Προς το περιεχόμενο

Καταργήθηκε η ανανέωση χρόνου ομιλίας των 5 € απο τα καταστήματα..;;


Dennis077

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, BritGreek είπε

Εγώ έχω Cosmote και Wind. Σταθμός μετρό στο Σύνταγμα. Μάλιστα στην Cosmote, αν ανανέωσεις πριν τη λήξη, δεν χάνονται τα mb του προηγούμενου μήνα. Υπάρχουν πάντα πωλητές στο Σύνταγμα και πολύ συχνά στο μέγαρο μουσικής.

Ταυτοποίηση των στοιχείων για να ενεργοποιηθεί το νούμερο πως έκανες; Φαντάζομαι πέρασες κάποια στιγμή αργότερα από το κατάστημα; Δεν πιστεύω να έδωσες ταυτότητες και ότι άλλο σε αγνώστους στον δρόμο;

Επεξ/σία από gokuthelegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 613
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, gokuthelegend είπε

Ταυτοποίηση των στοιχείων για να ενεργοποιηθεί το νούμερο πως έκανες; Φαντάζομαι πέρασες κάποια στιγμή αργότερα από το κατάστημα; Δεν πιστεύω να έδωσες ταυτότητες και ότι άλλο σε αγνώστους στον δρόμο;

Αντέγραψε τα στοιχεία της ταυτότητας και συμπληρώσαμε υπευθυνη δήλωση αλλαγής ονόματος. Νομίζω ότι την έβγαλε και φωτογραφία. Τα χρεώνονται οι πωλητές πριν τα δώσουν. Οι εξωτερικοί πωλητές δουλεύουν σε ένα από τα μεγαλύτερα γραφεία promotion & events της Ελλάδας και αυτό γίνεται ως "κρυφό" promotion από τις ίδιες τις εταιρείες της κινητής. Προσοχή, δεν μιλάω για Ομόνοια και το τονίζω αυτό, κάτι το οποίο άλλωστε σου λένε και οι ίδιοι. Χρόνια γίνεται αυτό φίλε μου και το χρησιμοποιούν πάρα πολλοί. Δεν είναι τίποτα υποχθόνιοι απατεώνες που κλέβουν στοιχεία, και μάλιστα τις περισσότερες φορές είναι τα ίδια άτομα στα ίδια σημεία.

Επεξ/σία από BritGreek
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει δοκιμάσει κανείς το πακέτο απο Αγγλία της 3 που δίνει 12gb για ένα χρόνο σε όλη την Ευρώπη? Σε Ελλάδα συμφέρει απο άποψη ταχύτητας?

Πάντως για όσους σκέφτονται να ανανεώνουν κάθε μήνα, ας σκεφτούν και το ενδεχόμενο να έχουν 2 καρτοκινητά και να τα ανανεώνουν εναλλάξ. Με f2g και whats up παίζω μπάλα, εάν η cosmote τα αυξήσει και άλλο, τότε γίνεται και αυτό φορητότητα σε wind. Όσων αφορά το internet πλέον οι ταχύτητες της cosmote είναι εντελώς απογοητευτικές, ιδίως στο upload με το ζόρι πιάνεις 3mbps σε 4G απο 30+mbps που ήταν πριν χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ιδεα: τι λετε αν ανοιξουμε ενα νημα για μεταφορες;
δηλαδη μεταφερω 10 ή 12 ευρω σε καποιον με εκπτωση σε καλυτερη τιμη απ του εμποριου (π.χ. 20% εκπτωση) και
αυτος βαζει μου βαζει τα χρηματα σε καποιο τραπεζικο λογαριασμο,
σε αυτη την περιπτωση και κραταμε τον αριθμο οσοι δεν χρειαζομαστε τα χρηματα και ο αλλος εχει κερδος (το 20%),
τι λετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, randomcat είπε

