Προς το περιεχόμενο

The Last of Us Part II [PS4]


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Ενημέρωση 05/07/2020
Καθώς το παιχνίδι έχει κυκλοφορήσει πλέον:

  • Συζητήστε σε ήπιους τόνους και κόσμια πάνω στις εντυπώσεις σας από αυτό.
  • Μην μπαίνετε σε άσκοπες κόντρες περί political correctness και συναφή.
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς, όπως haters, fan boys, κλπ.
  • Οτιδήποτε αφορά την πλοκή του παιχνιδιού πρέπει να μπαίνει σε spoilers.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, ADHD είπε

Λογικά είμαι κοντά στο τέλος, ισχύει ότι έχω πει με τη διαφορά ότι το παιχνίδι έχει σοβαρά θέματα pacing στο δεύτερο μισο και η ιστορία δεν είναι και η καλύτερη. Κρίμα γιατί στα υπόλοιπα είναι σχεδόν άριστο.

Μέχρι και σήμερα δεν έχω δει κάποιον που να το τερμάτισε , πραγματικά να το τερμάτισε όμως, (οχι να το είδε στο Youtube) και να πει ότι ήταν κακό. Υπάρχουν πληθώρα κριτικών που του έχουν κάνει αυτοί που το τερμάτισαν αλά δεν έχω δει κάποιος να το πει κακό , ούτε καν μέτριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Καποιοι απο εμας το εχουμε τερματισει..

Και το μίσησες ? Πρόσεχε τι θα πεις γιατί θα σε βάλω να μου στείλεις φωτό με το final achievement και ένα χαρτάκι με το nickname σου δίπλα :P

Επεξ/σία από Railyy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Railyy είπε

Μέχρι και σήμερα δεν έχω δει κάποιον που να το τερμάτισε , πραγματικά να το τερμάτισε όμως, (οχι να το είδε στο Youtube) και να πει ότι ήταν κακό. Υπάρχουν πληθώρα κριτικών που του έχουν κάνει αυτοί που το τερμάτισαν αλά δεν έχω δει κάποιος να το πει κακό , ούτε καν μέτριο.

Δεν το λεω ούτε μέτριο ούτε κακό επίσης δεν το έχω τερματίσει ακόμα. Λέω την άποψη μου όσο παίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Railyy είπε

Και το μίσησες ? Πρόσεχε τι θα πεις γιατί θα σε βάλω να μου στείλεις φωτό με το final achievement και ένα χαρτάκι με το nickname σου δίπλα :P

Η αποψη μου ειναι γραμμενη σε spoiler,διαβασε την.

Δεν εχω να αποδειξω σε κανεναν τιποτα ποσο μαλλον σε εσενα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ADHD είπε

Δεν το λεω ούτε μέτριο ούτε κακό επίσης δεν το έχω τερματίσει ακόμα. Λέω την άποψη μου όσο παίζω.


Καλα εννοείτε γι'αυτό και δεν απευθυνόταν σε άτομα σαν εσένα το σχόλιο.

Απευθύνετε σε αυτούς που λένε το τερμάτισα και ήταν 0/10 (όπως τα μισά Skroutz Reviews που το τερμάτισαν 3 ώρες αφού βγήκε) ενώ στην πραγματικότητα μάλλον άπλα είδαν μια δυο κομβικές σκηνές στο Youtube που τους προκάλεσαν δυσαρέσκεια και το game δεν το έχουν καν αγοράσει. Είναι game. To 80%+ ειναι gameplay. Πρέπει να το παίξεις για να έχεις άποψη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Railyy είπε


Καλα εννοείτε γι'αυτό και δεν απευθυνόταν σε άτομα σαν εσένα το σχόλιο.

Απευθύνετε σε αυτούς που λένε το τερμάτισα και ήταν 0/10 (όπως τα μισά Skroutz Reviews που το τερμάτισαν 3 ώρες αφού βγήκε) ενώ στην πραγματικότητα μάλλον άπλα είδαν μια δυο κομβικές σκηνές στο Youtube που τους προκάλεσαν δυσαρέσκεια και το game δεν το έχουν καν αγοράσει. Είναι game. To 80%+ ειναι gameplay. Πρέπει να το παίξεις για να έχεις άποψη.

Δεν διαφωνούμε. 👍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Mesqal είπε

Τις αρνητικες κριτικες στο skroutz γιατι τις σβησανε? 🤔

Ε, ξέρεις... Μήπως γιατί μέσα σε 5 ώρες αφότου κυκλοφόρησε το παιχνίδι πρόλαβαν και το τερμάτισαν καμιά 10αρια χρήστες και έγραψαν και κριτική;; 

20 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Καποιοι απο εμας το εχουμε τερματισει..

