Προς το περιεχόμενο

Nioh [PS4]


najinblue3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ilos δυο αποριες ακομη,

1)τα οπλα/στολες κτλ που δεν χρειαζομαι  τα κανω οφερινκ για αμριτα η τα πουλαω σε καποιο σοπ???

2) αναλογα το μπιλντ που θελω να ακολουθησω να ξοδευω τα σκιλ ποιντς???οπως σου ειπα θα κανω ενα ψιλοτανκ/στρενθ με σπιαρς και μαλλον κατανες,να ξοδευω μονο εκει τα σκιλλ ποντς και να προσεχω γιατι προς το τελος δεν θα φτανουν???

επισης με νιντζα σκιλ ποιντς να ασχοληθω??(με ομνιο λογικα οχι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το παιζω καθολου θυμα 

απλα δεν μπαινω στην διαδικασια να απανταω στον καθενα 

Το θεμα ειναι οτι οποιος απάντησε το εκανε με επιχειρήματα και ειπε για ποιο λογο δεν του αρεσε, εσυ ξεκίνησες επιθετικά περι "Ελληναραδων" για να υποβαθμίσεις τη συζήτηση. Δεν φαίνεται να δέχεσαι την αντίθετη άποψη ακομα και απο ατομα που το ελιωσαν το παιχνίδι και εχουν valid επιχειρήματα.

 

Αυτα, ας μη γίνουμε LoL community..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπαίνω την επόμενη και βλέπω ότι και αυτό κατάντησε overwatch thread :-D

 

Και η πλάκα είναι χωρίς και τον nova :-)

 

Αν δε καταλαβαίνουμε τα βασικά όλοι ότι ο καθένας έχει τα γούστα του και την άποψή του τι να πεις. Εγώ το μόνο που έκανα αφού τελείωσα το ng ήταν ότι έγραψα τι μου άφησε το game από την ματιά πιο πολύ ενός souls fan (ninja gaiden/diablo τα έχω παίξει αλλά δε μου κάναν τόσο κλικ). Από αυτά που έγραψα αν κάποιος μπορεί να διυλίσει  πληροφορία, μπορεί και να καταλάβει αν θα του αρέσει το game ή θα τον κουράσει μετά τα μισά και προς το τέλος όπως συνέβη σε πολλούς  με λίγα λόγια:

 

+combat system

+enemies (τα moveset όχι η ποικιλία)

+artwork (στα weapons και armors)

+60 fps σε action mode (στα περισσότερα σημεία)

+loot και ένα ολόκληρο ng+ για farming divines (αν σας νοιάζουν αυτά)

+coop και pvp αργότερα με patch

+yokai lore/feudal japan war history (αν σας καίγεται καρφί για αυτά)

+respec ότι ώρα γουστάρεις (δε χρειάζεται νέο run όπως στο DS1 πχ)

 

-Ποικιλία σε maps και mobs/bosses (recycling)

-720p-1080p σε action mode ("χοντροκομμένα" textures). Εκτός αν είσαι ps4 pro master race.

-slowdowns (ειδικά στον Nue unplayable στη δική μου περίπτωση)

-Cheeseballs story και cinematics

-Άθλιο last boss (από πλευράς design)

-Lord of the rings syndrome (με τόσους πολλούς κιτρινιάρηδες ποιος είναι με ποιον :-( )

-Μερικά skills φαίνονται OP/unbalanced για το ng αλλά απαραίτητα για το ng+ !!!

 

Αν του έβαζα μια βαθμολογία θα ήταν ένα γεμάτο 8ρακι μόνο και μόνο επειδή ευχαριστήθηκα στην beta κυρίως για το combat system. Το main game δε μου προσέφερε πολλά παραπάνω δυστυχώς.

ilos δυο αποριες ακομη,

1)τα οπλα/στολες κτλ που δεν χρειαζομαι  τα κανω οφερινκ για αμριτα η τα πουλαω σε καποιο σοπ???

