Προς το περιεχόμενο

Εξοικονομώ κατ' οίκον


TiMoRiS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφού το πρόγραμμα γ@μ@ει! Πραγματικά για όποιον ασχοληθεί, το κέρδος είναι εξαιρετικό. Τώρα που άρχισε να το μαθαίνει και ο κόσμος, δεν υπάρχει περίπτωση να μένει ανοιχτό ποτέ πάνω από 1 ώρα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημερα και απο εμενα!Μια ερωτηση εμενα η αιτηση ειναι στο σταδιο 05.Eπιλεξιμη αιτηση προς υπαγωγη αυτο σημαινει οτι εχουν δεσμευτει ποροι για την αιτηση μου και οτι εχω μπει?Σε ποσο καιρο θα μπορουμε να βαλουμε μεσα τιμολογια προμηθευτων?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, painK είπε

Καλημερα και απο εμενα!Μια ερωτηση εμενα η αιτηση ειναι στο σταδιο 05.Eπιλεξιμη αιτηση προς υπαγωγη αυτο σημαινει οτι εχουν δεσμευτει ποροι για την αιτηση μου και οτι εχω μπει?Σε ποσο καιρο θα μπορουμε να βαλουμε μεσα τιμολογια προμηθευτων?

Θα περιμένεις λίγες μέρες να πας στα επόμενα βήματα.

*δεν ξέρω αν πρέπει εσύ να κάνεις κάτι που δεν έχεις κάνει για να πας στο 5α

Πάρε μια χρονική ιδέα:

 

image.png.9d1b3621285321d67112a56d70447ea9.png

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, painK είπε

Ωωωωω σε ευχαριστω πολυ sphinxgr κατι τετοιο περιμενα να δω!Εσυ δλδ ποτε αρχισες να κανεις εργασιες αναβαθμισης?

Μετά το 7β που έχεις πει με ποιους θα συνεργαστείς και τους έχεις καταχωρήσει 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας που διαβαζω ολο το thread απο την αρχη και μου εχουν βγει τα ματια βλεπω sphinxgr οτι τα ξανα εχεις απαντησεις αυτα!Αλλα ξερεις τωρα στην αγωνια πανω ψαχνεις για μια αμεση απαντηση!
Κατι αλλο τωρα αν εγω εχω τελειωσει πριν ενα μηνα θερμοπροσοψη και κουφωματα και δν μου εχουν κοψει ακομα τιμολογια οι προμηθευτες κατοπιν συνεννοησης αυτα που θα μου κοψουν θα πρεπει να ειναι επι πιστωσει και θα πρεπει να φανουν σε τραπεζα οτι τους δινω το 40% σωστα?Επισης την αδεια μικρης κλιμακας την βαζω και αυτην στην καταχωρηση των τιμολογιων ή επρεπε να ειχα κανει καποια κινηση πιο πριν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, painK είπε

Μιας που διαβαζω ολο το thread απο την αρχη και μου εχουν βγει τα ματια βλεπω sphinxgr οτι τα ξανα εχεις απαντησεις αυτα!Αλλα ξερεις τωρα στην αγωνια πανω ψαχνεις για μια αμεση απαντηση!
Κατι αλλο τωρα αν εγω εχω τελειωσει πριν ενα μηνα θερμοπροσοψη και κουφωματα και δν μου εχουν κοψει ακομα τιμολογια οι προμηθευτες κατοπιν συνεννοησης αυτα που θα μου κοψουν θα πρεπει να ειναι επι πιστωσει και θα πρεπει να φανουν σε τραπεζα οτι τους δινω το 40% σωστα?

Επισης την αδεια μικρης κλιμακας την βαζω και αυτην στην καταχωρηση των τιμολογιων ή επρεπε να ειχα κανει καποια κινηση πιο πριν?

