Προς το περιεχόμενο

The Last of Us Part II [PS4]


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Ενημέρωση 05/07/2020
Καθώς το παιχνίδι έχει κυκλοφορήσει πλέον:

  • Συζητήστε σε ήπιους τόνους και κόσμια πάνω στις εντυπώσεις σας από αυτό.
  • Μην μπαίνετε σε άσκοπες κόντρες περί political correctness και συναφή.
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς, όπως haters, fan boys, κλπ.
  • Οτιδήποτε αφορά την πλοκή του παιχνιδιού πρέπει να μπαίνει σε spoilers.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, nick pap είπε

Γι'αυτό το βρίσκεις εδώ στο insomnia το παιχνίδι με 40 ευρώ πλέον. 

Εάν ήταν τόσο γαμάτο δεν  θα έβγαινε κόσμος να το πουλήσει στην μισή τιμή

49  ειχε day one apo  σκρουτζ   προπαραγγελια .Στην μιση τιμη το πουλαει μονο μεσα στο μυαλο σου .

30 ωρες  διασκεδασης του στοιχισαν 9 ευρω .Εαν αυτο δεν ειναι ο ορισμος   του φτηνου  hobby ( με τον τροπο που το κανει αυτος ) τοτε δεν ξερω και εγω τι ειναι .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ακούω συνέχεια για ''ατζέντες'' και πολιτικές ιδεολογίες και αναρωτιέμαι τόσο χρόνια έχουμε δει και παίξει παιχνίδια που εμφανώς είναι υπέρ της μιλιταριστικής υπεροχής ενός έθνους που πάντα επεμβαίνει για να σώσει τους αδύναμους από τις ορέξεις ''κακών'' εξ ανατολής,λατίνων κτλ. Αυτό που ξαφνικά η ΝD γίνει το μαύρο πρόβατο της βιομηχανίας δεν το καταλαβαίνω. Τι να πούμε τότε για Ubi/EA/Activision;

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Periklitos25 είπε

Φίλε sorry αλλά όλοι για χάλια τροπή της ιστορίας μιλάνε  και όχι για agenda.Η agenda που λες αναφέρεται στην Naughty Dog και την κατάλαβες λάθος.

 To σωστό παράδειγμα θα ήταν .....βγάζω ένα παιχνίδι με μαύρους που είναι αντικειμενικά μάπα και όταν μου λες εσύ ότι δεν σου άρεσε το παιχνίδι σε κατηγορώ εγώ ότι ο μόνος λόγος που έθαψες είναι γιατί είχε μαύρους πρωταγωνιστές και είσαι ρατσιστής.

Να με συγχωρείς αλλά πήγα τυχαία μερικές σελίδες πιο πίσω και τα 2 από τα 4 σχόλια που είδα για την υπόθεση είναι για πολιτικές και ατζέντες. Αν θες δες και μόνος σου πχ σελ150. Και ακόμα πιο πίσω και αυτό μου έκανε εντύπωση περισσότερο και σχολίασα αρχικά, κάποιος μίλησε για sjw agenda. Δηλαδή παίζοντας αυτό το παιχνίδι αυτό που σου μένει είναι κάτι τέτοιο; Συγγνώμη αλλά δεν το δέχομαι και όποιος το βλέπει έτσι μάλλον έχει μια στρεβλη εικόνα της πραγματικότητας.. 

Εννοείται όμως ότι είναι ευπρόσδεκτα σχόλια που κατακρινουν το βάθος η οχι της ιστορίας και το κακό pacing πχ. Η ακόμα και το υπερβολικό gore σε βαθμό αχρειαστου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xavier είπε

alt right γκρουπακια , που για καποιο λογο που μονο οι ιδιοι καταλαβαινουν εχουν στιγματισει το παιχνιδι..

