Προς το περιεχόμενο

Θέμα : άγχος και λύσεις για αυτό


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε vairass όσο το σκέφτεσαι τόσο το χειρότερο. Ξεκόλλα από το ινσόμνια γιατί δεν θα βρεις άκρη. Εδώ είναι το σπίτι της τρελής όπως στον Asterix. Πήγαινε σε έναν γιατρό και θα την βρεις την άκρη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 401
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φίλε vairass όσο το σκέφτεσαι τόσο το χειρότερο. Ξεκόλλα από το ινσόμνια γιατί δεν θα βρεις άκρη. Εδώ είναι το σπίτι της τρελής όπως στον Asterix. Πήγαινε σε έναν γιατρό και θα την βρεις την άκρη.

Ιατρό θα πάω αύριο οκ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ πως είσαι σίγουρος πως η θέση που ήσουν έχει οποιαδήποτε σχέση με τη θέση του? Τον γνωρίζεις προσωπικά? Ξέρεις το ιστορικό του? Έχεις κάνει κλινική εξέταση? Έχεις δει εξετάσεις?

 

Δε καταλαβαίνεις πως αυτή η ισοπέδωση είναι επικίνδυνη?

 

Και όχι για τον συγκεκριμένο (που τρολάρει) αλλά για όσους ενδεχομένως τα διαβάζουν.

 

 

Οταν ο άλλος σου λέει οτι έχεις άγχος του λες 5 βασικά πράγματα (τα οποία ξέρουμε ακομα και απ το μάθημα ψυχολογίας στο λύκειο, δεν ειναι κάποια επιστήμη) να το αντιμετωπίσει. Εφόσον δε πιάνουν σαφως και πάει γιατρό.

Σε άλλη περίπτωση θα έπρεπε να επισκεπτόμαστε τον ψυχολόγο μας με το παραμικρό σα τους Αμερικάνους τη δεκαετία του 80 ένα πράγμα :P

 

Γενικά δεν ειμαι υπερ των άκρων. 

Και εν πάση περιπτωση δε θα τσακωθουμε κιολας. Την άποψή μας λέμε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάντε υπομονή 24 ώρες να πάω αύριο στην ψυχολόγο και θα ενημερώσω, εγώ είμαι 100% σίγουρος ότι θα μου δώσουν χάπια μαζί με τον ψυχίατρο, κλασικές περιπτώσεις είναι αυτές.

 

Θα πάρω την άποψη τους θα πάω μετά στην παθολόγο μου που την εμπιστεύομαι απόλυτα θα της πω να μου γράψει όλες τις εξετάσεις αίματος τα πάντα όλα να δούμε πως είμαι οργανικά πρώτα απο όλα και βλέπουμε.

 

Αν πρέπει τελικά να πάρω χάπια θα τα πάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να ξέρω κατά ποσό είναι επιστημονικά αποδεκτό το καλύτερο αγχολυτικό σε περιοδους στρες για εμένα και τη σύζυγο είναι να αραζουμε σπίτι ή στο εξοχικό, να ακουμε τη μουσική μας, να πίνουμε τιποτα από Ταΰγετο και βγάζουμε τα εσώψυχα μας.

 

Γλιτώνει χρήμα από ψυχολόγους και χημείες απ τον οργανισμό αλλά πάντοτε με μέτρο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να ξέρω κατά ποσό είναι επιστημονικά αποδεκτό το καλύτερο αγχολυτικό σε περιοδους στρες για εμένα και τη σύζυγο είναι να αραζουμε σπίτι ή στο εξοχικό, να ακουμε τη μουσική μας, να πίνουμε τιποτα από Ταΰγετο και βγάζουμε τα εσώψυχα μας.

 

Γλιτώνει χρήμα από ψυχολόγους και χημείες απ τον οργανισμό αλλά πάντοτε με μέτρο

Αν είχα άτομο να κρατήσει τα παιδιά ίσως.. Καλή ιδέα πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υoga training σε τμηματα ή Personal Yoga. Σε γυμναστηρια θα τα βρειτε. Αν δεν δουλεψει αυτη η λυση, ψυχιατρος ή ψυχολογος. Δοκιμαστε την λυση της yoga μην την υποτιματε.

