιμάσεις όσες φορές θες πριν το αγοράσεις...Σε όλα τα επίσημα καταστήματα του iqos μπορείς να πας και να δοκιμάζεις...Στα μεγάλα κερνάνε και καφέ 😁.... Ίσως να μην το γνώριζες ή να μην σε βολεύει κάποιο από τα καταστήματα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, markosf είπε

Το έχεις το δικαίωμα να το δοκιμάσεις όσες φορές θες πριν το αγοράσεις...Σε όλα τα επίσημα καταστήματα του iqos μπορείς να πας και να δοκιμάζεις...Στα μεγάλα κερνάνε και καφέ 😁.... Ίσως να μην το γνώριζες ή να μην σε βολεύει κάποιο από τα καταστήματα...

 την αγορά την έκανα σε κατάστημα και δοκιμή έκανα από  από όλα και καφέ ήθελα να με κεράσουν αλλά από τα 30 λεπτά 1 ώρα που κάθεσαι εκεί και δοκιμάζεις δεν μπορείς να έχεις μία ολοκληρωμένη άποψη Εάν δεν γίνει χρήση του προϊόντος στην καθημερινότητά σου βέβαια Στην παρούσα φάση το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να φύγουν τα συμπτώματα και τίποτα άλλο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Marmar88 είπε

 την αγορά την έκανα σε κατάστημα και δοκιμή έκανα από  από όλα και καφέ ήθελα να με κεράσουν αλλά από τα 30 λεπτά 1 ώρα που κάθεσαι εκεί και δοκιμάζεις δεν μπορείς να έχεις μία ολοκληρωμένη άποψη Εάν δεν γίνει χρήση του προϊόντος στην καθημερινότητά σου βέβαια Στην παρούσα φάση το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να φύγουν τα συμπτώματα και τίποτα άλλο 

Σίγουρα το σημαντικότερο είναι να βρεις από τι προήλθαν τα συμπτώματα και να τα σταματήσεις...

Στο κατάστημα δεν χρειάζεται να αγοράσεις αμέσως...ούτε να τα δοκιμάσεις όλα σε μια μέρα...Μπορείς να πας....και να ξαναπάς...Και το αναφέρω πιο πολύ και για τους υπόλοιπους μελλοντικούς αγοραστές...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, markosf είπε

Σίγουρα το σημαντικότερο είναι να βρεις από τι προήλθαν τα συμπτώματα και να τα σταματήσεις...

Στο κατάστημα δεν χρειάζεται να αγοράσεις αμέσως...ούτε να τα δοκιμάσεις όλα σε μια μέρα...Μπορείς να πας....και να ξαναπάς...Και το αναφέρω πιο πολύ και για τους υπόλοιπους μελλοντικούς αγοραστές...

 Προφανώς και είναι καλό  να δοκιμαστεί αρκετές φορές πριν το πάρουν εγώ μπορώ να πω ότι βιάστηκα βέβαια για καλό πήγαινα και εγώ αλλά φάνηκε ότι σε μένα δεν έκατσε καλά αυτό όμως δεν σημαίνει σε καμία περίπτωση ότι κάνω δυσφήμιση στο προϊόν και παραπέμπω τον κόσμο να μην πάει να το πάρει Απλά φαίνεται ότι σε άλλους λειτουργεί άψογα και σε άλλους όχι τόσο καλά! καλό είναι ο καθένας μας να έχει μία προσωπική αποψη για το εκάστοτε προϊόν που δοκιμάζει και μετά να την παραθέτει γιατί ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός και το πώς δέχεται κάτι νέο που  εισχωρεί μέσα  σε αυτόν είναι τελείως διαφορετικό σε σύγκριση με κάποιον άλλον 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Marmar88 είπε