2) αναλογα το μπιλντ που θελω να ακολουθησω να ξοδευω τα σκιλ ποιντς???οπως σου ειπα θα κανω ενα ψιλοτανκ/στρενθ με σπιαρς και μαλλον κατανες,να ξοδευω μονο εκει τα σκιλλ ποντς και να προσεχω γιατι προς το τελος δεν θα φτανουν???

επισης με νιντζα σκιλ ποιντς να ασχοληθω??(με ομνιο λογικα οχι)

 

Πάλι εσύ :-D

 

1) Για αρχή κάνε μόνο offering. Τα μωβ κάντα dissassemble όμως. Πριν κάνεις όλα αυτά δες δύο πράγματα. Αν αυτά τα items έχουν σπάνιες properties inheritable (έχουν ένα εικονίδιο με ένα βέλος σε αγκύλες) ή είναι μέρος σετ που μπορεί να το χρησιμοποιήσεις ώστε αργότερα να τα κάνεις soulmatch. Στην 5η region υπάρχει ένα side που μπορείς να κάνεις κάργα farming amrita/gold οπότε μη σκας.

 

2) Αν κάνεις strength/stamina build τότε για μένα πας καρφωτός στο dark samurai set, αλλά θα πρέπει να μάθεις και το axe γιατί αυτό θα κάνεις double stack σε bonus damage από stamina (1 από το σετ bonus και ένα που θα φαρμάρεις στο ίδιο το axe με reforge). 100+ level με αυτό το build θα κάνεις 2-3 shot onryoki. Ninjutsu ασχολήσαι για 2 λόγους ranged damage (που εσύ δε θα κάνεις invest) και κάποια buffs ¨η passives. Για μένα πήγαινε το 10 ή 15 για τα +3 elixirs και τα power pills. Omnyo αν δε σε νοιάζει το sloth/carnage μπορείς να το αγνοήσεις εντελώς και να χρησιμοποιείς τα consumable elemental buffs στα bosses (amulets). Δηλαδή θα έκανα ένα Dark samurai build έτσι.

 

Body 20

Heart 20

Stamina 40

Strength 40

Skill -

Dex 10 ή 15

Magic -

Spirit (όσο χρειάζεται η αρκούδα του 20κάτι)

 

weapons

Dark samurai Axe (δε θυμάμαι όνομα) με + Bonus Damage Stamina A Ability

Όποιο spear θες

 

Όποιο Handcannon θες

Όποιο Bow θες

 

Armor

Dark samurai Set

 

και εννοείται farming για divines μετά αν τελειώσεις το ng και έχεις όρεξη.

 

 

Πάρε και μια γεύση από Dark Samurai (πως τον πίνει με sloth δηλαδή xD)

 

Επεξ/σία από ilos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω και παλι,νομιζω εχω την κεντρικη εικονα απο εκει και περα οσο κανω advance θα μαθαινω και τα υπολοιπα,ειναι λιγο οverwhealming αλλα με την καλη εννοια και μου αρεσει παρα πολυ ,οντως το axe μου ταιριαζει απολυτα αν και πειραματιζομαι

 

και μονο με τον τιτλο  dark samurai με εκανες κομματια!!!!! :-D :-D :-D :-D

ευχαριστω και για το αναλυτικοτατο build

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω και παλι,νομιζω εχω την κεντρικη εικονα απο εκει και περα οσο κανω advance θα μαθαινω και τα υπολοιπα,ειναι λιγο οverwhealming αλλα με την καλη εννοια και μου αρεσει παρα πολυ ,οντως το axe μου ταιριαζει απολυτα αν και πειραματιζομαι

 

και μονο με τον τιτλο  dark samurai με εκανες κομματια!!!!! :-D :-D :-D :-D

ευχαριστω και για το αναλυτικοτατο build

 

Afro samurai manga fanboism detected :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ilos να σε ρωτήσω κάτι για πως λειτουργεί όλο το σύστημα με τα ιτεμς και τον Black Smith.