Το μόνο εξωφρενικό είναι ότι εσύ θεωρείς εξωφρενικό τα 1500 προς το ίδιο δίκτυο μόνο! Δεν θα έπρεπε καν να υφίστανται πακέτα προς ίδια δίκτυα και εμείς τα τρώμε τόσα χρόνια στη μάπα! Και 10000 να ήταν το "δώρο" κοροϊδία είναι. Στο εξωτερικό (Αγγλία, Ιταλία, Ρουμανία κ.λπ.) που δίνουν απεριόριστα λεπτά και απεριόριστα SMS προς όλους για κάτω από 10 ευρώ πώς σου φαίνεται; Σουπερντουπερυπερεξωφρενικό;;

Θα ποστάρεις ένα τέτοιο πακέτο από την Αγγλία ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δδν ξερω μάγκες, παντως κατι πρεπει να γίνει με την Κ@λοκοσμοτε καιτ τις αλλες εταιριες.(απλα εγω κοσμοτε εχω). Αυτο με τους 2 μηνες ειναι απαραδεκτο, και επισης απο τεχνοοικονομικης άποψης ειναι καθαρη κλεψιά, οπως και.οι τιμες.των πακετων. Την κοσμοτε την εχουν Γερμανοι , ομως ,.για να μη ξεχνιομαστε όσοι λεμε 'δες εδω στο Ελλαδισταν'. Ειμαστε και μεις, αλλα.και οι καλοι Ευρωπαιοι ειδαμε τι κανουν, για ακομα μια φορα... γτ στη Γερμανια τα πακετα ειναι πιο φτηνα ? Γιατι μας αντιμετωπιζουν σαν χαιβανια ? Γι αυτο λεω οτι κατι πρεπει να κανουμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Dudadidos είπε

Δδν ξερω μάγκες, παντως κατι πρεπει να γίνει με την Κ@λοκοσμοτε καιτ τις αλλες εταιριες.(απλα εγω κοσμοτε εχω). Αυτο με τους 2 μηνες ειναι απαραδεκτο, και επισης απο τεχνοοικονομικης άποψης ειναι καθαρη κλεψιά, οπως και.οι τιμες.των πακετων. Την κοσμοτε την εχουν Γερμανοι , ομως ,.για να μη ξεχνιομαστε όσοι λεμε 'δες εδω στο Ελλαδισταν'. Ειμαστε και μεις, αλλα.και οι καλοι Ευρωπαιοι ειδαμε τι κανουν, για ακομα μια φορα... γτ στη Γερμανια τα πακετα ειναι πιο φτηνα ? Γιατι μας αντιμετωπιζουν σαν χαιβανια ? Γι αυτο λεω οτι κατι πρεπει να κανουμε 

Όντως κάτι πρέπει να κάνουμε, και αυτό το κάτι είναι να μεταναστεύσουμε όσοι έχουμε ξεμείνει ακόμα εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, randomcat είπε

αν γίνει το brexit τι θα γίνει? 

ιταλικές, ρουμανικες εταιρείες με καλά πακέτα και να παίζει εδώ υπάρχει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, naimore είπε

ιδεα: τι λετε αν ανοιξουμε ενα νημα για μεταφορες;
δηλαδη μεταφερω 10 ή 12 ευρω σε καποιον με εκπτωση σε καλυτερη τιμη απ του εμποριου (π.χ. 20% εκπτωση) και
αυτος βαζει μου βαζει τα χρηματα σε καποιο τραπεζικο λογαριασμο,
σε αυτη την περιπτωση και κραταμε τον αριθμο οσοι δεν χρειαζομαστε τα χρηματα και ο αλλος εχει κερδος (το 20%),
τι λετε;

Φίλε, μου έκλεψες την ιδέα για startup που είχα... 😛

(σκέψου όμως ότι παίζει να το πάρουν χαμπάρι (άνετα κιόλας αφού εχουν τα ανάλογα δεδομένα να δουν ότι από 1% πήγε σε 10% χρήση του feature) και να αρχίσουν να βαλουν περιορισμούς ως προς το πόσες μεταφορές μπορείς να κάνεις το μήνα).

46 λεπτά πριν, randomcat είπε

Μετά από 63 μέρες εκτός uk, μου ήρθε το παρακάτω. Άσε που με το brexit δε θα παίζει πια έστω και αυτό του είδους roaming.

Screenshot_20190217-125247_Messages.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, natural_sgf είπε

Μετά από 63 μέρες εκτός uk, μου ήρθε το παρακάτω. Άσε που με το brexit δε θα παίζει πια έστω και αυτό του είδους roaming.

