Προς το περιεχόμενο

Μέρισμα


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υποθετω οτι η κοπελα σου εχει ενσημα παλιοτερα των δυο μηνων; σωστα;

 

ειναι φοιτητρια (κατω των 25) και δεν φιλοξενειται , δεν εχει τελειωσει καν τα ν+2 χρονια , οποτε δεν γινεται κατι να φανταστω ε?

 

εντιτ: δεν εχει δουλεψει ακομη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ειναι φοιτητρια (κατω των 25) και δεν φιλοξενειται , δεν εχει τελειωσει καν τα ν+2 χρονια , οποτε δεν γινεται κατι να φανταστω ε?

 

εντιτ: δεν εχει δουλεψει ακομη

 

Πρωτον αν δεν εχει δουλεψει ακομα τοτε πως περιμενεις να εχει ενσημα; 

Δευτερον, της βγαζει ακυρο μυνημα λαθους, θα επρεπε να της λεει οτι δεν μπορει να κανει αυτη δηλωση επειδη ειναι φιλοξενουμενη. Οπως και να 'χει εφοσον ειναι φοιτητρια κατω των 25 τοτε δεν ειναι δικαιουχος εξ ορισμου, ας δουν αν ειναι οι γονεις της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση παίρνει κεα κανένας σας?

Όχι γιατί και αδερφός έχει δουλειά απλά βγάζει 360€ το μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια κανω αιτηση για το μερισμα και μου βγαζει αυτο Επισήμανση: Δεν πληροίτε το κριτήριο του τουλάχιστον ενός ασφαλίσιμου μήνα στο σύστημα Κοινωνικής Ασφάλασης

Δεν προκύπτει απο τον ΕΦΚΑ ότι έχετε υπάρξει ασφαλισμένος για τουλάχιστον 1 μήνα πριν την 1/11/2017. Αν θεωρείται ότι αυτό είναι λάθος, παρακαλούμε απευθυνθείτε άμεσα στον ΕΦΚΑ. Ο έλεγχος έγινε για τον ΑΜΚΑ 23089801262 και τον ΑΦΜ 167498274.  Και ειμαι ασφαλισμενος εδω και χρονια ξερει κανενας τι να κανω εχει κανενας το ιδιο προβλημα?

άνεργος είσαι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγινε σε κανεναν η πιστωση?Η Φωτιου ελεγε το πρωι οτι γινεται την ιδια μερα.

 

 

Νομίζω ήθελε να πει ότι θα πιστωθεί σε όλους την ταδε μέρα που έχουν αποφασίσει(πχ 20 Δεκεμβρίου) ανεξάρτητα το πότε θα κάνει/εκανε κάποιος την αίτηση

 

Έτσι διάβασα εγώ.

 

Παιδια κανω αιτηση για το μερισμα και μου βγαζει αυτο Επισήμανση: Δεν πληροίτε το κριτήριο του τουλάχιστον ενός ασφαλίσιμου μήνα στο σύστημα Κοινωνικής Ασφάλασης[/size]

Δεν προκύπτει απο τον ΕΦΚΑ ότι έχετε υπάρξει ασφαλισμένος για τουλάχιστον 1 μήνα πριν την 1/11/2017. Αν θεωρείται ότι αυτό είναι λάθος, παρακαλούμε απευθυνθείτε άμεσα στον ΕΦΚΑ. Ο έλεγχος έγινε για τον ΑΜΚΑ 23089801262 και τον ΑΦΜ 167498274.  Και ειμαι ασφαλισμενος εδω και χρονια ξερει κανενας τι να κανω εχει κανενας το ιδιο προβλημα?[/size]

 

Από ότι διάβασα σε κάτι sites το βγάζει σε μερικούς αυτό το μήνυμα και προτείνει αυτό:

 

 

2. Το σύστημα να μην έχει σωστή ένδειξη για το κριτήριο ύπαρξης έστω και ενός μήνα ασφάλισης σε φορέα κοινωνικής ασφάλισης, θα πρέπει να μεταβείτε σε υποκατάστημα του ΕΦΚΑ και να ζητήσετε να διορθωθούν τα στοιχεία σας προσκομίζοντας κάθε αναγκαίο έγγραφο. Οι διορθώσεις σχετίζονται μόνο με αποκατάσταση σφαλμάτων αναφορικά με την ταυτότητα του ασφαλισμένου και όχι σε εκ των υστέρων αναγνώριση χρόνου ασφάλισης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτον αν δεν εχει δουλεψει ακομα τοτε πως περιμενεις να εχει ενσημα;

