Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήρθε ενημερωτικό mail.

Ως 2 κάρτες στο free συν κάποιοι άλλοι περιορισμοί, πιο δευτερεύοντες.

Με τα nfc και τα gpay να επικρατούν, δεν την βλέπω καλά την υπηρεσία.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι αυτό που λέγαμε αρκετοί όταν εμφανίζοταν σαν τα μανιτάρια αυτού του είδους τα μαγαζάκια (curve, revolut, Leupay, N26, Monese και πόσα ακόμα..)

Ξεκίνησαν τζαμπέ αλλά αυτό δε θα ήταν βιώσιμο.

Κάποια θα παραμείνουν τζάμπα, ίσως με μειωμένες δυνατότητες, κάποια θα κλείσουν και κάποια άλλα θα αρχίσουν τις χρεώσεις. Δε βγαίνει αλλιώς.

Η monese είχε αρχίσει κάποιες χρεώσεις, η tomorrow (άγνωστη στην ελλάδα) έκοψε τελείως το free πακέτο η leupay (icard) άρχισε τα πακέτα με χρέωση (νομίζω δε τα είχε όταν ξεκίνησε), τώρα και η curve αρχίζει περικοπές και άλλες που εμφανίστηκαν στο ενδιάμεσο (vivid, zen) προωθήσαν πακέτα με χρέωση. Πιστεύω θα έχουμε κι άλλες αλλαγές στην πορεία.

Μου ήρθε κι εμένα το Mail, αναβάθμισα στην τελευταία έκδοση και έχω περασμένες 11 κάρτες μέσα. Δε μου έχει βγάλει μήνυμα όμως να κρατήσω τις 2 ή να μου τις αφαιρέσει . ίσως γίνει στην πορεία, ίσως αφήσει τους παλιούς έτσι. Είδε κανείς καμια αλλαγή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Bitbit είπε

είναι αυτό που λέγαμε αρκετοί όταν εμφανίζοταν σαν τα μανιτάρια αυτού του είδους τα μαγαζάκια (curve, revolut, Leupay, N26, Monese και πόσα ακόμα..)

Ξεκίνησαν τζαμπέ αλλά αυτό δε θα ήταν βιώσιμο.

Κάποια θα παραμείνουν τζάμπα, ίσως με μειωμένες δυνατότητες, κάποια θα κλείσουν και κάποια άλλα θα αρχίσουν τις χρεώσεις. Δε βγαίνει αλλιώς.

Η monese είχε αρχίσει κάποιες χρεώσεις, η tomorrow (άγνωστη στην ελλάδα) έκοψε τελείως το free πακέτο η leupay (icard) άρχισε τα πακέτα με χρέωση (νομίζω δε τα είχε όταν ξεκίνησε), τώρα και η curve αρχίζει περικοπές και άλλες που εμφανίστηκαν στο ενδιάμεσο (vivid, zen) προωθήσαν πακέτα με χρέωση. Πιστεύω θα έχουμε κι άλλες αλλαγές στην πορεία.

Μου ήρθε κι εμένα το Mail, αναβάθμισα στην τελευταία έκδοση και έχω περασμένες 11 κάρτες μέσα. Δε μου έχει βγάλει μήνυμα όμως να κρατήσω τις 2 ή να μου τις αφαιρέσει . ίσως γίνει στην πορεία, ίσως αφήσει τους παλιούς έτσι. Είδε κανείς καμια αλλαγή;

Σε 60 ημέρες...

Changes to the free Curve card will come into effect 60 days from the date this email was sent.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Sakis_Spooky είπε

Σε 60 ημέρες...

Changes to the free Curve card will come into effect 60 days from the date this email was sent.

ωραίος, δε το είχα προσέξει.

Το θέμα είναι και πως θα υλοποιηθεί. πχ θα σε αφήνει να αλλάζεις μια φορά το μήνα, ή θα μπορείς συνεχώς να αφαιρείς μια και να προσθέτεις μια άλλη.

