Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Γίνεται να σπάσει το OLED μοντέλο, με τσιπάκι που κοστίζει όσο ένα καινούριο Switch, μαζί με το soldάρισμα.

Δηλαδή κάνεις void την εγγύηση με αμφίβολα αποτελέσματα και στο τέλος υπάρχει ενδεχόμενο να κλαις τα χρήματά σου με τα οποία θα αγόραζες ένα SeX ξέρω 'γω και θα έπαιρνες και ρέστα δυο χρόνια Game Pass.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, Billie13 είπε

Καλησπέρα φίλε μου.Μια ερώτηση που λογικα θα έχει απαντηθεί,όμως ρωτάω ξανά😁Έχω Switch με sx os.Θελω να περάσω το atmosphere.Δεν είμαι τελείως άσχετος αλλά όχι και ειδικός.Ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος;Μπορώ να περάσω κατευθείαν αρχεία στην sd μου;Σε ευχαριστώ.

Αν έχεις το CFW στην sysnand ακολουθείς τον οδηγό εδώ:https://switchway.xyz/migrate-sx-os-no-emunand στην emunand εδώ:https://switchway.xyz/migrate-sx-os-emunand

Επεξ/σία από Nostradamus1980
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Malthador είπε

Γίνεται να σπάσει το OLED μοντέλο, με τσιπάκι που κοστίζει όσο ένα καινούριο Switch, μαζί με το soldάρισμα.

Δηλαδή κάνεις void την εγγύηση με αμφίβολα αποτελέσματα και στο τέλος υπάρχει ενδεχόμενο να κλαις τα χρήματά σου με τα οποία θα αγόραζες ένα SeX ξέρω 'γω και θα έπαιρνες και ρέστα δυο χρόνια Game Pass.

Γι'αυτό απάντησα όχι φυσικά, +ότι ακόμα και να μην μας ενδιαφέρει το κόστος, από όσο γνωρίζω, είναι πολύ δύσκολο να βρεθεί το chip.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά, κάποιος γνωστής CFW από Αλεξανδρούπολη για να αναλάβει αν μπορεί μια κονσόλα (Εννοειτε όχι δωρεάν)

Αν μπορεί ας με στείλει ένα μνμ για να τα πούμε καλύτερα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/1/2022 στις 11:34 ΠΜ, Nostradamus1980 είπε

Αν έχεις το CFW στην sysnand ακολουθείς τον οδηγό εδώ:https://switchway.xyz/migrate-sx-os-no-emunand στην emunand εδώ:https://switchway.xyz/migrate-sx-os-emunand

Αδερφέ σε ευχαριστώ.Ο τρόπος αυτός είναι πανευκολος και το έκανα σε 5 λεπτά μόνο.Θα ήθελα να μάθω με ποιον τρόπο μπορώ να περάσω το νόμιμο αντίγραφό μου μέσα στο μηχάνημα.Με το sx os είχα το sx installer.Εδω με ποιο το περνάμε;

Edit:Το παλιό καλό tinfoil.Ολα πήγαν άψογα.Σας ευχαριστώ όλους.

Επεξ/σία από Billie13
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ευχαριστώ.Επισης επειδή ψάχνω να βρω Switch που παίρνει cfw για τα ανιψάκια,πόσο πιστεύετε ότι είναι μια καλή τιμή για να το πάρω;Πουλάει ένας γνωστός το V1 και μου είπε ότι δε ξέρει τι τιμή πιάνει.Να του πω εγώ μια αν είναι μπας και το πάρω.

Επεξ/σία από Billie13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Billie13 είπε

Σε ευχαριστώ.Επισης επειδή ψάχνω να βρω Switch που παίρνει cfw για τα ανιψάκια,πόσο πιστεύετε ότι είναι μια καλή τιμή για να το πάρω;Πουλάει ένας γνωστός το V1 και μου είπε ότι δε ξέρει τι τιμή πιάνει.Να του πω εγώ μια αν είναι μπας και το πάρω.

Τσέκαρε πρώτα αν χακάρεται με το S/N του γιατί δεν είναι ολα τα V1 hackable νομίζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/1/2022 στις 7:56 ΜΜ, o.panos88 είπε

Καλησπέρα παιδιά, ξέρει κανείς άμα γίνεται χακαρισμα σε Switch oled?

Γίνεται αλλά είναι λίγο δύσκολο και θέλει υπομονή.

Εχω τσιπάρι 3 μαρικο και 1 ολεντ. Ολα δουλεύουν άψογα χωρίς κανένα πρόβλημα. Αρκεί να πιάνουν τα χέρια σου. 
(δεν ειμαι τεχνικός ούτε κάτι αντίστοιχο)

Στις 21/1/2022 στις 1:15 ΜΜ, prefuse είπε

Γι'αυτό απάντησα όχι φυσικά, +ότι ακόμα και να μην μας ενδιαφέρει το κόστος, από όσο γνωρίζω, είναι πολύ δύσκολο να βρεθεί το chip.

"Τσιπάκί" στο γνωστό κινεζομάγαζο (η τιμή του ειναι τσιμπημένη κοντά στα 150 ευρώπουλα 🤢🤢🤢.

Σε δύο με τρείς εβδομάδες έρχεται σπιτι σου 😉

Επεξ/σία από mentel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες σε κονσολα με περασμενο tinfoil οταν ειμαι στο μενου μπαινω ιντερνετ κ απλα οταν παω να παιξω πρεπει να το κλεινω για να μην μπαναριστει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
14 minutes ago, Konidis69 said:

Παιδες σε κονσολα με περασμενο tinfoil οταν ειμαι στο μενου μπαινω ιντερνετ κ απλα οταν παω να παιξω πρεπει να το κλεινω για να μην μπαναριστει?

Εάν έχεις περασμένο tinfoil μέσα, έχεις ήδη μπαναριστεί κανά 90%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...