Προς το περιεχόμενο

PlayerUnknown's Battlegrounds [PUBG]


Atallos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε λάπτοπ με 940mx κάρτα έχουμε ελπίδες να παίζει smooth έστω και στα very low με το καινουριο update?

Τι cpu εχεις?? Κοιτα..θα παιζει γενικοτερα εκει στα 30-45 fps σε 720p και ολα very low..Αλλα θα τρως που και που και βουτες σε 20-25 αρια πιστευω... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

i5-7200U έχω..

Θα περιμενω να γίνει σωστό optimized το παιχνίδι (απορώ πως έχουν τόσο κακό ακόμα με τόσες πωλήσεις ειναι δυνατον?)

Γιατί κάποια gameplay που είδα με την κάρτα δεν είναι ενθαρρυντικά.. στα 500 μετρα δε ξεχωρίζεις τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

i5-7200U έχω..

Θα περιμενω να γίνει σωστό optimized το παιχνίδι (απορώ πως έχουν τόσο κακό ακόμα με τόσες πωλήσεις ειναι δυνατον?)

Δεν μπορούν να κάνουν και πολλά, από την μία είναι η Unreal engine 4 που είναι από την φύση της μια πολύ βαριά μηχανή και μετά είναι και όλος αυτός ο όγκος που πρέπει να διαχειριστεί ένα σύστημα για να τρέξει το παιχνίδι, εκρήξεις παντού, 100 παίκτες, ένας τεράστιος χάρτης, εκατοντάδες αντικείμενα, αυτοκίνητα, αεροπλάνα κτλ.

 

Το έχουν φτιάξει ήδη αρκετά από την ημέρα που κυκλοφόρησε και δεν νομίζω να καταφέρουν κάτι περισσότερο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

i5-7200U έχω..

Θα περιμενω να γίνει σωστό optimized το παιχνίδι (απορώ πως έχουν τόσο κακό ακόμα με τόσες πωλήσεις ειναι δυνατον?)

Γιατί κάποια gameplay που είδα με την κάρτα δεν είναι ενθαρρυντικά.. στα 500 μετρα δε ξεχωρίζεις τίποτα.

 

μαλλον οι περισσότεροι που το πήραν εχουν καλά pc,

 

απο την αλλη ειναι ανεδαφικο να υπάρχει απαιτηση ενα τοσο απαιτητικο παιχνιδι με 100 παιχτες, σε εναν τεράστιο χάρτη, οπου μπαινεις σε ολα τα κτήρια, να τρέχει πετώντας σε pc πενταετίας + ποσο μάλλον σε laptops. Και οταν λεω να τρέχει πετώντας και καλά εννοώ πάνω απο 60 fps και όχι εμπειρία κονσολας 30fps.

 

με απλά λογια σε καλα gaming pc μια χαρά τρέχει το παιχνιδι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με απλά λογια σε καλα gaming pc μια χαρά τρέχει το παιχνιδι.

Και όχι μόνο, σε φίλο τρέχει με μια παλιά 750ti.

 

Τώρα αν ο καθένας περιμένει να τρέξει τέτοιο παιχνίδι στο Laptop είναι άλλο πρόβλημα.

 

 

εκτος απο battle royale εχει αλλο mode το παιχνιδι τυπου dayz?

Είχε πάρει κάπου το μάτι μου ένα Zombie mode, ίσως κάνω και λάθος βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βασικοτερο ειναι τα 16gb ram.Στα 8 παιζει πολυ stuttering λογο pagefile

Δεν νομιζω πως ισχυει κατι τετοιο...Ακομη και με Chrome 4-5 Tabs ανοιχτα που εχω το παιχνιδι τρεχει αψογα χωρις σκαλωματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Zombistas, το εχεις το game στον ssd?

 

Γιατι ο Shadows εχει πολυ δικιο, απλα η αλλη λυση πρεπει να ειναι ο ssd

Ναι SSD. Η μονη διαφορα ειναι στα Loading times. Το ιδιο καλα ετρεχε και στον σκληρο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ δυσκολο το game ρε μαγκες. Συνηθως προσπαθω να μη μπλεκω αναμεσα σε πολλους , αλλα και παλι αντε να παρω 1-2 kill. Υπαρχει κανα guide που να αξιζει να διαβασω?

 

Αμα σ'αρεσει να μη μπλεκεσαι σε μαχες και να παιζεις ψιλοpassive, δες αυτο. 

 

https://youtu.be/k8dJ7sH6ekE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελα να ήξερα τι πρέπει να κάνω για να παίξω το κωλοπαίχνιδο. Οκ δεκτό τα specs μου δεν είναι δυνατά. Αλλά μια μέρα κατάφερα να το παίξω ανετότατα,που σημαίνει πως γίνεται,τι διάολο να πειράξω..έχω κάνει τα πάντα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα εγώ εχθές ξεκίνησα να παίζω.Έβαλα τα setting ultra και είχα max fps 90 και min 50..Γενικά πολύ ωραίο παιχνίδι αν έχεις και παρέα,και με πολύ ωραία γραφικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...