Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδώ είναι ένας εύκολος οδηγός  για το πως περνάμε χειροκίνητα cheats σε παιχνίδια ..Εγώ έκανα δοκιμή με to cuphead , πχ. έβαλα απεριόριστες ζωές και λειτούργησε !!

 

 

Επίσης πάλι  μπορούμε να βρούμε έτοιμα cheats κτλ μέσω Tinfoil HBG στα shared saves!! κάνεις download το save από το  games που έχεις (αν υπάρχει στα έτοιμα saves )  και είσαι έτοιμος !! Εγώ δοκίμασα το NBA playgrounds 2 και μου ξεκλείδωσε όλα τα ρόστερ :)

Επεξ/σία από vagosvts7
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα , αν κανω emunand σε μια καρτα μικρη που εχω τωρα για να παιζει ο μικρος ,οταν ερθει η μεγαλη καρτα μπορω να αντιγράψω το περιεχόμενο της παλιας καρτας στην καινούρια και να δουλεύει , η πρεπει να κανω καινουρια emunand παλι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, mahattos είπε
6 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Βρήκα λύση επιτέλους.. Το θέμα είναι ότι σε 9.2 και στο τελευταίο kosmos, όταν μπαίνουμε στο hbmenu είναι σε Applet Mode.. Για να δουλέψει το pfba πρέπει να μπεις στο hbmenu σε κανονικό mode και αυτό γίνεται πατώντας πάνω σε ένα παιχνίδι να ξεκινήσει ταυτόχρονα (έχουμε πατημένο το R+A επιλογή παιχνιδιού) και μπαίνεις στο hbmenu κανονικά.. Βάλε και το τελευταίο pfba 4.3 να είσαι σίγουρος..Σε Applet Mode μου κρασαρε και το τελευταίο pfba, εκεί την ψιλιαστηκα και θυμήθηκα πάλι πως για να τρέξει το Awoo installer πρέπει να είμαστε εκτός applet mode.. 

Φίλε μου όντως καλύτερα με το applet mode αλλά δυσκολεύτηκα πάλι.. πέρασα για αρχή το παλιό pfba με τα 11.000 roms (λέω μήπως και παίξει )και δεν έπαιξε.. πέρασα το καινούριο όπως μου είπες και είχες δίκιο δούλεψε αλλά δε ξέρω να το σεταρω !περασα την τελευταία έκδοση  με τους φακέλους όπως το δίνουν .το άνοιξα και υπήρχαν τα ινφος από οοολα αυτά τα παιχνίδια αλλά λείπαν τα roms. Μετά Τα πέρασα όπως ήταν στο παλιό pfba , μπορώ να τα παίξω αλλά εξαφανίστηκαν οι φωτογραφίες και τα ινφος των παιχνιδιών.. μπορείς να μου πεις πως να το σεταρω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mahattos είπε

 

Τα arcades παιχνίδια θα τα περάσεις στο φακελο roms και τις εικόνες μέσα σε roms/media/mixrbv2 (θα φτιάξεις φάκελο media μετά μέσα σε αυτόν θα φτιάξεις φάκελο mixrbv2 και θα περάσεις τις εικόνες .png) 

Τώρα παράδειγμα αν έχεις ας πούμε master sysyem roms, θα τις περάσεις στο φακελο pfba μέσα στο φάκελο sms και αν έχεις εικόνες πάλι θα φτιάξεις μέσα σε αυτόν το φάκελο το media μετά μέσα σε αυτόν το φάκελο mixrbv2 και εκεί θα περάσεις τις εικόνες για το Master system.. 

Εδώ τα λέει και ο δημιουργός του pfba τα βήματα αυτά και σου έχει να κατεβάσεις και τις εικόνες αν δεν τις έχεις https://github.com/Cpasjuste/pemu/blob/master/pfba/README.MD

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, vagosvts7 είπε

Τα arcades παιχνίδια θα τα περάσεις στο φακελο roms και τις εικόνες μέσα σε roms/media/mixrbv2 (θα φτιάξεις φάκελο media μετά μέσα σε αυτόν θα φτιάξεις φάκελο mixrbv2 και θα περάσεις τις εικόνες .png) 

Τώρα παράδειγμα αν έχεις ας πούμε master sysyem roms, θα τις περάσεις στο φακελο pfba μέσα στο φάκελο sms και αν έχεις εικόνες πάλι θα φτιάξεις μέσα σε αυτόν το φάκελο το media μετά μέσα σε αυτόν το φάκελο mixrbv2 και εκεί θα περάσεις τις εικόνες για το Master system.. 

Εδώ τα λέει και ο δημιουργός του pfba τα βήματα αυτά και σου έχει να κατεβάσεις και τις εικόνες αν δεν τις έχεις https://github.com/Cpasjuste/pemu/blob/master/pfba/README.MD

Θεός! Σ ευχαριστώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για update σε τελευταίο atmos απλά περνάμε από πάνω; 

Edit. Διάβασα την απάντηση σε προηγούμενα post και όλα οκ. 

Επεξ/σία από kourt71724
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mahattos είπε

Θεός! Σ ευχαριστώ!!!

