Προς το περιεχόμενο

Μέρισμα


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ έστειλα e mail στον ΕΦΚΑ και στην idika το πρόβλημα της ασφάλισης,γιατί για τηλέφωνο δεν παίζει με τίποτα,και μου ήρθε μήνυμα και από τους 2 ότι το παρέλαβαν και θα το εξετάσουν το συντομότερο.Πιστεύω μέχρι τον επόμενο Δεκέμβριο του 2018 με το μέρισμα του 2018 θα το έχουν διορθώσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ έστειλα e mail στον ΕΦΚΑ και στην idika το πρόβλημα της ασφάλισης,γιατί για τηλέφωνο δεν παίζει με τίποτα,και μου ήρθε μήνυμα και από τους 2 ότι το παρέλαβαν και θα το εξετάσουν το συντομότερο.Πιστεύω μέχρι τον επόμενο Δεκέμβριο του 2018 με το μέρισμα του 2018 θα το έχουν διορθώσει.

Πιο είναι το Email

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγω τον πόνο μου;

Ατομικό (και οικογενειακό καθως η γυναικα μου ειναι άνεργη) εισόδημα 9400 με ανήλικο τέκνο.

Κανένα ακίνητο,αγροτεμαχιο κλπ κλπ στο ονομα το δικό μου ή της γυναίκας μου

ΔΕΝ παίρνω ουτε ευρώ γιατι το σπίτι που μένω ειναι στο ονομα του πατέρα μου και θεωρούμαι φιλοξενούμενος(ανξερτήτως αν σε αλλο σπιτι μένει εκεινος και σε αλλο εγω το οποίο φαινεται και απο τις φορολογικές μας δηλώσεις)

Κρίμα και έλεγα να μπορέσω να κλείσω καμία τρυπα!

 

Sorry αλλα έπρεπε να το βγάλω απο μέσα μου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν πας στη σελίδα του ΕΦΚΑ στην επικοινωνία θα το δεις.Εγώ έκανα αντιγραφή το μήνυμα για την ασφάλιση που βγάζει πρόβλημα στο μέρισμα,και 2 προτάσεις ευγενικά και το έστειλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγω τον πόνο μου;

Ατομικό (και οικογενειακό καθως η γυναικα μου ειναι άνεργη) εισόδημα 9400 με ανήλικο τέκνο.

Κανένα ακίνητο,αγροτεμαχιο κλπ κλπ στο ονομα το δικό μου ή της γυναίκας μου

ΔΕΝ παίρνω ουτε ευρώ γιατι το σπίτι που μένω ειναι στο ονομα του πατέρα μου και θεωρούμαι φιλοξενούμενος(ανξερτήτως αν σε αλλο σπιτι μένει εκεινος και σε αλλο εγω το οποίο φαινεται και απο τις φορολογικές μας δηλώσεις)

Κρίμα και έλεγα να μπορέσω να κλείσω καμία τρυπα!

 

Sorry αλλα έπρεπε να το βγάλω απο μέσα μου!

Μπορεί να σου κάνει το σπίτι δωρεάν παραχώρηση έτσι έστω την επόμενη φορα να το δικαιούσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο aftodioikisi.gr λέει ότι εντοπίστηκε το πρόβλημα με τον ΕΦΚΑ στις ένοπλες δυνάμεις,και με παρέμβαση τηλεφωνική επικοινωνία του προέδρου του ΔΣ με τον διοικητή του ΕΦΚΑ θα διορθωθεί άμεσα.Για μας που είμαστε μόνοι μας και δεν έχουμε πρόεδρο,τι κάνουμε?Τρέχουμε?

Εννοείται ότι δεν έχω τίποτα με τους ανθρώπους να είμαστε εντάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να σου κάνει το σπίτι δωρεάν παραχώρηση έτσι έστω την επόμενη φορα να το δικαιούσαι.

