Προς το περιεχόμενο

Εξοικονομώ κατ' οίκον


TiMoRiS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

52 λεπτά πριν, petrakiskap είπε

Το εξοικονομώ σαν πρόγραμμα αξίζει, αλλά έχει και κάποια μειονεκτήματα.  Μπήκα σε αυτο του 2020 και ακομα κάνω εργασίες... Οι τιμές ειναι αυξημένες σε σχέση με αν έκανα καποιες παρεμβάσεις μονος μου, οι δουλειές που κανουν θέλουν μπαλώματα και αν δεν εισαι απο πάνω τους θα κάνουν μισές δουλειές με σκοπό να φύγουν το συντομότερο  και  σαν διαδικασία αργεί πάρα πολύ.

Απο την άλλη ομως αν δεν ήταν το πρόγραμμα αυτό, δεν θα έφτιαχνα ποτέ το εξωχικο μου. Εκτός και αν κέρδιζα κανα λαχείο, γιατι οταν σου ζητάνε 6.000-8.000 για μονωση και 10.000-15.000  για παραθυρα και πόρτες  , τότε....

Ναι αλλά το εξοχικό δεν είναι επιλεξιμο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, ikucic είπε

Ναι αλλά το εξοχικό δεν είναι επιλεξιμο 

Ειναι κυρια κατοικια μου. Ως εξωχικό το είχα πάντα για αυτό το είπα  , αλλα πλέον  τα τελευταια χρόνια μένω εδώ.

Επεξ/σία από petrakiskap
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια αντιμετωπιζω το εξης προβλημα..στην αιτηση για το προγραμμα δεν ειχαμε πει  για δανειοδοτηση γιατι περιμενα να εχω λεφτα αλλα με ολα αυτα που εχουν γινει δεν εχω μαζεψει πολλα και τωρα χρειαζομαι δανειο..ο μηχανικος μου λεει οτι δεν αλλαζει η αιτηση..μπορω να κανω κατι για να παρω δανειο με το προγραμμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, leloslosle1313 είπε

παιδια αντιμετωπιζω το εξης προβλημα..στην αιτηση για το προγραμμα δεν ειχαμε πει  για δανειοδοτηση γιατι περιμενα να εχω λεφτα αλλα με ολα αυτα που εχουν γινει δεν εχω μαζεψει πολλα και τωρα χρειαζομαι δανειο..ο μηχανικος μου λεει οτι δεν αλλαζει η αιτηση..μπορω να κανω κατι για να παρω δανειο με το προγραμμα?

Εκ των υστέρων δεν γίνεται να ζητήσεις δάνειο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, leloslosle1313 είπε

παιδια αντιμετωπιζω το εξης προβλημα..στην αιτηση για το προγραμμα δεν ειχαμε πει  για δανειοδοτηση γιατι περιμενα να εχω λεφτα αλλα με ολα αυτα που εχουν γινει δεν εχω μαζεψει πολλα και τωρα χρειαζομαι δανειο..ο μηχανικος μου λεει οτι δεν αλλαζει η αιτηση..μπορω να κανω κατι για να παρω δανειο με το προγραμμα?

Στην αίτηση αναφέρεται η επιλογή ή όχι δανείου ;  Δεν διαπιστώνω κάτι τέτοιο στη δική μου αίτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ikucic είπε

Εσύ έκανες τα έργα από τον Οκτώβρη του 2021 και είσαι τζαμί.

Αυτοί τώρα που για τον α β λόγω δεν πρόλαβαν θα πάθουν ζημιά λόγω ακριβείας.

2 ώρες πριν, ikucic είπε

Η πρώτη υπαγωγή είχε 12.579 αιτήσεις.

Υπάρχουν στοιχεία πόσες δεν έχουν ολοκληρώσει εργασίες ?

3 ώρες πριν, ikucic είπε

Για κάποιους είναι μειων γιατί εμεσα 'καθυστερεί' το τρέχον εξοικονομώ.

Επεξ/σία από GREGORYMO
Διόρθωση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GREGORYMO είπε

Εσύ έκανες τα έργα από τον Οκτώβρη του 2021 και είσαι τζαμί.

Αυτοί τώρα που για τον α β λόγω δεν πρόλαβαν θα πάθουν ζημιά λόγω ακριβείας.

Η πρώτη υπαγωγή είχε 12.579 αιτήσεις.

Υπάρχουν στοιχεία πόσες δεν έχουν ολοκληρώσει εργασίες ?

Για κάποιους είναι μειων γιατί εμεσα 'καθυστερεί' το τρέχον εξοικονομώ.

