Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά την βοήθεια σας παρακαλώ, έχω φτάσει στην πηγή και προσπαθώ να πιω νερό 😂

Κάνω εγκατάσταση κάποιων nsp μέσω του Awoo Installer και όταν πάω να τα τρέξω μου ζητάει να κλείσω το flight mode. Αν το κάνω (με manual DNS απο το switch.homebrew.guide) πετάει πρόβλημα 2155-8007.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, amakrido είπε

Παιδιά την βοήθεια σας παρακαλώ, έχω φτάσει στην πηγή και προσπαθώ να πιω νερό 😂

Κάνω εγκατάσταση κάποιων nsp μέσω του Awoo Installer και όταν πάω να τα τρέξω μου ζητάει να κλείσω το flight mode. Αν το κάνω (με manual DNS απο το switch.homebrew.guide) πετάει πρόβλημα 2155-8007.

Μάλλον δεν έχεις περάσει sigpatches. Σε ποιο firmware είσαι; 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

9.2.0 με το τελευταίο Atmosphere 0.11.1

39 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Μάλλον δεν έχεις περάσει sigpatches. Σε ποιο firmware είσαι; 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ κύριε για την υπερπολύτιμη βοήθεια σας!!!

Επεξ/σία από amakrido
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε καινουριο switch που θελω να μην μπω σε applet mode και δεν εχω κανενα παιχνιδι εγκατεστιμενο πως το κανω.. το λεω για να τρεξω το awoo installer σε fullspeed

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, amakrido είπε

9.2.0 με το τελευταίο Atmosphere 0.11.1

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ κύριε για την υπερπολύτιμη βοήθεια σας!!!

Πως το πέρασες το Atmosphere; Πρέπει να βρεις τα sigpatches και να τα περάσεις χειροκίνητα

4 λεπτά πριν, mikemilos είπε

σε καινουριο switch που θελω να μην μπω σε applet mode και δεν εχω κανενα παιχνιδι εγκατεστιμενο πως το κανω.. το λεω για να τρεξω το awoo installer σε fullspeed

Για να μην μπεις σε applet mode αντί για το gallery πατάς κάποιο παιχνίδι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Bourdoulas είπε

Πως το πέρασες το Atmosphere; Πρέπει να βρεις τα sigpatches και να τα περάσεις χειροκίνητα

Για να μην μπεις σε applet mode αντί για το gallery πατάς κάποιο παιχνίδι. 

ναι δεν εχω καποιο παιχνιδι εγκατεστημενο ακομα. και χωρις το awoo installer δεν μπορω να βαλω καποιο.. θα πρεπει αναγκαστηκα να μπω στο nintendo store να κατεβασω καποιο αλλα θα χρειαστει να κανω update το firmware ετσι. και το δικο μου switch ειναι σε version 1.0.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mikemilos είπε

ναι δεν εχω καποιο παιχνιδι εγκατεστημενο ακομα. και χωρις το awoo installer δεν μπορω να βαλω καποιο.. θα πρεπει αναγκαστηκα να μπω στο nintendo store να κατεβασω καποιο αλλα θα χρειαστει να κανω update το firmware ετσι. και το δικο μου switch ειναι σε version 1.0.0

Version 1. 0..0; Shieeeeeet. Μην το πειράξεις καν 😋. Σε version 1 είναι τελείως άλλη διαδικασία για να το σπάσεις. Δεν έχω ασχοληθεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Bourdoulas είπε

Version 1. 0..0; Shieeeeeet. Μην το πειράξεις καν 😋. Σε version 1 είναι τελείως άλλη διαδικασία για να το σπάσεις. Δεν έχω ασχοληθεί. 

