Προς το περιεχόμενο

Nioh [PS4]


najinblue3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο ειναι για το platinum, αν θες να κανεις minmax build να πας ng+ κτλπ μπορω να δω να πηγαινει αρκετα παραπανω. Σιγουρα ειναι vfm η διαρκεια του παντως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 369
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οχι οπως εχω καταλαβει, θα χρειαστεις και magic για καποια δυνατα buffs, εγω τα πηγα ολα 10 και απο κει και περα focus σε oτι build θελω να κανω, ισως το μονο που δεν χρειαζεται εναι το stamina αν παιζεις με light armor συνεχεια.

 

Μακάρι να ήταν 10. 20 πρέπει να πάνε dex/magic για όλα τα dojo missions. Τα όπλα επίσης θέλουν max mastery το καθένα για να ανοίξουν τα αντίστοιχα dojo missions. Respec κάνεις ότι ώρα θέλεις για αυτό κάντε έναν jack of all trades για πρώτο build. Το παιχνίδι στο endgame γίνεται περισσότερο diablo (με τα divine drops). Απαιτεί να παίξεις δηλαδή ng+ καθώς εκεί dropάρουν αβέρτα.

 

Δεν έχω την παραμικρή ιδέα πως θα δουλέψει και θα είναι balanced στο pvp αυτό το πράγμα. Το πιο δίκαιο θα ήταν να βγάλουν εντελώς τα stats από το gear στο pvp (όπως είναι τα dojo misssions δηλαδή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και κανενα randomized lvl με tiles ala d3 καλο θα ηταν για μετα. Εμενα λιγο με χαλασε που στα side missions είναι pockets την αντίστοιχης main mission και οχι random tileset οπως το περιμενα. Λιγο ομως. Αρχιζω κ νιωθω λιγο μαλακας που δεν αφιερωσα χρονο στα souls, τα battle combat mechanics ειναι φοβερα.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το game από πλευράς χειρισμού και combat mechanics για μένα είναι ανώτερο και από τα souls (και ειδικά τις console εκδόσεις στα 30 fps). Εκεί που πάσχει είναι στα recycled maps και enemies (twilight+side missions), αλλά από την άλλη πολλά από αυτά είναι optional και κάποιος μπορεί να επικεντρωθεί στα main missions και να γλιτώσει τον μισό+ χρόνο από κάποιον άλλον που είναι completionist. Εγώ τουλάχιστον το απολαμβάνω σιγά σιγά (δε σκάω για κάτι kodamas κλπ βέβαια) αλλά παίζω όλα τα missions (+ τα twilights).

 

Κάτι τέτοιες στιγμές είναι που κρατάνε το game ζεστό:

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

twilight δεν εχω επισκεφθει ακόμα, είμαι μολις 32 και απο ότι είδα ειναι για 40+ τα 2 που μου εχουν ανοιξει (νομίζω). Επίσης κάπου διάβασα πως θέλει overlvling, οτι είναι παλουκια κτλ κτλ.

 

Προς το παρόν και γω με το πάσο μου πάω (kodamas τα μαζευω, ωραίος χαβαλες) και μόλις πριν καμια ώρα φόρτωσα το κεραυνόσκυλο. Αλήτης μεγάλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε βγάζεις άκρη με τα προτεινόμενα level στα twilight ειλικρινά. Πχ στα σημερινά στο 30ρι έφτυσα αίμα ενώ το 49 (umi-bozu twilight) μου φάνηκε ευκολότερο και από τη main mission lol και βγήκε στο 10λεπτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές σκέψεις μιας και έβγαλα χθες το 1ο mission και καπάκι το additional που και καλά καθαρίζεις εντελώς την περιοχή.

Καλό , διαφορετικό από *souls αλλά από σενάριο/lore δεν είναι κάτι ιδιαίτερο - το level design στο 1ο mission είναι καλό.

To κόβω να πάσχει σεναριακά όπως και τα προηγούμενα παιχνίδια της tecmo/koei, σε αυτό τον τομέα η FROM δεν πιάνεται.