Δευτερον, της βγαζει ακυρο μυνημα λαθους, θα επρεπε να της λεει οτι δεν μπορει να κανει αυτη δηλωση επειδη ειναι φιλοξενουμενη. Οπως και να 'χει εφοσον ειναι φοιτητρια κατω των 25 τοτε δεν ειναι δικαιουχος εξ ορισμου, ας δουν αν ειναι οι γονεις της.

Δεν εχει γονεις , μενει στο πατρικό αλλα οχι ως φιλοξενουμενη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κάτι τελευταίο για να σιγουρευτώ η αίτηση εχει καταχωρειθει έτσι; πάτησα οριστικοποιηση άλλα σε έμενα μετά έβγαλε το ποσό που θα πάρω και όλα τα στοιχεία και οχι απο πριν,  που δήλωσα έβγαλα φωτοτυπια και τις 2  σελιδες, θελω να πω οτι την δεχτηκε την αιτηση ετσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν κάποιος έχει ανεργία πάνω απο 6 μήνες αυτό αφαιρεί ποσό και απο το φορολογητέο εισόδημα; Ή μόνο απο το εισόδημα εργασίας;

Διοτι στη μείωση λόγω ανεργίας μου βγάζει 0 ενώ έχω 8 μήνες ανεργίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άνεργος είσαι ?

Ναι ειμαι 19 χρονων παντα ειμουν ανεργος δεν εχω δουλεψει ποτε αλλα νοικιαζω δικο μου σπιτι το συντηρω εχω 0 εισοδημα και δεν εχω ακινητα η περιουσια στο ονομα μου και ειμαι δικαιουχος κεα και μου βγαζει αυτο για την ασφαλιση ενω ολη μου την ζωη ημουν ασφαλισμένος στην μάνα μου ικα.Ξέρει κανείς κάτι

το βγαζει στην κοπελα μου αυτο , εκανες τιποτα?

 

το βγαζει στην κοπελα μου αυτο , εκανες τιποτα

οχι ακομα τιποτα

Παιδια κανω αιτηση για το μερισμα και μου βγαζει αυτο Επισήμανση: Δεν πληροίτε το κριτήριο του τουλάχιστον ενός ασφαλίσιμου μήνα στο σύστημα Κοινωνικής Ασφάλασης

Δεν προκύπτει απο τον ΕΦΚΑ ότι έχετε υπάρξει ασφαλισμένος για τουλάχιστον 1 μήνα πριν την 1/11/2017. Αν θεωρείται ότι αυτό είναι λάθος, παρακαλούμε απευθυνθείτε άμεσα στον ΕΦΚΑ. Ο έλεγχος έγινε για τον ΑΜΚΑ 23089801262 και τον ΑΦΜ 167498274.  Και ειμαι ασφαλισμενος εδω και χρονια ξερει κανενας τι να κανω εχει κανενας το ιδιο προβλημα? 

 

P.S ειμαι 19 χρονων παντα ειμουν ανεργος δεν εχω δουλεψει ποτε αλλα νοικιαζω δικο μου σπιτι το συντηρω εχω 0 εισοδημα και δεν εχω ακινητα η περιουσια στο ονομα μου και ειμαι δικαιουχος κεα και μου βγαζει αυτο για την ασφαλιση ενω ολη μου την ζωη ημουν ασφαλισμένος στην μάνα μου ικα.Ξέρει κανείς κάτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

P.S ειμαι 19 χρονων παντα ειμουν ανεργος δεν εχω δουλεψει ποτε αλλα νοικιαζω δικο μου σπιτι το συντηρω εχω 0 εισοδημα και δεν εχω ακινητα η περιουσια στο ονομα μου και ειμαι δικαιουχος κεα και μου βγαζει αυτο για την ασφαλιση ενω ολη μου την ζωη ημουν ασφαλισμένος στην μάνα μου ικα.Ξέρει κανείς κάτι?

 

Θέλει ένα μηνά τουλάχιστον ένσημα αν δεν έχεις καθόλου το χάνεις :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...