Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα παιδια . υπαρχει κάποιος εύκολος και κατανοητός οδηγός για καινούριους στον χώρο να χακαρω την κονσόλα η κάποιος να εχει την διάθεση να με βοηθήσει ?

θα κάνετε πολύ χαρούμενο τον πιτσιρικά μου ,ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, ALIEN-3- είπε

καλησπέρα παιδια . υπαρχει κάποιος εύκολος και κατανοητός οδηγός για καινούριους στον χώρο να χακαρω την κονσόλα η κάποιος να εχει την διάθεση να με βοηθήσει ?

θα κάνετε πολύ χαρούμενο τον πιτσιρικά μου ,ευχαριστώ 

edit. προσπάθησα να ψαχτω λιγο μονος μου . τσεκαρα για αρχη αν γίνετε με το serial μου να χακαριστει και ευτυχώς γίνετε . 

εχω μια ερώτηση . Με το rcm loader χακαρετε μονο μεχρι να σβήσει η κονσολα η το κανεις μια φορα και μένει μονιμα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ALIEN-3- είπε

edit. προσπάθησα να ψαχτω λιγο μονος μου . τσεκαρα για αρχη αν γίνετε με το serial μου να χακαριστει και ευτυχώς γίνετε . 

εχω μια ερώτηση . Με το rcm loader χακαρετε μονο μεχρι να σβήσει η κονσολα η το κανεις μια φορα και μένει μονιμα ?

Μέχρι να κλείσει η κονσόλα. Τελείως όμως. Όταν είναι σε stand by δεν έχεις θέμα. 

Δες βίντεο στο YouTube θα σε βοηθήσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Bourdoulas είπε

Μέχρι να κλείσει η κονσόλα. Τελείως όμως. Όταν είναι σε stand by δεν έχεις θέμα. 

Δες βίντεο στο YouTube θα σε βοηθήσει. 

ευχαριστώ για την απάντηση ,παρηγγειλα απο το ebay τωρα πρέπει να περιμένω.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ALIEN-3- είπε

ευχαριστώ για την απάντηση ,παρηγγειλα απο το ebay τωρα πρέπει να περιμένω.... 

Αν πάρεις κάτι τέτοιο, θα κάνεις την ζωή σου πολύ ευκολότερη. Περιέχει και jig.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Αν πάρεις κάτι τέτοιο, θα κάνεις την ζωή σου πολύ ευκολότερη. Περιέχει και jig.

Ναι αυτο πηρα απλα θα πρεπει να περιμενει ο μικρος ενα μηνα τωρα 😀

ΥΓ. Με αυτην την μεθοδο δεν χρειάζεται να πάρω backup της nand ,δεν πειράζετε τιποτα στην κονσολα σωστα?

Επεξ/σία από ALIEN-3-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ALIEN-3- είπε

Ναι αυτο πηρα απλα θα πρεπει να περιμενει ο μικρος ενα μηνα τωρα 😀

ΥΓ. Με αυτην την μεθοδο δεν χρειάζεται να πάρω backup της nand ,δεν πειράζετε τιποτα στην κονσολα σωστα?

Θα πάρεις κανονικά backup της Nand. Απλά δεν χρειάζεται να μπουτάρεις με κινητό ή τον υπολογιστή κάθε φορά που χρειάζεσαι και το jig. Μόνο αυτό το μηχάνημα και το jig. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Bourdoulas είπε

Θα πάρεις κανονικά backup της Nand. Απλά δεν χρειάζεται να μπουτάρεις με κινητό ή τον υπολογιστή κάθε φορά που χρειάζεσαι και το jig. Μόνο αυτό το μηχάνημα και το jig. 

οκ ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, ALIEN-3- είπε

ευχαριστώ για την απάντηση ,παρηγγειλα απο το ebay τωρα πρέπει να περιμένω.... 

Μπορείς να μπεις σε rcm mode μόνο μια φορά!! Χρειάζεται να κάνεις το κολπάκι με το συνδετήρα.. Μετά θα έχεις πάντα οn το rcm mode και να κλείσει το switch ξανά ανοίγει μέσω υπολογιστή ή κινητού φορτώνοντας το payload.. 