Σχετικά με τα παραστατικά https://exoikonomisi.ypen.gr/parastatika-dapanon (ναι επί πιστώσει το σύνολο του ποσού). Με την τράπεζα δεν ξέρω τι πρέπει να γίνει. Εγώ τα είχα κάνει ιδία κεφάλαια. Στα 100€ έδωσα τα 40€ μέσω τραπέζης για να καταγραφεί η μεταφορά και να έχω αντίγραφο. Το τιμολόγιο όμως έγραφε 100€ επι πιστώσει. Τα υπόλοιπα 60€ θα δοθούν αυτόματα στο λογαριασμό του προμηθευτη. 

Για την άδεια μικρής κλίμακας επειδή δεν είχα χρειαστεί, δεν ξέρω. Ξέρω σίγουρα ότι έπρεπε να την είχες δηλώσει στην αρχή του έργου για να μπει στον προυπολογισμό. 

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 26/9/2019 στις 10:50 ΠΜ, painK είπε

Καλημερα και απο εμενα!Μια ερωτηση εμενα η αιτηση ειναι στο σταδιο 05.Eπιλεξιμη αιτηση προς υπαγωγη αυτο σημαινει οτι εχουν δεσμευτει ποροι για την αιτηση μου και οτι εχω μπει?Σε ποσο καιρο θα μπορουμε να βαλουμε μεσα τιμολογια προμηθευτων?

Ζητησες να γινει με ληψη δανειου;

Πως εισαι στο 05 απο την Πεμπτη; Εγω τωρα μπηκα και ακομα στο 4α ειμαι!

Επισης δεν με αφηνει να μπω να δω την αιτηση. Δεν μπορω να την ανοιξω δηλαδη.

Μου ειχαν πει πως μπηκα στο προγραμμα κανονικά.

Επεξ/σία από mporei
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ακόμη κολλημένα είναι τα συστήματα τους. 

Τραγικο που το κάνανε Σεπτέμβρη. Δηλαδή από ότι βλέπω να πάρουμε σίγουρη έγκριση να προχωρήσουμε στους προμηθευτές θα πάει Δεκέμβριος. Τι θερμοπροσωψη και τι αντλίες κλπ εργασίες να κάνεις χειμωνιάτικα στη μέση της σεζόν. Όλα πάνε από Απρίλιο Μάιο που θα φτιάξει ο καιρός.

Ελληνική χαζομάρα όλα στο άρπα κόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, mporei είπε

Ζητησες να γινει με ληψη δανειου;

Πως εισαι στο 05 απο την Πεμπτη; Εγω τωρα μπηκα και ακομα στο 4α ειμαι!

Επισης δεν με αφηνει να μπω να δω την αιτηση. Δεν μπορω να την ανοιξω δηλαδη.

Μου ειχαν πει πως μπηκα στο προγραμμα κανονικά.

λογικα ειναι με ιδια κεφαλαια, ενω εσυ εχεις επιλεξει ληψη δανειου γιαυτο εισαι ενα βημα πισω.

το θεμα τωρα ειναι ποσο καιρο θα παρει να ανοιξουν να κανουμε αιτηση για τα δανεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/9/2019 στις 5:17 ΜΜ, mporei είπε

Ζητησες να γινει με ληψη δανειου;

Πως εισαι στο 05 απο την Πεμπτη; Εγω τωρα μπηκα και ακομα στο 4α ειμαι!

Επισης δεν με αφηνει να μπω να δω την αιτηση. Δεν μπορω να την ανοιξω δηλαδη.

Μου ειχαν πει πως μπηκα στο προγραμμα κανονικά.

Οντως εμενα ειναι χωρις ληψη δανειου.Η αληθεια ειναι οτι εγω εχω κανει αλλαγες (Θερμοπροσοψη-Κουφωματα) εδω και 2 μηνες οποτε περιμενω για τα υπολοιπα το εξοικονομω και να παρω καποια στιγμη πισω λεφτα.Η πλατφορμα δεν σε αφηνει να δεις καν την αιτηση σου οποτε απλα περιμενουμε να ασχοληθουν καποια στιγμη με αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mporei είπε

Ηρθε σε κανεναν απο εσας νεο μηνυμα απο την τραπεζα για το δανειο;

Σε εμενα ακομα ΤΙΠΟΤΑ!

Και εμενα τίποτα ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...