Προς το περιεχόμενο

Witcher (Netflix, 2019)


Wayward

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Linux_ticket είπε

Εμ ...όταν τα λεγα εγω καποιοι εδώ μεσα κορόιδευαν.

Η σειρα είναι τραγικη. Και καποιοι εδώ μεσα προσπαθουν με το ζορι να μας πεισουν ότι πρόκειται για αριστούργημα !

Δηλαδή δεν παίζει κάτι που εσύ το βρίσκεις τραγικό σε καποιον άλλο να αρέσει; Λέω εγώ τώρα. 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελείωσα τα 3 πρωτα επεισόδια.
Καλή ειναι η σειρά... βλέπετε... ευτυχώς είχα χαμηλές προσδοκίες, οποτε δεν με ξένισε τόσο.
Για pop-corn kai snacks μια χαρά είναι.

Ορισμένα τοπία, και φωτισμοί ειναι πολύ καλά.
Ο Geralt o καλύτερος χαρακτήρας, γιατί μου θυμίζει περισσότερο το παιχνίδι. (Μάλλον ο Henry Cavill πρέπει να έχει παιξει τα παιχνίδια:))
Θα τον προτιμούσα πιο αδύνατο και πιο γραμμωμένο....αλλα οκ.

Καλύτερο σκηνικό μέχρι τώρα η μάχη του Geralt στο 1ο επεισόδιο με το μπούγιο της Renfri... η χορογραφία τέλεια.

Αυτή που διάλεξαν για Triss δεν μου αρέσει.(έχω προκατάληψη από τα παιχνίδια μάλλον:))
Και επίσης οι στολές των  Nilfgaardians ειναι άστα να πάνε... σαν ζαρωμένες σταφύδες είναι... γενικά αυτός/οι που σχεδίασαν τα κουστούμια έχουν ένα θέμα με τις ζάρες.
Και σε άλλα ρούχα παίζουν πολύ οι ζάρες... (σε μανίκια στα ρούχα... στην κουκούλα της Ciri..κλπ...)
Ευτυχώς η στολή του Geralt ειναι αρκετά καλή τουλάχιστον.

Τα τραγούδια του Dandelion, ειναι πολυ σύγχρονα για να είναι της εποχής... ο ρυθμός και ο τρόπος που τα τραγούδαγε δεν μου έφεραν με τίποτα κάτι το μεσαιωνικό, αλλα κάτι το τωρινό...

... η σειρά με κρατάει μια χαρά πάντως για να δω και τα υπόλοιπα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η σειρα εχει πολλα πολλα πολλα προβλημα που δεν μπορεις να αγνοησεις....το τι μπορει να καταφερει μετα απο 4 season δεν ξερω τωρα ομως εχει πολλα προβληματα...

παντως τοσες σελιδες δεν πως σχολιαστηκε αυτη η γυναικαρα? ή εχω μεγαλωσει τοσο πολυ πλεον?!

Spoiler

buringweb.jpg

MyAnna%20Buring%20Net%20Worth-1576209835

MV5BMjcxNDgzMDE3Ml5BMl5BanBnXkFtZTgwODI2

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από panagiotis54
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, panagiotis54 είπε

η σειρα εχει πολλα πολλα πολλα προβλημα που δεν μπορεις να αγνοησεις....το τι μπορει να καταφερει μετα απο 4 season δεν ξερω τωρα ομως εχει πολλα προβληματα...

παντως τοσες σελιδες δεν πως σχολιαστηκε αυτη η γυναικαρα? ή εχω μεγαλωσει τοσο πολυ πλεον?!

  Απόκρυψη περιεχομένων

buringweb.jpg

MyAnna%20Buring%20Net%20Worth-1576209835

MV5BMjcxNDgzMDE3Ml5BMl5BanBnXkFtZTgwODI2

 

Tην πέρασε ενα χεράκι ο Καβίλης αυτήν, οχι ως Γεράλδος στη σειρά αλλά ως Καβίλης... in real life :D

YΓ : Δεν με αρέΖνει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, Arwindan said:

Δηλαδή δεν παίζει κάτι που εσύ το βρίσκεις τραγικό σε καποιον άλλο να αρέσει; Λέω εγώ τώρα. 

 

56 minutes ago, najinblue3 said:

O αλλος σπαμαρει το ιδιο πραγμα εδω και 20 σελιδες, το ignore list μεγαλωνει επικινδυνα

Δεν μπορούμε να του πούμε να μην postάρει, μην κοιτάτε που το έκανε έμμεσα ο ίδιος όταν έκραζαν στο topic του γτπκ Casa De Papel που του αρέσει...

  

On 19/10/2019 at 19:49, Linux_ticket said:

μη τη βλέπετε αν δεν σας αρεσει ρε...ούτως η αλλως η σειρα δεν απετθυνεται σε σας

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Δεν μπορούμε να του πούμε να μην postάρει, μην κοιτάτε που το έκανε έμμεσα ο ίδιος όταν έκραζαν στο topic του γτπκ Casa De Papel που του αρέσει...

