Προς το περιεχόμενο

Εξοικονομώ κατ' οίκον


TiMoRiS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, geartech είπε

εγώ γιατι είμαι ακόμα στην 3?

και γράφει Ολοκλήρωση καταχώρησης αίτησης?

14/1/22 μου εκανε την αιτηση ο μηχανικος

Στο 3ζ είσαι ως στάδιο , μήπως είσαι με το τελευταίο κύκλο εξοικονομω 2021-2022

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, meletis_m είπε

Στο 3ζ είσαι ως στάδιο , μήπως είσαι με το τελευταίο κύκλο εξοικονομω 2021-2022

στο εξοικονομω 2021 μου την εκανε την αιτηση 

03.ζ Αίτηση Υποβληθείσα ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ   12/01/2022 19:18:09
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όπως στα λέει ο Μελέτης.
Στο εξοικονομώ 2021-2022(που όπως πάει η κατάσταση φοβάμε οτι με θα γίνει και 2023) που έχεις κάνει αίτηση δεν εχουν βγει ακόμα ούτε οι προσωρινοί πίνακες κατάταξης!

Επεξ/σία από dimitris_sal
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, geartech είπε

στο εξοικονομω 2021 μου την εκανε την αιτηση 

03.ζ Αίτηση Υποβληθείσα ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ   12/01/2022 19:18:09

Περιμενεις όπως και αρκετοί ακόμη , είναι υπό εξέταση οι αιτήσεις . Είσαι με το τελευταίο κύκλο εξοικονομω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, meletis_m είπε

Περιμενεις όπως και αρκετοί ακόμη , είναι υπό εξέταση οι αιτήσεις . Είσαι με το τελευταίο κύκλο εξοικονομω .

Εγινε σε ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Έχει συμπληρωθεί για κάποιους ο 1 χρόνος από τότε που μπήκαν στο εξοικονομώ αυτόνομω ?

Πότε έγιναν οι πρώτες εγκρίσεις ?

Εμένα χθες μετά από 7 μήνες σε κατάσταση 8α και 4 φορές που ζήτησαν νέα στοιχεία επιτέλους πληρώθηκε.

Κάποιοι λίγοι πληρώθηκαν γρήγορα.  Κάποιοι άλλοι (όπως εγώ) όχι. Στο 9α έκανε ένα μήνα να με πάει παρακάτω.  Οταν πήγε παρακατω έκανε ακριβώς μια βδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ikucic είπε

Εμένα χθες μετά από 7 μήνες σε κατάσταση 8α και 4 φορές που ζήτησαν νέα στοιχεία επιτέλους πληρώθηκε.

Κάποιοι λίγοι πληρώθηκαν γρήγορα.  Κάποιοι άλλοι (όπως εγώ) όχι. Στο 9α έκανε ένα μήνα να με πάει παρακάτω.  Οταν πήγε παρακατω έκανε ακριβώς μια βδομάδα.

Εγω, τώρα πήγα στην 08.α.

Δηλαδή, υποβλήθηκαν τα χαρτιά και περιμένουμε.

Εγώ ρωτώ σχετικά με τον χρόνο των 12 μηνών. Σταμάτα να τρέχει αφού κατατέθηκε ο φάκελος ?

Εγώ είχα εγκριθεί Ιουλίο και συμπληρώνω 12 μήνες, τώρα τον Ιούλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, ikucic είπε

Εμένα χθες μετά από 7 μήνες σε κατάσταση 8α και 4 φορές που ζήτησαν νέα στοιχεία επιτέλους πληρώθηκε.

Κάποιοι λίγοι πληρώθηκαν γρήγορα.  Κάποιοι άλλοι (όπως εγώ) όχι. Στο 9α έκανε ένα μήνα να με πάει παρακάτω.  Οταν πήγε παρακατω έκανε ακριβώς μια βδομάδα.

Κάθε πότε, ζητούν στοιχεία ?

Εγώ, που κατέθεσα 20 Απριλίου (πέφτει και Πάσχα), πότε να 'υπολογίζω' ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Κάθε πότε, ζητούν στοιχεία ?

Εγώ, που κατέθεσα 20 Απριλίου (πέφτει και Πάσχα), πότε να 'υπολογίζω' ?

Συνήθως 30 - 45 μέρες μετα την κατάθεση των δικαιολογητικών ολοκλήρωσης του έργου.