Μεγάλο μείον πάντως. αυτή ήταν η μαγκιά της curve. Να έχεις πολλές κάρτες μαζί. Είχα την curve μαζί μου και στην ουσία είχα όλες τις κάρτες. Τώρα αν επιτρέπει μόνο 2, ε κουβαλάω έτσι κι αλλιώς 2. Συνδρομή δε πρόκειται να πληρώσω. Ήδη πληρώνω στη zen αλλά κι αυτή θα πάρει δρόμο μιας κι 1 χρόνο τώρα δε την έχω αξιοποιήσει καθόλου

Επεξ/σία από Bitbit
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα και βόλευε. Αν και η αλήθεια είναι ότι προσωπικά δεν χρησιμοποιώ στην πραγματικότητα περισσότερες από 3 κάρτες. Το κακό είναι ότι την έχω περάσει παντού για πληρωμές συνδρομών 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βόλευε ναι, με κινητό nfc gpay και την πλαστική curve μαζί σου, έχεις τα πάντα συν εφεδρείες.

Βάζεις και ολίγα μετρητά να υπάρχουν και είσαι πλήρως καλυμμένος.

Τώρα, με 2 μόνο κάρτες στην curve και πάλι εντάξει είσαι, αλλά δεν έχεις "τα πάντα, όλα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν δεν πληρώνει κανείς συνδρομή από που θα βγάλουν λεφτά αυτοι ρε παλικάρια ;  Μην ξεχνάτε οτι η Curve ειναι aggregator δεν είναι τράπεζα. Τα λεφτόδεντρα εχουν αρχίσει να ξεραίνονται..

Προσωπικά με εκπλήσσει ευχάριστα που η Revolut εξακολουθει να εχει καμποσες παροχές στο δωρεάν πακέτο της. Νομίζω σύντομα θα ακούσουμε και από αυτούς  δυσάρεστες ανακοινώσεις..

 

 

Επεξ/σία από prometheas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, prometheas είπε

Αν δεν πληρώνει κανείς συνδρομή από που θα βγάλουν λεφτά αυτοι ρε παλικάρια ;  Μην ξεχνάτε οτι η Curve ειναι aggregator δεν είναι τράπεζα. Τα λεφτόδεντρα εχουν αρχίσει να ξεραίνονται..

Το θέμα είναι και τώρα πόσοι θα επιλέξουν την συνδρομή.

Εντάξει καλή υπηρεσία, βολική αλλά όχι τόσο αναγκαία ώστε να πληρώσω. Τουλάχιστον εγώ και φαντάζομαι οι περισσότεροι στην Ελλάδα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, prometheas είπε

Αν δεν πληρώνει κανείς συνδρομή από που θα βγάλουν λεφτά αυτοι ρε παλικάρια ;  Μην ξεχνάτε οτι η Curve ειναι aggregator δεν είναι τράπεζα. Τα λεφτόδεντρα εχουν αρχίσει να ξεραίνονται..

Προσωπικά με εκπλήσσει ευχάριστα που η Revolut εξακολουθει να εχει καμποσες παροχές στο δωρεάν πακέτο της. Νομίζω σύντομα θα ακούσουμε και από αυτούς  δυσάρεστες ανακοινώσεις..

 

 

Η curve παίρνει προμήθεια σε κάθε συναλλαγή όπως η apple περί τα 0.03€ ανά συναλλαγή. Τώρα θα περιοριστούν πάρα πολύ οι συναλλαγές με curve.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Bitbit είπε

Το θέμα είναι και τώρα πόσοι θα επιλέξουν την συνδρομή.

Εντάξει καλή υπηρεσία, βολική αλλά όχι τόσο αναγκαία ώστε να πληρώσω. Τουλάχιστον εγώ και φαντάζομαι οι περισσότεροι στην Ελλάδα 

Χ@σμ@νη την εχουν την ελληνική αγορά οι περισσοτερες απο αυτές τις εταιρείες.   Σιγα μην κανει διαφορά στα revenues εαν παρουν (ή δεν πάρουν)  500 συνδρομές από Ελλάδα

Αμελητέα ποσότητα..

Επεξ/σία από prometheas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι είναι αυτό το "commercial card" που μπορούν να βάλουν μόνοι οι premium;

image.png.817a9914b877e3f5c44dfc38ce3c3797.png

Με την προσφορά των 2€/μήνα την παλεύω και θα την κάνω γιατί βολεύει (εντάξει θα βγουν κάποιες κάρτες εκτός, αλλά καλύπτω τα αναγκαία). Με 5€/μήνα με τίποτα.

3 ώρες πριν, Kostasallinone είπε

Η curve παίρνει προμήθεια σε κάθε συναλλαγή όπως η apple περί τα 0.03€ ανά συναλλαγή. Τώρα θα περιοριστούν πάρα πολύ οι συναλλαγές με curve.

Ποιος χρεώνεται την προμήθεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...