Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, original911 είπε

Χαχα δεν σας ξέχασα παιδιά είναι πολύ περιορισμένος ο χρόνος λόγω εγκυμοσύνης της γυναίκας μου κ τρέχουμε να αγοράσουμε τα απαραίτητα! 

Βραδάκι θα γράψω εντυπώσεις! 

όλα καλά εύχομαι να πάνε :D

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 13/5/2021 στις 10:23 ΠΜ, CaMp3on είπε

Παιδιά για Θεσσαλονίκη έχετε να προτείνετε κάποιο έμπιστο κατάστημα για μεμβράνες;

Και εγώ ψάχνω για νανο κεραμικές στη Θεσσαλονίκη. Είχα κατά νου την Carglass, αλλά μάλλον δε βάζουν τώρα όπως είπε ο @tsofras

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tsofras είπε

@Da_rudakos και @original911 μας ξεχάσατε :D

Για πείτε πως πήγε ? Όλα καλά ? Αποτέλεσμα ? Φωτό ?

άντε ο λαός περιμένει

Λοιπόν!! Σήμερα εντόπισα στη μεμβράνη κάποιες γρατζουνιες στο παρμπρίζ με κόντρα ήλιο.

Φαίνεται σαν να είναι απο κοπίδι και είναι στο αριστερό μέρος του παρμπρίζ περίπου 4 εκατοστά.

Επίσης υπήρχε μια θολούρα γενικά, νομίζω είναι η κόλλα που δεν έχει στεγνώσει + ότι χρειάζεται καθάρισμα.

Το 2ο που παρατήρησα είναι ότι τα αυτόματα φώτα έγιναν πάρα πολύ ευαίσθητα τη μέρα, σε ενοχλητικό σημείο, αν και δεν μπήκε μεμβράνη μπροστά απο τον αισθητήρα.

Τα υπόλοιπα είναι πολύ ωραία, το αμαξι μου είχε σκούρα πίσω εργοστασιακά και έβαλα 75αρα, ενω στα οδηγού συνοδηγού έβαλα 35.

Μικρή η διαφορά τελικά, ευτυχώς γιατί δεν ήθελα αντίθεση στα μπρος πίσω.

Θα βάλω φωτό λίγο αργότερα :)

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Astreos είπε

Και εγώ ψάχνω για νανο κεραμικές στη Θεσσαλονίκη. Είχα κατά νου την Carglass, αλλά μάλλον δε βάζουν τώρα όπως είπε ο @tsofras

Και εγώ ψάχνω για θεσσαλονίκη αν υπάρχει καποια δοκιμασμένη λύση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος. Όπως ανέφερε κ ο da_rudakos είναι λίγο θολά κ θέλουν καθάρισμα, μου είπε να τις καθαρίσω μετά από 4 μέρες γι αυτό δεν το έχω κάνει ακόμα. Κρατάω μια επιφύλαξη για σημάδια κ εγκλωβισμένη σκόνη θέλω πρώτα να τις καθαρίσω για να είμαι σίγουρος. Επίσης μου είπε να μην βάλω το κλιματιστικό να χτυπάει επάνω τους για να μην κρατήσει υγρασία αν κ λόγω καιρού θα ήταν δύσκολο να συμβεί αυτό. Αυτό που με προβληματίζει είναι τρίξιμο που ακούω από την δεξιά πλευρά σε παράθυρο οδηγού και συνοδηγού. Η διαδικασία κράτησε περίπου 2.30 ώρες και κόστησε 300. Γενικά ο Νίκος ήταν προσεκτικός κ όχι βιαστικός. Αυτό που πρέπει να κάνω είναι ένα καλό πλύσιμο μέσα έξω για τυχόν σημάδια. Οι φωτογραφίες είναι τραβηγμένες πριν 1 ώρα περίπου. Επίσης το φως δεν βοήθησε ιδιαίτερα αν καταφέρω θα βγάλω κ μεσημέρι. 

Screenshot_20210514_210025.jpg

Screenshot_20210514_210122.jpg

Screenshot_20210514_210157.jpg

Screenshot_20210514_210227.jpg

Screenshot_20210514_210255.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, original911 είπε

Οι φωτογραφίες είναι τραβηγμένες πριν 1 ώρα περίπου.