 

1)Αρχικά τα ιτεμς διαβάζω ότι είναι προτιμότερο να τα κάνω disassemble και μετά να τα πουλάω η να κρατάω material, δηλαδή ούτε να τα κάνω amrita ούτε να τα πουλάω ολόκληρα. Σωστά?

 

2)Αυτά όλα τα λεφτά όμως τι τα κάνω? Αφού καινούργια όπλα και πανοπλία μου δίνει ήδη το παιχνίδι?

3)Να αγοράζω από Black Smith? (εννοώ εκτός από σφαίρες κτλ).

 

4)Επίσης κάνω level up και το Black Smith? Για ποιο λόγο.

 

5)και τέλος αν βρω κάποια μοβ όπλα που νιώθω καλύτερα ότι ταιριάζουν στο στυλ μου, να τα κρατησω για όλη την διάρκεια του παιχνιδιού και όταν δω ότι είναι αδύναμα σε πιο σκληρούς εχθρούς να τα κάνω forge?

6)το forge εκτός από καλύτερο damage τα Special effects που δεν μου αρέσουν και τα αλλάζω είναι ραντομ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χω τερματισει εδω και 3 μερες το παιχνιδι και εχω μπει ng+/end game ειμαι περιπου στις 110 (ωρες αλλα με αρκετο idle), θα πω μερικα πραγματα.

 

- Το combat system ειναι καλύτερο απο soulsborne, μοιαζει με ninja gaiden με το βαρος των souls, απολαυση να το παιζεις πραγματικά.

 

- Το level design ξεκιναει καλα αλλα καταλήγει επαναλαμβανομενο και προβλεψιμο, ανοιξε 2-3 shortcuts πηγαινε στο end boss και τελος.

 

- Οι εχθροι ειναι επαναλαμβανομενοι, εχει 5-6 design(ωραια design ομως) που ανακυκλώνονται, ακομα και στα boss το εκαναν αυτο προς το τελος, ειναι ισως το χειρότερο σημειο του παιχνιδιου.

 

- Η ιστορια δεν ειναι κακη ειναι μετρια, αλλα εκει που το ds με την απλοτητα του σε κερδιζει να ψαξεις εσυ παραπάνω το lore στο nioh στα δινει ολα στο πιατο και με οχι και τοσο καλο presentation imo, ειναι προς το cheesy side.

 

- Το loot system δανεισμένο απο το diablo για εμενα δεν λειτουργεί καλα στο nioh, υπάρχει αρκετό rng στα reforge και δεν εχω καταλαβει καλα ουτε υπαρχει info στο internet για καποια πράγματα, πχ τι attributes μπορει να παρει με αποτελεσμα να χαλαω gold χωρις λογο μηπως πετυχω fire element το οποιο ειναι πιθανο να μη υπαρχει στο pool καν..

 

- Τα builds ειναι σχετικα περίπλοκα αν δεν κανεις ενα απλο strenght build, θα χρειαστεις σιγουρα 3-4 respec μεχρι να καταλήξεις σε end-game build, ευτυχως το game στα δινει σχετικά απλόχερα.

 

- Εχει παρα πολλα broken/cheese skills που στην τελικη χαλανε το παιχνιδι, το sloth talisman κανει τα παντα slo-mo ακομα και τα bosses και μπορεις να κουβαλας 6 απο αυτα, το nerf ειναι σιγουρο οποτε οσοι προλαβουν προλαβαν. :P Εμενα προσωπικα μου χαλασε την εμπειρια αλλα ειναι και δυσκολο να μην το χρησιμοποιησεις ειδικα για farming σε NG+ ειναι απαραίτητο. To living weapon επισης δεν το χρησιμοποιησα καθολου, υπηρχε build με infinite duration το οποιο επισης δεν χρησιμοποιησα.

 

- Το co-op δεν ειναι κακο αλλα πρεπει ενας απο τους 2 να εχει τελειώσει το mission, οποτε δεν μπορεις με ενα φιλο να το ξεκινήσετε μαζι ενα νεο mission, κατι που υπηρχε στη beta αλλα το αλλαξαν μετα.

