Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

46 λεπτά πριν, Malthador είπε

Εάν έχεις περασμένο tinfoil μέσα, έχεις ήδη μπαναριστεί κανά 90%.

Αν έχει αποκλείσει με DNS τους σέρβερ της Nintendo γιατί να μπαναριστει;

Αλλάζουν σέρβερ συχνά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
32 minutes ago, prefuse said:

Αν έχει αποκλείσει με DNS τους σέρβερ της Nintendo γιατί να μπαναριστει;

Αλλάζουν σέρβερ συχνά;

Όχι, ποτέ δεν αλλάζουν σέρβερ, κατάλαβα λάθος από τον τρόπο που έθεσε την ερώτηση ο φίλος.

Αν είναι μπλοκαρισμένοι οι Νintendo servers (με 90DNS π.χ.) δεν πέφτει ban, αφού δεν επικοινωνεί η κονσόλα με την Ν. Και δεν χρειάζεται κλείσιμο το internet σε αυτή την περίπτωση ofc.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/2/2022 στις 11:33 ΜΜ, mentel είπε

Γίνεται αλλά είναι λίγο δύσκολο και θέλει υπομονή.

Εχω τσιπάρι 3 μαρικο και 1 ολεντ. Ολα δουλεύουν άψογα χωρίς κανένα πρόβλημα. Αρκεί να πιάνουν τα χέρια σου. 
(δεν ειμαι τεχνικός ούτε κάτι αντίστοιχο)

"Τσιπάκί" στο γνωστό κινεζομάγαζο (η τιμή του ειναι τσιμπημένη κοντά στα 150 ευρώπουλα 🤢🤢🤢.

Σε δύο με τρείς εβδομάδες έρχεται σπιτι σου 😉

Καλημέρα φίλε μου, μήπως μπορείς να μου στείλεις με πμ κανένα λινκ για να μην παραγγείλω κάτι λάθος; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Billie13 είπε

Μια ερώτηση παίδες,πώς μπορώ να περάσω αρχείο nsp πάνω από 4.5 gb στην sd που είναι σε fat32?

Ftp οπως filezilla π.χ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μια βοήθεια. Προσπαθώ να βάλω το sys-tweak.
Έχω deepsea με ams 1.2.5.
Εδώ είναι το πρόβλημα, επειδή στο github του, το atmosphere αναφέρεται 0,19,0 κλπ.
Μάλλον κατεβάζω λάθος έκδοση.

Έκανα μια δοκιμή αλλά δε μπουτάρει καθόλου
εκτός και αν σβήσω τον φάκελο του sys-tweak (atmosphere/contents/00FF747765616BFF)
τι έχω καταλάβει λάθος;

Επεξ/σία από jeep13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασα τελευταία έκδοση atmosphere, τελευταία sigpatches όλα κομπλέ, με την τελευταία έκδοση του tinfoil (13) έχω πρόβλημα στο να δει τον φάκελο usbfs όπου βρίσκονται τα nsp αρχεία μου ώστε να τα εγκαταστήσω. Για κάποιο λόγο ειναι κενός. Με το tinfoil 12,1  και το sxos δεν είχα τέτοια θέματα. Υπάρχουν κάπου παλαιότερες εκδόσεις του tinfoil; Μόνο την 13 βρίσκω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/2/2022 στις 1:04 ΠΜ, Billie13 είπε

Μια ερώτηση παίδες,πώς μπορώ να περάσω αρχείο nsp πάνω από 4.5 gb στην sd που είναι σε fat32?

Δεν μπορείς. Είναι περιορισμός του fat32. Να το κανείς install μέσω usb με το awoo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους, πρώτο ποστ μετά από καιρό που διαβάζω διάφορα εδώ. Έχω κάποιες γενικές ερωτήσεις για custom firmware του switch.

1) Αν βρω μεταχειρισμένο V1 (που απ'όσο το καταλαβαίνω φαίνεται από το serial number), μπορώ να εγκαταστήσω CFW ότι έκδοση και να έχει πάνω του δικού του official λογισμικού;

2) Για τα πιο νέα μοντέλα που θέλουν "τσιπάρισμα" υπάρχει μαγαζί / κάποιος να το κάνει; 

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα. 

Γνωρίζει κάποιος αν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το GAME controller του nvidia shield στο switch? 

Και αν ναι, με τι τρόπο μπορεί να γίνει; 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Galteo67 είπε

Παιδιά καλησπέρα. 

Γνωρίζει κάποιος αν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το GAME controller του nvidia shield στο switch? 

Και αν ναι, με τι τρόπο μπορεί να γίνει; 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας. 

Δεν μπορείς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, simaras είπε

Δεν μπορείς. 

Στο homebrew store έχει το mission control αν θυμάμαι καλά που νομίζω συνδέει οποιοδήποτε Bluetooth wireless χειριστήριο. Μια φορά του ps4 δούλεψε. Δεν γνωρίζω για το shield.

Επεξ/σία από prefuse
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, prefuse είπε

Στο homebrew store έχει το mission control αν θυμάμαι καλά που νομίζω παίζει συνδέει οποιοδήποτε Bluetooth wireless χειριστήριο. Μια φορά του ps4 δούλεψε. Δεν γνωρίζω για το shield.

Ομολογώ οτι δεν το γνωριζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/2/2022 στις 11:05 ΜΜ, prefuse είπε

Στο homebrew store έχει το mission control αν θυμάμαι καλά που νομίζω συνδέει οποιοδήποτε Bluetooth wireless χειριστήριο. Μια φορά του ps4 δούλεψε. Δεν γνωρίζω για το shield.

Καλησπέρα αν γίνεται μου δίνεις κάποιες περισσότερες πληροφορίες για το mission control. 

Τί ακριβώς ειναι; 

Και αν υπάρχει κάποιο λινκ να το αγοράσω. 

Ευχαριστώ για το χρόνο σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Galteo67 είπε

Καλησπέρα αν γίνεται μου δίνεις κάποιες περισσότερες πληροφορίες για το mission control. 

Τί ακριβώς ειναι; 

Και αν υπάρχει κάποιο λινκ να το αγοράσω. 

Ευχαριστώ για το χρόνο σου. 

Ορίστε

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...