Κι εσύ Seat? 😂

15 λεπτά πριν, Da_rudakos είπε

Αντε και φωτό :)

Ωραίο αμάξι 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε παίδες με γεια να τις χαρείτε 

Σιγουρα δεν θέλουν πλύσιμο και νερό και κανα 3ήμερο , η θολούρα μάλλον είναι από την κόλλα πιστεύω θα φύγει 

Το τριξιμο είναι αυτό που φοβάμαι και εγώ , αν θέλετε κάντε μας ένα update μετά από κανα τριήμερο 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/5/2021 στις 9:04 ΜΜ, original911 είπε

Λοιπόν παιδιά σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος. Όπως ανέφερε κ ο da_rudakos είναι λίγο θολά κ θέλουν καθάρισμα, μου είπε να τις καθαρίσω μετά από 4 μέρες γι αυτό δεν το έχω κάνει ακόμα. Κρατάω μια επιφύλαξη για σημάδια κ εγκλωβισμένη σκόνη θέλω πρώτα να τις καθαρίσω για να είμαι σίγουρος. Επίσης μου είπε να μην βάλω το κλιματιστικό να χτυπάει επάνω τους για να μην κρατήσει υγρασία αν κ λόγω καιρού θα ήταν δύσκολο να συμβεί αυτό. Αυτό που με προβληματίζει είναι τρίξιμο που ακούω από την δεξιά πλευρά σε παράθυρο οδηγού και συνοδηγού. Η διαδικασία κράτησε περίπου 2.30 ώρες και κόστησε 300. Γενικά ο Νίκος ήταν προσεκτικός κ όχι βιαστικός. Αυτό που πρέπει να κάνω είναι ένα καλό πλύσιμο μέσα έξω για τυχόν σημάδια. Οι φωτογραφίες είναι τραβηγμένες πριν 1 ώρα περίπου. Επίσης το φως δεν βοήθησε ιδιαίτερα αν καταφέρω θα βγάλω κ μεσημέρι. 

Screenshot_20210514_210025.jpg

Screenshot_20210514_210122.jpg

Screenshot_20210514_210157.jpg

Screenshot_20210514_210227.jpg

Screenshot_20210514_210255.jpg

Ωραίο πίσω τι γίνεται την νύχτα στο παρκάρισμα βλέπεις η απλά μαντεύεις? 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ΒουρΝ είπε

Ωραίο πίσω τι γίνεται την νύχτα στο παρκάρισμα βλέπεις η απλά μαντεύεις? 😅

Δυσκολεύεσαι λίγο, εγώ ανοίγω τα παράθυρα για να βλέπω καθαρά στους καθρέφτες 😆

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/5/2021 στις 10:45 ΜΜ, Da_rudakos είπε

Αντε και φωτό :)

4.jpg.07562ff91afb09389bf4c01565ce4a37.jpg3.jpg.40b5b990b2339ae8363bb4dbf647de5d.jpg2.jpg.a0479e243eff3843a1d2ccf9697a2756.jpg1.jpg.26327b213450ce1c492eadbffdcbcfcb.jpg

ελα περιμενω κι εγω το δικο μου τελος μηνα! 
εβαλες και μπροστα στο παρμπριζ, διαφανη;; 
σε 3 που πηρα τηλ. δεν κανουν τοποθετηση λογω των αισθητηρων που εχει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, JailbrokenDiesel είπε

ελα περιμενω κι εγω το δικο μου τελος μηνα! 
εβαλες και μπροστα στο παρμπριζ, διαφανη;; 
σε 3 που πηρα τηλ. δεν κανουν τοποθετηση λογω των αισθητηρων που εχει..

Έβαλα έβαλα, ο αισθητήρας φώτων έχει γίνει λίγο πιο ευαίσθητος απ'οτι ήταν, ανάβει φώτα στη παραμικρή σκιά.

Επίσης δεν μπαίνει μεμβράνη μπροστά απο τον αισθητήρα, οπότε στα υπόλοιπα πρέπει να είναι οκ!

Δεν παρατήρησα κάτι άλλο αρνητικό.

Με το καλό να παραλάβεις, είναι super :)

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, ΒουρΝ είπε

Ωραίο πίσω τι γίνεται την νύχτα στο παρκάρισμα βλέπεις η απλά μαντεύεις? 😅

Ανάλογα τον εξωτερικό φωτισμό. Αν είναι πίσσα σκοτάδι απλά κατεβάζω το παράθυρο, αν έχει φώτα βλέπω. Βέβαια έχω συνηθίσει γιατί κ στο προηγούμενο αμάξι μου είχα βάλει τόσο σκούρα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...