 Προφανώς και είναι καλό  να δοκιμαστεί αρκετές φορές πριν το πάρουν εγώ μπορώ να πω ότι βιάστηκα βέβαια για καλό πήγαινα και εγώ αλλά φάνηκε ότι σε μένα δεν έκατσε καλά αυτό όμως δεν σημαίνει σε καμία περίπτωση ότι κάνω δυσφήμιση στο προϊόν και παραπέμπω τον κόσμο να μην πάει να το πάρει Απλά φαίνεται ότι σε άλλους λειτουργεί άψογα και σε άλλους όχι τόσο καλά! καλό είναι ο καθένας μας να έχει μία προσωπική αποψη για το εκάστοτε προϊόν που δοκιμάζει και μετά να την παραθέτει γιατί ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός και το πώς δέχεται κάτι νέο που  εισχωρεί μέσα  σε αυτόν είναι τελείως διαφορετικό σε σύγκριση με κάποιον άλλον 

Πάντως κι εγώ στριφτό έκανα πριν το iqos για πολλά χρόνια και δεν ένοιωσα ποτέ ότι το iqos με πήγε πίσω στο κανονικό τσιγάρο, όπως γράφεις. Από την αρχή κατάλαβα ότι σε κάποιες βασικές παραμέτρους του οργανισμού, το iqos ήταν απείρως καλύτερο από το στριφτό. Μην παραμυθιάζεσαι όπως έκανα κι εγώ, ότι το στριφτό είναι κάπως καλύτερο από το κανονικό-βιομηχανικό τσιγάρο. Ίδιο και χειρότερο είναι. Μπορεί απλά να χρησιμοποιείς λίγο καθαρότερο χαρτάκι, αλλά έχεις πολύ περισσότερη πίσσα μια που το φίλτρο στο στριφτό δεν τυλίγεται ποτέ 100% επιτυχημένα, με αποτέλεσμα να έχει μεγάλη διαφυγή προς τους πνεύμονες. Επίσης το χειρότερο με το στριφτό είναι που το αφήνουμε να σβήνει και μετά το ξανά ανάβουμε πολλές φορές, το ΙΔΙΟ τσιγάρο! Αυτό και μόνο εκτοξεύει την πίσσα και άλλες καρκινογόνες ουσίες στα ύψη λόγω της επαναλαμβανόμενης καύσης επί του ήδη καμένου τσιγάρου!

 

Το στριφτό είναι επίσης ελεεινό όπως όλα τα τσιγάρα, και σε κάποια πράγματα πολύ χειρότερο. Το iqos είναι πολύ καλύτερο αλλά σίγουρα όπως έγραψα και σε προηγούμενό μου post, κι αυτό έχει πολλά προβλήματα και μάλλον νέα χημικά τα οποία ίσως / μάλλον, θα αποδειχθούν στο μέλλον επίσης προβληματικά... Πάντως προς το παρόν το iqos είναι ό,τι καλύτερο. Τώρα εάν εσύ έχεις κάποια αλλεργία ή κάτι τέλος πάντων ιδιαίτερο, προφανώς κόψτα όλα and move on!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, nmantzia είπε

Πάντως κι εγώ στριφτό έκανα πριν το iqos για πολλά χρόνια και δεν ένοιωσα ποτέ ότι το iqos με πήγε πίσω στο κανονικό τσιγάρο, όπως γράφεις. Από την αρχή κατάλαβα ότι σε κάποιες βασικές παραμέτρους του οργανισμού, το iqos ήταν απείρως καλύτερο από το στριφτό. Μην παραμυθιάζεσαι όπως έκανα κι εγώ, ότι το στριφτό είναι κάπως καλύτερο από το κανονικό-βιομηχανικό τσιγάρο. Ίδιο και χειρότερο είναι. Μπορεί απλά να χρησιμοποιείς λίγο καθαρότερο χαρτάκι, αλλά έχεις πολύ περισσότερη πίσσα μια που το φίλτρο στο στριφτό δεν τυλίγεται ποτέ 100% επιτυχημένα, με αποτέλεσμα να έχει μεγάλη διαφυγή προς τους πνεύμονες. Επίσης το χειρότερο με το στριφτό είναι που το αφήνουμε να σβήνει και μετά το ξανά ανάβουμε πολλές φορές, το ΙΔΙΟ τσιγάρο! Αυτό και μόνο εκτοξεύει την πίσσα και άλλες καρκινογόνες ουσίες στα ύψη λόγω της επαναλαμβανόμενης καύσης επί του ήδη καμένου τσιγάρου!