Καμιά 10αρια είστε αυτοί που το τερμάτισαν και δεν τους άρεσε... Οι υπόλοιποι είναι τόσο έξυπνοι που το λένε : 0 στα 10... Και μετά γράφουν : δεν πρόκειται να το αγοράσουμε αυτό το σίχαμα!! Χάχα, εργαλεία λέμε τα παιδιά... 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Optimus σε παραδεχομαι γιατι εισαι αντικειμενικός και το εδειξες τωρα.

Οταν παρελαβες το game μονο κοσμο δεν καλεσες σπιτι για παρτυ.

Κρατιομουν και εγω να μην το παιξω απο τωρα αλλα τωρα με τοσες διχασμενες  αξιολογησεις θα αργησω να το παιξω. 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω παντως χαιρομαι που περναει ετσι ο κοσμος το μνμ της αγανακτησης του γιατι ετσι οπως παει ο Druckman την ιστορια στο επομενο part βλεπω 

Spoiler

Την Εllie σταυρωμενη σε καποιο παλουκι με κομμενα τα χερια και εμεις να παιζουμε με την αδιαφορη Abby.

 

 

7 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Optimus σε παραδεχομαι γιατι εισαι αντικειμενικός και το εδειξες τωρα.

Οταν παρελαβες το game μονο κοσμο δεν καλεσες σπιτι για παρτυ.

Κρατιομουν και εγω να μην το παιξω απο τωρα αλλα τωρα με τοσες διχασμενες  αξιολογησεις θα αργησω να το παιξω. 

Ρε συ εγω ειμαι μεγαλος fan του παιχνιδιου και δεν ειμαι απο αυτους που ενθουσιαζονται ευκολα.

Το παιχνιδι εμενα μου αρεσει μηχανικα και γραφικα(ειμαι στο 2ο playthrough τωρα) αλλα ομως εγω πλεον εχω απογοητευτει τοσο πολυ που εχασα το ενδιαφερον μου με αυτα που ειδα.

Το παιζω γιατι ειναι ομορφο,εχει γαματη ατμοσφαιρα και επειδη ειμαι λατρης του stealth.

Για ολα τα περι ιστοριας εγω ξενερωσα και σταματησα να το εχω ψηλα.

Γιατι εχει πιασει πατο.

Επεξ/σία από optimus prime
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, optimus prime είπε

Εγω παντως χαιρομαι που περναει ετσι ο κοσμος το μνμ της αγανακτησης του γιατι ετσι οπως παει ο Druckman την ιστορια στο επομενο part βλεπω 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Την Εllie σταυρωμενη σε καποιο παλουκι με κομμενα τα χερια και εμεις να παιζουμε με την αδιαφορη Abby.

Μην δεις Game of Thrones καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ALIZEUS είπε

Μήπως γιατί μέσα σε 5 ώρες αφότου κυκλοφόρησε το παιχνίδι πρόλαβαν και το τερμάτισαν καμιά 10αρια χρήστες και έγραψαν και κριτική;; 

Εχουν αφησει κριτικη 5star απο 16/6 ενω εσβησαν σχεδον ολες τις μεταγενεστερες μονοψηφιες απο 21/6 και μετα 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mesqal είπε

Εχουν αφησει κριτικη 5star απο 16/6 ενω εσβησαν σχεδον ολες τις μεταγενεστερες μονοψηφιες απο 21/6 και μετα 🤣

Καλά έκαναν κατά την γνώμη μου. Διότι αυτοί με τα 5 αστέρια επιχειρηματολογούν... Ενώ οι άλλοι λένε :ΜΗΝ το πάρετε, κάκιστη ιστορία.. Αυτό. 

Καλά τρομερή κριτική!το παίξανε στάνταρ... 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, optimus prime είπε

 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Την Εllie σταυρωμενη σε καποιο παλουκι με κομμενα τα χερια και εμεις να παιζουμε με την αδιαφορη Abby.

Ρε συ εγω ειμαι μεγαλος fan του παιχνιδιου και δεν ειμαι απο αυτους που ενθουσιαζονται ευκολα.

Το παιχνιδι εμενα μου αρεσει μηχανικα και γραφικα(ειμαι στο 2ο playthrough τωρα) αλλα ομως εγω πλεον εχω απογοητευτει τοσο πολυ που εχασα το ενδιαφερον μου με αυτα που ειδα.

Φιλε το πατησα.... Δεν γινεται..πρεπει να ειχαν παρει ναρκωτικα..Δεν γινεται αυτο

Και μαρεσει που λεω να ξαναπαιξω το ενα για να το θυμηθω καλητερα. 

Σε καποιες αποφασεις απο μεγαλο εταιριες δεν υπαρχει εξηγηση..οταν και ο πιο κουλος ξερει οτι αυτη η εξελιξη στην ιστορια θα διχασει και θα ξενερωσει κοσμο. Οταν ξερεις οτι με μια  αλλη εξελιξη της ιστοριας οι 9,5 στους 10 θα μεινουν ευχαριστημένοι και διαλεγεις αυτην που θα διχασει τους μισους...

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...