Προς το περιεχόμενο

Mac Os High Sierra


mindreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φυσικά και γίνεται να γυρίσεις στο Sierra αλλά αν το πρόγραμμά σου είναι το Final Cut 7, γιατί δεν το ξεφορτώνεσαι; Έχει πεθάνει χρόνια τώρα. 

Δεν ξέρω εαν είναι το 7, εγώ το ήξερα ως...... (επισυνάπτω φώτο).

Νόμιζα πως αυτό είναι το πρόγραμμα, δεν γνώριζα πως έχει αντικατασταθεί. Και όπως έγραψα, λέει οτι πρέπει να το ξαναγοράσω!!!!!

Μακάρι να μπορώ να γυρίσω λοιπόν στο Sierra!

post-285601-0-46664300-1510667838_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 299
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξέρω εαν είναι το 7, εγώ το ήξερα ως...... (επισυνάπτω φώτο).

Νόμιζα πως αυτό είναι το πρόγραμμα, δεν γνώριζα πως έχει αντικατασταθεί. Και όπως έγραψα, λέει οτι πρέπει να το ξαναγοράσω!!!!!

Μακάρι να μπορώ να γυρίσω λοιπόν στο Sierra!

Αυτό είναι το X και τρέχει κανονικά στο High Sierra, δεν έχει αντικατασταθεί. 

Από πού το αγόρασες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι το X και τρέχει κανονικά στο High Sierra, δεν έχει αντικατασταθεί. 

Από πού το αγόρασες;

Nαί δεν είχα πει οτι έχω το 7. Κι όμως, δεν μου τρέχει. Το είχα πάρει απο κατάστημα και όχι μέσω του app store. Όμως έκλεισε στην πορεία και δεν γνωρίζω που μπορώ να αποταθώ. Όσο για το πρόγραμμα, μου βγάζει μήνυμα οτι η έκδοση που έχω δεν είναι συμβατή με το νέο λειτουργικό!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Nαί δεν είχα πει οτι έχω το 7. Κι όμως, δεν μου τρέχει. Το είχα πάρει απο κατάστημα και όχι μέσω του app store. Όμως έκλεισε στην πορεία και δεν γνωρίζω που μπορώ να αποταθώ. Όσο για το πρόγραμμα, μου βγάζει μήνυμα οτι η έκδοση που έχω δεν είναι συμβατή με το νέο λειτουργικό!!

Δεν σου έδωσαν serial?

Λάθος, το FC Pro X πωλείται μόνο στο App Store.

Επεξ/σία από CheOnWeb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνε 3 περίπου χρόνια, ίσως και περισσότερο διάστημα. Είμαι και μιας ηλικίας ( :P ) και δεν θυμάμαι καθόλου κάτι τέτοιο.

Ανέβασα και 2 φώτος με την ισχύουσα πλέον κατάσταση!

 

post-285601-0-34565400-1510694708_thumb.png

post-285601-0-28579400-1510694901_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνε 3 περίπου χρόνια, ίσως και περισσότερο διάστημα. Είμαι και μιας ηλικίας ( :P ) και δεν θυμάμαι καθόλου κάτι τέτοιο.

Ανέβασα και 2 φώτος με την ισχύουσα πλέον κατάσταση!

 

attachicon.gif Στιγμιότυπο 2017-11-14, 23.24.36.png

attachicon.gif Στιγμιότυπο 2017-11-09, 12.13.45.png.jpg

Και στο app store σου ζητάει να το πληρώσεις. Λογικό, αφού δεν έχει αγοραστεί με το Apple ID σου. Tο FC Pro X είναι διαθέσιμο μόνο μέσω app store. Υποθέτω ότι αυτό που έχεις είναι σπασμένο ή απλώς κατεβασμένο με άλλο Apple ID. Είχες κάνει ποτέ update?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι σπασμένο, το αναφέρω και πιο πάνω. Το είχα μεταφέρει απο το προηγούμενο μηχάνημά μου και σε αυτό που έχω τώρα το είχα επανεγκαταστήσει 3 φορές λόγω προβλημάτων του υπολογιστή μου και εκ νέου στησίματος και αλλαγών. Update είχα κάνει πρίν 2-3 χρόνια όσο μπορώ να θυμάμαι.

 

Coffex, το Motion που έχω είναι το 5.2.2 και λειτουργεί. Δεν ισχύει αυτό που αναφέρει η σελίδα που μου έστειλες. Ενώ στο final cut δυστυχώς ισχύει.

