Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, vagosvts7 είπε

Βλέπονται και στη τηλεόραση πιο ευχάριστα, στο χέρι δεν το συζητώ είναι απόλαυση .. Αλλά δεν ξέρω αν υποστηρίζει διπλό το pfba emulator.. Το RetroArch υποστηρίζει αλλά αυτό με τα γραφικά δεν το είχε για αυτό είχα κολλήσει και εγώ με το pfba + συν ότι είναι σεταρισμενο εμφανισιακά πιο ωραίο.. Αν και στο RetroArch μπορείς να το στήσεις πάλι με εικόνες κτλ και παίρνει πολύ πείραγμα σαν emulator, έχει περισσότερες δυνατότητες, αλλά είναι και πιο μανουριαρικο.. 

Αστο σου λεω κομπλε pfba και ξερο ψωμι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δοκίμασα virtua striker 2, virtua tennis 2 για Dreamcast και mario kart64 και παίζουν νεράκι με  το Retroarch 1.8.2 ..Το zip περιέχει το  nsp και το nro και είναι  έτοιμο στημένο με τους cores τα bios κτλ https://drive.google.com/file/d/18OoLZK1MaKalrVwSIcwR50oK5mSVjGau/view

Περνάτε τον φάκελο retroarch στην sd και το nsp κάπου στην sd για να το κάνετε εγκατάσταση και στον φάκελο switch περνάτε το αρχείο .nro  και είστε έτοιμοι να περάσετε όποια rom θέλετε και να το δοκιμάσετε !!! ΑΑΑΑ σβήνουμε ότι έχουμε από αρχείο  παλιό retroarch (nsp , nro , files ) μόνο τις rom  αφήνουμε αν έχουμε !!

Δοκιμή σε switch με 9.2 kosmos atm v.10,5

 

edit: Το zip με τα αρχεία  το βρήκα από youtuber !!

Επεξ/σία από vagosvts7
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Δοκίμασα virtua striker 2, virtua tennis 2 για Dreamcast και mario kart64 και παίζουν νεράκι με  το Retroarch 1.8.2 ..Το zip περιέχει το  nsp και το nro και είναι  έτοιμο στημένο με τους cores τα bios 

Περνάτε τον φάκελο retroarch στην sd και το nsp κάπου στην sd για να το κάνετε εγκατάσταση και στον φάκελο switch περνάτε το αρχείο .nro  και είστε έτοιμοι να περάσετε όποια rom θέλετε και να το δοκιμάσετε !!! ΑΑΑΑ σβήνουμε ότι έχουμε από αρχείο  παλιό retroarch (nsp , nro , files ) μόνο τις rom  αφήνουμε αν έχουμε !!

Δοκιμή σε switch με 9.2 kosmos atm v.10,5

edit: Το zip με τα αρχεία  το βρήκα από youtuber !!βγακ

 

Επεξ/σία από Bourdoulas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Δοκίμασα virtua striker 2, virtua tennis 2 για Dreamcast και mario kart64 και παίζουν νεράκι με  το Retroarch 1.8.2 ..Το zip περιέχει το  nsp και το nro και είναι  έτοιμο στημένο με τους cores τα bios κτλ https://drive.google.com/file/d/18OoLZK1MaKalrVwSIcwR50oK5mSVjGau/view

Περνάτε τον φάκελο retroarch στην sd και το nsp κάπου στην sd για να το κάνετε εγκατάσταση και στον φάκελο switch περνάτε το αρχείο .nro  και είστε έτοιμοι να περάσετε όποια rom θέλετε και να το δοκιμάσετε !!! ΑΑΑΑ σβήνουμε ότι έχουμε από αρχείο  παλιό retroarch (nsp , nro , files ) μόνο τις rom  αφήνουμε αν έχουμε !!

Δοκιμή σε switch με 9.2 kosmos atm v.10,5

edit: Το zip με τα αρχεία  το βρήκα από youtuber !!

Αν απλά βάλω τα bios χωρίς να βάλω το συγκεκριμένο nsp και nro γιατί χρησιμοποιώ την έκδοση 1.8.5 θα δουλέψει μία χαρά? Να σου πω και ευχαριστώ για τη συμβουλή να έχουμε πατημένο το R για να μπούμε στο hbmenu  γιατί με έσωσες. Έτρωγε πολλά crash το retroarch όταν έμπαινα σε applet mode.. είχα δοκιμάσει πολλά πράγματα μέχρι που πιστευα ότι έφταιγαν και οι κάρτες που χρησιμοποιούσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kajwbtfe είπε

Αν απλά βάλω τα bios χωρίς να βάλω το συγκεκριμένο nsp και nro γιατί χρησιμοποιώ την έκδοση 1.8.5 θα δουλέψει μία χαρά? Να σου πω και ευχαριστώ για τη συμβουλή να έχουμε πατημένο το R για να μπούμε στο hbmenu  γιατί με έσωσες. Έτρωγε πολλά crash το retroarch όταν έμπαινα σε applet mode.. είχα δοκιμάσει πολλά πράγματα μέχρι που πιστευα ότι έφταιγαν και οι κάρτες που χρησιμοποιούσα.

