Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Κι όμως δεν είναι τόσο απλό.

Εδώ το σωστό guide.

Ακόμα και αυτό που έδωσες απλό είναι 😜

Αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί θέλει compile από την αρχή αντί να χρησιμοποιήσεις το pre compiled. Ξέρεις γιατί; 

Το δοκίμασες με τον οδηγό που έδωσα και δεν λειτούργησε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 hours ago, Bourdoulas said:

Ακόμα και αυτό που έδωσες απλό είναι 😜

Αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί θέλει compile από την αρχή αντί να χρησιμοποιήσεις το pre compiled. Ξέρεις γιατί; 

Το δοκίμασες με τον οδηγό που έδωσα και δεν λειτούργησε; 

Ναι, δεν δούλεψε, δεν γίνεται μέσω snap store, η version του Moonlight που έχουν εκεί δεν είναι για arm64. Θέλει πέρασμα τα repositories και γίνεται με apt-get. Καλά τώρα, όταν λέει compile, μιλάμε για 2 λεπτά δουλειά έτσι, μην φανταστείς.

Ωστόσο έχω άλλο πρόβλημα με το Moonlight που δεν το έχω με Steam Link. Σε κάποια games δεν αναγνωρίζει το gamepad, είτε με joycons είτε με X1S gamepad. 

Ουφ, πολύ δουλειά.

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βελτιωμενο προγραμμα streaming για Switch:

Dolphin

20200425-231113.jpg

Windows 10 (Υποψη, το touch δουλευει κανονικοτατα!!!)

20200425-231455.jpg
 

Επεξ/σία από manousos82003
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σημερα κυκλοφορησε o SkyNX και σκοπος του είναι το streaming στην κονσόλα μας (ή κοσνόλα για μερικους...) και την χρήση των Joycons (!!!). Εκανα αποπειρα να παιξω παιχνιδια και emulators πέρα απο τους περιορισμους του Switch και Retroarch και το αποτελεσμα ήταν απλα τέλειο με μοναδικο περιορισμο την σύνδεση μου (υποψη DSL 24mbps :/, με αποκλειστική χρηση Wifi είχε ελάχιστo lag...). O χειρισμος των Windows έχει ένα ψευτοlag αλλα μαλλον οφειλεται στα 720p 😕 . Για πλήρη απόλαυση, δυο λύσεις προτεινω: 1) Αναβαθμιση σε VDSL ή αγορα ενός USB to Lan adapter για συνδεση με ethernet (τουλαχιστον αυτό θα κάνω :P). Πιο κάτω μερικά screenshots και προτάσεις....

ΥΓ: Mε το streaming δεν υπαρχει πλεον περιορισμός στις δυνατοτητες του switch αλλά μας περιοριζει το...Internet. Οτι κανετε με το PC, θα γίνεται και με το Switch με τη χρήση των Joycons!

Site για εντυπώσεις:

https://gbatemp.net/threads/homebrew-app-skynx-lets-you-stream-pc-games-to-your-nintendo-switch.563409/

Επίσημο Github:

https://github.com/DevL0rd/SkyNX/releases

Η αναλυση στο desktop και στα παιχνιδια να ειναι στα 720!!!!

Για χειρισμο κατεβαστε το antimicro

https://sourceforge.net/projects/antimicro.mirror/

Οδηγιες

Gran Turismo 3 με το χειριστηριο του Switch!

20200425-234136.jpg

Nintendo 64

20200425-234136.jpg

Nintendo DS

20200426-002753.jpg
Solsuite Solitaire (δοκιμη touch)

Inked20200426-002005-LI.jpg

Netflix (Αφου η Nintendo δεν μας δινει app)

20200426-005135.jpg

Προσωπικες ταινιες

20200426-005301.jpg

Streaming μουσικής

20200426-005459.jpg

Επεξ/σία από manousos82003
  • Like 2
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, kourt71724 said:

Απο σήμερα; η έχει μέρες; 

Δεν ξέρω, σε εμένα έγινε η μαλακία πάντως, ο μικρός αναβάθμισε σε 10.0.1 και έχει παιχτεί κόμπλα τώρα. Ευτυχώς είχα κρατήσει backup στην emunand, αλλά και εκεί μου πετάει μήνυμα για update παρόλο που έχω 90dns.

Bans incoming γενικά. 

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελεια καταφερα να περασω τελικα το τελευταιο atmosphere .. τωρα παταω sto album και με βαζει στο hbmenu.. ποιο ειναι τωρα το επομενο βημα??? (εχω βαλει τους dns και εχω κανει και emmuMMC)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 hours ago, Bourdoulas said:

Νομίζω ήρθε η ώρα να χρησιμοποιήσω το pihole για αυτή την δουλειά 

Πες και σε μας που δεν ξέρουμε από κομπιούτερς.

Το incognito πώς το χρησιμοποιούμε; Ουφ, μπλέξιμο τώρα που πήραν πούλο τα 90dns.

Edit: Χμ, το tester μου λέει ότι μπλοκάρει τα σάιτς της N. Περίεργο, γιατί μου πετάει μήνυμα για update και στην emuMMC, γίνεται να το κρύψω κάπως το μήνυμα να μην γίνει βλακεία πάλι;

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Πες και σε μας που δεν ξέρουμε από κομπιούτερς.

Το incognito πώς το χρησιμοποιούμε; Ουφ, μπλέξιμο τώρα που πήραν πούλο τα 90dns.

Edit: Χμ, το tester μου λέει ότι μπλοκάρει τα σάιτς της N. Περίεργο, γιατί μου πετάει μήνυμα για update και στην emuMMC, γίνεται να το κρύψω κάπως το μήνυμα να μην γίνει βλακεία πάλι;

Το pihole χρησιμοποιείται για να μπλοκάρεις διαφημίσεις σε ολόκληρο το δίκτυο σου, αλλά μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για την δουλειά που κάνει το 90dns. Θα πρέπει να τρέχει συνέχεια όμως που σημαίνει ότι θα πρέπει να έχεις ανοιχτό έναν υπολογιστή συνέχεια (ή ένα pi). Αν σε ενδιαφέρει, μου λες. 

Πάντως η αλήθεια είναι ότι δεν είδα πουθενά στα internets για πρόβλημα του 90dns.

Για το update τσέκαρε αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, mikemilos είπε

τελεια καταφερα να περασω τελικα το τελευταιο atmosphere .. τωρα παταω sto album και με βαζει στο hbmenu.. ποιο ειναι τωρα το επομενο βημα??? (εχω βαλει τους dns και εχω κανει και emmuMMC)

Βασικά προσπαθώ να βάλω το tinfoil αλλα όταν τρέχω τον.installer δεν κάνει τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, mikemilos είπε

Βασικά προσπαθώ να βάλω το tinfoil αλλα όταν τρέχω τον.installer δεν κάνει τίποτα.

Το tinfoil νομίζω έχει θέματα ή ο δημιουργός του έχει θέματα, δεν θυμάμαι 😜😜

Anyway, ξέχνα το tinfoil  και χρησιμοποίησε awoo installer 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...