Κοιτα ας μην τσουβαλιαζουμε και ας μην το παμε στα πολιτικα ..κατα την αποψη μου παντα αλλα δεν θα κανει καλο στην κουβεντα και θα πεσουν παλι λουκετα. Μπορει να υπαρχουν καποιοι που legit δεν τους άρεσε η τροπή που πηρε η ιστορια  και δεν δινουν δεκαρα για την υποτιθέμενη "ατζεντα" του παιχνιδιού, επισης οι gamers δεν φημίζονται και για την σοβαρότητα τους και τις ψυχραιμες αντιδράσεις-κριτικές, σκεψου οτι μιλαμε για ενα παρορμητικό και ανώριμο κοινο ως επι το πλείστον.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ADHD είπε

Κοιτα ας μην τσουβαλιαζουμε και ας μην το παμε στα πολιτικα ..κατα την αποψη μου παντα αλλα δεν θα κανει καλο στην κουβεντα και θα πεσουν παλι λουκετα. Μπορει να υπαρχουν καποιοι που legit δεν τους άρεσε η τροπή που πηρε η ιστορια  και δεν δινουν δεκαρα για την υποτιθέμενη "ατζεντα" του παιχνιδιού, επισης οι gamers δεν φημίζονται και για την σοβαρότητα τους και τις ψυχραιμες αντιδράσεις-κριτικές, σκεψου οτι μιλαμε για ενα παρορμητικό και ανώριμο κοινο ως επι το πλείστον.

δεκτο ρε, δε μιλαω για παιδια στο φορουμ που το παιξαν το παιχνιδι και δεν τους αρεσε...δικαιωμα τους...μιλαω για τα μηδενικα στο metacritic, απο κοσμο που δεν το ειχε παιξει...αλλα δεν μπορω να δεχτω αυτα τα user reviews στο metacritc ως το απολυτο  επιχειρημα καθολικης κατακραυγης του παιχνιδιου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις τελείωσα κι εγώ το παιχνίδι. Περι πολιτικών ατζέντων δεν θα σχολιάσω, ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του. 

Πριν αρχίσω τα σχόλια, μια παράκληση. Αν είσαι κάποιος που διαβάζεις αυτα που γράφω παρακάτω και έχεις απαντήσεις, αν πιστεύεις ότι μπορείς να μου αλλάξεις την άποψη και το πως βλέπω το σενάριο και να καταλήξω να αγαπήσω αυτό το παιχνίδι και να το χωνέψω περισσότερο, σε παρακαλώ καντο..! 

Το παιχνίδι προφανώς απ' ό,τι δεν έχει να κάνει με το σενάριο είναι κορυφή. Η προσοχή στην λεπτομέρεια είναι ασυναγώνιστη. Όσον αφορά τώρα το σενάριο.

Spoiler

 

Πολύ ανάμεικτα συναισθήματα. Το παιχνίδι είναι πολύ σκοτεινό. Περισσότερο απ' ότι περίμενα. Ο θάνατος του Τζόελ δεν με ενόχλησε. Προφανώς με πόνεσε αλλά έβγαζε νόημα. Και το άτομο που τον σκότωσε είχε πολύ καλό λόγο. Να πω τι μου κάθεται και τι δεν μου κάθεται...

Δεν μου κάθεται το character development της Ellie. Καταλαβαίνω την εκδίκηση που αναζητά αλλά της έδινα στο παιχνίδι το benefit ότι δεν ήξερε με σιγουριά τι είχε κάνει ο Τζόελ. Όταν έδειξε ότι ήξερε τι έχει κάνει ο Joel τότε θα έπρεπε τουλάχιστον να καταλάβει ότι αυτοί που τον σκότωσαν είχαν καλό λόγο. Δεν περίμενα ότι μετά απ' όλα οσα έγιναν και αφότου η Abby την άφησε να ζήσει 2 φορές, η Ellie κατέληξε να την ξανακυνηγάει και πάνω απ' όλα δυσκολεύομαι να πειστώ ότι αφού έσφαξε 500 άτομα για να ξαναφτάσει στην Abby, την άφησε να ζήσει. Δεν βγάζει νόημα δεδομένου των προηγούμενων επιλογών της. Για μένα.

