Προς το περιεχόμενο

Εξοικονομώ κατ' οίκον


TiMoRiS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καποιες επιπλεον πληροφοριες.

Η διαδικασία υποβολής αιτήσεων θα ενεργοποιηθεί εκ νέου με την παρακάτω σειρά:

·Ανατολική Μακεδονία – Θράκη, Κεντρική Μακεδονία, Ήπειρος, Θεσσαλία και Δυτική Ελλάδα: Δευτέρα, 19 Μαρτίου, 8:00 π.μ.

·Πελοπόννησος, Στερεά Ελλάδα, Δυτική Μακεδονία, Ιόνιο, Βόρειο Αιγαίο και Κρήτη: Δευτέρα, 26 Μαρτίου, 8:00 π.μ.

·Αττική και Νότιο Αιγαίο: Δευτέρα, 2 Απριλίου, 8:00 π.μ.

Μέχρι στιγμής, με βάση τα στοιχεία του Υπουργείου, 17.700 νοικοκυριά έχουν το απαιτούμενο Πιστοποιητικό Ενεργειακής Απόδοσης, οπότε οι διαθέσιμοι πόροι είναι υπέρ αρκετοί. Επιπρόσθετοι πόροι θα γίνουν διαθέσιμοι σε περίπτωση που η ζήτηση υπερβεί την προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν καταφέρεις να κάνεις login βγάζει ενα link στο κάτω μέρος που λέει πως αυτό το έφτιαξε η gnomon αε.

Εγω θα ντρεπόμουν να το είχα εκεί πάντως.

Επεξ/σία από agamoi-thytai
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος.

Βγάλαμε ενεργειακό πιστοποιητικό το 2016 (αρχές). Ισχύει αυτό ή πρέπει να βγει καινούργιο για το πρόγραμμα; (άκουσα ότι εχει αλλάξει ο τρόπος υπολογισμού της ενεργειακής κλίμακας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειπώθηκε λέει από τον υπουργό ότι μπήκαν για αίτηση 1.500.000, ενώ τα κονδύλια φτάνουν για 40.000 αιτήσεις? Καλή τύχη... :unsure:

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Ειπώθηκε λέει από τον υπουργό ότι μπήκαν για αίτηση 1.500.000, ενώ τα κονδύλια φτάνουν για 40.000 αιτήσεις? Καλή τύχη... :unsure:

1500000 συνδέσεις μεσα σε λίγες ώρες, καμία σχεση με 1500000 αιτήσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, ThReSh said:

Ειπώθηκε λέει από τον υπουργό ότι μπήκαν για αίτηση 1.500.000, ενώ τα κονδύλια φτάνουν για 40.000 αιτήσεις? Καλή τύχη... :unsure:

Αυτό ακριβώς διάβασα κι εγώ..

Τελικά, λόγω κόστους αλλαγών που πρέπει να κάνω δε θα μπω στο πρόγραμμα, και δεν το μετανιώνω που το αποφάσισα μιας και θα έχανα σε χρόνια από το τρέξιμο/αγωνία/άγχος.

Καλή τύχη και από εμένα.. Γιατί μόνο τύχη χρειάζεται τελικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 minutes ago, tsioulak said:

1500000 συνδέσεις μεσα σε λίγες ώρες, καμία σχεση με 1500000 αιτήσεις. 

Και πάλι λογικά θα είναι πολλαπλάσιες των 40.000 για τις οποίες φτάνουν τα κονδύλια...

Επεξ/σία από ThReSh
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτά που ειπώθηκαν από το υπουργείο είναι μ@λ@κιες για να μπορούν να διώξουν από πάνω τους τις ευθύνες από το τεράστιο φιάσκο.

1500000 ήταν η προσπάθειες εισαγωγής στο σύστημα και είναι απόλυτα φυσιολογικό και μπορεί να το καταλάβει όποιος ήταν από τους "τυχερούς" που προσπαθούσαν να μπουν. Εγώ προσωπικά έκανα περίπου 100 προσπάθειες σε λιγότερο από 1 ώρα.

