Προς το περιεχόμενο

Μέρισμα


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, scarface5323 είπε

ο ηδικας είπε στην τηλεόραση ότι χτύπησε ακόμα και το τηλέφωνο του ασανσέρ τους,και ρωτούσαν για το μέρισμα,άρα φανταζεσε τον φόρτο 

τι αριθμο εχουν στο ασανσερ τυπε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 14/12/2018 στις 7:22 ΜΜ, mad51234 είπε

Καλησπέρα παιδιά, γνωρίζει κανείς τι κάνουμε σε περίπτωση που η αίτηση συνεχίζει να εμφανίζει  για φιλοξενούμενο,το μήνυμα για πολλαπλό ΑΦΜ στον ΑΜΚΑ παρόλο που έχω πάει στο ΚΕΠ 4 μέρες πριν για διόρθωση;Δοκίμασα ακύρωση και επαναξιολόγηση χωρίς αποτέλεσμα.

Έχω στείλει email,έχω πάρει και τηλέφωνο και στα δυο δεν απάντησε κανείς.

Καλησπέρα, ο πατέρας μου αντιμετωπίζει παρόμοιο πρόβλημα - ο δικός μου ΑΜΚΑ (μιας και είμαι φιλοξενούμενος) δεν ταυτοποιείται. Έχω πάει σε 2 ΚΕΠ και στο ΙΚΑ και το σύστημα δείχνει ότι έχουν επικαιροποιηθεί τα στοιχεία.

Γνωρίζει κανείς τι μπορώ να κάνω;

Μήπως πρέπει ο πατέρας μου να κάνει ακύρωση της αίτησης και να την ξανακάνει από την αρχή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ChaosDelusion είπε

Μπορει καποιος να μου πει τι να κανω τελικα; Τα χανω; Εχει αλλαξει κατι; Να την ακυρωσω και να προσπαθησω παλι;;

Δεν είδες το βίντεο παραπάνω; 

Φημολογείται ότι το σύστημα πλέον διαβάζει φορολογικές δηλώσεις που πραγματοποιούνται ακόμη και τώρα. Αρα με την υποβολή τροποποιητικής δήλωσης(πρόστιμο 100/δήλωση), λογικά θα τα πάρεις.

Πρέπει να επισκεφτείς λογιστή το συντομότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1:https://www.koinonikomerisma.gr/Home/Contact

2:Ερωτήσεις και Απαντήσεις σχετικά με το Κοινωνικό Μέρισμα 2018

3:A9. Έχω υποβάλλει τροποποιητική φορολογική δήλωση για το έτος 2017. Ποια στοιχεία θα εμφανιστούν στην αίτησή μου για το κοινωνικό μέρισμα; Στην αίτηση για το κοινωνικό μέρισμα, θα εμφανίζονται τα στοιχεία της τροποποιημένης δήλωσης φορολογίας εισοδήματος εφόσον αυτή έχει υποβληθεί έως 31/10/2018

Ποιος ξερει ποσα 100ρικα χαθηκαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Spect~ είπε

Έχω κάνει την αίτηση από 12 του μήνα, θα μπει τίποτα ή να κάνω ακύρωση και να την ξανακάνω μήπως μπει στις 28;

Screenshot_20181221-122748_Chrome.jpg

Δεν εχουν μπει ακομη; 

Σε μενα οχι..αλλα εγω την ακυρωσα και εκανα νεα με IBAN κυριου δικαιουχου. 

IMG_20181220_161758.jpg

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 λεπτά πριν, NasosNk είπε

Δεν εχουν μπει ακομη; 

Σε μενα οχι..αλλα εγω την ακυρωσα και εκανα νεα με IBAN κυριου δικαιουχου. 

IMG_20181220_161758.jpg

Όχι δεν έχει μπει κάτι. Είμαι κύριος δικαιούχος στο λογαριασμό. Λέω να δω μέχρι το μεσημέρι αν μπουν αλλιώς να ακυρώσω και να κάνω ξανα. Δεν ξέρω αν έχει θέμα με την αλλαγή των κριτηρίων αλλά από όσο ξέρω έγινε επανεξέταση αυτόματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Spect~ είπε

Όχι δεν έχει μπει κάτι. Είμαι κύριος δικαιούχος στο λογαριασμό. Λέω να δω μέχρι το μεσημέρι αν μπουν αλλιώς να ακυρώσω και να κάνω ξανα. Δεν ξέρω αν έχει θέμα με την αλλαγή των κριτηρίων αλλά από όσο ξέρω έγινε επανεξέταση αυτόματα 

Στην τραπεζα πηγες; Πρεπει να κανεις επικαιροποιηση! να δεις αν φαινεται μεσα ο ΑΦΜ γιατι πολλοι λογαριασμοι ειναι παλιοι και δεν συμπεριλαμβανεται. 