Δεν μου κάθεται το character development του Tommy. Πάει στην Ellie να της πει που είναι η Abby για να πάει η Ellie να ρισκάρει τα πάντα για να την κυνηγήσει και τσαντίζεται όταν η Ellie αρνείται. Ο ίδιος Tommy που στην αρχή του παιχνιδιού είπε στην Μαρία να φυλακίσει την Ellie αν χρειάζεται προκειμένου να μην πάει. Ο Tommy ο οποίος ξέρει ότι ο Joel πάνω απ' όλα θα ήθελε την ασφάλεια της Ellie, όχι την εκδίκηση για τον θάνατό του. Ο οποίος θάνατος είναι δικαιολογημένος. Τον βασανίζει/σκοτώνει ένα άτομο το οποίο ξέρει ότι ο Joel σκότωσε τον πατέρα της και απέτρεψε την ανθρωπότητα από ένα εμβόλιο. 

Δεν ευχαριστήθηκα να παίζω το μισό παιχνίδι ως Abby. Ωραίο ηταν να παίζω Abby και να δουμε και τις δυο πλευρες, αλλά διήρκησε too much για μένα. Το character development της όμως ίσως ήταν το πιο καλό απ' όλων. Δεν μ' άρεσαν κι εκεί κάποια πράγματα αλλά λιγότερο σημαντικά ίσως. Όπως πχ το πόσο εύκολα άρχισε κάποια στιγμή να σφάζει πλέον Wolfs ή το πόσα πολλά έκανε για αυτά τα παιδιά που δεν ήξερε ενώ μέχρι τότε είχε αποκαλυφθεί ότι ήταν αδίστακτη. Αλλά γενικότερα το char development της ήταν καλό. Έδειχνε ένα άτομο που είχε σοβαρό λόγο να αναζητά εκδίκηση, πήρε την εκδίκηση του και άφησε την Εllie να ζήσει. Μου ήταν δύσκολο να πειστώ αφότου της σκότωσαν φίλους, γκόμενο, σκύλο κλπ πως τους άφησε να ζήσουν αλλά μπορούσα να βρώ δικαιολογία στα ίσως. Περισσότερο απ' όσο βρήκα σε άλλους. Η δικαιολογία αυτή έχει ως εξής: Tommy ισως να μην σκότωσε γιατί νόμιζε ότι τον είχε ήδη σκοτώσει. Dina επειδή ηταν ο Lev μπροστά και ηταν έγκυος. Και Ellie (2 φορες) το δικαιολογώ δεδομένου ότι ξέρει πόσο σημαντική μπορεί να είναι η Ellie για την ανθρωπότητα και ενδεχομένως να μην έχει το θάρρος/θράσος να σκοτώσει το άτομο που γνωρίζει ότι ΙΣΩΣ κάποια στιγμή στο μέλλον να χρησιμεύσει για vaccine. Και παρόλο που είπαν ότι ο μόνος που θα μπορούσε να φτιάξει το vaccine ήταν ο πατέρας της αυτό μπορεί να αναφέρεται φυσικά σε fireflies μόνο και όχι στον πλανήτη ολόκληρο. Επίσης ξέρει που είναι based η Ellie και η ίδια ψάχνει τα Fireflies όπου ενδεχομένως σε επόμενο part να προσπαθήσει η Abby να βρεί μαζί με τα fireflies την Ellie και κάποιον που μπορεί να φτιάξει vaccine. 

