Προς το περιεχόμενο

Witcher (Netflix, 2019)


Wayward

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, primeragt είπε

To ιδιο και το roach αλλα εχει επικρατησει το κατσαρριδα απο το cockroach .

  Δεν ξέρω γιατί και ποιος το σύνδεσε με το cockroach,αλλά δεν έχει καμία σχέση με κατσαρίδες και ζωύφια το έρμο το άλογο

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άσχετος από τα βιβλία, τα games και γενικώς το universe του Witcher.

Η σειρά σαν σειρά μου άρεσε. Πέρασα 8 ωραίες ώρες, δεν με κούρασε ούτε με ξένισε ιδιαίτερα κάποιο σημείο. Τα cgi σίγουρα σε κάποιες σκηνές θα μπορούσαν να ήταν καλύτερα(ειδικά οι δράκοι πχ) αλλά δεν είναι λόγος να ξενερώσω προσωπικά. Οι βασικοί χαρακτήρες μου άρεσαν, το λίγο κρίμα είναι ότι λόγω του ότι γενικώς μου φάνηκε ότι έτρεξε η σειρά, δεν είχα τον χρόνο να δεθώ με τους χαρακτήρες. Μόνο αυτό έχω να πω σαν κρίμα. 

Γενικώς μου άρεσε η σειρά και ανυπομονώ για την δεύτερη σαιζόν από τώρα. 7.5/10 από εμένα. 

Το toss your coin to the Witcher είμαι σίγουρος ότι κόλλησε στο 99.9% των θεατών.

Επεξ/σία από aris_rom
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

aaand it's a hit:

Netflix's 'The Witcher' is a hit despite poor critic reviews - Business Insider

παλι καλα. οπoτε η 2η σεζον ειναι πλεον σιγουρη, ανεξαρτητως τι ειχανε ανακοινωσει.

η επιτυχια του σοου προκαλεσε και ανανεωμενο ενδιαφερον για τα παιχνιδια/βιβλια:

https://steamcharts.com/app/292030

n74QDeO.png

nubRHRV.jpg

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελείωσα πριν λίγες μέρες, σχέση μόνο με το παιχνίδι. Μου άφησε μία χλιαρή εντύπωση. Τα "λάθη" σε σχέση με το παιχνίδι τα πιο πολλά τα περίμενα οπότε δεν με ενόχλησαν τόσο εκτός από το μενταγιόν του που για εμένα είναι το σήμα κατατεθέν. Πιστεύω ότι σκοπός της σειράς ήταν να προσελκύσει και άτομα τα οποία δεν είχαν ιδέα για το witcher βιβλίο ή παιχνίδι και πιστεύω ότι το πέτυχαν και καλά έκαναν, επίσης μου άρεσαν τα κομμένα χέρια κτλ το καστ πέρα από τον πρωταγωνιστή που ήταν πολύ ευχάριστη έκπληξη, Τρίς και Γένεφερ ήταν λες και έβαλαν επίτηδες τόσο λάθος ηθοποιούς από άποψη εμφάνισης. Περιμένω πάντως η δεύτερη σεζόν να είναι ακόμα καλύτερη και φυσικά με το που το είδα πήγα και αγόρασα το πρώτο παιχνίδι της σειράς μιας και είναι με διαφορά το αγαπημένο μου σε σχέση με τα άλλα 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Yen σε θεμα εμφανισης δεν ηταν τοσο off... ο χαρακτηρας της ηταν εκτος τοπου και χρονου. μια κατοσταχρονη edgy teen? απο ποτε? sword master ? Απο ποτε?

 

tris κακο casting αλλα αν ακολουθησουν το route των βιβλιων δεν θα εχει μεγαλο ρολο anyways.

fringila αθλιο casting.

η μικρη που παιζει την ciri μου θυμιζε εναν νεαρο benedict cumberbatch...

Επεξ/σία από omghi2u
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την τελείωσα την σειρά αρκετά τίμια αλλά μου άφησε και εμένα αυτή την ξινιλα της νετφλιξοσειρας. Έχουν τέτοιο σενάριο τέτοια γραφή ήδη έτοιμη από τον συγγραφέα, και τοσο καλό πρωταγωνιστη αν ανέβαζαν το μπατζετ/παραγωγή έστω στα στάνταρ του got και δεν είχε αυτή τη προχειρότητα σε αρκετές σκηνές θα μιλούσαμε για έπος. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η φτήνια τρώει τον παρά και το Netflix τρώει τις σειρές και τα φραντσάιζ.

Έτσι λοιπόν και το Whitcher, από επικά gameς και επικά βιβλία, έγινε μέτρια σειρά λόγω του Netflix.

Επεξ/σία από Bermudakias33
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Bermudakias33 είπε

Η φτήνια τρώει τον παρά και το Netflix τρώει τις σειρές και τα φραντσάιζ.

Έτσι λοιπόν και το Whitcher, από επικά gameς και επικά βιβλία, έγινε μέτρια σειρά λόγω του Netflix.

Το κραζεις που το κραζεις γραψτο σωστά τουλάχιστον. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...