Το στριφτό είναι επίσης ελεεινό όπως όλα τα τσιγάρα, και σε κάποια πράγματα πολύ χειρότερο. Το iqos είναι πολύ καλύτερο αλλά σίγουρα όπως έγραψα και σε προηγούμενό μου post, κι αυτό έχει πολλά προβλήματα και μάλλον νέα χημικά τα οποία ίσως / μάλλον, θα αποδειχθούν στο μέλλον επίσης προβληματικά... Πάντως προς το παρόν το iqos είναι ό,τι καλύτερο. Τώρα εάν εσύ έχεις κάποια αλλεργία ή κάτι τέλος πάντων ιδιαίτερο, προφανώς κόψτα όλα and move on

Με πήγε πίσω εννοώ γευστικά σαν κατάλοιπο που αφήνει το κανονικό τσιγάρο σου αφήνει μια γεύση σαν πλαστικό τουλάχιστον σε εμένα,σε καμία περίπτωση δεν λέω ότι το στριφτο είναι καλύτερο τα ίδια σκ@τα είναι όλα και αυτά τα γνωρίζω, και ένα από τους λόγους που πήρα το Ιqos ήταν για μια καλύτερη τύχη μπας και το κόψω τελείως και μακάρι να μου καθόταν καλά αλλά εκείνο είχε διαφορετική άποψη από εμένα.... Δυστυχώς.... Για την ώρα τα χω κόψει όλα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντελώς εγκυκλοπαιδικά πάντως στη φάση που είσαι είναι μία πολύ ιδιαίτερη και κατάλληλη κατάσταση, που δεν τυχαίνει εύκολα, για να το κόψεις. Και δεν το αναφέρω αυτό λόγω των συμπτωμάτων που σου παρουσιάστηκαν, αλλά η μετάβαση από το κανονικό τσιγάρο στο iqos την πρώτη και μόνο εβδομάδα δημιουργεί μία κατάσταση αίσθησης που νιώθεις ότι δεν θέλεις να πολύ καπνίσεις. Είναι η φάση κατά την οποία ο οργανισμός εγκλιματίζεται στο καινούργιο. Μετά από μερικές ημέρες που το μαθαίνεις - τελείωσε - έχεις μπει κανονικά στο iqos. Προσωπικά το ένιωσα και είπα στον εαυτό μου ότι τώρα αν θέλω μπορώ εύκολα να το κόψω, όμως εγώ δεν ήθελα. Επίσης εμπειρικά γνωρίζω δύο περιπτώσεις που το έκοψαν εντελώς κατά την διάρκεια της παραπάνω κατάστασης και χωρίς να υπάρχει κανένα αρνητικό σύμπτωμα, παρά μόνο η κατάσταση της αίσθησης που ανέφερα πιο πάνω.

 

Εννοείται ότι οποιαδήποτε στιγμή μπορεί κάποιος να το κόψει, απλά η παραπάνω ολιγοήμερη κατάσταση της μετάβασης σου δημιουργεί μία ευνοϊκή αίσθηση για να το κόψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως φοβερο promotion, μου ηρθε κουπονι 20€ μεσω κωδικου και καπακι μου εστειλαν και νεο μεχρι 31/3. Αντε να δουμε τωρα ποτε θα πεσει το 3 αληθεια το πηρε κανεις τι λεει?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μια προσφορά για όποιον ενδιαφέρεται, μόνο στα καταστήματα:

Ξεκίνα τον μήνα σου με μία επίσκεψη στο κοντινό σου IQOS κατάστημα και απόλαυσε την προσφορά.
Απόκτησε 2 κούτες HEETS τις επιλογής σου με €76 και πάρε δώρο το νέο IQOS Εργαλείο Καθαρισμού και Cleaning Sticks (30 τεμαχίων).

