Προς το περιεχόμενο

ΟAΣΑ: Σε πλήρη λειτουργία το ηλεκτρονικό εισιτήριο και η ηλεκτρονική κάρτα


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά έχει σταλθεί σε κανέναν η κάρτα ταχυδρομικώς;Εχω δώσει τον φάκελο σχεδόν τρεις εβδομάδες και ακόμα τίποτα. Εντωμεταξύ πήγα να βγάλω τώρα που δεν έχει ουρές και λέει δεν γίνεται γιατί έχεις κάνει αίτηση. Κάθε μέρα σκάω για εισιτήρια σαν μαλ@κας γιατί κανένας δεν μας είπε ότι η κάρτα θα κάνει κάνα χρόνο να έρθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 740
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδιά έχει σταλθεί σε κανέναν η κάρτα ταχυδρομικώς;Εχω δώσει τον φάκελο σχεδόν τρεις εβδομάδες και ακόμα τίποτα. Εντωμεταξύ πήγα να βγάλω τώρα που δεν έχει ουρές και λέει δεν γίνεται γιατί έχεις κάνει αίτηση. Κάθε μέρα σκάω για εισιτήρια σαν μαλ@κας γιατί κανένας δεν μας είπε ότι η κάρτα θα κάνει κάνα χρόνο να έρθει.

 

Εγώ παρέλαβα την κάρτα 25 μέρες μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχει σταλθεί σε κανέναν η κάρτα ταχυδρομικώς;Εχω δώσει τον φάκελο σχεδόν τρεις εβδομάδες και ακόμα τίποτα. Εντωμεταξύ πήγα να βγάλω τώρα που δεν έχει ουρές και λέει δεν γίνεται γιατί έχεις κάνει αίτηση. Κάθε μέρα σκάω για εισιτήρια σαν μαλ@κας γιατί κανένας δεν μας είπε ότι η κάρτα θα κάνει κάνα χρόνο να έρθει.

 

Τουλάχιστον βγάζε 5ήμερα

 

Πρέπει να είσαι ο ίδιος παρών ή την αφήνει σαν ένα απλό γραμμα; γιατί εγώ λείπω 12 ώρες την μερα από το σπίτι δεν παίζει να με βρει.

Συστημένο είναι, αφήνουν ειδοποίηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχει σταλθεί σε κανέναν η κάρτα ταχυδρομικώς;Εχω δώσει τον φάκελο σχεδόν τρεις εβδομάδες και ακόμα τίποτα. Εντωμεταξύ πήγα να βγάλω τώρα που δεν έχει ουρές και λέει δεν γίνεται γιατί έχεις κάνει αίτηση. Κάθε μέρα σκάω για εισιτήρια σαν μαλ@κας γιατί κανένας δεν μας είπε ότι η κάρτα θα κάνει κάνα χρόνο να έρθει.

Εγώ θα σου έλεγα να μην βγάζεις καθόλου εισιτήρια. Είναι ευθύνη της εταιρίας που δεν έχει έρθει η κάρτα. Νομίζω έχει αναφερθεί και σε κάποιο μήνυμα παραπάνω σε αυτό το νήμα, ότι οι ελεγκτές μπορούν να δουν αν έχεις κανει αίτηση.

 

Πρέπει να είσαι ο ίδιος παρών ή την αφήνει σαν ένα απλό γραμμα; γιατί εγώ λείπω 12 ώρες την μερα από το σπίτι δεν παίζει να με βρει.

Ειναι συστημλενο. Σου αφήνει ειδοποιηση ο ταχυδρόμος και πας μετά στήνεσαι στην ουρά στα ΕΛΤΑ της περιοχής σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα και περιμένεις 20-30 μέρες, και στήνεσαι στα ΕΛΤΑ. Καλύτερα να στηθείς σε μία ουρά μόνο :P 

Αρκεί να μην γράψουν λάθος το όνομά σου αν δεν έχεις βγάλει QR Code :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου έλεγα να μην βγάζεις καθόλου εισιτήρια. Είναι ευθύνη της εταιρίας που δεν έχει έρθει η κάρτα. Νομίζω έχει αναφερθεί και σε κάποιο μήνυμα παραπάνω σε αυτό το νήμα, ότι οι ελεγκτές μπορούν να δουν αν έχεις κλανει αίτηση.

