Προς το περιεχόμενο

The Insomnia 3D Printing Community!


Μήνυμα προστέθηκε από Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για γραψε εντυπωσεις απο τις πρωτες δοκιμες..

Βασικα εγω τον πηρα γιατι θελω σε διαφορα πραγματα που εχω και σπανε τα πλαστικα να φτιαχνω ανταλακτικα

οποτε γι αυτο ρωταω σχετικα με την αντοχη των εξαρτηματων φτιαγμενα με ρητινη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, j2k είπε

Για γραψε εντυπωσεις απο τις πρωτες δοκιμες..

Βασικα εγω τον πηρα γιατι θελω σε διαφορα πραγματα που εχω και σπανε τα πλαστικα να φτιαχνω ανταλακτικα

οποτε γι αυτο ρωταω σχετικα με την αντοχη των εξαρτηματων φτιαγμενα με ρητινη.

Δες από 6:24 και μετά 

 

Επεξ/σία από coffeex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ θετικές, , κυριολεκτικά στο 5λεπτο είναι έτοιμο για εκτύπωση, σχετικά αθόρυβο, έκανα κ ένα δοκιμαστικό με το αρχείο που χουν στο usb που ναι μαζί, όλα καλά κανένα πρόβλημα.Το μόνο πράγμα που θα το συνηθίσω με το καιρό είναι η διαδικασία που ακολουθεί με τα prints.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι στιγμής έτσι φαίνεται, θα δείξει βέβαια γιατί είναι νωρίς ακόμη. Επίσης, αν και θα το δεις και στο εγχειρίδιο, κάνοντας like στην ομάδα της εταιρείας στο facebook κ συμπληρώνοντας μια φόρμα σου στέλνουν δωρεάν ένα FEP FILM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τον Elegoo Mars φίλε μου. επισυνάπτω και 2 από τις εκτυπώσεις που επιχείρησα και θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι σχετικά με αυτά σε περίπτωση που κάποιος γνωρίζει. Στο σημείο που ακουμπούν τα supports στο bust του Dr. Strange, μετά την αφαίρεση τους έχει μείνει αυτό που φαίνεται στη φωτογραφία(αφαίρεσα τα supports μετά από ξέπλυμα σε IPA, νερό και έκθεση στον ήλιο). Θα έπρεπε να τα αφαιρέσω κάποιο στάδιο πιο πριν? Για παράδειγμα πριν τα πλυσίματα ή πριν την έκθεση στον ήλιο. 

Edit: Τελικά αφαιρώντας τα πριν το πλύσιμο σε ΙΡΑ δεν μένουν σημάδια.

IMG_20190823_170051.jpg

IMG_20190823_170120.jpg

IMG_20190823_170156.jpg

IMG_20190823_170209.jpg

Επεξ/σία από yaya14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά με βοήθεια παρακαλώ. Κατά καιρούς μου σπάνε διάφορα μικρά πλαστικά κομμάτια, απο διάφορες συσκευές και τα οποία, λόγω παλαιότητας, δεν υπάρχουν καινούργια πια. Υπάρχει δυνατότητα να στείλω το σπασμένο ανταλλακτικό σε κάποιον που ασχολείται με το σπορ και να μου εκτυπώσει καινούργιο? Κατά προτίμηση απο Πάτρα... (Εννοείται με την κατάλληλη αμοιβή..)

Επεξ/σία από AzaZyL
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα μπορει να το κανει καποιος αλλα το δυσκολο του πραματος ειναι να σχεδιασει απο την αρχη το εξαρτημα.

Για 1 αντιτυπο πιθανον να μην συμφερει η σχεδιαση αν ειναι κατι φτηνο εκτος και το σχεδιασεις εσυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φτασανε και σε εμενα τσακ μπαμ με ups & ελτα.

Απο μηχανολογικης πλευρας ειναι για τα δικα μου standar κουδουνιστηρι δεν εχει πρισματικο γραμικο οδηγο

εχει leadscrew αντι ballscrew και stepper αντι servo ολα αυτα θα αλλαξω..

Αν βεβαια μου αρεσει το αποτελεσμα εκτυπωσης θα το αφησω ως εχει και θα φτιαξω ενα ποιο μεγαλο με ποιοτικα εξαρτηματα.

Επεξ/σία από j2k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...