Αν πηγες και σου ειπαν οτι ειναι ολα ενταξει τοτε εχουν κανει λαθος οι τραπεζες και δεν τα πιστωσαν στις 14.

Οποτε αφου ο IBAN ειναι δικος σου δεν χρειαζεται να την ακυρωσεις και να κανεις νεα αιτηση. 

Οσο για την πληρωμη ισως πληρωθουμε μαζι με τους αλλους στις 28 μια και καλη, Αν ηταν για σημερα θα εγραφε "εγκεκριμενη προς πληρωμη". 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
51 λεπτά πριν, NasosNk είπε

Στην τραπεζα πηγες; Πρεπει να κανεις επικαιροποιηση! να δεις αν φαινεται μεσα ο ΑΦΜ γιατι πολλοι λογαριασμοι ειναι παλιοι και δεν συμπεριλαμβανεται. 

Αν πηγες και σου ειπαν οτι ειναι ολα ενταξει τοτε εχουν κανει λαθος οι τραπεζες και δεν τα πιστωσαν στις 14.

Οποτε αφου ο IBAN ειναι δικος σου δεν χρειαζεται να την ακυρωσεις και να κανεις νεα αιτηση. 

Οσο για την πληρωμη ισως πληρωθουμε μαζι με τους αλλους στις 28 μια και καλη, Αν ηταν για σημερα θα εγραφε "εγκεκριμενη προς πληρωμη". 

Δεν πήγα στην τράπεζα. Θα πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω αν και πρέπει να φαίνεται λογικά γιατί ο λογαριασμός ανοίχτηκε φέτος το Γενάρη. 

Οπότε λες οτι δεν Χρειάζεται να την ξανά κάνω ε; όταν άλλαξαν τα κριτήρια έγινε επανέλεγχος αυτόματα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Spect~ είπε

Δεν πήγα στην τράπεζα. Θα πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω αν και πρέπει να φαίνεται λογικά γιατί ο λογαριασμός ανοίχτηκε φέτος το Γενάρη. 

Οπότε λες οτι δεν Χρειάζεται να την ξανά κάνω ε; όταν άλλαξαν τα κριτήρια έγινε επανέλεγχος αυτόματα; 

Οπως γραφει στην παρατηρηση θα γινει προσπαθεια πιστωσης στην επομενη πληρωμη η οποια απ οτι διαβασα πριν λιγο θα γινει στις 28, μας δουλευουν ψιλο γαζι!. Επρεπε να πας σημερα στην τραπεζα για σιγουρια με το εκκαθαριστικο σου να κανεις επικαιροποιηση για να σαι 100% σιγουρος οτι θα πιστωθουν αυτη τη φορα. Το Σ/Κ θα ελεγθουν οι αιτησεις και Δευτερα η Πεμπτη που ειναι και πιο πιθανο θα σταλουν για πληρωμη, Υπαρχει και ενα σεναριο να ανοιξει για 2-3 μερες ξανα η πλατφορμα για τους νεους και ανασφαλιστους ανεργους η και αυτους που κοπηκαν για 3-5€ παραπανω στα εισοδηματικα αλλα αυτο θα εξαρτηθει απ το ποσες τελικα αιτησεις θα πανε προς πληρωμη και αν φυσικα περισσεψουν χρηματα! και ας λενε ολοι οτι δεν φτανουν και χρειαζονται επιπλεον..αυτο το λενε με βαση τα τωρινα δεδομενα και δεν γνωριζουν ποσες τελικα εγκεκριμενες θα πληρωθουν γιατι το 90% με την πενταετια δηλαδη οσοι δεν υπεβαλλαν χειρογραφη φορολογικη δεν θα πληρωθουν και ετσι ισως περισσεψουν χρηματα απ το πλαφον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...