Και εγώ την έκδοση 1.8.5 είχα φίλε και τα έσβησα όλα και πέρασα αυτήν την έκδοση και το λειτουργώ με το nsp για να μην μπαίνω στο hbmenu.. Λογικά αν βάλεις τα bios θα είσαι κομπλέ.. Μερικά παιχνίδια για να τρέξουν καλύτερα χρειάζονται να ανεβάσεις το overclock!! 

Αν και παλιό version RetroArch να έχεις, το θέμα είναι να ανανεώνουμε τους cores και τα bios αν χρειαστεί.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
11 hours ago, Bourdoulas said:

Αυτό εννοείς; 

Είμαι στο τελευταίο atmosphere, να αναβαθμίσω στο τελευταίο firmware την emuNAND;

Υπάρχει λόγος; Αυτή τη στιγμή είμαι σε 9.0.1|AMS 0.10.5

Και κάτι ακόμα που με προβληματίζει. Ενώ μπαίνω από emuMMC, δίπλα από την version του atmosphere έχει «S» αντί για «E». Να ανησυχώ πολύ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

?? 🤔

Sorry λάθος 

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Είμαι στο τελευταίο atmosphere, να αναβαθμίσω στο τελευταίο firmware την emuNAND;

Υπάρχει λόγος; Αυτή τη στιγμή είμαι σε 9.0.1|AMS 0.10.5

Και κάτι ακόμα που με προβληματίζει. Ενώ μπαίνω από emuMMC, δίπλα από την version του atmosphere έχει «S» αντί για «E». Να ανησυχώ πολύ;

Δεν βρίσκω κάποιον λόγο να πας στο καινούργιο. Εκτός και αν το χρειάζεται κάποιο παιχνίδι. 

Θα έπρεπε να σε ανησυχεί το S γιστι αυτό σημαίνει ότι είσαι στην sysnand και όχι στην emuNAND. Στην emuNAND γράφει Ε. 

Επεξ/σία από Bourdoulas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Sorry λάθος 

Δεν βρίσκω κάποιον λόγο να πας στο καινούργιο. Εκτός και αν το χρειάζεται κάποιο παιχνίδι. 

Θα έπρεπε να σε ανησυχεί το S γιστι αυτό σημαίνει ότι είσαι στην sysnand και όχι στην emuNAND. Στην emuNAND γράφει Ε. 

Δεν πειράζει !!!

Τώρα που το έφερε η συζήτηση εγώ πάντως κάνω launch cfw (sysnand)  και  τα περισσότερα  βιντεάκια που έχω δει στο  youtube  έτσι τρέχουν στο τελευταίο 9.2 Kosmos  v0.10.5 !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vagosvts7 είπε

Δεν πειράζει !!!

Τώρα που το έφερε η συζήτηση εγώ πάντως κάνω launch cfw (sysnand)  και  τα περισσότερα  βιντεάκια που έχω δει στο  youtube  έτσι τρέχουν στο τελευταίο 9.2 Kosmos  v0.10.5 !!

Δεν είναι κακό αυτό, εφόσον δεν σε ενδιαφέρει να γυρίσεις σε προηγούμενο firmware ή να βάλεις κάποιο hack το οποίο βασίζεται σε παλαιοτερο firmware. Ή αν δεν σε ενδιαφέρει αν θα μπαναριστεί η κονσόλα. 

Είναι και πιο εύκολη διαδικασία. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας ωραίος  οδηγός  για cheats στα games  που  μπορούμε να τα βάλουμε κατευθείαν , από το μενού του παιχνιδιού, χωρίς  να μπούμε στην εφαρμογή Edizon !!

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Σήμερα ενώ είμαι στην 9.2  μου βγάζει κάθε τι που θα πατήσω να κάνει update φυσικά δεν το πατάω. Γιατί συνέβαινε αυτό και τι μπορώ να κανω? 
 

το jack λειτουργεί κανονικά πάντως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...