Γενικά δεν ξέρω τι θα έπρεπε να έχει αυτό το παιχνίδι για να με ικανοποιήσει. Οι πιο ικανοποιητικές σκηνες του παιχνιδιού ηταν τα flashback Ellie/Joel. Προσφέρει πολύ διαφορετικά συναισθήματα απ΄ ότι το πρώτο και δυστυχώς σε βαθμό που με κάνει όχι απλά να χάνω έναν αγαπημένο χαρακτήρα (Joel) αλλά και να σταματήσω να συμπαθώ ιδιαίτερα τον υπεραγαπημένο χαρακτήρα (Ellie). Τουλάχιστον ο Joel ηταν ο χαρακτήρας που ηταν dark και βρήκε το light στην Ellie. H Ellie έγινε too dark for my taste και το μοναδικό redemption ηταν στο τέλος που άφησε την Abby να ζήσει αλλά πλέον δεν έβγαζε και τόσο νόημα. Έπρεπε να let it go sooner. Όταν την άφησε η Abby να ζήσει δεύτερη φορά. Όταν το έκανε στο τέλος ηταν λίγο pointless. Δεν ξέρω. Tough game. Δεν νομίζω να το ξαναπαίξω σύντομα. 

 

Επεξ/σία από Babis_allos
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, ADHD είπε

Κοιτα ας μην τσουβαλιαζουμε και ας μην το παμε στα πολιτικα ..κατα την αποψη μου παντα αλλα δεν θα κανει καλο στην κουβεντα και θα πεσουν παλι λουκετα. Μπορει να υπαρχουν καποιοι που legit δεν τους άρεσε η τροπή που πηρε η ιστορια  και δεν δινουν δεκαρα για την υποτιθέμενη "ατζεντα" του παιχνιδιού, επισης οι gamers δεν φημίζονται και για την σοβαρότητα τους και τις ψυχραιμες αντιδράσεις-κριτικές, σκεψου οτι μιλαμε για ενα παρορμητικό και ανώριμο κοινο ως επι το πλείστον.

Ετσι ακριβως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσότεροι πάντως δεν έχετε σημαντική επαφή με την Αμερικάνικη/Αγγλοσαξονική κοινωνία, χωρίς να φταίει μόνο το language barrier, οπότε σας φαίνονται όλα τα περί "ατζέντας" περίεργα. Αν βλέπατε όμως τι πραγματικά συμβαίνει σε US/Canada/UK και σε μικρότερο βαθμό σε Australia/NZ, τότε θα καταλαβαίνατε ότι έρχονται άσχημες μέρες και όχι μόνο στον χώρο του entertainment, καθώς εξαρτόμαστε σημαντικά από αυτές τις χώρες.

Δείτε για παράδειγμα τι συνέβη με την J.K Rowling, η οποία στήριζε πάντα προοδευτικές απόψεις, αλλά μια διαφωνία στο θέμα του βιολογικού φύλου ήταν αρκετή για να τις εκμηδενίσει. 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Babis_allos είπε

Μόλις τελείωσα κι εγώ το παιχνίδι. Περι πολιτικών ατζέντων δεν θα σχολιάσω, ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του. 

Πριν αρχίσω τα σχόλια, μια παράκληση. Αν είσαι κάποιος που διαβάζεις αυτα που γράφω παρακάτω και έχεις απαντήσεις, αν πιστεύεις ότι μπορείς να μου αλλάξεις την άποψη και το πως βλέπω το σενάριο και να καταλήξω να αγαπήσω αυτό το παιχνίδι και να το χωνέψω περισσότερο, σε παρακαλώ καντο..! 

Το παιχνίδι προφανώς απ' ό,τι δεν έχει να κάνει με το σενάριο είναι κορυφή. Η προσοχή στην λεπτομέρεια είναι ασυναγώνιστη. Όσον αφορά τώρα το σενάριο.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Πολύ ανάμεικτα συναισθήματα. Το παιχνίδι είναι πολύ σκοτεινό. Περισσότερο απ' ότι περίμενα. Ο θάνατος του Τζόελ δεν με ενόχλησε. Προφανώς με πόνεσε αλλά έβγαζε νόημα. Και το άτομο που τον σκότωσε είχε πολύ καλό λόγο. Να πω τι μου κάθεται και τι δεν μου κάθεται...