Το σύστημα μάχης έχει ενδιαφέρον, δεν μπορώ να πω ακόμα αν μου αρέσει περισσότερο ή όχι από *souls (τείνω προς το όχι atm)

Co-op μηδέν - δεν βρήκα το item που θέλει... λίγο μούφα ότι είναι consumable όπως κατάλαβα αλλά whatever, ίσως βρίσκεις αργότερα πολλά;

Τα stances και το ki pulse προσωπικά με κουράζουν, ήδη έχει βάθος το σύστημα μάχης - το να βάζεις τον παίκτη να πατάει 150 κουμπιά είναι ένα θέμα των Γιαπωνέζων πάντως, εδώ δεν ξέφυγε από το στερεότυπο  :rolleyes:

 

Γενικώς είναι καλό, δεν ξέρω αν και πόσο γίνεται βαρετό αργότερα όπως διαβάζω στα reviews, σίγουρα το ότι δεν έχει ποικιλία στα mobs δε βοηθάει.

Και μόνο σαν support στο γενικότερο genre πιστεύω αξίζει, μπας και δούμε και άλλους να βγάζουν παρόμοια παιχνίδια (ευτυχώς δεν είναι Lords of the Φόλεν :lol: οπότε δε μπορείς να πεις ότι πήγαν χαμένα τα χρήματα...) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα σοβαρά λες ότι τα DS έχουν σοβαρό σενάριο/story?! Όχι ότι στο συγκεκριμένο game λέει κάτι ιδιαίτερο αλλα τουλάχιστον έχει.

 

http://www.polygon.com/2016/5/5/11526384/dark-souls-plot-you-died

 

"Dark Souls has an amazing story, one of the best, most intriguing, most complex, most intellectually involving stories in all of video games. It just does everything it can to hide it from you."

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Co-op μηδέν - δεν βρήκα το item που θέλει... λίγο μούφα ότι είναι consumable όπως κατάλαβα αλλά whatever, ίσως βρίσκεις αργότερα πολλά;

 

ιδια φαση bloodborne που χρησιμοποιει πανω κατω το ιδιο συστημα, για να βρεις το item φαρμαρεις τους κοκκινους ταφους αλλως παικτων η npc

 

επισης για το συστημα μαχης που λες, εχεις παιξει beta/alpha ninja gaiden γενικα ? γιατι το ειπαμε  δεν ειναι souls, εμενα παντως μου αρεσει περισσοτερο απο souls το συστημα μαχης και το ποσο ψαξιμο εχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.polygon.com/2016/5/5/11526384/dark-souls-plot-you-died

 

"Dark Souls has an amazing story, one of the best, most intriguing, most complex, most intellectually involving stories in all of video games. It just does everything it can to hide it from you."

 

Ότι νάνε polygon, άμα ίσχυε αυτό τότε θα κάναν το παν δυνατό να μην την κρύψουν, αλλα δυστυχώς ισχύει το αντίθετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι νάνε polygon, άμα ίσχυε αυτό τότε θα κάναν το παν δυνατό να μην την κρύψουν, αλλα δυστυχώς ισχύει το αντίθετο.

 

sorry man, μόνο έτσι δεν είναι... κάνε ένα search στο yt για des/dks/bb lore και θα δεις. 

ιδια φαση bloodborne που χρησιμοποιει πανω κατω το ιδιο συστημα, για να βρεις το item φαρμαρεις τους κοκκινους ταφους αλλως παικτων η npc

 

επισης για το συστημα μαχης που λες, εχεις παιξει beta/alpha ninja gaiden γενικα ? γιατι το ειπαμε  δεν ειναι souls, εμενα παντως μου αρεσει περισσοτερο απο souls το συστημα μαχης και το ποσο ψαξιμο εχει

 

Μάλιστα, πρέπει να φάμε τα revenants δηλαδή... η αλήθεια είναι ότι 3-4 max σκότωσα δεν ασχολήθηκα παραπάνω.

 

Έχω γράψει στην ΒΕΤΑ εποχή ότι μου θύμιζε gaiden, δεν είμαι πολύ φαν. To πρόβλημά τους είναι ότι χωρίς λόγο το κάνουν πιο πολύπλοκο ενώ δεν έπρεπε. Εννοείται ΙΜΗΟ πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ΟΚ μη τρελαθούμε κιόλας, δεν είναι gaiden ευτυχώς - τότε ήταν που δε θα το έπαιρνα. Πάντως στο τριπλοπατήματα/combos του μοιάζει  :lol:

Το έχω πάρει ήδη οπότε πολύ αργά για αλλαγή γνώμης... έγραψα παραπάνω τις σκέψεις μου δε νομίζω να φαίνεται πουθενά ότι το μετάνοιωσα κιόλας  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...