επίσης κάθε Δευτέρα:

Ξεκίνα την εβδομάδα σου στο κοντινό σου IQOS κατάστημα με δωρεάν καθαρισμό της IQOS Συσκευής σου και απόκτησε το νέο IQOS Εργαλείο Καθαρισμού και Cleaning Sticks (30 τεμαχίων) μόνο με €5.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, leftys είπε

Και μια προσφορά για όποιον ενδιαφέρεται, μόνο στα καταστήματα:

Ξεκίνα τον μήνα σου με μία επίσκεψη στο κοντινό σου IQOS κατάστημα και απόλαυσε την προσφορά.
Απόκτησε 2 κούτες HEETS τις επιλογής σου με €76 και πάρε δώρο το νέο IQOS Εργαλείο Καθαρισμού και Cleaning Sticks (30 τεμαχίων).

επίσης κάθε Δευτέρα:

Ξεκίνα την εβδομάδα σου στο κοντινό σου IQOS κατάστημα με δωρεάν καθαρισμό της IQOS Συσκευής σου και απόκτησε το νέο IQOS Εργαλείο Καθαρισμού και Cleaning Sticks (30 τεμαχίων) μόνο με €5.

προσφορά απο τα Lidl..😫

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την τελευταία φορά που προσπάθησα να βρω κανένα κωδικό για έκπτωση heets, μίλησα στο chat τους και (πλέον) είμαι σίγουρος ότι μιλούσα σε bot, αφού ότι και να έλεγα μου απαντούσε τυποποιημένες απαν΄τησεις πχ στείλε τον κωδικό σου για να πάρεις έκτπωση, παρήγγειλε από το site για να πάρεις 2 ευρώ έκτπωση στην κούτα κλπ

ότι νάναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/3/2019 στις 10:57 ΠΜ, leftys είπε

Και μια προσφορά για όποιον ενδιαφέρεται, μόνο στα καταστήματα:

Ξεκίνα τον μήνα σου με μία επίσκεψη στο κοντινό σου IQOS κατάστημα και απόλαυσε την προσφορά.
Απόκτησε 2 κούτες HEETS τις επιλογής σου με €76 και πάρε δώρο το νέο IQOS Εργαλείο Καθαρισμού και Cleaning Sticks (30 τεμαχίων).

επίσης κάθε Δευτέρα:

Ξεκίνα την εβδομάδα σου στο κοντινό σου IQOS κατάστημα με δωρεάν καθαρισμό της IQOS Συσκευής σου και απόκτησε το νέο IQOS Εργαλείο Καθαρισμού και Cleaning Sticks (30 τεμαχίων) μόνο με €5.

Αναφέρεται κάπου αυτή η προσφορά; Δεν υπάρχει στην ιστοσελίδα ούτε ήρθε κανένα mail. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Jeronymo είπε

Αναφέρεται κάπου αυτή η προσφορά; Δεν υπάρχει στην ιστοσελίδα ούτε ήρθε κανένα mail. 

Δεν στελνουν σε όλους προσφορές.

Πολλες φορές έχει τύχει, παιδιά να γραψουν εδώ μεσα για κουπόνια 20 ευρώ,προσφορές κ.α. και στο δικό μου (και άλλα) μειλ να μην έχει έρθει ποτέ τίποτα.

Φυσικά χωρίς προφανή λόγο(να τους έχω κοροιδέψει,κλέψει,παραπλανήσει με κάποιον τρόπο ξερω γω κτλ).Πιθανον στέλνουν επιλεκτικά,ανάλογα με το προφίλ του κάθε πελάτη(αν αγοράζει πολλά αξεσουάρ,αν παιρνει πολλά heets).Πιθανον λέω, γιατί δεν είμαι σιγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...