 

- Το πρωτο playthrough κανει οντως μεγαλη κοιλια προς το τελος, ο λογος ειναι οτι ξερεις οτι ng+ ακομα και αφου τελειωσεις το main mission εχεις προσβαση σε divine gear οποτε ειναι το στυλ "αντε να τελειωνουμε να παρουμε το καλο loot" οπως ειπε ο ilos. Aυτο με χαλασε παρα πολυ, στο τελος ενω μου αρεσει τοσο το combat system εκανα rush και avoid enemies για να τελειώνω γρηγορα.

 

Γενικα σαν ενα πρωτο playthrough ειναι καλο αν και με προβληματα, cheesy story, επαναλαμβανομενοι εχθροι τα ειπα παραπανω αλλα παιρνει ενα solid 8/10 αν εισαι soulsborne/ninja gaiden/onimusha fan μονο και μονο για το fluid combat system και τα 60fps το αξιζει.

 

==> Θα πω και λιγο για το end-game/ng+ το οποιο ειναι και το μεγαλο αγκαθι του τιτλου, ισως μεγαλυτερο απο ολα τα παραπανω, αν δεν θελετε καποια mild spoilers μην συνεχισετε.

 

Λοιπον ολο το end game ειναι farm divine items, farm more divine items, παιζεις missions για να τα κανεις +1+2....+10 και υπαρχει και ενα bug/feature? στο οποιο εαν εχεις τελειωσει το τελευταιο mission σε ng+ το οποιο ειναι level 320 μπορεις να κανεις craft level 320 weapon με τρελα stats, στο game υποτίθεται δεν υπαρχει αυτο μεχρι 150 ειναι το max level. Βεβαια το chance ειναι <1% οποτε αυτο που κανεις ειναι stack materials απο divine weapons, backup saves στο cloud/usb κανεις craft μεχρι να σου τελειωσουν και αν δεν παρεις κανεις reload το παλιο save. Αλλοι εκαναν 4k+ crafts μεχρι να πετυχουν 320 level το οποιο μπορεις να κανεις και +10 και να κανεις melt τα παντα ακομα και τα δυσκολότερα bosses σε 1-2 hits.

 

Εχει missions με 2 boss μαζι, ποτε δεν ημουν fan αυτων των battles, τα θεωρω αυτιστικά και τερμα rng, οταν εχεις 2 fast boss να σε rusharoun τερμα aggro και να μη βλεπεις πουθενα window για attack λογικο ειναι να καταλήξεις σε cheesy mechanics εκτος αν εχεις γινει master στο game και εισαι και λιγο μαζοχας. :P

 

Γενικα απογοήτευση μεγαλη το end game, προς το παρον φοραω μονο 150 divines και δεν ξερω αν θελω να κανω ολη τη διαδικασία για +1+2 η το craft για 320(το οποιο μπορει να γινει και remove retroactive) και μιλαμε για ενα ατομο που εχει πανω απο 1600 ωρες diablo 3 και μπορω να φαρμαρω non-stop με τρελες αντοχες. :P

 

Κοιταξτε για παραδειγμα cheese σε μια απο τις δυσκολότερες μαχες(εχω φαει καμια 10αρια wipes ακομα και με sloth εγω), ειναι spoiler σχετικα οποτε μην ανοιξετε αν δεν εχετε κανει τουλαχιστον ολο το πρωτο area.


  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτελους νεα για pvp + new content

 

The next free updates are as follows:

Late March – High-difficulty missions added. There are 10 types of missions, including missions with the feel of boss rushes.

Late April – PvP implemented.

The first downloadable content, “Dragon of Tohoku,” will launch in late April and add the following:

-New weapon types

-New scenarios

-New characters

-New guardian spirits

-New yokai

-New stages

 

The second downloadable content will be called “Japan’s Best Warrior,” and the third, “Peaceful and Tranquil.”

 

Source.png Πηγή: gematsu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ilos να σε ρωτήσω κάτι για πως λειτουργεί όλο το σύστημα με τα ιτεμς και τον Black Smith.

