Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Bourdoulas είπε

Αφαίρεσαι το link γιατί θα πάει για κλείδωμα το νήμα. 

Βρε παλικαρε  το link που έβαλα  είναι  καθαρά  για cfw  ,  δεν έχει σχέση με πειρατικά παιχνίδια κτλ ...  είναι το Kosmos cfw με Homebrew εφαρμογές και τα τελευταία sigpathes  για να κάνουμε αναβάθμιση !! Από εκεί και πέρα αν πρέπει να το σβήσω  δεν έχω  θέμα ..απλά για να  βοηθήσω  το έβαλα !! Από κάτω έβαλα τους κανόνες του νήματος να δεις ότι δεν είναι κάτι παράνομο αυτό !! Μόνο αν λες για το jackin , πάλι δεν δίνω link απλά είναι μια ονομασία !!

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"
Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Malthador είπε

Τα 90dns σας δουλεύουν; 

Τα χειροκίνητα  που είχα  βάλει  μια χαρά   δουλεύουν  ... δεν μου είχε  έρθει update για  firmware 10 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 minute ago, vagosvts7 said:

Τα χειροκίνητα  που είχα  βάλει  μια χαρά   δουλεύουν  ... δεν μου είχε  έρθει update για  firmware 10 ..

Ναι, αλλά internet μπαίνεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εντάξει, το έφτιαξα τελικά, απλά έκανα forget τις συνδέσεις, ξανασυνδέθηκα, έβαλα τα DNS και έπαιξε.

Να ρωτήσω κάτι άλλο, πώς επαναφέρω το logo του NSw όταν bootάρει το Atmosphere; Είνα ηλίθια αυτή η καρδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Malthador είπε

Εντάξει, το έφτιαξα τελικά, απλά έκανα forget τις συνδέσεις, ξανασυνδέθηκα, έβαλα τα DNS και έπαιξε.

Να ρωτήσω κάτι άλλο, πώς επαναφέρω το logo του NSw όταν bootάρει το Atmosphere; Είνα ηλίθια αυτή η καρδιά.

Το είχα γράψει παραπάνω αλλά μου το έσβησαν το μήνυμα.. 

Πάμε στην sd card στο φακελο atmosphere / exefs patches και σβήνεις το φάκελο nichole logo.. 

  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/4/2020 στις 7:16 ΜΜ, mikemilos είπε

παιδια σορυ το βαζω σε rcm mode εχω βαλει κανονικα την sd με τα αρχεια  παταω inject στο tegra rcmGui , μου δειχνει πρασινο μου λεει payload succesfully injected ..   αλλα η οθονη παραμενει μαυρη δεν θα επρεπε  να τρεξει μονο του το hekate??? παω βημα βημα με αυτον τον οδηγο.  και κατι αλλο βρε παιδια αυτο το tinfoil που λετε οτι δεν λειτουργει τι ρολο παιζει τι κανουμε με αυτο?

Φαντάζομαι το χεις λύσει μέχρι τώρα, αλλα έχεις επιλέξει το σωστό payload/hekate για να γίνει inject?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, klainmaingr είπε

Φαντάζομαι το χεις λύσει μέχρι τώρα, αλλα έχεις επιλέξει το σωστό payload/hekate για να γίνει inject?

οχι δεν το εχω λυσει ακομα .. πως επιλεγω το σωστο payload?? εβαλα αυτο που ειχε το παιδι στο zip στο βιντεο. υπαρχει περιπτωση να ειναι patched?? και να μην μπορω να βαλω custom rom? μου εβγαζε πορτολακι το serial που το εκανα τσεκ. αλλα απο την αλλη αν ηταν patched δεν θα μου το εβγαζε στο tegra rcmGui?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω τι έχει ο τύπος στο video, αλλα ίσως είναι καλή ιδέα να βάλεις τα latest του kosmos/atmosphere και στην sd αλλα και σαν payload στο tegra

https://sdsetup.com/   (default setup + sigpatches)

Δοκίμασε με αυτά και βλέπουμε.

Btw δεν είμαι σίγουρος τι behavior έχουν οι patched κονσόλες αλλα θεωρώ οτι δε θα μπορούσαν να μπουν σε rcm mode (αυτό είναι και το όλο νόημα στην τελική)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε L4T δουλεύουν κομπλέ τα joycons με τα αναλογικά τους και τα L3/R3 τους; 

Επίσης, υπάρχει κάποιο απλό και κατανοητό guide πως να περάσω Moonlight ή/και Steam (για in-home-streaming) σε L4T; 

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Malthador είπε

Σε L4T δουλεύουν κομπλέ τα joycons με τα αναλογικά τους και τα L3/R3 τους; 

Επίσης, υπάρχει κάποιο απλό και κατανοητό guide πως να περάσω Moonlight ή/και Steam (για in-home-streaming) σε L4T; 

https://snapcraft.io/install/moonlight/ubuntu#install

Πιο εύκολο από αυτό δεν υπάρχει 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...