Ψιλομπερδεμα τελικά φίλε μου από την άποψη ότι το  pfba11.000 ήταν έτοιμο σεταρισμενο κομπλέ τώρα οκ μετέφερα τα ρομς αλλά τα αρχεία που κατέβασα από τον κατασκευαστή δεν έχει όλες τις ρομς σε φωτό! Αλλά οκ γινεται δουλειά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, mahattos είπε

Ψιλομπερδεμα τελικά φίλε μου από την άποψη ότι το  pfba11.000 ήταν έτοιμο σεταρισμενο κομπλέ τώρα οκ μετέφερα τα ρομς αλλά τα αρχεία που κατέβασα από τον κατασκευαστή δεν έχει όλες τις ρομς σε φωτό! Αλλά οκ γινεται δουλειά!!!

Εγώ πέρασα τις φωτογραφίες από το παλιό setup pfba 11.000 και από roms πέρασα όλα τα arcade και από κονσόλες μόνο το master system.. Εγώ pfba ήθελα να βρω την τελευταία version σε nsp  αλλά τίποτα.. Δοκίμασα να κάνω convert το pfba.nro σε nsp μέσω εφαρμογής αλλά δεν τα κατάφερα.. 

Επεξ/σία από vagosvts7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Εγώ πέρασα τις φωτογραφίες από το παλιό setup pfba 11.000 και από roms πέρασα όλα τα arcade και από κονσόλες μόνο το master system.. Εγώ pfba ήθελα να βρω την τελευταία version σε nsp  αλλά τίποτα.. Δοκίμασα να κάνω convert το pfba.nro σε nsp μέσω εφαρμογής αλλά δεν τα κατάφερα.. 

 Τα βλέπει μια χαρά τα roms έκανα πατάτα και πάτησα στις ρυθμίσεις να μου εμφανίζει roms με χαμηλά reits!! Οοοοτι ναναι! Τα σπάει είναι κομπλέ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, mahattos είπε

 Τα βλέπει μια χαρά τα roms έκανα πατάτα και πάτησα στις ρυθμίσεις να μου εμφανίζει roms με χαμηλά reits!! Οοοοτι ναναι! Τα σπάει είναι κομπλέ !

Πάτα (+ & -) στο αρχικό μενού και πήγαινε emulation και άλλαξε effect για καλύτερη απεικόνιση.. Εγώ χρησιμοποιώ sabr v3 στα γραφικά.. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά μια ερώτηση . έχω βάλει στον μικρο το παιχνίδι που ήθελε . το έκανα εγκατάσταση με το sx installer ,οταν πάει να το τρέξει από το αρχικό μενού μου λέει ότι υπάρχει διαθέσιμο update να το κατεβάσει το κάνουμε από εκεί η με άλλον τρόπο ? τωρα ειμαι σε filght mode και εχω περάσει 90dns .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ALIEN-3- είπε

παιδιά μια ερώτηση . έχω βάλει στον μικρο το παιχνίδι που ήθελε . το έκανα εγκατάσταση με το sx installer ,οταν πάει να το τρέξει από το αρχικό μενού μου λέει ότι υπάρχει διαθέσιμο update να το κατεβάσει το κάνουμε από εκεί η με άλλον τρόπο ? τωρα ειμαι σε filght mode και εχω περάσει 90dns .

Πάντα χειροκίνητα τα update.. Βάλε το tinfoil  hbg shop να τα κατεβάζεις από εκεί.. Αλλιώς από το pc και μεταφορά στο switch... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ALIEN-3- είπε

παιδιά μια ερώτηση . έχω βάλει στον μικρο το παιχνίδι που ήθελε . το έκανα εγκατάσταση με το sx installer ,οταν πάει να το τρέξει από το αρχικό μενού μου λέει ότι υπάρχει διαθέσιμο update να το κατεβάσει το κάνουμε από εκεί η με άλλον τρόπο ? τωρα ειμαι σε filght mode και εχω περάσει 90dns .

 

25 λεπτά πριν, vagosvts7 είπε

Πάντα χειροκίνητα τα update.. Βάλε το tinfoil  hbg shop να τα κατεβάζεις από εκεί.. Αλλιώς από το pc και μεταφορά στο switch... 

Στο YouTube θα βρεις και πως μπαίνει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Πάτα (+ & -) στο αρχικό μενού και πήγαινε emulation και άλλαξε effect για καλύτερη απεικόνιση.. Εγώ χρησιμοποιώ sabr v3 στα γραφικά.. 

Φιλε μου αυτο με τα γραφικά που καναν το θεωρω πολυ εξυπνο, κανει τα παιχνίδια να φαίνονται σαν αυτα τα μινι που βγαζει το switch

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, mahattos είπε

Φιλε μου αυτο με τα γραφικά που καναν το θεωρω πολυ εξυπνο, κανει τα παιχνίδια να φαίνονται σαν αυτα τα μινι που βγαζει το switch

Βλέπονται και στη τηλεόραση πιο ευχάριστα, στο χέρι δεν το συζητώ είναι απόλαυση .. Αλλά δεν ξέρω αν υποστηρίζει διπλό το pfba emulator.. Το RetroArch υποστηρίζει αλλά αυτό με τα γραφικά δεν το είχε για αυτό είχα κολλήσει και εγώ με το pfba + συν ότι είναι σεταρισμενο εμφανισιακά πιο ωραίο.. Αν και στο RetroArch μπορείς να το στήσεις πάλι με εικόνες κτλ και παίρνει πολύ πείραγμα σαν emulator, έχει περισσότερες δυνατότητες, αλλά είναι και πιο μανουριαρικο.. 

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...