το εσπασα με τον τροπο που σπαει και η 9.0.2 εβαλα atmosphere ολα καλα.. τωρα????? εχω βαλει το awoo installer και μολις μπω μου βγαζει applet mode. οταν παω να κανω εγκατασταση κατι με  το ns usbloader μου το βγαζει στην οθονη το κληκαρω μου λεει που θρλω να το κανω install επιλεγω sd card και μενει εκει δεν κανει κατι

υπαρχει κατι αλλο να βαλω σαν το awoo installer που να μην εχει να κανει με το applet mode? αμα δεν λειτουργει το tinfoil δεν λειτουργει το awoo τι αλλο θα μπορουσα να βαλω ...???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, mikemilos είπε

το εσπασα με τον τροπο που σπαει και η 9.0.2 εβαλα atmosphere ολα καλα.. τωρα????? εχω βαλει το awoo installer και μολις μπω μου βγαζει applet mode. οταν παω να κανω εγκατασταση κατι με  το ns usbloader μου το βγαζει στην οθονη το κληκαρω μου λεει που θρλω να το κανω install επιλεγω sd card και μενει εκει δεν κανει κατι

υπαρχει κατι αλλο να βαλω σαν το awoo installer που να μην εχει να κανει με το applet mode? αμα δεν λειτουργει το tinfoil δεν λειτουργει το awoo τι αλλο θα μπορουσα να βαλω ...???

Βάλε την εφαρμογή Goldleaf .. Η θα την βάλεις χειροκίνητα μέσα  στο φακελο switch  η αν έχεις την  εφαρμογή HB appstore  κατεβάσετην από  εκεί !! Η ακόμα καλύτερα μπορείς να περάσεις ένα game σε nsp στην κάρτα sd να το κάνεις εγκατάσταση μέσω goldleaf και μετά θα τρέχεις το παιχνίδι πατώντας το R και  θα μπαίνεις στο HBmenu χωρίς  να έχεις applet mode  και  θα κάνεις και την δουλειά σου με το awoo installer ... Αλλά αν δεν έχεις περάσει τα τελευταία sigpatches θα παιδεύεσαι με τις  εφαρμογές , τα παιχνίδια , κτλ !!!

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vagosvts7 είπε

Βάλε την εφαρμογή Goldleaf .. Η θα την βάλεις χειροκίνητα μέσα  στο φακελο switch  η αν έχεις την  εφαρμογή HB appstore  κατεβάσετην από  εκεί !! Η ακόμα καλύτερα μπορείς να περάσεις ένα game σε nsp στην κάρτα sd να το κάνεις εγκατάσταση μέσω goldleaf και μετά θα τρέχεις το παιχνίδι πατώντας το R και  θα μπαίνεις στο HBmenu χωρίς  να έχεις applet mode  και  θα κάνεις και την δουλειά σου με το awoo installer ... Αλλά αν δεν έχεις περάσει τα τελευταία sigpatches θα παιδεύεσαι με τις  εφαρμογές , τα παιχνίδια , κτλ !!!

To Goldberg το κατέβασα από το hb appstore το τρέχω και δεν κάνει κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από το sd setup έχω βάλει τα τελευταία sigpatches.. σήμερα τα ξανακατεβάσω. Μήπως να μην βάλω atmosphere. Να βάλω την κοσμος? Μήπως φταίει που έχω v1.0.0?

 

Επεξ/σία από mikemilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, mikemilos είπε

Από το sd setup έχω βάλει τα τελευταία sigpatches.. σήμερα τα ξανακατεβάσω. Μήπως να μην βάλω atmosphere. Να βάλω την κοσμος? Μήπως φταίει που έχω v1.0.0?

Καταρχάς φτιάξε emuNAND και άσε ήσυχη την sysnand. Αναβάθμισε στο τελευταίο firmware την emuNAND. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Καταρχάς φτιάξε emuNAND και άσε ήσυχη την sysnand. Αναβάθμισε στο τελευταίο firmware την emuNAND. 

Κάθε φορά κάνω την διαδικασία με την emmunand. Sysnand δεν έχω μπει ποτέ.  Αλλά πως κάνω update την emmunand?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, mikemilos είπε

Κάθε φορά κάνω την διαδικασία με την emmunand. Sysnand δεν έχω μπει ποτέ.  Αλλά πως κάνω update την emmunand?

 

Ίδια λογική και για την 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...