Προς το περιεχόμενο

The Insomnia 3D Printing Community!


Μήνυμα προστέθηκε από Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, Dantε είπε

Εχω δοκιμασει μπλε ταινια,χαρτοταινια,γυαλι σκετο και λακ και εχω καταληξει σε λακ και γυαλι.

Κολλανε τα παντα πανευκολα.Και οταν μετα απο κανα μηνα δω οτι δε κολλαει κατι,καθαρισμενα με οινοπνευμα,περασμα λακ και σε 3 λεπτα ετοιμο.

Ξερεις τι φοβαμαι στο τζαμακι.....πολλες φορες η κεφαλη κατεβαινει πολυ κατω και μου εχει χαραξει πολλες φορες την μεταλλικη πλακα...οποτε φαντασου τι θα το κανει το τζαμι. Και εχω και autolevel sensor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 λεπτά πριν, lazlos είπε

Ξερεις τι φοβαμαι στο τζαμακι.....πολλες φορες η κεφαλη κατεβαινει πολυ κατω και μου εχει χαραξει πολλες φορες την μεταλλικη πλακα...οποτε φαντασου τι θα το κανει το τζαμι. Και εχω και autolevel sensor

κατι δε κανεις σωστα η δε δουλευει ο σενσορας...αλλα αν σπασεις και ενα τζαμι δε λεει τιποτα, 1 ευρω το κομματι κανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
12 λεπτά πριν, lazlos είπε

παει η τζαμαρια!! το περιεργο ειναι οτι το κανει μονο οταν παταω home all

κατα 99 εχεις κανει λαθος στο config file tou μαρλιν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
27 λεπτά πριν, lazlos είπε

Δεν εχω Marlin. ειναι η μαμα εκδοση.

Αλλαξε το τοτε κατι παιζει στο firmware λαθος , βασικα οταν εβαλες το sencor περασες το firmware me bed leveling ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, Inuyasha είπε

Αλλαξε το τοτε κατι παιζει στο firmware λαθος , βασικα οταν εβαλες το sencor περασες το firmware me bed leveling ?

Το software που εχει μεσα υποστηριζει autolevel. οποτε δεν χρειαστηκε να κανω πολλα.

Το σκεφτηκα να βαλω marlin αλλα δεν...

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
20 λεπτά πριν, lazlos είπε

Το software που εχει μεσα υποστηριζει autolevel. οποτε δεν χρειαστηκε να κανω πολλα.

Το σκεφτηκα να βαλω marlin αλλα δεν...

Anet α8 δεν εχεις ?

παλιοτερα τουλαχιστον οταν επερνες χωρια το sencor επρεπε να φλασαρεις αλλο firmware

 

αν δεν κανεις το κοπο να βαλεις marlin Μην περιμενεις να λυθει το προβλημα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Inuyasha είπε

Anet α8 δεν εχεις ?

παλιοτερα τουλαχιστον οταν επερνες χωρια το sencor επρεπε να φλασαρεις αλλο firmware

αν δεν κανεις το κοπο να βαλεις marlin Μην περιμενεις να λυθει το προβλημα σου

χμμ.... με βλεπω αυριο να αλλαζω firmware.

Νομιζω το Marlin εχει αυτοματο autoleveling χωρις το κολπο με το χαρτι ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
9 ώρες πριν, lazlos είπε

χμμ.... με βλεπω αυριο να αλλαζω firmware.

Νομιζω το Marlin εχει αυτοματο autoleveling χωρις το κολπο με το χαρτι ε?

Τι κόλπο με το χαρτί? Εφόσον έχεις auto leveling μόνο όταν ρυθμίζεις θέλει μερικές δοκιμές για να ρυθμίσεις τα offset

Αν παρόλο που έχεις leveling sensor χρειάζεσαι χαρτί για το leveling κάτι πάει πολύ στραβά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Inuyasha είπε

Τι κόλπο με το χαρτί? Εφόσον έχεις auto leveling μόνο όταν ρυθμίζεις θέλει μερικές δοκιμές για να ρυθμίσεις τα offset

Αν παρόλο που έχεις leveling sensor χρειάζεσαι χαρτί για το leveling κάτι πάει πολύ στραβά

Μα οσα βιντεο και εαν εχω δει ολοι αυτο κανουν αλλιως πως θα πλησιασεις την κεφαλη τοσο χαμηλα και θα "πεις" το σενσορα οτι εδω ειναι οκ;

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 ώρες πριν, lazlos είπε

Μα οσα βιντεο και εαν εχω δει ολοι αυτο κανουν αλλιως πως θα πλησιασεις την κεφαλη τοσο χαμηλα και θα "πεις" το σενσορα οτι εδω ειναι οκ;

Στο μαρλιν αυτό το κάνεις μια φορά όταν το ρυθμίζεις για να ρυθμίσεις τα offset, από εκεί και πέρα δεν πρέπει να ξανά κάνεις τίποτα για το bed leveling

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Inuyasha είπε

Στο μαρλιν αυτό το κάνεις μια φορά όταν το ρυθμίζεις για να ρυθμίσεις τα offset, από εκεί και πέρα δεν πρέπει να ξανά κάνεις τίποτα για το bed leveling

Προσπαθω εδω και ωρες να περασω το marlin αλλα τιποτα!!! Δεν το περνει το ρημαδι....μου βγαζει σφαλμα στο τελειωμα του upload.

Δοκιμασα το arduino 1.8.5 - 1.8.8 αλλα τιποτα!

 #error "No FastIO definition for the selected AVR Board."

Δεν αναγνωριζει την board ενω εχει βγαλει σε πια θυρα ειναι συνδεμενος ο εκτυπωτης.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...