Όλα καθυστερούν. Είναι ολοφάνερο . Έχουν χάσει τη μπάλα ολοι. Μηχανικοί ΤΕΕ υπουργείο ωφελουμενοι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/7/2022 στις 10:49 ΠΜ, leloslosle1313 είπε

παιδια αντιμετωπιζω το εξης προβλημα..στην αιτηση για το προγραμμα δεν ειχαμε πει  για δανειοδοτηση γιατι περιμενα να εχω λεφτα αλλα με ολα αυτα που εχουν γινει δεν εχω μαζεψει πολλα και τωρα χρειαζομαι δανειο..ο μηχανικος μου λεει οτι δεν αλλαζει η αιτηση..μπορω να κανω κατι για να παρω δανειο με το προγραμμα?

Για πιο πρόγραμμα αναφέρεσαι...

Το εξοικονομώ-αυτονομω ή το εξοικονομώ 2021;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/7/2022 στις 8:01 ΠΜ, Maknight είπε

Για πιο πρόγραμμα αναφέρεσαι...

Το εξοικονομώ-αυτονομω ή το εξοικονομώ 2021;

το τελευταιο που δεν εχει ξεκινησει ακομα..του 21 νομιζω ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, leloslosle1313 είπε

το τελευταιο που δεν εχει ξεκινησει ακομα..του 21 νομιζω ειναι

Αφού αναφέρεσαι σε αυτό που δεν έχει ξεκινήσει, του 2021 δηλ, τότε ακόμη δεν έχει επιλεγεί εάν θα προχωρήσεις με ίδια κεφάλαια ή δάνειο.. 

Μόλις ανεβάσεις την ΗΤΚ και βγουν τα οριστικά αποτελέσματα, θα σε ρωτήσει η πλατφόρμα να διαλέξεις εάν θα προχωρήσεις με ίδια κεφάλαια ή με δάνειο.

Εάν επιλέξεις με δάνειο, και στο μεταξύ βρεις τα χρήματα, μπορείς να αλλάξεις και να πεις ότι θα προχωρήσω με ίδια κεφάλαια.

Εάν όμως επιλέξεις από την αρχή με ίδια κεφάλαια, δεν θα μπορέσεις στην πορεία να ζητήσεις δάνειο.

Άρα, κάπως μπερδεύτηκε ο μηχανικός σου.. ένα μυαλό χειμώνα καλοκαίρι.

Στις 7/7/2022 στις 9:25 ΠΜ, cbamak είπε

Στην αίτηση αναφέρεται η επιλογή ή όχι δανείου ;  Δεν διαπιστώνω κάτι τέτοιο στη δική μου αίτηση.

Ισχύουν αυτά που ανέφερα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, με όλες τις πληροφορίες που κυκλοφορούν, έχει καταλάβει κάποιος τί θα γίνει με τις επιλαχούσες αιτήσεις; Αφενός είχαν πει ότι κονδύλλια που είχαν δεσμευτεί για πολυκατοικίες και δεν χρειάστηκαν, θα δοθούν τελικά για αιτήσεις μεμονομένων διαμερισμάτων/ κατοικιών. Μετά ο υφιπουργός δήλωσε ότι το κονδύλι του προγράμματος ολόκληρου θα διπλασιασθεί και θα μπουν σχεδόν όσοι κάνανε αίτηση στο πρόγραμμα.  Τί ξέρετε/ πιστεύετε/ υπολογίζετε ότι θα γίνει τελικά;

Στο προφανές, έχω κάνει αίτηση, είναι επιλαχούσα, 4 θέσεις κάτω απ'τη βάση... :P και αναρωτιέμαι αν θα μπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, janus5555 είπε

Καλημέρα, με όλες τις πληροφορίες που κυκλοφορούν, έχει καταλάβει κάποιος τί θα γίνει με τις επιλαχούσες αιτήσεις; Αφενός είχαν πει ότι κονδύλλια που είχαν δεσμευτεί για πολυκατοικίες και δεν χρειάστηκαν, θα δοθούν τελικά για αιτήσεις μεμονομένων διαμερισμάτων/ κατοικιών. Μετά ο υφιπουργός δήλωσε ότι το κονδύλι του προγράμματος ολόκληρου θα διπλασιασθεί και θα μπουν σχεδόν όσοι κάνανε αίτηση στο πρόγραμμα.  Τί ξέρετε/ πιστεύετε/ υπολογίζετε ότι θα γίνει τελικά;

Στο προφανές, έχω κάνει αίτηση, είναι επιλαχούσα, 4 θέσεις κάτω απ'τη βάση... :P και αναρωτιέμαι αν θα μπω.

Εκλογές μάλλον θα έχει άνοιξη.  Εγώ αυτό έχω να πω μόνο .

Εμείς οι υπό έλεγχο (ΑΜΕΑ πολύτεκνοι κα) ακόμη υπό έλεγχο . 4 μήνες ελέγχουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...