Δεν μου κάθεται το character development της Ellie. Καταλαβαίνω την εκδίκηση που αναζητά αλλά της έδινα στο παιχνίδι το benefit ότι δεν ήξερε με σιγουριά τι είχε κάνει ο Τζόελ. Όταν έδειξε ότι ήξερε τι έχει κάνει ο Joel τότε θα έπρεπε τουλάχιστον να καταλάβει ότι αυτοί που τον σκότωσαν είχαν καλό λόγο. Δεν περίμενα ότι μετά απ' όλα οσα έγιναν και αφότου η Abby την άφησε να ζήσει 2 φορές, η Ellie κατέληξε να την ξανακυνηγάει και πάνω απ' όλα δυσκολεύομαι να πειστώ ότι αφού έσφαξε 500 άτομα για να ξαναφτάσει στην Abby, την άφησε να ζήσει. Δεν βγάζει νόημα δεδομένου των προηγούμενων επιλογών της. Για μένα.

Δεν μου κάθεται το character development του Tommy. Πάει στην Ellie να της πει που είναι η Abby για να πάει η Ellie να ρισκάρει τα πάντα για να την κυνηγήσει και τσαντίζεται όταν η Ellie αρνείται. Ο ίδιος Tommy που στην αρχή του παιχνιδιού είπε στην Μαρία να φυλακίσει την Ellie αν χρειάζεται προκειμένου να μην πάει. Ο Tommy ο οποίος ξέρει ότι ο Joel πάνω απ' όλα θα ήθελε την ασφάλεια της Ellie, όχι την εκδίκηση για τον θάνατό του. Ο οποίος θάνατος είναι δικαιολογημένος. Τον βασανίζει/σκοτώνει ένα άτομο το οποίο ξέρει ότι ο Joel σκότωσε τον πατέρα της και απέτρεψε την ανθρωπότητα από ένα εμβόλιο. 

Δεν ευχαριστήθηκα να παίζω το μισό παιχνίδι ως Abby. Ωραίο ηταν να παίζω Abby και να δουμε και τις δυο πλευρες, αλλά διήρκησε too much για μένα. Το character development της όμως ίσως ήταν το πιο καλό απ' όλων. Δεν μ' άρεσαν κι εκεί κάποια πράγματα αλλά λιγότερο σημαντικά ίσως. Όπως πχ το πόσο εύκολα άρχισε κάποια στιγμή να σφάζει πλέον Wolfs ή το πόσα πολλά έκανε για αυτά τα παιδιά που δεν ήξερε ενώ μέχρι τότε είχε αποκαλυφθεί ότι ήταν αδίστακτη. Αλλά γενικότερα το char development της ήταν καλό. Έδειχνε ένα άτομο που είχε σοβαρό λόγο να αναζητά εκδίκηση, πήρε την εκδίκηση του και άφησε την Εllie να ζήσει. Μου ήταν δύσκολο να πειστώ αφότου της σκότωσαν φίλους, γκόμενο, σκύλο κλπ πως τους άφησε να ζήσουν αλλά μπορούσα να βρώ δικαιολογία στα ίσως. Περισσότερο απ' όσο βρήκα σε άλλους. Η δικαιολογία αυτή έχει ως εξής: Tommy ισως να μην σκότωσε γιατί νόμιζε ότι τον είχε ήδη σκοτώσει. Dina επειδή ηταν ο Lev μπροστά και ηταν έγκυος. Και Ellie (2 φορες) το δικαιολογώ δεδομένου ότι ξέρει πόσο σημαντική μπορεί να είναι η Ellie για την ανθρωπότητα και ενδεχομένως να μην έχει το θάρρος/θράσος να σκοτώσει το άτομο που γνωρίζει ότι ΙΣΩΣ κάποια στιγμή στο μέλλον να χρησιμεύσει για vaccine. Και παρόλο που είπαν ότι ο μόνος που θα μπορούσε να φτιάξει το vaccine ήταν ο πατέρας της αυτό μπορεί να αναφέρεται φυσικά σε fireflies μόνο και όχι στον πλανήτη ολόκληρο. Επίσης ξέρει που είναι based η Ellie και η ίδια ψάχνει τα Fireflies όπου ενδεχομένως σε επόμενο part να προσπαθήσει η Abby να βρεί μαζί με τα fireflies την Ellie και κάποιον που μπορεί να φτιάξει vaccine. 