Screenshot_20190217-125247_Messages.jpg

Ναι, δυστυχώς... :(

Πόσο σου κόστισε αυτή η SIM για να την αποκτήσεις; Και αν ας πούμε δεν γινόταν το Brexit, Θα μπορούσες να είχες πάρει καμιά 10αριά και κάθε δίμηνο να αλλάζεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Dudadidos είπε

Δδν ξερω μάγκες, παντως κατι πρεπει να γίνει με την Κ@λοκοσμοτε καιτ τις αλλες εταιριες.(απλα εγω κοσμοτε εχω). Αυτο με τους 2 μηνες ειναι απαραδεκτο, και επισης απο τεχνοοικονομικης άποψης ειναι καθαρη κλεψιά, οπως και.οι τιμες.των πακετων. Την κοσμοτε την εχουν Γερμανοι , ομως ,.για να μη ξεχνιομαστε όσοι λεμε 'δες εδω στο Ελλαδισταν'. Ειμαστε και μεις, αλλα.και οι καλοι Ευρωπαιοι ειδαμε τι κανουν, για ακομα μια φορα... γτ στη Γερμανια τα πακετα ειναι πιο φτηνα ? Γιατι μας αντιμετωπιζουν σαν χαιβανια ? Γι αυτο λεω οτι κατι πρεπει να κανουμε 

Όντως, στη Γερμανία τα πακέτα prepaid δεν είναι πολύ πιο φθηνά με τα δικά μας (π.χ. 9.99 ευρώ το μήνα για 2gb + 200 λεπτά ομιλίας/ sms προς όλους -> https://www.vodafone.de/privat/handys-tablets-tarife/prepaid-ohne-vertrag.html). Όμως ο βασικός μισθός εκεί είναι τουλάχιστον διπλάσιος.

Αν θέλετε να κλάψετε, δείτε την, νεοεισερχόμενη στην Ιταλική αγορά, Iliad (http://www.iliad.it/offerta-iliad.html). Ξεκίνησε από Γαλλία και σιγά σιγά θα κατακτήσει και την Ιταλία.

Μόλις τώρα, randomcat είπε

Ναι, δυστυχώς... :(

Πόσο σου κόστισε αυτή η SIM για να την αποκτήσεις; Και αν ας πούμε δεν γινόταν το Brexit, Θα μπορούσες να είχες πάρει καμιά 10αριά και κάθε δίμηνο να αλλάζεις;

Ναι φυσικά. Έχω ήδη 2. Η μια απλά κάθεται... Μπορείς ανα διαστήματα να παίρνεις και νέα. Free είναι. Αλλά τώρα δεν έχει νοημα γιατι η Αγγλία θα βγει από EU και άρα πρώτο πράγμα που θα κανουν είναι να καταργήσουν το free roaming. Όχι που θα το άφηναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, natural_sgf είπε

Όντως, στη Γερμανία τα πακέτα prepaid δεν είναι πολύ πιο φθηνά με τα δικά μας (π.χ. 9.99 ευρώ το μήνα για 2gb + 200 λεπτά ομιλίας/ sms προς όλους -> https://www.vodafone.de/privat/handys-tablets-tarife/prepaid-ohne-vertrag.html). Όμως ο βασικός μισθός εκεί είναι τουλάχιστον διπλάσιος.

Αν θέλετε να κλάψετε, δείτε την, νεοεισερχόμενη στην Ιταλική αγορά, Iliad (http://www.iliad.it/offerta-iliad.html). Ξεκίνησε από Γαλλία και σιγά σιγά θα κατακτήσει και την Ιταλία.

Ναι φυσικά. Έχω ήδη 2. Η μια απλά κάθεται... Μπορείς ανα διαστήματα να παίρνεις και νέα. Free είναι. Αλλά τώρα δεν έχει νοημα γιατι η Αγγλία θα βγει από EU και άρα πρώτο πράγμα που θα κανουν είναι να καταργήσουν το free roaming. Όχι που θα το άφηναν.

θα ισχύει και για τα τηλεφωνήματα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...