Προς το περιεχόμενο

Nioh [PS4]


najinblue3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι βεβαια η αντιστοιχη goty του bloodborne 1.5χρονο μετα και βλεπω να βρισκεται σε ιστορικα χαμηλο στα 34ευρω. Ειναι ψιλο αγνωστο και να κατσει καποιος να περιμενει τοσο μεγαλο διαστημα αλλα και αν θα υπαρχει αργοτερα ενδιαφερον,παρολο που κατανοω το σκεπτικο σου.

 

 

ξερει κανεις απο ποτε και μετα τα καινουρια παιχνιδια μπαινουν στο deal of the week στο ps store? δηλαδη να πεσουν στο 40αρι? λογικα σε κανα διμηνο απο την κυκλοφορια τους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις να προσβαλω καποιον , αλλα ξανα γυρναμε στην κουβεντα που εχουμε κανει πολλακις.... Γιατι να πρεπει να μπαινουμε στην διαδιακασια να μπου στο θεμα να διαβασουμε εντυπωσεις κλπ για το παιχνιδι και το καθε παιχνιδι και να υπαρχουν οι 4-5 καθε φορα που μιλανε για το 70ρι λες και τους το πηρε καποιος δανεικο....Πρεπει να το κατανοησουμε οτι αλλοι τρωνε το 70ρι σε ενα παιχνιδι και αλλοι σε τσιγαρα την εβδομαδα.... Peace n enjoy your day..

Σημερα θα ναι η μερα που θα κλεισω αρκετες ωρες με το παιχνιδι και ειμαι πολυ hype-αρισμενος.... :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι εισαι σε δημοσιο forum αγαπητε το οποιο σημαινει οτι ειναι ανοικτο σε ολες τις αποψεις γυρω απο τα παιχνιδια.

Γιατι ειμαστε και στην Ελλαδα και αλλη αξια εχει το 70ευρω για μας και αλλη για τον Αγγλο/Γερμανο/Αμερικανο.

 

Και οπως εχω ξαναπει και πιο παλια,για καποιον που αγορασει 2-3παιχνιδια τον χρονο ναι μπορει να πει οτι θα δωσει και μια φορα 60-70ευρω για ενα παιχνιδι. Για αυτον ομως που γενικα αγοραζει παραπανω παιχνιδια τον χρονο(ειδικα αν εχει παραπανω απο μια πλατφορμες)σιγουρα θα το ξανασκεφτει ποσα χρηματα θα δωσει και σε ποιο παιχνιδι.

 

 

 

 

 

Επισης για τον ιδιο λογο που στο θεμα του ps4 παρολο που συμμετεχουν καμια 20ρια-30ρια ατομα συνολικα,μονο το 1/3 με 1/4 απο αυτους σχολιαζουν για παιχνιδια(σε gaming κονσολα).

 

Να με συγχωρεις που δεν θελω να θεωρω τον εαυτο μου κοροιδο και να τρεξω να κανω πλουσια τα σκρουτζομαγαζα που το παιχνιδι το πουλανε τοσο λογο της αυξημενης ζητησης και προς το παρον μικρης διαθεσιμοτητας,λες και μιλαμε για ειδος πρωτης αναγκης. Εχω επισκεφτει σχεδον ολα τα σκρουτζομαγαζα και ξερω τι λεω.Αλλωστε ουτε μιλησα εγω για Price drop.

Το παιχνιδι αν πατησεις εξελιξη τιμης θα δεις και εσυ ο ιδιος οτι ειχε πριν κυκλοφορησει 49ευρω,και ξαφνικα απο το πουθενα τα ιδια μαγαζια να ανεβασουν την τιμη 15ευρω πανω,εννοειται οτι ειναι αξιο σχολιασμου και μαλιστα αρνητικου κιολας.

Σε forum ειμαστε που ολα πρεπει να λεγονται/γραφονται.

