Προς το περιεχόμενο

Καταργήθηκε η ανανέωση χρόνου ομιλίας των 5 € απο τα καταστήματα..;;


Dennis077

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 613
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

58 λεπτά πριν, mic2mic είπε

Όντως κάτι πρέπει να κάνουμε, και αυτό το κάτι είναι να μεταναστεύσουμε όσοι έχουμε ξεμείνει ακόμα εδώ.

Φιλε μου εγω εχω ηδη μεταναστευσει στην Ολλανδία, αλλα και εδω πρεπει να ανανεωνω το ελλ κινητο διαρκως χωρις λογο, για να μπορω να το εχω και να μη μου σβησουν το νουμερο αυτα τα λαμογια. Οπότε τωρα χρησιμοποιώ αυτο σαν βασικο με την ελπιδα να μην καταργηθεί η περιαγωγη μου μετα απο καποιο καιρο...

 

Και κατι ακομα.... η μεταναστευση ειναι μια λυση σιγουρα, αλλα πιστεψε με, οχι και η καλυτερη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Dudadidos είπε

Φιλε μου εγω εχω ηδη μεταναστευσει στην Ολλανδία, αλλα και εδω πρεπει να ανανεωνω το ελλ κινητο διαρκως χωρις λογο, για να μπορω να το εχω και να μη μου σβησουν το νουμερο αυτα τα λαμογια. Οπότε τωρα χρησιμοποιώ αυτο σαν βασικο με την ελπιδα να μην καταργηθεί η περιαγωγη μου μετα απο καποιο καιρο...

Και κατι ακομα.... η μεταναστευση ειναι μια λυση σιγουρα, αλλα πιστεψε με, οχι και η καλυτερη....

Μετά από ένα χρόνο χάνεις το νουμερο σου. Στο διάστημα αυτό μπορείς να μη βάλεις κάρτα, να σου γίνει φραγή κλήσεων, και σε κάνα 6μηνο πες κανεις γραπτή αίτηση για να σου ενεργοποιήσουν τον αριθμό σου. Στο λέω με μια μικρή επιφύλαξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, natural_sgf είπε

ποιο απ' όλα;

με την giffgaf που λέτε ότι θα καταργήσει το free roaming θα το κάνει και για τις κλήσεις? 

http://www.iliad.it/offerta-iliad.html

και την planet sim τις έχετε ακουστά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jimis98 είπε

με την giffgaf που λέτε ότι θα καταργήσει το free roaming θα το κάνει και για τις κλήσεις? 

Προφανώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, randomcat είπε

Το μόνο εξωφρενικό είναι ότι εσύ θεωρείς εξωφρενικό τα 1500 προς το ίδιο δίκτυο μόνο! Δεν θα έπρεπε καν να υφίστανται πακέτα προς ίδια δίκτυα και εμείς τα τρώμε τόσα χρόνια στη μάπα! Και 10000 να ήταν το "δώρο" κοροϊδία είναι. Στο εξωτερικό (Αγγλία, Ιταλία, Ρουμανία κ.λπ.) που δίνουν απεριόριστα λεπτά και απεριόριστα SMS προς όλους για κάτω από 10 ευρώ πώς σου φαίνεται; Σουπερντουπερυπερεξωφρενικό;;

Με τη διαφορά ότι εκείνη την εποχή όλοι μα όλοι είχαν whatsup. Οπότε τα 1500 λεπτά και sms που έπαιρνες δώρο για να μιλάς σχεδόν με όλους τους γνωστούς σου, σήμερα φαντάζουν τρελά... Βέβαια συμφωνώ ότι πλέον όλοι χρειαζόμαστε πακέτα προς όλους και γενικώς οι ανάγκες έχουν αλλάξει, η χρήση data αυξήθηκε κατακόρυφα... Τα πακέτα τώρα είναι πιο "ρεαλιστικά" αλλά και πολύ ακριβά για αυτά που σου δίνουν... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά μόνο τα data με ενδιαφέρουν πλέον μιας και βάζεις voip και τελείωσες. Τα δε sms θα έπρεπε να τα είχαν δωρεάν ή στην χειρότερη 1 λεπτό του ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

Προσωπικά μόνο τα data με ενδιαφέρουν πλέον μιας και βάζεις voip και τελείωσες. Τα δε sms θα έπρεπε να τα είχαν δωρεάν ή στην χειρότερη 1 λεπτό του ευρώ.

