Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικο εισοδημα αλληλεγγυης


iordanis77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν καποιος παιρνει το κεα για χ μηνες αλλα δεν εχει εκδοθει η prepaid γιατι το αφησε ετσι.. οταν θα την βγαλει θα παρει τα αναδρομικα ή τα χανει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, gia_nnis είπε

Αν καποιος παιρνει το κεα για χ μηνες αλλα δεν εχει εκδοθει η prepaid γιατι το αφησε ετσι.. οταν θα την βγαλει θα παρει τα αναδρομικα ή τα χανει???

Τι εννοείς το άφησε έτσι; Όταν παίρνεις την έγκριση για το ΚΕΑ σου αποστέλλουν και την κάρτα..Αν όχι τότε πρέπει να την αναζητήσει στην τράπεζα..Λογικά αν εκδόθηκε και δεν την έλαβε ποτέ έπρεπε να το δηλώσει στην τράπεζα καθώς τα χρήματα θα μπαίνουν κανονικά και είναι κρίμα να μην εκμεταλλεύεται χρήματα που δικαιούται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Regina^ είπε

Τι εννοείς το άφησε έτσι; Όταν παίρνεις την έγκριση για το ΚΕΑ σου αποστέλλουν και την κάρτα..Αν όχι τότε πρέπει να την αναζητήσει στην τράπεζα..Λογικά αν εκδόθηκε και δεν την έλαβε ποτέ έπρεπε να το δηλώσει στην τράπεζα καθώς τα χρήματα θα μπαίνουν κανονικά και είναι κρίμα να μην εκμεταλλεύεται χρήματα που δικαιούται..

Μην ψαχνεις να βρεις.. στην ζωη θ ακουσεις πολλα κουφα! Το θεμα ειναι οτι η τραπεζα μετα απο 7 μηνες τωρα του εκδοσε το πλαστικο χρημα.. Τα αναδρομικα θα μπουν στην καρτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, gia_nnis είπε

Μην ψαχνεις να βρεις.. στην ζωη θ ακουσεις πολλα κουφα! Το θεμα ειναι οτι η τραπεζα μετα απο 7 μηνες τωρα του εκδοσε το πλαστικο χρημα.. Τα αναδρομικα θα μπουν στην καρτα?

Κανονικα η τραπεζα ανοιγει αυτοματα λογαριασμο και εκει μπαινουν τα χρηματα, ανεξαρτητα απο το αν εχεις βγαλει καρτα ή οχι. Και εγω στη Eurobank, οταν εβγαλα την καρτα ειχε ηδη χρηματα μεσα. Οποτε λογικα θα επρεπε ο λογαριασμος να ειχε ηδη μεσα τους 7 μηνες πιστωμενους. Αν δεν τους εχει τρεχα γυρευε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

6 ώρες πριν, Miracle Worker είπε

Κανονικα η τραπεζα ανοιγει αυτοματα λογαριασμο και εκει μπαινουν τα χρηματα, ανεξαρτητα απο το αν εχεις βγαλει καρτα ή οχι. Και εγω στη Eurobank, οταν εβγαλα την καρτα ειχε ηδη χρηματα μεσα. Οποτε λογικα θα επρεπε ο λογαριασμος να ειχε ηδη μεσα τους 7 μηνες πιστωμενους. Αν δεν τους εχει τρεχα γυρευε...

Μα εκει ειναι η απορια.. Η prepaid δεν εχει αριθμο λογαριασμου! Και λεω εγω τωρα μηπως απο την στιγμη που δεν εκδιδεται δεν βαζουν και τα χρηματα!!!

Επεξ/σία από gia_nnis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ταλαιπωρειστε με αν μπήκαν δεν μπήκαν τα λεφτά στην καρτα. Δηλώστε λογαριασμό ΤΤ και μπαίνει όλο το ποσό ακέραιο ούτε κάρτες ούτε τίποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fastnq2 είπε

Γιατί ταλαιπωρειστε με αν μπήκαν δεν μπήκαν τα λεφτά στην καρτα. Δηλώστε λογαριασμό ΤΤ και μπαίνει όλο το ποσό ακέραιο ούτε κάρτες ούτε τίποτα. 

Τι ττ ταχυδρομικό ταμιευτήριο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, gia_nnis είπε

Μα εκει ειναι η απορια.. Η prepaid δεν εχει αριθμο λογαριασμου! Και λεω εγω τωρα μηπως απο την στιγμη που δεν εκδιδεται δεν βαζουν και τα χρηματα!!!

Οταν πηγα να βγαλω καρτα, ειχα ηδη μια prepaid, αλλα μου λεει η υπαλληλος οτι ειχαν ανοιξει καινουριο "κωδικο" για την prepaid του ΚΕΑ και πρεπει να καταργησω την παλια. Τωρα αν αυτος ο κωδικος ειναι λογαριασμος ή κατι αλλο δεν ξερω και δε θυμαμαι ακριβως πως μου το ειπε. Οτι καταλαβαινεις. Eurobank.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Prepaid του ΚΕΑ ειναι λιγο "διαφορετικη" απο τις Prepaid που εκδιδουν οι τραπεζες.Βασει των προδιαγραφων που εχει θεσει το Υπουργειο οι Prepaid του ΚΕΑ δεν εκφορτιζονται.Ετσι και να εχει καποιος Prepaid,η τραπεζα αναγκαστικα θα του εκδοσει νεα.Αυτο ισχυει για την Πειραιως.

Επεξ/σία από LouCi4er
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, LouCi4er είπε

Η Prepaid του ΚΕΑ ειναι λιγο "διαφορετικη" απο τις Prepaid που εκδιδουν οι τραπεζες.Βασει των προδιαγραφων που εχει θεσει το Υπουργειο οι Prepaid του ΚΕΑ δεν εκφορτιζονται.Ετσι και να εχει καποιος Prepaid,η τραπεζα αναγκαστικα θα του εκδοσει νεα.Αυτο ισχυει για την Πειραιως.

Ναι αλλα αν στην εκδοσουν αργοτερα.. τι γινεται με τα ανοδρομικα? Μπαινουν???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους.Η αιτηση μου γραφει εγκεκριμενη 7/2018 εως 12/2018 και η ερωτηση μου ειναι η εξης: θα πληρωθω τον ιανουαριο; ποια ειναι η διαδικασια που πρεπει να ακολουθησω για να κανω νεα αιτηση συμφωνα με την νεα ΚΥΑ? πχ θα μου ερθει καποιο μηνυμα απο ηδικα κτλ? ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα σου ερθει μηνυμα στο κινητο που ειχες δηλωσει οτι ληγει το κεα σου και να πας το ανανεωσεις μεσα στο μηνα

Συμφωνα με αυτο  ea64.jpg μεσα στον ιανουαριο

 

Πληρωνεσαι και ιανουαριο δε χανεις κατι

Επεξ/σία από ougxar
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...