Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποια κάρτα είναι η καλύτερη για ταξίδι στο εξωτερικό; Με ενδιαφέρει μόνο για αγορές σε άλλο νόμισμα. Σκέφτομαι για την curve έχει δωρεάν μετατροπή συναλλάγματος δωρεά ανάληψη μέχρι τη πόσο και δωρεάν αγορές; Από ότι κατάλαβα είναι σαν την revolut χωρίς να ανοίγεις λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kkkk1 είπε

Ποια κάρτα είναι η καλύτερη για ταξίδι στο εξωτερικό; Με ενδιαφέρει μόνο για αγορές σε άλλο νόμισμα. Σκέφτομαι για την curve έχει δωρεάν μετατροπή συναλλάγματος δωρεά ανάληψη μέχρι τη πόσο και δωρεάν αγορές; Από ότι κατάλαβα είναι σαν την revolut χωρίς να ανοίγεις λογαριασμό.

Μέχρι 500€ και 200€ ανάληψη από ΑΤΜ το μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Αφορολόγητο είπαμε περνάει κανονικά. Τι γίνεται σχετικά με τους πόντους, κυρίως με Πειραιώς? 

Τα περνάει όλα ως απλές συναλλαγές και δεν αναγνωρίζει τα συνεργαζομενα καταστήματα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Αφορολόγητο είπαμε περνάει κανονικά. Τι γίνεται σχετικά με τους πόντους, κυρίως με Πειραιώς? 

Τα περνάει όλα ως απλές συναλλαγές και δεν αναγνωρίζει τα συνεργαζομενα καταστήματα? 

Απλές συναλλαγές. Για τα συνεργαζόμενα με την τράπεζα θα χρησιμοποιείς πάντα την κάρτα της Πειραιώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, japetus είπε

Η virtual κάρτα που εκδίδεται από το υπουργείο για το επίδομα βενζίνης fuel pass μπορεί φαντάζομαι να συνδεθεί στην curve. 

όχι δεν μπορεί να συνδεθεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Έχει κανείς άλλος θέμα με την Curve σήμερα? Προσπαθώ να την συνδέσω στο Google Pay σε νέα συσκευή και μου λέει ότι δεν μπορεί να γίνει η "εγκατάσταση" (μαμώ τις ελληνικές μεταφράσεις, contactless setup στα αγγλικά) της κάρτας για ανέπαφες πληρωμές.

Δοκίμασα και σε άλλο τηλέφωνο κι εκεί λέει το ίδιο. Και το θέμα είναι ότι δυστυχώς έχω κάνει επαναφορά ήδη στο παλιό τηλέφωνο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 minutes ago, sa3rdna said:

Έχει κανείς άλλος θέμα με την Curve σήμερα? Προσπαθώ να την συνδέσω στο Google Pay σε νέα συσκευή και μου λέει ότι δεν μπορεί να γίνει η "εγκατάσταση" (μαμώ τις ελληνικές μεταφράσεις, contactless setup στα αγγλικά) της κάρτας για ανέπαφες πληρωμές.

Δοκίμασα και σε άλλο τηλέφωνο κι εκεί λέει το ίδιο. Και το θέμα είναι ότι δυστυχώς έχω κάνει επαναφορά ήδη στο παλιό τηλέφωνο..

Οι κάρτες κουμπώνουν στο google account. Οπότε εφόσον μπαίνεις με το ίδιο είναι ήδη συγχρονισμένες. Διαφορετικά θα πρέπει να τις σβήσεις μέσα από το gpay και να την περάσεις ξανά μέσα από την εφαρμογή της curve.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/5/2022 στις 4:10 ΜΜ, Hapatingo είπε

Οι κάρτες κουμπώνουν στο google account. Οπότε εφόσον μπαίνεις με το ίδιο είναι ήδη συγχρονισμένες. Διαφορετικά θα πρέπει να τις σβήσεις μέσα από το gpay και να την περάσεις ξανά μέσα από την εφαρμογή της curve.

Το γνωρίζω αυτό.. Δυστυχώς όμως η δικιά μου δεν ήθελε να μπει. Λίγο που το έψαξα με τον κωδικό σφάλματος που έβγαζε δείχνει ότι μάλλον η google την κόβει σαν επισφαλή συναλλαγή και πιθανολογώ ότι αυτό συμβαίνει επειδή τον τελευταίο μήνα έχω σετάρει την κάρτα σε καμιά δεκαριά συσκευές.. Για την ώρα άνοιξα ticket και στους δυο (Google, Curve) και αναμένω απάντηση. Θα δούμε πως θα πάει αυτό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 29/4/2020 στις 9:50 ΜΜ, asdfnikos είπε

Η Revolut περνάει κανονικά στα pos του opap

Φιλε να σε ρωτήσω, εγώ εχω προσπαθήσει 5-6 φορές με revo στον ΟΠΑΠ αλλά εχω φάει άκυρο. Πως ακριβώς την δέχεται εσένα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Sasukes είπε

Φιλε να σε ρωτήσω, εγώ εχω προσπαθήσει 5-6 φορές με revo στον ΟΠΑΠ αλλά εχω φάει άκυρο. Πως ακριβώς την δέχεται εσένα;

Το ιδιο και εδω, εχεις ενεργοποιησει το gambling απο τα settings του λογαριασμου σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Sasukes είπε

Φιλε να σε ρωτήσω, εγώ εχω προσπαθήσει 5-6 φορές με revo στον ΟΠΑΠ αλλά εχω φάει άκυρο. Πως ακριβώς την δέχεται εσένα;

Το ποστ που είχα κάνει ήταν το 2020 :P Τότε περνούσε κανονικά. Δεν έχω δοκιμάσει πρόσφατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, nek4d είπε

Το ιδιο και εδω, εχεις ενεργοποιησει το gambling απο τα settings του λογαριασμου σου?

υπάρχει μια επιλογή, λέγετε “gambling block” και δεν είναι ενεργοποιημένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Sasukes είπε

υπάρχει μια επιλογή, λέγετε “gambling block” και δεν είναι ενεργοποιημένη.

οκ, οποτε κοιτας αλλες λυσεις, πχ αλλη καρτα στον οπαπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...