 

Εγώ το είχα γράψει όταν τελείωσε η προθεσμία 15/11, γιατί ρώτησα έναν υπάλληλο σε σταθμό και μου έλεγε να κυκλοφορείτε έτσι δεν υπαρχει θέμα... άλλα επειδή ζούμε στο Ελλάδισταν και δεν βγήκε ανακοίνωση εγώ πήγα και έβγαλα 5ημερο να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

 

Βεβαία ακόμα και τώρα ελεγκτή δεν έχω πετύχει πουθενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς και η ΣΤΑ.ΣΥ Α.Ε., τα έχει κάνει θάλασσα:

 

1. Στο σταθμό του Μετρό Ανθούπολη την προηγούμενη Κυριακή στις 11.30 περίπου,

είχε 15-20 άτομα ουρά στο μοναδικό ταμείο που λειτουργεί πάντα και 10-12 στο μοναδικό αυτόματο μηχάνημα.

Σήμερα την ίδια ώρα γύρω στα 30 άτομα στο αυτόματο μηχάνημα και τα ίδια με προηγούμενη Κυριακή στο ταμείο (15-20)!

Να σημειώσω ότι παλαιότερα στον ίδιο σταθμό λειτουργούσαν 6-7 αυτόματα μηχανήματα…

 

2. Σε άλλους σταθμούς με μικρότερη κίνηση,

υπήρχαν και την προηγούμενη Κυριακή και σήμερα υπάλληλοι της ΣΤΑ.ΣΥ με τα χαρακτηριστικά γιλέκα

που έδειχναν στον κόσμο και τη λειτουργία των αυτόματων μηχανημάτων (γιατί και σε αυτά υπάρχουν προβλήματα),

στην Ανθούπολη κανένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω ότι στον σταθμό του Προαστιακού στο Κορωπί έχει συνολικά τρία μηχανήματα για να χτυπήσεις την κάρτα. Τα δύο είναι σπασμένα, και το άλλο υπολειτουργεί. Τι γίνεται στον σταθμό εξόδου στην περίπτωση που δεν μπορείς να χτυπήσεις την κάρτα λόγω βανδαλισμού στον σταθμό εισόδου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια λιγο προσοχη με το ηλ.εισιτ.

Πηγε η γυναικα και αγορασε απο εκδοτηριο Τρολει το γνωστο με τα 10+1 εισ. και σημερα που πηγε στο λεωφορειο δεν εχει  ουτε ενα μεσα η καρτα της.Την αποδειξη την εχουμε οποτε αυριο θα παμε να δουμε τι παιχτηκε και θα ενημερωσω.

Δεν ξερω αν ετυχε σε κανεναν αλλο.

ΠΡΟΣΟΧΗ κρατατε την αποδειξη παντα μαζι σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια λυστε μια απορια σε μια παρατηρηση μου πως μπορει να δουλεψει αυτο το πραγμα με τις μπαρες..

σε πολλους σταθμους εχουν 4-5 μπαρες μονο. στους σταθμους με πολυ κοσμο γυρω απο το κεντρο κατεβαινει σε καθε φουρνια κανα 100-120 ατομα. δηλ 30 ατομα ανα μπαρα. αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι για να περασεις την καρτα θελεις τουλαχιστον 3 δευτερολεπτα αν εισαι εμπειρος και τη βαλεις σωστα με την πρωτη. δηλ περιπου 90 δευτερολεπτα μπροστα απο καθε μπαρα.

αν βαλεις οτι κατεβαινουν και απο τις 2 κατευθυνσεις  και μαλιστα οτι στο κεντρο ερχονται απο 2 διαφορετικες γραμμες, αυτο μας κανει 360 δευτερολεπτα σε καθε μπαρα για να βγουν μονο!!!

6 λεπτα δηλ θα ειναι πιασμενες ολες οι μπαρες.και φυσικα σε αυτα τα 6' θα εχουν ξανα-ξεφορτωσει οι συρμοι....

και αυτοι που θελουν να μπουν? απο που θα χτυπανε; αφου ολες οι μπαρες ειναι εισοδου-εξοδου.

κουραστηκα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα θεμα συνηθειας ειναι.Γιατι δλδ ολα θα πρεπει να τα βλεπουμε δυσκολα και να γκρινιαζουμε συνεχως...

Δεν λεω οτι ειναι οτι πιο ευχαριστο να βιαζεσαι και να εχει ουρα αλλα οπως ενδεχομενως γινεται στο εξωτερικο θα γινει και εδω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...