Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σε όλους .έχω ένα switch με το τελευταίο atmosphere.θελω να ρωτήσω πως μπορώ να έχω dual boot .θέλω να παίζω online rocket league βασικά.δλδ να φαίνομαι ofw και μόλις τελειώνω να το γυρνάω σε cfw .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερa ο μικρος καταλαθος ελεισε το switch και οταν πατησα το power on  το switch μπηκε σε ofw  ξερει καπιος πως μπορω να ξαναμπω στο atmosphere ?

 

 

Επεξ/σία από κπαο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/2/2022 στις 7:51 ΜΜ, Mexmet8 είπε

Καλησπέρα σε όλους .έχω ένα switch με το τελευταίο atmosphere.θελω να ρωτήσω πως μπορώ να έχω dual boot .θέλω να παίζω online rocket league βασικά.δλδ να φαίνομαι ofw και μόλις τελειώνω να το γυρνάω σε cfw .

The Ultimate Noob Guide for Hacking your Nintendo Switch — Homebrew Guide documentation
  Μελετησε αυτό και ειδικά το κομμάτι για το Hekate. Ξεκινας το switch με αυτό και επιλέγεις εαν θα bootάρεις σε OFW , CFW ή CFW με emuMMC. 

Υ.Γ: Releases · CTCaer/hekate · GitHub
Y.Γ2: GitHub - HamletDuFromage/aio-switch-updater: Update your CFW, sigpatches, cheat codes, firmwares and more directly from your Nintendo Switch! 

59 λεπτά πριν, κπαο είπε

καλησπερa ο μικρος καταλαθος ελεισε το switch και οταν πατησα το power on  το switch μπηκε σε ofw  ξερει καπιος πως μπορω να ξαναμπω στο atmosphere ?

 

 

The Ultimate Noob Guide for Hacking your Nintendo Switch — Homebrew Guide documentation
 

Απο τους πιο αναλυτικους οδηγούς ,για να καταλάβεις το πως ,αλλα και τι συμβαίνει οταν χακάρεις ενα NSW. Έτσι θα μπορείς καθε φορά να λύνεις πιο εύκολα τα προβληματα σου.
Παμε λοιπόν....

Entering RCM - NH Switch Guide (nh-server.github.io)

Releases · eliboa/TegraRcmGUI · GitHub

Χρειαζεσαι ένα jig ,για να μπεις σε RCM mode και το TEGRARcmGUI.  Aνάλογα με το πως έχει χακαριστεί h κονσόλα σου, "σπρώχνεις" στο switch, το κατάλληλο payload (Hekate ή Fusee κτλ).
Μελέτησε και έχε υπομονή. Tα links που σου παρεθεσα και reddit/youtube are your friends.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Εχω atmosphere στη κονσολα εδω και παρα πολυ καιρο και επαιζαν ολα μια χαρα, αλλα τωρα τελευταια τα καινουργια παιχνιδια δν τα παιζει. Δν ασχοληθει καθολου με το χακινγκ της κονσολας γτ την πηρα μεταχειρισμενη. Απλα μεσω goldleaf περνουσα τα παιχνιδια που κατεβαζα σε nsp. Η κονσολα ειναι μονιμα σε sleep mode. Προφανως χρειαζεται ενα update το atmosphere, αλλα εχω μπερδευτει με τα πολλα tutorials γιατι δν γινεται μονο με εναν τροπο. Απ'οτι ξερω μπορω να το κλεισω και να το συνδεσω με pc και να το ανοιξω χωρις να χρειαζεται jig. Μπορει καποιος να μου στειλει το καταλληλο tutorial στο youtube  για την περιπτωση μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά!!! 

Μια ερώτηση.

Σε switch με περασμένο το τελευταίο atmosphere και tinfoil αλλά σε flymode κατάσταση υπάρχει τρόπος να περάσω το ppsspp για παιχνίδια psp? 

Αν υπάρχει στείλετε κανένα λινκ ή κάποιο βιντεάκι. 

Ευχαριστώ πολύ!!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας παιδιά.

Πριν 2 χρόνια αγόρασα ένα switch v2 picachu & eevee edition.

Επειδή τότε ήμουν αδαής και μετά διάβασα εδώ ότι δεν μπορούσα να το χακάρω, το 'άφησα στην άκρη'. Ήλπιζα στην SXOS αλλά τελικά τους έπιασαν.

Διάβασα τις τελευταίες σελίδες εδώ αλλά μπερδεύτηκα ακόμα περισσότερο οπότε θα κάνω μία ερώτηση που θα έχετε βαρεθεί να διαβάζετε (μάλλον).

Μπορεί να γίνει χακάρισμα στην έκδοση που έχω; Εάν όχι δεν έχω σκοπό να το κρατήσω η αλήθεια είναι.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ^^

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο community. Θα με ενδιέφερε ενδεχομένως να χακάρω το OLED μου αλλά δεν θέλω να αναλάβω το ρίσκο και την προσπάθεια, διατίθεμαι να πληρώσω κάποιον. Αν κάποιος ξέρει μαγαζί ή άνθρωπο εμπιστοσύνης που το κάνει ας μου στείλει DM. Τέλος, δε με νοιαζει καθόλου η δυνατότητα να παιζω online αλλά με νοιάζει να έχω τα Retro παιχνιδια της Online συνδρομής. Οποιαδήποτε πληροφορία γύρω από αυτό θα με βοηθούσε.

Σας ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, Mr_Terror said:

Χρειαζεται τσιπακι που ειναι πανακριβο και δυσεύρετο.Τσιπ και εργασια υπολογισε πανω απο 150 ευρω + χανεις και την εγγυηση της κονσολας.

το ακουω σαν νουμερο αν το αναλαβει καποιος (ειναι η αξια 3 αυθεντικων παιχνιδιων)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...