Δεν νομίζω ότι έχεις θέμα. Λογικά η περίοδος που πρέπει να τηρήσει εσύ είναι μέχρι το στάδιο 8α. Αλλά παρε ενα τηλ χέλπ να το επιβεβαιώσεις.

Επεξ/σία από ikucic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρακάτω ερώτημα αφορά στο πρόγραμμα «ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΩ – ΑΥΤΟΝΟΜΩ».
Έχω υπογράψει δανειακή σύμβαση με την τράπεζα.
Η τρέχουσα κατάσταση της αίτησής μου είναι «07.β Αίτηση σε υπαγωγή - καταχώρηση στοιχείων προμηθευτών».
Δεν έχω ακόμα αποφασίσει ποιος/ποιοι θα είναι οι προμηθευτές μου. 
Από τις πληροφορίες του πίνακα προθεσμιών δεν μπορώ να καταλάβω αν υπάρχει κάποιος περιορισμός στο χρόνο που θα πρέπει να εισάγω τους προμηθευτές μου ή αν μπορώ να τους εισάγω ανά πάσα στιγμή πριν την ολοκλήρωση του έργου (5/9/2022 λήγει η 3μηνη αυτόματη παράταση που έχω πάρει).
Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει και να μου πει μέχρι πότε πρέπει να εισάγω τους προμηθευτές μου στο σύστημα; 
Επισυνάπτω screenshot από τον πίνακα προθεσμιών.
Ευχαριστώ προκαταβολικά
 

Prothesmies.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, alex2011 είπε

Το παρακάτω ερώτημα αφορά στο πρόγραμμα «ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΩ – ΑΥΤΟΝΟΜΩ».
Έχω υπογράψει δανειακή σύμβαση με την τράπεζα.
Η τρέχουσα κατάσταση της αίτησής μου είναι «07.β Αίτηση σε υπαγωγή - καταχώρηση στοιχείων προμηθευτών».
Δεν έχω ακόμα αποφασίσει ποιος/ποιοι θα είναι οι προμηθευτές μου. 
Από τις πληροφορίες του πίνακα προθεσμιών δεν μπορώ να καταλάβω αν υπάρχει κάποιος περιορισμός στο χρόνο που θα πρέπει να εισάγω τους προμηθευτές μου ή αν μπορώ να τους εισάγω ανά πάσα στιγμή πριν την ολοκλήρωση του έργου (5/9/2022 λήγει η 3μηνη αυτόματη παράταση που έχω πάρει).
Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει και να μου πει μέχρι πότε πρέπει να εισάγω τους προμηθευτές μου στο σύστημα; 
Επισυνάπτω screenshot από τον πίνακα προθεσμιών.
Ευχαριστώ προκαταβολικά
 

Prothesmies.jpg

Λογικά δεν έχει ξεχωριστό όριο. Αλλά επειδή είναι σοβαρό ερώτημα η πρόταση μου είναι να στείλεις μέιλ στο helpdesk να έχεις γραπτή απάντηση του φορέα. Εγώ έτσι έκανα σε κάθε ερώτηση που είχα και μπορεί να έθετε σε κίνδυνο την εξέλιξη του προγράμματος. 

Επεξ/σία από ikucic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας και χρόνια πολλά,

στις 10/4/22 μου ήρθε μήνυμα για την επίτευξη ενεργειακού στόχου και είναι σε κατάσταση ''8α -  Αίτηση με ολοκληρωμένες παρεμβάσεις - σε διενέργεια ελέγχου τελικής εκταμίευσης'' . Οπότε στην αναμονή και να δούμε πότε θα ολοκληρωθεί η διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ikucic είπε

Λογικά δεν έχει ξεχωριστό όριο. Αλλά επειδή είναι σοβαρό ερώτημα η πρόταση μου είναι να στείλεις μέιλ στο helpdesk να έχεις γραπτή απάντηση του φορέα. Εγώ έτσι έκανα σε κάθε ερώτηση που είχα και μπορεί να έθετε σε κίνδυνο την εξέλιξη του προγράμματος. 

OK, θα προσπαθήσω να πάρω γραπτή απάντηση. Εσύ έστειλες email στο [email protected] ή συμπλήρωσες τη φόρμα στο https://exoikonomo2020.gov.gr/epikoinonia ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...