Προς το περιεχόμενο

ΟAΣΑ: Σε πλήρη λειτουργία το ηλεκτρονικό εισιτήριο και η ηλεκτρονική κάρτα


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 740
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Έχει βγάλει κανείς προσωποποιημένη κάρτα έχοντας ως αποδεικτικό ΑΜΚΑ το αποτέλεσμα αναζήτησης στο amka.gr ή απαιτείται βεβαίωση από ΚΕΠ;

 

Εγω τους πήγα μια απλή φωτοτυπία από το βιβλιάριο του ΙΚΑ. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εγγραφή στο σαιτ για Αγορά/Τραπεζικό Σύστημα τι κάνω λάθος; Βάζω στην εγγραφή τον 16ψήφιο κωδικό της κάρτας και από κάτω 2 φορές ένα password δικό μου. Κι όμως μου βγάζει λάθος 'Υπήρξε λάθος κατά την αποθήκευση. Παρακαλώ ελέγξτε τα στοιχεία σας και δοκιμάστε ξανά'. Χρειάζεται κάτι εξεζητημένο; Συμβαίνει και σε άλλους αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εγγραφή στο σαιτ για Αγορά/Τραπεζικό Σύστημα τι κάνω λάθος; Βάζω στην εγγραφή τον 16ψήφιο κωδικό της κάρτας και από κάτω 2 φορές ένα password δικό μου. Κι όμως μου βγάζει λάθος. Χρειάζεται κάτι εξεζητημένο; Συμβαίνει και σε άλλους αυτό;

Βάζεις και κεφαλαία και μικρά και αριθμούς και σύμβολα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βάζεις και κεφαλαία και μικρά και αριθμούς και σύμβολα;

Μικρα, αριθμούς και σύμβολα ναι, όσες φορές δοκίμασα. Μια φορά δοκίμασα ΚΑΙ κεφαλαία και πάλι τα ίδια.

 

 

Update: Το έκανα με KeePass που μου έβγαλε κωδικό. Το μόνο που σκέφτομαι να διαφέρει είναι το οτι είχα σύμβολα στην αρχή του password

Επεξ/σία από Sokopa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρα, αριθμούς και σύμβολα ναι, όσες φορές δοκίμασα. Μια φορά δοκίμασα ΚΑΙ κεφαλαία και πάλι τα ίδια.

 

 

Update: Το έκανα με KeePass που μου έβγαλε κωδικό. Το μόνο που σκέφτομαι να διαφέρει είναι το οτι είχα σύμβολα στην αρχή του password

Προσπάθησα κι εγώ και δεν τα κατάφερα και πήγα εκεί που γράφει επικοινωνία τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν το σύστημα πέφτει συνεχεια για αυτό να προσπαησω κι άλλες φορές σε διαφορετικές ώρες. Μάλιστα μου είπαν πως πριν κάποιες μέρες το σύστημα ήταν πεσμένο για τουλάχιστον δύο ολόκληρες μέρες!

Μας βάζουν να ταλαιπωρούμαστε και να χάνουμε χρόνο προσπαθώντας να φτιάξουμε λογαριασμό στο athenacard τη στιγμή που το σύστημα είναι πεσμένο χωρίς να το αναφέρει η σελίδα!

Δε ξέρω τι να πω πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι περναει απο το μυαλο σου; Που ζεις; Στο επομενο ΕΣΠΑ αυτο και βλεπουμε

το βρηκα τελικα. φτιαχνεις λογαριασμο στο athenacard.gr και σου εχει ολες τις πληροφοριες για την καρτα σου και αν θες την ανανεωνεις και online. μια χαρα ειναι ολα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το βρηκα τελικα. φτιαχνεις λογαριασμο στο athenacard.gr και σου εχει ολες τις πληροφοριες για την καρτα σου και αν θες την ανανεωνεις και online. μια χαρα ειναι ολα

 

 

Μονο για μηνιαια καρτα ή και εισητηριο με υπολοιπο διαδρομων ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δε κατάλαβα κάτι. Έχω μηνιαία κάρτα. Θέλω τέλος του μήνα να την ανανεώσω για τον Νοέμβριο.

 

Πρέπει να την αντικαταστήσω με την ηλ.κάρτα ντε και καλά ή μπορώ να μείνω ως έχω και να την ανανεώσω σε 10 μέρες από τώρα πχ; Ποιο το νόημα να την αντικαταστήσω; Την προπληρωμένη μου απεριορίστων την έχω μαζί μου πάντα, πληρωμένη είναι, αν ανέβει ελεγκτής (6 μήνες στην Αθήνα δεν έχω πετύχει ποτέ), την δείχνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν δεν αλλάξει κατι, από 1/11/2017 δεν θα εχεις την δυνατότητα αγοράς χάρτινης κάρτας (κουπονιου) για ΜΜΜ

 

Θα πρέπει να  βγάλεις προσωποποιημένη ηλεκτρονική κάρτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Aν δεν αλλάξει κατι, από 1/11/2017 δεν θα εχεις την δυνατότητα αγοράς χάρτινης κάρτας (κουπονιου) για ΜΜΜ

 

Θα πρέπει να  βγάλεις προσωποποιημένη ηλεκτρονική κάρτα.

Κι αν κάποιος έχει βγάλει μεγαλύτερης διάρκειας θα πρέπει να την έχει αλλάξει μέχρι τότε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...