Γενικά δεν ξέρω τι θα έπρεπε να έχει αυτό το παιχνίδι για να με ικανοποιήσει. Οι πιο ικανοποιητικές σκηνες του παιχνιδιού ηταν τα flashback Ellie/Joel. Προσφέρει πολύ διαφορετικά συναισθήματα απ΄ ότι το πρώτο και δυστυχώς σε βαθμό που με κάνει όχι απλά να χάνω έναν αγαπημένο χαρακτήρα (Joel) αλλά και να σταματήσω να συμπαθώ ιδιαίτερα τον υπεραγαπημένο χαρακτήρα (Ellie). Τουλάχιστον ο Joel ηταν ο χαρακτήρας που ηταν dark και βρήκε το light στην Ellie. H Ellie έγινε too dark for my taste και το μοναδικό redemption ηταν στο τέλος που άφησε την Abby να ζήσει αλλά πλέον δεν έβγαζε και τόσο νόημα. Έπρεπε να let it go sooner. Όταν την άφησε η Abby να ζήσει δεύτερη φορά. Όταν το έκανε στο τέλος ηταν λίγο pointless. Δεν ξέρω. Tough game. Δεν νομίζω να το ξαναπαίξω σύντομα. 

Εγω προσωπικα

Spoiler

Σταματησα να νοιαζομαι για την ιστορια με το που τελειωσε  ετσι αδοξα τον Τζοελ.Απο εκει και περα για μενα ηταν μια προσπαθεια να μου δικαιολογησει σεναριακα για πιο λογο εγινε αυτο, το οποιο ειχε σαν αποτελεσμα μια φτηνη προσπαθεια με παρα πολλα λαθη.Προσωπικα αυτο το συναντας σε Β movies.Δεν υπηρχε καθολου η μαγεια του πρωτου μερος με εξαιρεση τα γενεθλια της Ellie στο μουσειο.

 

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, PDS13 είπε

Κανεις δεν χαρακτηρισε τον {TDi}Dj2k..infc φοβικο, γιατι δεν εχει βγαλει ποτε εναν τετοιο εαυτο, κι ομως βρισκει προβλημα στην πλοκη και κανεις δεν τον λογοκρινει.

Γέλασα thanks buddy! Προσωπικά για διευκρίνιση όπως έχω ξανά πει μου είναι αδιάφορη η φάση τις Ellie's και όπως είπα και σε παλιότερο posts ας τα φτιάξει και με clicker δεν με νοιάζει. Το πρόβλημα μου είναι από το πουθενά γεια σας με λένε

Spoiler

Abby and I smash

(spoiler του τρίωρου). Πριν έκανα πολλές φορες restart τα encounters για να ξανά μοιράσω πόνο με το απίστευτο combat, τώρα απλά παρακαλάω να τελειώσει να δω το τέλος.Anyways το game είναι τεράστιο έχω περάσει τις 30 ώρες, λογικά αύριο τέλος.

5 ώρες πριν, DemiKit13 είπε

Συγχαρητήρια και πάλι για τις τοποθετήσεις σου! Όσον αφορά το επίμαχο νομίζω ο AJ το εξηγεί καλύτερα. 😉

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

in other news πέρα βρέχει:

C0-F4-B691-1-F8-A-4-B5-F-A137-8-BABD15-D
 

Βλέποντας λίγο από το stream του AJ φαίνεται ότι θα με καλύψει απόλυτα, όπως και ο SkillUp τα είπα καλά αλλα διαφωνώ σε μερικά όπως περί gameplay που είναι απίστευτο imho. Σύντομα βγαίνει και του Karak (ACG) να δούμε και αυτόν.