 

1)Αρχικά τα ιτεμς διαβάζω ότι είναι προτιμότερο να τα κάνω disassemble και μετά να τα πουλάω η να κρατάω material, δηλαδή ούτε να τα κάνω amrita ούτε να τα πουλάω ολόκληρα. Σωστά?

 

2)Αυτά όλα τα λεφτά όμως τι τα κάνω? Αφού καινούργια όπλα και πανοπλία μου δίνει ήδη το παιχνίδι?

3)Να αγοράζω από Black Smith? (εννοώ εκτός από σφαίρες κτλ).

 

4)Επίσης κάνω level up και το Black Smith? Για ποιο λόγο.

 

5)και τέλος αν βρω κάποια μοβ όπλα που νιώθω καλύτερα ότι ταιριάζουν στο στυλ μου, να τα κρατησω για όλη την διάρκεια του παιχνιδιού και όταν δω ότι είναι αδύναμα σε πιο σκληρούς εχθρούς να τα κάνω forge?

6)το forge εκτός από καλύτερο damage τα Special effects που δεν μου αρέσουν και τα αλλάζω είναι ραντομ?

 

1) Ο λόγος που σου πα να κάνεις dissassemble ειδικά τα μοβ και τα μπλε είναι για τα iron chunks που θα σου χρειαστούν αργότερα για τα reforge στα devines σου.  Όπως και τα divine fragments που τα αποκτάς από disassemble divine που δε χρειάζεσαι. Τα κίτρινα,άσπρα κάνε τα offering άφοβα εκτός αν έχουν κάποια σπάνια inheritable ability (αυτό ισχύει για τα πάντα).

 

2) Ακόμα και 1M- 2M να μαζέψεις πίστεψέ με λίγα θα σου φανούν για τα soul match και τα reforge που θα κάνεις :-D . To reforge είναι τρελό rng και οι πιθανότητες δεν είναι με το μέρος σου καθώς ψάχνεις και σπάνιες abilities και καλά "score" σε αυτές. Πχ για to dark samurai axe θα ψάχνεις Bonus Damage Ability Stamina A (σε full familiarity).

 

3) Από black smith εκτός από ammo, μπορείς να κοιτάξεις και τα special finds. Πολλές φορές έχω δει εκεί καλά πράματα όπως την glue που δίνει familiarity στο armor (τη χρειάζεσαι αν θες να κάνεις inherit abilities στο main armor χωρίς να χρειαστεί να φαρμάρεις missions με την donation armor) ή ακόμα και όπλα με τρελά σπάνια inheritable abilities.

 

4) Στο reforge και στο soulmatch patronage για να γλυτώνεις λεφτά.

 

5) Στην αρχή ακόμα που δεν έχεις βρει σε καλό level το σετάκι που θα κάνεις build, άλλαζε τα όπλα-armor σαν τα πουκάμισα και μη χαλάς λεφτά στον blacksmith. Θα τα χαλάσεις όλα αυτά μαζί όταν έχεις το divine set σου στα reforge/soulmatch.

 

6) Και ναι και όχι. Απαντάω και στον nova τώρα. κάποια abilities δε μπαίνουν μαζί στο ίδιο item. πχ δε μπορεί να έχεις Bonus Damage (less armor) και familiarity bonus damage ή Agility bonus damage στο ίδιο weapon. Μπορείς να στακάρεις 2 απο αυτά μέσω του set bonus. Αν και λόγω bug μάλλον αν έχεις agility damage bonus πχ στο ranged όπλο πιάνει και στο meellee !!! Μόνο στο agility συμβαίνει αυτό και πάλι δε στακάρουν 2, να βάλεις 1 σε κάθε όπλο δηλαδή.

 

Αυτό που ανησηχούσα πάντως (το farming για τα divine σετ), ήταν τελικά της πλάκας ιστορία. Αν πας στο ng+ και φαρμάρεις revs στην bridge με τον white monk (3ο region) σε 1 ώρα max θα έχεις full set και ένα σωρό devines για reroll/forge divines.