Αν είσαι σε περιοχή όμως που δεν έχει καλό σήμα, τότε γιοκ το voip και οτιδήποτε άλλο απαιτεί άμεση απόκριση. Επίσης, ακόμη και να βάλεις voip, αν θες να κάνεις τηλέφωνα τότε είτε θα πληρώνεις με το λεπτό (όπως τις παλιές καλές εποχές) είτε πάλι θα πρέπει να αγοράσεις κάποιο πακέτο με χρόνο ομιλίας, αν φυσικά το παρέχει ο voip πάροχος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σημειωτέον ότι σύμφωνα με τα άρθρα 101-109 της συνθήκης της Λισσαβώνας (την οποία φυσικά έχει επικυρώσει και η Ελλάδα από το 2008), μεταξύ των άλλων απαγορεύεται το Price Fixing και άλλες μονο- και ολιγοπωλιακές πρακτικές: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:12008E101:EN:HTML

Το θέμα είναι ότι στην ανθυπομπανανία δεν υπάρχει κανείς να εφαρμόσει τους νόμους.

Επεξ/σία από mic2mic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποπο κλάψα σε αυτό το θέμα.

Ίσως και να ξεπερνάει την κλάψα στο φορουμ των αναπληρωτών καθηγητών.

Έλλην, το ον που θα τρέξει να δώσει 500+€ για κινητό (ασχέτως αν χρωστάει μέχρι και στον αστερισμό της Ανδρομέδας) αλλά θα γκρινιάξει γιατί δε του δίνουν το δικαίωμα να διατηρεί αριθμό τηλεφώνου με 5€/χρόνο. 

ο άλλος λέει ότι τα sms έπρεπε να τα δίνουν δωρεάν. Εγώ πιστεύω πρέπει να σε πληρώνουν αν στέλνεις sms. Αλλά και αυτό να γινόταν, μετά πάλι θα γκρινιάζαν ότι παίρνουν λίγα.

τι να πρωτο πεις εδώ πέρα.

δε διαφωνώ ότι τελευταία πέσανε απανωτές αυξήσεις, αλλά και οι εποχές όπου με 3€ είχες 1500 λεπτά προς όλους ε δεν ήταν και νορμαλ. καλομάθατε νομίζω και τσούζει τώρα.

10€/μήνα 120€/χρόνο είναι πολλά.

τα 3πλάσια για αλλαγή κινητού είναι λίγα. δε πειράζει κάντε αναπάντητες με τη ναυαρχίδα σας

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Γιαούρτι είπε

ποπο κλάψα σε αυτό το θέμα.

Ίσως και να ξεπερνάει την κλάψα στο φορουμ των αναπληρωτών καθηγητών.

Έλλην, το ον που θα τρέξει να δώσει 500+€ για κινητό (ασχέτως αν χρωστάει μέχρι και στον αστερισμό της Ανδρομέδας) αλλά θα γκρινιάξει γιατί δε του δίνουν το δικαίωμα να διατηρεί αριθμό τηλεφώνου με 5€/χρόνο. 

ο άλλος λέει ότι τα sms έπρεπε να τα δίνουν δωρεάν. Εγώ πιστεύω πρέπει να σε πληρώνουν αν στέλνεις sms. Αλλά και αυτό να γινόταν, μετά πάλι θα γκρινιάζαν ότι παίρνουν λίγα.

τι να πρωτο πεις εδώ πέρα.

δε διαφωνώ ότι τελευταία πέσανε απανωτές αυξήσεις, αλλά και οι εποχές όπου με 3€ είχες 1500 λεπτά προς όλους ε δεν ήταν και νορμαλ. καλομάθατε νομίζω και τσούζει τώρα.

10€/μήνα 120€/χρόνο είναι πολλά.

τα 3πλάσια για αλλαγή κινητού είναι λίγα. δε πειράζει κάντε αναπάντητες με τη ναυαρχίδα σας

τυπε χαιρομαι που στο φορουμ ειμαστε 2 οι γαλαντωμοι και άπλες τελικα

αντικειμενικα ακομα κι ετσι "οκ" ειναι η τιμη για ενα νορμαλ ατομο οποτε ολα καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Γιαούρτι είπε

ποπο κλάψα σε αυτό το θέμα.

Ίσως και να ξεπερνάει την κλάψα στο φορουμ των αναπληρωτών καθηγητών.

Πωπω η βλακεία αυτού του post ξεπερνάει τα καλύτερα Παρασκευιάτικα! Γιατί δεν ανοίγεις νέο thread για να γκρινιάξεις; Θα σου βάλω καλό βαθμό!

2 λεπτά πριν, Γιαούρτι είπε

Έλλην, το ον που θα τρέξει να δώσει 500+€ για κινητό (ασχέτως αν χρωστάει μέχρι και στον αστερισμό της Ανδρομέδας) αλλά θα γκρινιάξει γιατί δε του δίνουν το δικαίωμα να διατηρεί αριθμό τηλεφώνου με 5€/χρόνο. 