 

 

 

Τελος 

μπουμε στο θεμα να διαβασουμε εντυπωσεις κλπ για το παιχνιδι και το καθε παιχνιδι και να υπαρχουν οι 4-5 καθε φορα που μιλανε για το 70ρι

 

επειδη προσωπικα συμμετεχω σχεδον σε ολα τα θεματα των γνωστων παιχνιδιων που κυκλοφορουν ειτε για pc,ειτε για κονσολες ασε με να εχω μια πιο ολοκληρωμενη αποψη για το ποσοι ειναι αυτοι που συμμετεχουν συνολικα στα θεματα των παιχνιδιων. Γιατι απο το παραπανω αφηνεις υπονοουμενο οτι μιλανε για το παιχνιδι που πηραν καμια 30ρια ατομα και υπαρχει η μικρη μειοψηφια που ''χαλαει''το θεμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως είναι και το πρώτο παιχνίδι που θεωρώ την αγορά digital να αξίζει... Σκρουτζομάγαζα σε επαρχία δεν παίζουν, αν γλιτώσεις κανα 10ρικο το δίνεις σε μεταφορικά και αντικαταβολές. Στο PSN έχει 60 στο Public έχει 70 (τη μοναδική ίσως επιλογή για αγορά στα Ιωάννινα) και δεν είμαι και σίγουρος ότι υπάρχει διαθέσιμο... 

 

edit: το πήρα digital, από Πέμπτη και μετά διαθέσιμο τοπικά  :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το pvp θα προσθεσει πολυ περιεχομενο, ηδη εχει παρα πολυ πραμα ηδη να κανεις στο "campaign", 50 60 70 ωρες περιεχομενο χαλαρα, να δοκιμασεις builds γτ μπορεις να κανεις παρα πολλα δεν ειναι μονο stats και weaps, διαφορετικα spirits κτλπ, δυστηχως δεν εχω χρονο να παιξω αλλα οσο επαιξα -3 4 ωρες, ειναι παρα πολυ καλο, προτεινω στον οποιοδηποτε να το αγορασει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειράζει που μοιραζω lvl up points σαν τα στραγαλια αριστερα κ δεξια? Ηθελα ενα πιο rounded χαρακτηρα αλλα νομιζω οτι τον gimpαρω βαζοντας ακομα κ σε magic. Δινω προτεραιότητα σε heart/dex για τα οπλα μου αλλα βλεπω το str στο 7 διπλα και ζοριζομαι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειράζει που μοιραζω lvl up points σαν τα στραγαλια αριστερα κ δεξια? Ηθελα ενα πιο rounded χαρακτηρα αλλα νομιζω οτι τον gimpαρω βαζοντας ακομα κ σε magic. Δινω προτεραιότητα σε heart/dex για τα οπλα μου αλλα βλεπω το str στο 7 διπλα και ζοριζομαι :P

Σαν πρωτο run μπορεις να κανεις οτι αλχημιες θες και σε επομενο run να πας με πιο συγκεκριμενα stats αρα ναι κανενα θεμα.

 

Στο PSN έχει 60 στο Public έχει 70 (τη μοναδική ίσως επιλογή για αγορά στα Ιωάννινα) και δεν είμαι και σίγουρος ότι υπάρχει διαθέσιμο... 

 

edit: το πήρα digital, από Πέμπτη και μετά διαθέσιμο τοπικά  :rolleyes:

Γιαυτο ακριβως και ανεφερα οτι η τιμη του δεν δικαιολογειται. Δεν εκανα προπαραγγελια γιατι περιμενα πρωτα να βγουν τα review να δω αν ειναι οντως τοσο καλο,αλλα δυστηχως απο τελη Γεναρη και μετα η τιμη πηρε την ανηφορα χωρις καποιο λογο. Αν ειχε πχ 48-49ευρω οπως πιο πριν σε σκρουτζομαγαζα,το ειχα παρει ηδη το παιχνιδι δεν το συζηταμε καν.