 

 

- Το loot system δανεισμένο απο το diablo για εμενα δεν λειτουργεί καλα στο nioh, υπάρχει αρκετό rng στα reforge και δεν εχω καταλαβει καλα ουτε υπαρχει info στο internet για καποια πράγματα, πχ τι attributes μπορει να παρει με αποτελεσμα να χαλαω gold χωρις λογο μηπως πετυχω fire element το οποιο ειναι πιθανο να μη υπαρχει στο pool καν..

 

Απάντησα πάνω αν έχεις ήδη κάποιο elemental effect δεν μπορεί να έχεις και Fire μαζί (μπορείς να κάνεις reroll το υπάρχον σε fire αν δεν είναι locked).

 
- Τα builds ειναι σχετικα περίπλοκα αν δεν κανεις ενα απλο strenght build, θα χρειαστεις σιγουρα 3-4 respec μεχρι να καταλήξεις σε end-game build, ευτυχως το game στα δινει σχετικά απλόχερα.
 
Τα build γίνονται ανάλογα του divine σετ σου λίγο πολύ. Αν σου δίνει bonus damage σε ninjutsu όπως του hanzo θα ανεβάσεις πρώτα dex και μετά skill. Σε λιγότερο βαθμό Body και Heart. Το rifle btw είναι τέζα op σε αυτό το build (και ακόμα περισσότερο στο yatagarasu set).
 
- Εχει παρα πολλα broken/cheese skills που στην τελικη χαλανε το παιχνιδι, το sloth talisman κανει τα παντα slo-mo ακομα και τα bosses και μπορεις να κουβαλας 6 απο αυτα, το nerf ειναι σιγουρο οποτε οσοι προλαβουν προλαβαν. :P Εμενα προσωπικα μου χαλασε την εμπειρια αλλα ειναι και δυσκολο να μην το χρησιμοποιησεις ειδικα για farming σε NG+ ειναι απαραίτητο. To living weapon επισης δεν το χρησιμοποιησα καθολου, υπηρχε build με infinite duration το οποιο επισης δεν χρησιμοποιησα.
 
Στο ng ναι ισχύουν όλα αυτά. Παίξε όμως τους gonkers όπως γράφεις χωρίς sloth (ή ξέρω εγώ άλλο cheese όπως ILW ή το spam με τα guardian talismans όπως στο vid).
 
- Το co-op δεν ειναι κακο αλλα πρεπει ενας απο τους 2 να εχει τελειώσει το mission, οποτε δεν μπορεις με ενα φιλο να το ξεκινήσετε μαζι ενα νεο mission, κατι που υπηρχε στη beta αλλα το αλλαξαν μετα.
 
Αυτό είναι λιγο σπαστικό αλλά υπάρχει workaround (να παίξεις δηλαδή με τον φίλο σου πρώτη φορά mission). Απλά βάλτε kai oi 2 pass και κάντον summon από το shrine μέσα στο mission. Ο άλλος θα πρέπει να περιμένει στο random encounters εννοείται.
 
- Το πρωτο playthrough κανει οντως μεγαλη κοιλια προς το τελος, ο λογος ειναι οτι ξερεις οτι ng+ ακομα και αφου τελειωσεις το main mission εχεις προσβαση σε divine gear οποτε ειναι το στυλ "αντε να τελειωνουμε να παρουμε το καλο loot" οπως ειπε ο ilos. Aυτο με χαλασε παρα πολυ, στο τελος ενω μου αρεσει τοσο το combat system εκανα rush και avoid enemies για να τελειώνω γρηγορα.

 

My man.