ο άλλος λέει ότι τα sms έπρεπε να τα δίνουν δωρεάν. Εγώ πιστεύω πρέπει να σε πληρώνουν αν στέλνεις sms. Αλλά και αυτό να γινόταν, μετά πάλι θα γκρινιάζαν ότι παίρνουν λίγα.

τι να πρωτο πεις εδώ πέρα.

δε διαφωνώ ότι τελευταία πέσανε απανωτές αυξήσεις, αλλά και οι εποχές όπου με 3€ είχες 1500 λεπτά προς όλους ε δεν ήταν και νορμαλ. καλομάθατε νομίζω και τσούζει τώρα.

10€/μήνα 120€/χρόνο είναι πολλά.

τα 3πλάσια για αλλαγή κινητού είναι λίγα. δε πειράζει κάντε αναπάντητες με τη ναυαρχίδα σας

Ή τρολ είσαι ή το έχεις ακατοίκητο. Εκτός του ότι δεν είχες ποτέ 1500 προς όλους με 3 ευρώ, σε ανεπτυγμένες Ευρωπαϊκές χώρες έχεις απεριόριστα SMS+λεπτά προς όλους με ~10 ευρώ. Οπότε τι να πρωτοπεί κανείς για τις πίπες που έγραψες!

Εδώ υπάρχουν πακέτα με 7,5 ευρώ που έχουν 0 SMS (όταν στο εξωτερικό είναι απεριόριστα). Ούτε 20 SMS δεν δίνουν οι γύφτοι, ώστε να πας στα ακριβότερα.

  • Like 8
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, randomcat είπε

Πωπω η βλακεία αυτού του post ξεπερνάει τα καλύτερα Παρασκευιάτικα! Γιατί δεν ανοίγεις νέο thread για να γκρινιάξεις; Θα σου βάλω καλό βαθμό!

Ή τρολ είσαι ή το έχεις ακατοίκητο. Εκτός του ότι δεν είχες ποτέ 1500 προς όλους με 3 ευρώ, σε ανεπτυγμένες Ευρωπαϊκές χώρες έχεις απεριόριστα SMS+λεπτά προς όλους με ~10 ευρώ. Οπότε τι να πρωτοπεί κανείς για τις πίπες που έγραψες!

Εδώ υπάρχουν πακέτα με 7,5 ευρώ που έχουν 0 SMS (όταν στο εξωτερικό είναι απεριόριστα). Ούτε 20 SMS δεν δίνουν οι γύφτοι, ώστε να πας στα ακριβότερα.

δυσολοι καιροι για πριγκιπες τυπε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Γιαούρτι είπε

ποπο κλάψα σε αυτό το θέμα.

Ίσως και να ξεπερνάει την κλάψα στο φορουμ των αναπληρωτών καθηγητών.

Έλλην, το ον που θα τρέξει να δώσει 500+€ για κινητό (ασχέτως αν χρωστάει μέχρι και στον αστερισμό της Ανδρομέδας) αλλά θα γκρινιάξει γιατί δε του δίνουν το δικαίωμα να διατηρεί αριθμό τηλεφώνου με 5€/χρόνο. 

ο άλλος λέει ότι τα sms έπρεπε να τα δίνουν δωρεάν. Εγώ πιστεύω πρέπει να σε πληρώνουν αν στέλνεις sms. Αλλά και αυτό να γινόταν, μετά πάλι θα γκρινιάζαν ότι παίρνουν λίγα.

τι να πρωτο πεις εδώ πέρα.

δε διαφωνώ ότι τελευταία πέσανε απανωτές αυξήσεις, αλλά και οι εποχές όπου με 3€ είχες 1500 λεπτά προς όλους ε δεν ήταν και νορμαλ. καλομάθατε νομίζω και τσούζει τώρα.

10€/μήνα 120€/χρόνο είναι πολλά.

τα 3πλάσια για αλλαγή κινητού είναι λίγα. δε πειράζει κάντε αναπάντητες με τη ναυαρχίδα σας

Ώπα φίλε, όταν βλέπεις την κάθε εταιρία κινητής τηλεφωνίας να γίνετε σπόνσορας κάθε μπουρδέλο εκπομπής και κάθε χέστρας και σου πετάνε αύξηση στις τιμές. Δεν μένεις άπραγος. Κάνε μια βόλτα στην Ευρώπη να δεις τι τιμές παίζουν εκτός και αν ζεις μόνιμα εκεί που δείχνει το avatar σου. 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...