 

Να σας ρωτήσω κάτι να μου πείτε εαν γνωρίζετε. Το 10.3.4 είναι διαφορετικό απο αυτό που έχω; Το έχουν αλλάξει; Ή εμπλουτίσει κλπ; Η απλά είναι οι συνήθεις αναβαθμίσεις με διορθώσεις σε προβληματάκια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά. Προσπάθησα να κάνω αναβάθμιση σε High Sierra και μετά την εγκατάσταση η οθόνη έμεινε στην αρχική με το logo. Προσπάθησα για επανεκκίνηση και τίποτα. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει; Έχω απαραίτητα αρχεία μέσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά. Προσπάθησα να κάνω αναβάθμιση σε High Sierra και μετά την εγκατάσταση η οθόνη έμεινε στην αρχική με το logo. Προσπάθησα για επανεκκίνηση και τίποτα. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει; Έχω απαραίτητα αρχεία μέσα

1) Ποιο μηχάνημα έχεις;

2) Τι δίσκο έχει επάνω;

3) Πως έκανες αναβάθμιση; Μέσω του upgrade ή με κάποιο bootable usb stick;

4) Πριν την αναβάθμιση πήρες backup τα αρχεία σου με το Time Machine;

5) Δοκίμασε να κάνεις μια επανεκκίνηση και μετά τον χαρακτηριστικό ήχο, πάτα και κράτα Option-Command-R. Δες, μπαίνει στο internet recovery; Αν ναι, ποιο λειτουργικό σου λέει ότι μπορεί να γίνει Reinstall; Αν βγάζει το High Sierra, επέλεξέ το έτσι ώστε να γίνει επανεγκατάσταση. Πιθανότατα κατά την αναβάθμιση κάτι να μην πήγε καλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι σπασμένο, το αναφέρω και πιο πάνω. Το είχα μεταφέρει απο το προηγούμενο μηχάνημά μου και σε αυτό που έχω τώρα το είχα επανεγκαταστήσει 3 φορές λόγω προβλημάτων του υπολογιστή μου και εκ νέου στησίματος και αλλαγών. Update είχα κάνει πρίν 2-3 χρόνια όσο μπορώ να θυμάμαι.

 

Coffex, το Motion που έχω είναι το 5.2.2 και λειτουργεί. Δεν ισχύει αυτό που αναφέρει η σελίδα που μου έστειλες. Ενώ στο final cut δυστυχώς ισχύει.

 

Να σας ρωτήσω κάτι να μου πείτε εαν γνωρίζετε. Το 10.3.4 είναι διαφορετικό απο αυτό που έχω; Το έχουν αλλάξει; Ή εμπλουτίσει κλπ; Η απλά είναι οι συνήθεις αναβαθμίσεις με διορθώσεις σε προβληματάκια;

Απ' ό,τι διαβάζω, το FC Pro X είναι διαθέσιμο μόνο απ' το App Store, δηλαδή μόνο με τη χρήση Apple ID. Εσύ πώς το απέκτησες; Πώς έκανες update? Δεν σου ζητούσε Apple ID? Επίσης, δεν είχε ζητήσει update στο 10.3.4 όσο ήσουν στο Sierra?

Αν γυρίσεις στα Sierra, δοκίμασε να το κάνεις update εκεί και μετά βάλε ξανά High Sierra.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MacBook 12” 2015 Ssd 256GB έκανε update από App Store δεν έχω κάνει backup. Το θέμα ότι δεν ανοίγει καν για να κάνω αυτό που λέτε

 

Τι εννοείς δεν ανοίγει καν; Έσβησε το Mac εντελώς ή απλά είναι κολλημένο στην οθόνη με το logo;

Αν ισχύει η δεύτερη περίπτωση, κάνε εξαναγκαστικό τερματισμό του μηχανήματος μετά από ~30 δεύτερα κάνε εκκίνηση και πάτα τον συνδυασμό που σου έγραψα πιο πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ό,τι διαβάζω, το FC Pro X είναι διαθέσιμο μόνο απ' το App Store, δηλαδή μόνο με τη χρήση Apple ID. Εσύ πώς το απέκτησες; Πώς έκανες update? Δεν σου ζητούσε Apple ID? Επίσης, δεν είχε ζητήσει update στο 10.3.4 όσο ήσουν στο Sierra?

Αν γυρίσεις στα Sierra, δοκίμασε να το κάνεις update εκεί και μετά βάλε ξανά High Sierra.

Κοίτα, επειδή δεν ήθελα να πλακώσουμε τις ανούσιες λεπτομέρειες με το κοινό που διαβάζει για να βοηθηθεί εδώ, θα σου αναλύσω τώρα λοιπόν. Μου τα έφτιαχναν οι τύποι εκεί που τ'αγόρασα και τις αναβαθμίσεις και τα πάντα. Έκλεισαν αυτοί λοιπόν και έμεινα πλέον ξεκρέμαστος. Όλο αυτό το διάστημα εδώ και 2 χρόνια, τα τελευταία, δεν έχει ζητηθεί απο τον mac μου update του προγράμματος. Δεν ξέρω γιατί (και ευτυχώς βέβαια). Τέλος πάντων, έχω σήμερα ραντεβού σε ένα κατάστημα και εαν χρειαστεί θα κάνω και αγορά εκ νέου. διότι εργάζομαι με το πρόγραμμα και έχουν μείνει εδώ και μέρες οι εργασίες μου πίσω. Ευχαριστώ για την βοήθεια και καλημέρα σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...