Μην το αφηνετε ετσι ομως το ανχος/στρες ειναι το χειροτερο ναρκωτικο/χημεια. Οτιδηποτε αλλο καλυτερο απ αυτο.

 

Το αλκολ οντως βοηθαει, σαν προσωρινη λυση, οχι μονιμη. Αλλωστε χρησιμοποιουταν σαν παυσιπονο στο far west :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είχα άτομο να κρατήσει τα παιδιά ίσως.. Καλή ιδέα πάντως.

δεν χρειάζεται να κανεις και ολόκληρη εκστρατεία για να χαρεις ένα τσιγάρο και λίγο κουβέντα με τη γυναίκα σου. Όταν πέσουν τα παιδιά για ύπνο χαλαρώστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υoga training σε τμηματα ή Personal Yoga. Σε γυμναστηρια θα τα βρειτε. Αν δεν δουλεψει αυτη η λυση, ψυχιατρος ή ψυχολογος. Δοκιμαστε την λυση της yoga μην την υποτιματε.

Μην το αφηνετε ετσι ομως το ανχος/στρες ειναι το χειροτερο ναρκωτικο/χημεια. Οτιδηποτε αλλο καλυτερο απ αυτο.

 

Το αλκολ οντως βοηθαει, σαν προσωρινη λυση, οχι μονιμη. Αλλωστε χρησιμοποιουταν σαν παυσιπονο στο far west :)

Γυμναστήριο θα ξεκινήσω από τον επόμενο μήνα, αλκοόλ; δεν πίνω ούτε μπύρα θα κάνει δουλειά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν χρειάζεται να κανεις και ολόκληρη εκστρατεία για να χαρεις ένα τσιγάρο και λίγο κουβέντα με τη γυναίκα σου. Όταν πέσουν τα παιδιά για ύπνο χαλαρώστε

Δεν έχεις άδικο αλλά... Όταν πέσουν για ύπνο είμαστε ήδη πτώματα, μιλάμε για μικρά μωρά ακόμα, 5-2 ετών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν χρειάζεται να κανεις και ολόκληρη εκστρατεία για να χαρεις ένα τσιγάρο και λίγο κουβέντα με τη γυναίκα σου. Όταν πέσουν τα παιδιά για ύπνο χαλαρώστε

Τι τσιγαρο να χαρει; Τι του δινετε του ανθρωπου; :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι τσιγαρι να χαρει; Τι του δινετε του ανθρωπου;

Ηρέμησε βρε την άποψη του λέει..

Εξάλλου δνε καπνίζω ούτε πίνω.. Δνε ξέρω αν κάνω και καλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνώ το xanax δεν προκαλεί εθισμό δηλαδή ε? 

Προκαλει δεν προκαλει εθισμο δεν με ενδιαφερει.Δινω στην γυναικα μου ενα ζαναξ την ημερα και εχω το κεφαλι μου ησυχο και εχει και το δικο της κεφαλι ησυχο, χωρις αγχος για χρεη και δουλειες, και φασαριες μεσα στο σπιτι.απλα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προκαλει δεν προκαλει εθισμο δεν με ενδιαφερει.Δινω στην γυναικα μου ενα ζαναξ την ημερα και εχω το κεφαλι μου ησυχο και εχει και το δικο της κεφαλι ησυχο, χωρις αγχος για χρεη και δουλειες, και φασαριες μεσα στο σπιτι.απλα πραγματα.

Για πόσο καιρό τα παίρνει; οδηγεί μπορεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πόσο καιρό τα παίρνει; οδηγεί μπορεί;

ναι οδηγει χαλαρα και ηρεμα. π.χ. μπορει να αναψει πρασινο φαναρι να κορναρουν οι απο πισω αλλα δεν την ενδιαφερει καθολου, ενω οι αλλοι οδηγοι ειναι μεσα στα νευρα και στην τρελλα.η να μιλαει στο κινητο και παλι οι απο πισω να υποφερουν απο τα νευρα τους.γενικα ειναι ηρεμη ενω οι αλλοι οδηγοι ειναι μεσα στην παρανοια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...