Κάνα video review από ανεξάρτητο reviewer που λέει καλά λόγια για το story έχει βρει κανεις?!

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

από το πουθενά γεια σας με λένε

Ισως τωρα καταλαβαινεις για ποιο λογο στο Steelbook της Special edition ειναι οι φατσες που ειναι :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, optimus prime είπε

Εγω προσωπικα

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Σταματησα να νοιαζομαι για την ιστορια με το που τελειωσε  ετσι αδοξα τον Τζοελ.Απο εκει και περα για μενα ηταν μια προσπαθεια να μου δικαιολογησει σεναριακα για πιο λογο εγινε αυτο, το οποιο ειχε σαν αποτελεσμα μια φτηνη προσπαθεια με παρα πολλα λαθη.Προσωπικα αυτο το συναντας σε Β movies.Δεν υπηρχε καθολου η μαγεια του πρωτου μερος με εξαιρεση τα γενεθλια της Ellie στο μουσειο.

Spoiler

Σιγουρα με πειραξε ο τρόπος που πεθανε ο Joel, οχι τγο οτι πεθανε καθεαυτο. Ειχαν χτισει τετοιο χαρακτηρα ο οποιος την παταει σαν χαζος δινοντας τυφλη εμπιστοσυνη σε ξενους. 

 

Επεξ/σία από Babis_allos
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Babis_allos είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Σιγουρα με πειραξε ο τρόπος που πεθανε ο Joel, οχι τγο οτι πεθανε καθεαυτο. Ειχαν χτισει τετοιο χαρακτηρα ο οποιος την παταει σαν χαζος δινοντας τυφλη εμπιστοσυνη σε ξενους. 

Spoiler

Δεν ειναι μονο αυτο,τετοιους χαρακτηρες δεν τους σκοτωνεις,τουλαχιστον οχι στον προλογο και για εμενα προσωπικα και καθολου.Αλλα στουντιο ζηλευουν τους χαρακτηρες αυτους γιατι απλα δεν μπορουν να τους δημιουρησουν ευκολα.Ειναι πολυ δυσκολο να κανεις εκατομμυρια ανθρωπους να δεθουν τοσο πολυ με εναν ψηφιακο ανθρωπο.Γιατι εσυ δεν θα ηθελες μετα και το part 3 π.χ αυτοι οι 2 να εχουν επιβιωσει και να εχουν φτιαξει την ζωη τους?Ε αυτος ο μαλακας ο Druckman εκανε το αντιθετο.Γαμησε και τους 2,Τον ενα τον σκοτωσε και την Ellie την σημαδεψε ψυχολογικα για την υπολοιπη ζωη της.

 

Επεξ/σία από optimus prime
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά σιγά έφτασα seattle day 2... Μέχρι τώρα παιχνιδάρα απλά. Από τη μια θέλω να το πάω όσο πιο αργά γίνεται και να βλέπω την παραμικρή λεπτομέρεια και από την άλλη αγχώνομαι να το τελειώσω πριν φάω spoiler από κανέναν anti-sjw warrior ή όπως στο καλό αποκαλούνται αυτοί.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, nick pap είπε

Γι'αυτό το βρίσκεις εδώ στο insomnia το παιχνίδι με 40 ευρώ πλέον. 

Εάν ήταν τόσο γαμάτο δεν  θα έβγαινε κόσμος να το πουλήσει στην μισή τιμή

Oλοι αυτοι που δεν υπηρχατε πουθενα και εμφανιστηκατε μονο για το συγκεκριμενο παιχνιδι, εχετε περασει σε αλλα επιπεδα το trolling.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...