Άσε και το άλλο για τάχα "κακόβουλο λογισμικό". Εννοείται ότι από ίδια ip θα υπήρχαν προσπάθειες με διαφορετικούς κωδικούς. Είναι οι μηχανικοί που είναι σύμβουλοι στο έργο και προσπαθούσαν να μπουν για λογαριασμό των πελατών τους. Ο καθένας μπορεί να έχει 5-10-15 πελάτες. Που είναι το περίεργο σε αυτό;

 Αν ισχύει το ότι έχουν βγει μόνο 17700 ΠΕΑ και με δεδομένο ότι η συντριπτική πλειοψηφία δεν θα κάνει μόνος του την αίτηση αλλά έχει απευθύνει σε μηχανικούς (συμβούλους) να την κάνει, τότε δεν ήταν και τόσο πολλοί αυτοί που προσπαθούσαν να μπουν, όχι πάνω από 10000.

Ασυναρτησίες που κάνουν μόνο για προπαγάνδα ώστε να προσπαθήσουν να διώξουν από πάνω τους την απόλυτη ευθύνη τους για το τεράστιο φιάσκο. Όποιος έχει σχέση με το αντικείμενο το καταλαβαίνει πολύ καλά το ψέμα και την παραπληροφόρηση που προσπαθούν να περάσουν.

ΥΓ. Και φυσικά δεν υπάρχει καμία περίπτωση να φτάσουν τα λεφτά (250εκ.) για 40000 αιτήσεις. Ούτε για 30000 δεν θα φτάσουν.

Επεξ/σία από vasilk
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα! Βγάζει σε κανέναν άλλον αυτό εδώ?

Το IP του Host Server από τον οποίο έγινε η κλήση δεν ανήκει στη λίστα εξουσιοδοτημένων IPs

Μου το βγάζει στα στοιχεία ωφελούμενου και ακινήτου, αφού συμπληρώσω τα στοιχεία (Συν)ιδιοκτησίας... Αν δεν τα συμπληρώσω τα επαληθεύει...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα ,

Θα ηθελα να ρωτησω:

1)Εαν χρειαζεται να εχουμε σε pdf την αδεια οικοδομησης ή χρειαζεται μονο ο αριθμος για καταχωρηση;

2)Εγω μένω σε ενοίκιο και στο ακίνητο μένει Δωρεάν η μητέρα μου, εκτός από το Ε2 όπου και δηλώνετε αυτό ,χρειάζεται τίποτα περεταίρω ;Διαβάζω για κάποια υπεύθυνη δήλωση αλλά νομίζω αναφέρεται σε ενοικίαση.

 

Ευχαριστώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gaspazet είπε

Καλημερα ,

Θα ηθελα να ρωτησω:

1)Εαν χρειαζεται να εχουμε σε pdf την αδεια οικοδομησης ή χρειαζεται μονο ο αριθμος για καταχωρηση;

2)Εγω μένω σε ενοίκιο και στο ακίνητο μένει Δωρεάν η μητέρα μου, εκτός από το Ε2 όπου και δηλώνετε αυτό ,χρειάζεται τίποτα περεταίρω ;Διαβάζω για κάποια υπεύθυνη δήλωση αλλά νομίζω αναφέρεται σε ενοικίαση.

Ευχαριστώ

Για το 1 ξέρω μονο.. Ναι θέλει σε pdf, γιατί επισυνάπτεις το αρχείο.

 

και ξαναγράφω και το δικό μου ερώτημα:

Το IP του Host Server από τον οποίο έγινε η κλήση δεν ανήκει στη λίστα εξουσιοδοτημένων IPs

Μου το βγάζει στα στοιχεία ωφελούμενου και ακινήτου, αφού συμπληρώσω τα στοιχεία (Συν)ιδιοκτησίας... Αν δεν τα συμπληρώσω τα επαληθεύει...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...