 

 

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Μπορείς να μπεις σε rcm mode μόνο μια φορά!! Χρειάζεται να κάνεις το κολπάκι με το συνδετήρα.. Μετά θα έχεις πάντα οn το rcm mode και να κλείσει το switch ξανά ανοίγει μέσω υπολογιστή ή κινητού φορτώνοντας το payload.. 

Ναι τα είδα και αυτά. Δευτέρα η τρίτη μου έρχεται η κάρτα μνήμης και θα το κάνω έτσι για αρχή.  Μάλλον με το αλουμινοχαρτο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/4/2020 στις 4:23 ΜΜ, vagosvts7 είπε

Δυστυχώς σε 9.2 firmware έχουμε θέματακια.. Και εγώ είχα pfba με 11.000 roms και τώρα μου είναι άχρηστο.. Δοκίμασα και την τελευταία έκδοση pfba και κολλάει και κάνει επανεκκίνηση το switch.. 

Πάντως το tinfoil με τα eshop δουλεύει μια χαρά σε 9.2 απλά έχω λίγο αργό download λόγου manual dns που έχω βάλει.. 

Και με το goldleaf 0.5 κατάφερα να κάνω μεταφορά μέσω usb τα games.. Στην τελευταία έκδοση δεν λειτουργεί η μεταφορά μέσω pc usb Switch.. 

Αλλιώς μέσω Awoo installer για μεταφορά με usb , όπως είχε αναφέρει και ένα παιδί  ποιο πάνω !!

 

Στις 7/4/2020 στις 3:03 ΜΜ, mahattos είπε

Καλημέρα!εχω ξανά αναρτήσει το ποστ αυτό αλλά δε πήρα κάποια απάντηση ! Έκανα update από reinx 8.10 σε kosmos 9.20 , όλα καλά!! Αλλά.. έχω πρόβλημα  τα pfba.nro psnes.nro και πολλές εφαρμογές αυτού του τύπου .τους συγκεκριμένους emulators τους ανοίγει αλλά δε λειτουργούν τα joicons .. επίσης πρόβλημα με Edizon και πάλι δε λειτουργούν joicons και μόλις πατήσω με touchscreen το παιχνίδι που θέλω κολλάει !! Help!!!!

Βρήκα λύση επιτέλους.. Το θέμα είναι ότι σε 9.2 και στο τελευταίο kosmos, όταν μπαίνουμε στο hbmenu είναι σε Applet Mode.. Για να δουλέψει το pfba πρέπει να μπεις στο hbmenu σε κανονικό mode και αυτό γίνεται πατώντας πάνω σε ένα παιχνίδι να ξεκινήσει ταυτόχρονα (έχουμε πατημένο το R+A επιλογή παιχνιδιού) και μπαίνεις στο hbmenu κανονικά.. Βάλε και το τελευταίο pfba 4.3 να είσαι σίγουρος..Σε Applet Mode μου κρασαρε και το τελευταίο pfba, εκεί την ψιλιαστηκα και θυμήθηκα πάλι πως για να τρέξει το Awoo installer πρέπει να είμαστε εκτός applet mode.. 

Επεξ/σία από vagosvts7
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, vagosvts7 είπε

Βρήκα λύση επιτέλους.. Το θέμα είναι ότι σε 9.2 και στο τελευταίο kosmos, όταν μπαίνουμε στο hbmenu είναι σε Applet Mode.. Για να δουλέψει το pfba πρέπει να μπεις στο hbmenu σε κανονικό mode και αυτό γίνεται πατώντας πάνω σε ένα παιχνίδι να ξεκινήσει ταυτόχρονα (έχουμε πατημένο το R+A επιλογή παιχνιδιού) και μπαίνεις στο hbmenu κανονικά.. Βάλε και το τελευταίο pfba 4.3 να είσαι σίγουρος..Σε Applet Mode μου κρασαρε και το τελευταίο pfba, εκεί την ψιλιαστηκα και θυμήθηκα πάλι πως για να τρέξει το Awoo installer πρέπει να είμαστε εκτός applet mode.. 

Θεός! Θα το κάνω σήμερα και θα σου πω!! Σ ευχαριστώ !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...