Προς το περιεχόμενο

Xbox One χειριστήριο / controller στο PC


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 254
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ έχω Bluetooth 4.0 και συνδέεται κανονικά χωρίς το dongle, μόνο Bluetooth!

Είχα και εγώ πρόβλημα στην αρχή, δε μπορούσα να το συνδέσω γιατί πατούσα το κουμπί που έχει πίσω για pairing, τελικά έπρεπε απλά να ανοίξω το μοχλό χωρίς να πατήσω το κουμπί πίσω για να το συνδέσω με Bluetooth! Μήπως γιαυτό δε μπορείς? Αν πάλι όχι θα μάλλον θα θέλει πιο καινούριο Bluetooth απο το 2.1 και θα χρειαστεί το dongle!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Eχω το χβοχ ονε κοντρολερ κ μπου εσπασε το δοντάκι που στηρίζεται το LB με αποτέλεσμα να μην στέκεται αλλα να δουλεύει κανονικά εχει κανεις κανα λινκ να αγοράσω την σκανδάλη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xbox one s controller με 3rd party bluetooth adaptor

 

Καλησπερα παιδια, σκεφτομαι να παρω το Xbox one s controller για τον υπολογιστη μου.Γνωριζει κανεις αν θα λειτουργει  τελεια με καποιο 3rd party bluetooth adapter οπως το Asus USB-BT400 ή μονο με τον official της microsoft?Γιατι διαβασα οτι αν χρησιμοποιεις 3rd party bluetooth adapter εμφανιζει input lag ενω με της microsoft οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω βάλει στο pc μου ένα bluetooth 4.0 κινέζικο από το gearbest και δουλεύει τέλεια, δεν έχω παρατηρήσει input lag!

+1 και εγώ κανένα θέμα στο pc , ούτε στο steam link με το ενσωματωμένο bluetooth

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ κινέζικο από gearbest με 4 ευρώ είμαι μια χαρά. Βέβαια που και που έχω κάτι περίεργα disconnects αλλά όχι κάτι πολύ συχνό για να με ενοχλεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ κινέζικο από gearbest με 4 ευρώ είμαι μια χαρά. Βέβαια που και που έχω κάτι περίεργα disconnects αλλά όχι κάτι πολύ συχνό για να με ενοχλεί.

Τα dc's συμβαινουν λογω αποστασης του controller απο το adaptor?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα dc's συμβαινουν λογω αποστασης του controller απο το adaptor?

 

Δεν παίζει κάτι τέτοιο. Είμαι ακριβώς δίπλα στο κουτί που έχει τον αντάπτορα και το έχω συνδεδεμένο και στις μπροστινές θύρες. Είναι θέμα σύνδεσης BT φαντάζομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...