 

Αλλα επειδη ακριβως ορισμενα σκρουτζομαγαζα την εχουν δει μην πω καλυτερα γιαυτο και το ανεφερα,και το εχουμε ξαναδει αυτο σε αλλα παρομοια πραγματα https://www.skroutz.gr/s/9526224/Nintendo-NES-Classic-Edition.html?from=catspan&keyphrase=nes+classic+mini

 

 

 

Τελος παντως ας μην δωσω αλλη εκταση,το μονο που εχω να σου πω ειναι καλο λιωσιμο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειράζει που μοιραζω lvl up points σαν τα στραγαλια αριστερα κ δεξια? Ηθελα ενα πιο rounded χαρακτηρα αλλα νομιζω οτι τον gimpαρω βαζοντας ακομα κ σε magic. Δινω προτεραιότητα σε heart/dex για τα οπλα μου αλλα βλεπω το str στο 7 διπλα και ζοριζομαι :P

Οχι οπως εχω καταλαβει, θα χρειαστεις και magic για καποια δυνατα buffs, εγω τα πηγα ολα 10 και απο κει και περα focus σε oτι build θελω να κανω, ισως το μονο που δεν χρειαζεται εναι το stamina αν παιζεις με light armor συνεχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι οπως εχω καταλαβει, θα χρειαστεις και magic για καποια δυνατα buffs, εγω τα πηγα ολα 10 και απο κει και περα focus σε oτι build θελω να κανω, ισως το μονο που δεν χρειαζεται εναι το stamina αν παιζεις με light armor συνεχεια.

Το μονο που εχω δει και μπερδευει αρκετα σε αυτο μαλλον πρεπει να ειναι τα αρκετα συχνα drops/upgrades σε αντικειμενα.

 

Θελω να πω οτι τα πραγματα στα Souls/bloodborne ηταν πιο ξεκαθαρα οσον αφορα το τι build και οπλα/μαγειες θα χρησιμοποιουσες.

 

Εδω με το loot system φενεται να το κανουν πιο περιπλοκο,με αποτελεσμα στο να μην ειναι σιγουρος καποιος στο τι θα φτιαξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην ανοιξουμε τσαμπα θεμα σε λαθος θεμα fulgore , η σονυ την πατησε και εκανε μικρο στοκ παγκοσμιως , αν η ελλαδα εχει οικονομικα προβληματα ξηθηκε το δεξι @ της σονυ , το gaming ειναι πολυτελεια τα χουμε χιλιοπει.Τωρα απο κει και περα δεν κολλαω στα δικα σου οικονομικα σχολια αλλα στα σχολια που γραφονται για το πως υπαρχει καποιος που δινει το 70ρι κλπ κλπ ... Δε θα γραφουμε εκθεσεις τσαμπα. Ειπα και πριν , αλλοι δουλευουμε ολη μερα και τρωμε το 70ρι σε παιχνιδι και αλλοι δουλευουν για να τρωνε 70ρι στα τσιγαρα ,φουτανες , ποτα κ.ο.κ . Δε θα κανω σε κανεναν ελεγχο που θα ξοδεψει και τι θα κανει και τι θα γραψει... Ας το γραψει με προσωπικο χαρακτηρα και αυτο που θα γραψει να ναι για τον ιδιο.

 

Peace  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το loot ειναι ενα θεμα ναι, μαζευεις τοσα πολλα που πραγματικα το 1/3 του χρονου που εχω φαει ειναι στο blacksmith για τα items, αυτο δεν ειναι απαραιτητα κακο βεβαια. Το παιχνιδι εχει απειρες επιλογες και μπορει να σε μπερδεψουν ισχυει αυτο.

 

Παντως μεχρι στιγμης το απολαμβανω και δεν τα κλαιω τα λεφτα μου, δηλαδη οκ για το re7 αν και πολυ καλο παιχνιδι εδωσα 28ε και επαιξα 15-20 ωρες σε αυτο για να κανεις τα παντα νομιζω εισαι ανετα στις 150+, αν βαλουν και pvp/dlc παμε ακομα παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτο για να κανεις τα παντα νομιζω εισαι ανετα στις 150+, αν βαλουν και pvp/dlc παμε ακομα παραπανω.

 

http://www.powerpyx.com/nioh-trophy-guide-roadmap/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...