Προς το περιεχόμενο

Xbox One χειριστήριο / controller στο PC


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν παίζει κάτι τέτοιο. Είμαι ακριβώς δίπλα στο κουτί που έχει τον αντάπτορα και το έχω συνδεδεμένο και στις μπροστινές θύρες. Είναι θέμα σύνδεσης BT φαντάζομαι.

Oταν σου συμβαινει,μετα αμεσως ξανασυνδεεται ή θελει καποια ωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 254
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Oταν σου συμβαινει,μετα αμεσως ξανασυνδεεται ή θελει καποια ωρα?

 

Δεν το έχω αφήσει να περάσει ώρα για να δω, το κλείνω και το ξανανοίγω ή κλείνω και ανοίγω ξανά το BT στο PC. Το παθαίνει πάνω σε ranked στο rocket league οποτε δε ειναι να περιμενεις :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως δε κάνει ποτέ disconnect, είμαι και εγώ κοντά στο κουτί και το Bluetooth το έχω στις πίσω θύρες, τα disconnect τα αρχίζει μόνο όταν τελειώνει η μπαταρία, αμα τελειώνει η μπαταρία κάνει κάθε 5 λεπτά disconnect!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παιδια τι κανετε οταν δεν θελετε να παιξεται αλλο? Κλεινετε το bt συνεχεια απ το pc στις ρυθμησεις? Υπαρχει τροπος να υπαρχει το εικονιδιο του bt κατω δεξια και να το ανοιγεις/κλεινεις οποτε θες ευκολα και γρηγορα? Εσεις τι κανετε, το αφηνετε συνεχεια ανοιχτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια τι κανετε οταν δεν θελετε να παιξεται αλλο? Κλεινετε το bt συνεχεια απ το pc στις ρυθμησεις? Υπαρχει τροπος να υπαρχει το εικονιδιο του bt κατω δεξια και να το ανοιγεις/κλεινεις οποτε θες ευκολα και γρηγορα? Εσεις τι κανετε, το αφηνετε συνεχεια ανοιχτο?

κρατα πατημενο για αρκετα δευτερ. το λογκο του χβοχ και 8α  κλεισει μονο του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κρατα πατημενο για αρκετα δευτερ. το λογκο του χβοχ και 8α  κλεισει μονο του.

thx για την βοηθεια. Παντως το βρηκα για πιο γρηγορα, τερμα κατω δεξια αν πατησεις το τετραγωνακι, μπορεις αμεσως να κανεις on/off το bt. Και οταν κλεινει το bt, to controller κλεινει μονο του μετα απο λιγο. Νομιζω αυτο ειναι το πιο γρηγορο, παρα να μπαινεις συνεχεια στις ρυθμησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο γρήγορο είναι αυτό που σου είπε ο delpetro γλυτώνεις και την μπαταρία που τρώει μέχρι να κλείσει μόνο του

Δεν ειναι πιο γρηγορο και το bt του PC μενει ανοιχτο, απλα κλεινεις το controller. 

(το controller δεν κανει και πολυ για να κλεισει μονο του)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι πιο γρηγορο και το bt του PC μενει ανοιχτο, απλα κλεινεις το controller. (το controller δεν κανει και πολυ για να κλεισει μονο του)

Όπως είπαν και τα παιδια τι πειράζει αν το αφησεις ανοιχτό ? Δεν είναι κινητό να σε απασχολεί η μπαταρία, για αυτό σου είπα ειναι ποιο γρη,τώρα αν θες να κλείνεις και το bt όντως πρέπει να κάνεις αυτο που λες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Αν ειναι η τελευταια εκδοση του controller που εχει bluetooth, ναι μπορεις. Αρκει το adapter να ειναι σχετικα προσφατο, μαλλον θελει εκδοση 4.0+ γιατι ειχα δοκιμασει με ενα παλιο με BT2.0 και δεν δουλεψε. Σε laptop με πιο νεα εκδοση BT ηταν μια χαρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...