 

Λοιπον ολο το end game ειναι farm divine items, farm more divine items, παιζεις missions για να τα κανεις +1+2....+10 και υπαρχει και ενα bug/feature? στο οποιο εαν εχεις τελειωσει το τελευταιο mission σε ng+ το οποιο ειναι level 320 μπορεις να κανεις craft level 320 weapon με τρελα stats, στο game υποτίθεται δεν υπαρχει αυτο μεχρι 150 ειναι το max level. Βεβαια το chance ειναι <1% οποτε αυτο που κανεις ειναι stack materials απο divine weapons, backup saves στο cloud/usb κανεις craft μεχρι να σου τελειωσουν και αν δεν παρεις κανεις reload το παλιο save. Αλλοι εκαναν 4k+ crafts μεχρι να πετυχουν 320 level το οποιο μπορεις να κανεις και +10 και να κανεις melt τα παντα ακομα και τα δυσκολότερα bosses σε 1-2 hits.

 

320?! WAAAAAAAT. Θα πρέπει να το κοιτάξω αυτό xD. Pvp fair and balanced also xD

Επεξ/σία από ilos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι ειναι ακριβως ετσι με το elemental, αν εχεις ενα weapon που δεν εχει υπαρχουν καποια pools απο stats που μπορει να παρει, αυτα δεν ειναι ξεκαθαρα τι περιλαμβανουν παντως καποια ειναι κοινα πχ το parry υπαρχει σε ολα, απο αυτα εαν δεν ρολλαρεις elemental μετα επαναλαμβανονται τα ιδια που βρισκονται στα ιδια pools πχ parry/break και δεν γινεται να ρολλαρει element.

 

Δεν ειμαι σιγουρος για αυτο κατι τετοιο διαβασα reddit παντως και σταματησα να χαλαω gold σε reroll.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έχω κάνει reroll life drains σε πιο σπάνια life drains και το ίδιο σε ability damage bonuses σε καλύτερα. Αν κάνεις reroll elemental η λογική λέει βάζει πάλι όλα τα elementals στο pool.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ ilos, αν κατάλαβα στο build μου με κατανα μπορώ με το reforge να αναβαθμίζω συνεχώς το ραικιρι που έχω ήδη από την πεμπτη αποστολή, ανεβάζοντας το λεβελ του και κρατώντας το πολύτιμο lighting damage, επιπλέον μπορώ να το συνδυαζω και με άλλα όπλα που δεν χρησιμοποιώ όχι μόνο με ίδιου τύπου.

 

το θέμα μου είναι αν έκανα build με αλλο όπλο(με Dual katana) θα μπορούσα να περάσω το lighting που είναι κλειδωμένο η όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ ilos, αν κατάλαβα στο build μου με κατανα μπορώ με το reforge να αναβαθμίζω συνεχώς το ραικιρι που έχω ήδη από την πεμπτη αποστολή, ανεβάζοντας το λεβελ του και κρατώντας το πολύτιμο lighting damage, επιπλέον μπορώ να το συνδυαζω και με άλλα όπλα που δεν χρησιμοποιώ όχι μόνο με ίδιου τύπου.

 

το θέμα μου είναι αν έκανα build με αλλο όπλο(με Dual katana) θα μπορούσα να περάσω το lighting που είναι κλειδωμένο η όχι?

 Το lightning και γενικά όλα τα elementals δεν είναι τόσο σπάνια reroll οπότε klein mein. Με καμιά 40-50ρια chunks κάτι θα σου κάτσει σίγουρα σε οποιοδήποτε όπλο. Για να περάσει κάτι σε άλλο όπλο πρέπει να είναι inheritable ability, στο raikiri είναι απλά locked όχι inheritable.

 

Ο τυπάς παίζει να έχει 320 gear δεν υπάρχει αυτό το damage σε low stance κιόλας. :-D Άντε να πας 1500-2000 +10 kusarigama με το hanzo set.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξα τα πρώτα 3 levels από ένα speedrun χθες και μου θύμισε το Demon's Souls στο γεγονός ότι ο τύπος έκανε level up μόνο magic και magic skills οπότε με σχεδόν base levels στα άλλα έκανε τρελή ζημιά. Το ίδιο μπορείς να κάνεις και στο Demon's και να βγάλεις το παιχνίδι με spells κόβοντας 1000ρικα damage με αυτά. 

 

Πρέπει να αρχίσω να το παίζω επιστημονικά το παιχνίδι  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...