Προς το περιεχόμενο

The Insomnia 3D Printing Community!


Μήνυμα προστέθηκε από Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά ο bambu laps p1s μπορεί να εκτυπώσει κάτι γυάλινο ή παρεμφερες;

Αν όχι με ποιον μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο;

Επεξ/σία από Hamurabi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

On 30/07/2023 at 21:26, Hamurabi said:

εχω και καλη φωτογραφικη και τριποδο και απολα.

το κωδικο για το τελωνειο πως το λενε στα αγγλικα ;ειναι καποια αρχικα να υποθεσω? αυτο προυποθετει και κατι αλλο σχετικο με εφοριες εδω ή ειναι κατι που μπορει να βγαλει ο καθενας ιδιωτης;

Καλησπέρα, όταν ανοίξεις το e-shop σου στο etsy τότε θα σε πάει βήμα βήμα και θα τα βρεις όλα εκεί. Δεν είναι απαραίτητο να κάνεις έναρξη στην εφορία για αρχή. Πούλα μερικά πρώτα και βλέπεις. Τον κωδικό τον χρησιμοποιούν τα τελωνεία για να ξέρουν σε κάποια κατηγορία εμπίπτουν τα προϊόντα  που έχεις μέσα και να μην έχεις καθυστερήσεις. Όταν ξεκινήσεις στο etsy ξεκίνα να διαβάζεις τους οδηγούς τους.

Ρώτησες για αποθήκευση λαδιού. Υπόψιν όλα τα 3dPrinted έχουν μικρά κενά όπου δημιουργούνται μικροοργανισμοί και για αυτό δεν είναι κατάλληλα για τρόφιμα. Τώρα αν θες να αποθηκεύσεις απλά ένα υγρό (όχι τρόφιμο) το PETG, όπως είπε και ένας συμφουρίτης παραπάνω, είναι το πλέον ενδεδειγμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά καλησπέρα

Για bambulabs εκτυπωτή υπάρχει τεχνική υποστήριξη στην Ελλάδα αν χρειαστεί κάποια επισκευή;

Επεξ/σία από Hamurabi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τεχνική υποστήριξη θα έχει όταν υπάρχει επίσημη αντιπροσωπεία ....όχι απλοί μεταπωλητες

όλα είναι επτασφράγιστα μυστικά ..τίποτα δεν είναι open source ....μονο online νομιζω εχουν γραμμη υποστηριξης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιναι θέμα αυτό. Γιατί θέλω ένα τέτοιο plug and play εκτυπωτή να κάνω μια δουλειά.δεν έχω χρόνο στο να γίνω τεχνικός εκτυπωτών. Θα ήθελα δηλαδή αν πάθει κάτι να μπορώ να  επισκευάστει αμεσα μη πετάξω 1000ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Hamurabi said:

Eιναι θέμα αυτό. Γιατί θέλω ένα τέτοιο plug and play εκτυπωτή να κάνω μια δουλειά.δεν έχω χρόνο στο να γίνω τεχνικός εκτυπωτών. Θα ήθελα δηλαδή αν πάθει κάτι να μπορώ να  επισκευάστει αμεσα μη πετάξω 1000ευρω

αυτοί έτσι πιστεύουν ότι θα πουλήσουν,,,,....εγώ όχι....τίποτα που δεν είναι open source προχωρησε.....  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 minutes ago, Hamurabi said:

Εχει καποια εταιρια αντιπροσωπεια στην ελλαδα οπου να εχει "plug n play" εκτυπωτες ωστε να παρω απαυτους κι ναμαι ησυχος?

αν μπεις στη σελίδα κατασκευαστών γράφουν ττους επισήμους αντιπροσώπους...Πχ Prusa...αναφερω μια....

εγώ Έχω custom  δεν εχω ασχοληθει με ετοιμους περα απο ενα ΑΝΕΤ πριν χρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους. Ειμαι ετοιμος να παρω τον Creality3D Ender-3 V2 Neo. Ειμαι τελειως αρχαριος και δεν εχω ασχοληθει ποτε με το 3D Printing. Πιστευετε οτι ειναι καλη επιλογη ο συγκεκριμενος εκτυπωτης για να ξεκινησει καποιος να ασχολειται με το 3D Printing?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, vasilis_ts είπε

Καλησπερα σε ολους. Ειμαι ετοιμος να παρω τον Creality3D Ender-3 V2 Neo. Ειμαι τελειως αρχαριος και δεν εχω ασχοληθει ποτε με το 3D Printing. Πιστευετε οτι ειναι καλη επιλογη ο συγκεκριμενος εκτυπωτης για να ξεκινησει καποιος να ασχολειται με το 3D Printing?

Καλή επιλογή, με καλή κοινότητα από πίσω να βοηθάει σε όλα. πολλά πράγματα δεν θα πάνε όπως τα βλέπεις σε βίντεο στο YT αλλά πολύ σύντομα θα βγάζεις κομμάτια που θα είναι εκπληκτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, vasilis_ts said:

Καλησπερα σε ολους. Ειμαι ετοιμος να παρω τον Creality3D Ender-3 V2 Neo. Ειμαι τελειως αρχαριος και δεν εχω ασχοληθει ποτε με το 3D Printing. Πιστευετε οτι ειναι καλη επιλογη ο συγκεκριμενος εκτυπωτης για να ξεκινησει καποιος να ασχολειται με το 3D Printing?

σχετικό έχεις παραπάνω χρήματα από 250 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...