Το ξερω αδερφέ

Το έμαθα λίγο αργά

Θα το αλλάξουμε στις επόμενες δηλώσεις αλλα για τωρα...πέταξε το πουλάκι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του χρόνου μπορεί να το δώσει στους συνταξιούχους

Και του παραχρόνου, που εγω θα το εχω πλέον αλλάξει, θα το δωσει σε αυτους που δεν μένουν σε δωρεάν παραχωρημένο...I know! :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξακολουθώ να εχω απορία γιατι πριν 15 μέρες ελεγαν για χαμηλοσυνταξιούχους και ανεργους. Ισα ισα το μεγαλυτερο μερος των ανεργων δεν λαμβανουν ουτε 1 ευρω απο το μερισμα, ενω οι πραγματικά άνεργοι δηλαδη αυτοι που εχουν 20 ή και παραπανω μηνες ανεργιας που συνηθως ειναι και φιλοξενουμενοι στο 99% των περιπτωσεων καθως χωρις δουλεια...ποιος θα σου νοικιασει σπιτι...εκδιωχτηκαν στοχευμενα απο το μερισμα οπως και απο το ΚΕΑ.

Η παραπληροφορηση που επεσε στο μέρισμα δεν ειχε όρια πραγματικά κανένας σεβασμός στον πολίτη ενω η παραπληροφόρηση αυτη επικεντρώθηκε κυρίως στις πρωινες εκπομπές 15 μερες πριν, οπου βασει του τι ειπωθηκε θα επρεπε μονο ο Μαρινάκης και ο Αλαφούζος να μεινουν εκτος μερισματος.

Τελος παντων. θεωρω οτι οπως και να ναι, τελικά, ενα μεγάλο μερος θα πάει σε ανθρώπους που το έχουν ανάγκη αλλα πιστεύω ότι θα μπορούσε να μπει και στο ισοζύγιο της διανομής και η ανεργία μεγαλύτερη των 24 μηνών ανεξαρτήτως φιλοξενιας πάλι με εισοδηματικά κριτήρια του φιλοξενούντα βέβαια και οχι να πέσει οριζόντιο κόψιμο όλων των φιλοξενούμενων ανέργων ή μή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν πας στη σελίδα του ΕΦΚΑ στην επικοινωνία θα το δεις.Εγώ έκανα αντιγραφή το μήνυμα για την ασφάλιση που βγάζει πρόβλημα στο μέρισμα,και 2 προτάσεις ευγενικά και το έστειλα.

Ααα του εφκα το μειλ..Εγω ειχα στειλει πριν 4-5 μηνες σε αρμοδιο τμημα που με ενδιεφερε και ακομα περιμενω..Βεβαια δεν μου ειχε ερθει ουτε μειλ οτι το ελαβαν και θα το εξετασουν.Καλα ειναι δυνατον να μην εβαλαν ενα μειλ για να ερωτησεις για το μερισμα?Ελεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O καθένας θελει να εφαρμοστεί ότι τον συμφέρει

 

Κακό που έμειναν στην απέξω οι φιλοξενούμενοι αλλά αν το έδιναν και σε αυτούς δε θα έφταναν τα χρήματα που δινουν.

 

Για άλλη μια φορά έγινε πρόχειροδουλειά και θα το λάβουν άτομα που δεν το είχαν ανάγκη όσο κάποιοι άλλοι

 

Ελλάς το μεγαλείο σου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγω τον πόνο μου;

Ατομικό (και οικογενειακό καθως η γυναικα μου ειναι άνεργη) εισόδημα 9400 με ανήλικο τέκνο.

Κανένα ακίνητο,αγροτεμαχιο κλπ κλπ στο ονομα το δικό μου ή της γυναίκας μου

ΔΕΝ παίρνω ουτε ευρώ γιατι το σπίτι που μένω ειναι στο ονομα του πατέρα μου και θεωρούμαι φιλοξενούμενος(ανξερτήτως αν σε αλλο σπιτι μένει εκεινος και σε αλλο εγω το οποίο φαινεται και απο τις φορολογικές μας δηλώσεις)

Κρίμα και έλεγα να μπορέσω να κλείσω καμία τρυπα!

 

Sorry αλλα έπρεπε να το βγάλω απο μέσα μου!

Αν είχε κάνει ο πατέρας σου δωρεάν παραχώρηση θα το έπαιρνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...