  

Δεν του είπε κανείς (σίγουρα όχι εγώ) να μην ποσταρει, αλλά μια φορά αρκεί να πει τη γνώμη του όπως κάνει ο καθένας μας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H πρωτη σεζον ηταν good enough ωστε να σε κρατησει να δεις την δευτερη . Υπαρχουν πολλα περιθωρια βελτιωσης για την δευτερη , με την πιο σημαντικη να ειναι η αυξηση του budget απο το netflix (2,3 φορες πανω θελει κανονικα ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Δεν μπορούμε να του πούμε να μην postάρει, μην κοιτάτε που το έκανε έμμεσα ο ίδιος όταν έκραζαν στο topic του γτπκ Casa De Papel που του αρέσει...

  

Το προβλημα δεν ειναι οτι ποσταρει, επαναλαμβανει τα ιδια πραγματα συνεχεια. Οταν δεν σου αρεσει κατι το σταματας και προχωρας, αυτος εκει να το λεει και να το ξαναλεει -_- 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχω διαβάσει τα βιβλία ώστε να κρίνω τι μετέφεραν σωστά και τι όχι, έχω παίξει μόνο τα παιχνίδια και απ' όσο ξέρω βασίστηκαν περισσότερο στα βιβλία παρά στα παιχνίδια. Η σειρά λοιπόν με κράτησε πολύ άνετα και με πολλά δυνατά σημεία. Θα ήθελα την Γιεν λίγο πιο...πληθωρική σαν χαρακτήρα και παίξιμο, είμαι επηρεασμένος σαφώς από το παιχνίδι, αλλά ΟΚ με κάλυψε πλήρως ο Καβίλ που τον ζούσε τον ρόλο. Η αλήθεια είναι πως σε κάποια σημεία φαινόταν το χαμηλό budget της παραγωγής το οποίο προσπαθούσαν να το καλύψουν με κόλπα της κάμερας και γωνίες λήψης, πιστεύω γενικά η πρώτη σαιζόν ήταν περισσότερο σαν πρόλογος του τι έπεται και ελπίζω να ανέβουν τα production values στην δεύτερη. Δεν θα μπλεχτώ σε συζητήσεις για φυλές και χρώματα, δεν με χάλασε τίποτα και το θεωρώ τελείως άτοπο εν έτη 2020 πλέον. Επίσης διάβασα για κακά CGI. Δεν ξέρω τι torrent 480p μπορεί να είδατε, αλλά σε LG OLED με 4Κ Dolby Vision stream όλα ήταν υπέρ το δέον καλά δεδομένων των συνθηκών και του budget, είναι πολύ δύσκολο πλέον να κάνεις πραγματικά κακό CGI, πρέπει να το κάνεις επίτηδες... Τα τραγούδια ναι εκτός εποχής δεν θα διαφωνήσω, αλλά πείτε μου ότι δεν σας κόλλησε στο μυαλό το toss a coin to your witcher..... ;) Γενικά είχα μικρό καλάθι αλλά διαψεύστηκα ευχάριστα. Δεν ήταν η σειρά που θα σου πάρει το μυαλό, αλλά έκαναν θεωρώ αρκετά καλή δουλειά για πρώτη σαιζόν και αναμένω με ιδιαίτερο ενδιαφέρον την επόμενη.

Επεξ/σία από iazriel
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα το νοημα του νηματος δεν ειναι να κανουμε ενα echo chamber να λεμε ποσο γαματη σειρα ειναι.. οποιος θελει κατι τετοιο υπαρχει και το reddit.com/r/netflixwitcher. 

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σειρα για να πω και εγω την γνωμη μου-εχω δει τα 2 πρωτα επεισοδια- ειναι παρα πολυ καλη.Τα εφε τα βρηκα πολυ καλα,οχι τελεια αλλα πιστευτα.Η μουσικη εχει σιγουρα τις πολυ καλες τις στιγμες,αν και θα ηθελα τον συνθετη που εγραψε την μουσικη στα games.Ο Καβιλ εξαιρετικος,επισης η ciri καλη επιλογη ηθοποιου, απο τους υπολοιπους δεν μπορω να πω οτι με ενθουσιασαν.Ομως σε γενικες γραμμες ειναι μια πολυ καλη σειρα ΑΝ ξερεις τι να περιμενεις.Να παρατηρησω το εξης.Αρχικα το netflix δεν πολυπιστευε στην σειρα για αυτο και τα χρηματα που διαθεσε ηταν μετρημενα.Με τον καιρο ομως και οσο η δημοσιοτητα που επαιρνε μεγαλωνε,το καναλι καταλαβε οτι ειχε να κανει με ενα πολυ δυνατο χαρτι αν το χειριζοταν σωστα.Πιστευω πως τελευταια στιγμη -ισως στα τελη των γυρισματων ισως και αργοτερα,προσπαθησε περα απο την διαφημιση να ενισχυσει και την σειρα οπως μπορουσε.Οπως και να εχει στην δευτερη σεζον θα δουμε πολυ ομορφοτερα πραγματα και πιστευω οτι θα γινει ακομα καλυτερη.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...