Προς το περιεχόμενο

Μέρισμα


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, dimitris21gr είπε

Δεν μπορεί να γίνει σωστή ενημέρωση γιατί τίποτα δεν είναι σίγουρο. Η ημέρα πληρωμής είναι αύριο. Κάποιοι πήραν από σήμερα, οι υπόλοιποι θα πάρουν αύριο. Τόσο απλό. Καταλαβαίνω ότι όλοι ανυπομονούμε να τσεπώσουμε το χρήμα, αλλά δεν χάθηκε ο κόσμος για μια μέρα. Ψυχραιμία.

Εμένα δεν με νοιάζει να τα πάρω και το Σάββατο απλά να ξέρω ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με την αίτηση μου θέλω. Υπάρχουν κι άλλοι με eurobank που δεν το πήραν ; 

Επεξ/σία από christosg4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

22 λεπτά πριν, dimitris21gr είπε

Δεν μπορεί να γίνει σωστή ενημέρωση γιατί τίποτα δεν είναι σίγουρο. Η ημέρα πληρωμής είναι αύριο. Κάποιοι πήραν από σήμερα, οι υπόλοιποι θα πάρουν αύριο. Τόσο απλό. Καταλαβαίνω ότι όλοι ανυπομονούμε να τσεπώσουμε το χρήμα, αλλά δεν χάθηκε ο κόσμος για μια μέρα. Ψυχραιμία.

Κάποιοι χρωστάνε στο κράτος και φοβούνται μήπως τους τα πάρουν... Είναι σημαντικό αυτό που κάνουμε εδώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, vairass είπε

Κάποιοι χρωστάνε στο κράτος και φοβούνται μήπως τους τα πάρουν... Είναι σημαντικό αυτό που κάνουμε εδώ. 

παρόλο που το μέρισμα είναι ακατάσχετο? και όλα τα επιδόματα?

Επεξ/σία από scarface5323
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η εθνικη εχει πεσει το σαιτ και η εφαρμογη απο νωρις το απογευμα και ακομα δεν εχει φτιαξει , αν ηταν δημοσιο θα ειχε ακουσει τα εξ αμαξης αλλα ενταξει μωρε ιδιωτης δεν τρεχει τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Inci624 είπε

Το ζήτημα με το κριτήριο της νόμιμης και μόνιμης διαμονής μήπως  εμφανίζεται και σε εσάς? Όσες φορές προσπάθησα να κάνω την αίτηση μου εμφανίζει το μήνυμα ότι δεν πληρώ τα κριτήρια της διαμονής. Τους έστειλα και e mail αλλά δεν έχει διορθωθεί ακόμη.

Ειναι γνωστο προβλημα, συμβαινει σε πολλους, εχουν γινει δηλωσεις στην εφορια για τα τελευταια 5 (οικονιμικα) ετη;

ΥΓ. Που εστειλες mail;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Exodia The Forbidden One είπε

η εθνικη εχει πεσει το σαιτ και η εφαρμογη απο νωρις το απογευμα και ακομα δεν εχει φτιαξει , αν ηταν δημοσιο θα ειχε ακουσει τα εξ αμαξης αλλα ενταξει μωρε ιδιωτης δεν τρεχει τιποτα.

είναι στον ίδιο σέρβερ με το koinonikomerisma.gr προφανώς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, scarface5323 είπε

παρόλο που το μέρισμα είναι ακατάσχετο? και όλα τα επιδόματα?

Βρε αυτοί είναι αλήτες.. Δεν είδες σε εκπομπές που τα πήραν; όχι τώρα πριν λίγο καιρό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, vairass είπε

Βρε αυτοί είναι αλήτες.. Δεν είδες σε εκπομπές που τα πήραν; όχι τώρα πριν λίγο καιρό. 

ναι τα παίρνουν ,αλλά όχι κάτι που είναι ακατάσχετο 

 

FB_IMG_1544732346131.jpg

Επεξ/σία από scarface5323
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, christosg4 είπε

Όσοι πληρώθηκαν γράφει η αίτηση τους πρως πληρωμή και στους υπόλοιπους απλά εγκεκριμένη ; 

Όχι. Στην δική μας λέει προς πληρωμή, αλλά δεν το έχουν μπει τα λεφτά ακόμα στην alphabank.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μενα λέει μόνο εγκεκριμένη . Τι σημαίνει αυτό ότι πάει για αύριο η για 28/12; Ήμουν από αυτούς με το θέμα της μόνιμης κατοικίας και η αίτηση εγκρίθηκε την Δευτέρα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, christosg4 είπε

Σε μενα λέει μόνο εγκεκριμένη . Τι σημαίνει αυτό ότι πάει για αύριο η για 28/12; Ήμουν από αυτούς με το θέμα της μόνιμης κατοικίας και η αίτηση εγκρίθηκε την Δευτέρα .

αν η αιτηση σου εχει εγκριθει πριν τις 12/12 κυνηγα το γιατι το κοβω οτι εχουν κανει ξανα πατατα. Κανονικα οσες αιτησεις εγιναν πριν τις 12/12 και εγκριθηκαν χθες περασαν σε 'εγκεκριμενη προς πληρωμη', παγωσαν (δεν αλλαζουν/διαγραφονται) και πληρωθηκαν.

Παρε την ΗΔΙΚΑ τηλεφωνο (σιγα μη το σηκωσουν) η στειλε κανα email σε καμια πρωινη δημοσιογραφικη εκπομπη να τους το επισημανουν γιατι αλλιως .... παιζε να μεινεις με την εγκεκριμενη αιτηση και 0 ευρω στο λογαριασμο.

Το θεμα της μονιμης κατοικιας 'λυθηκε' και καλα με email campaign στον παπαδακη, αυτος το εθεσε στον κλουβιοκεφαλο προεδρο της ΗΔΙΚΑ και το ελυσαν. Στειλε εκει email.

 

Πριν κανεις ολα αυτα βεβαιωσου οτι εισαι δικαιουχος στον λογαριασμο που εβαλες για να πληρωθεις. Αν δεν εισαι δικαιουχος τοτε αυτο ειναι το προβλημα, πρεπει να βαλεις λογαριασμο που εισαι τουλαχιστον συν-δικαιουχος, το ειπε το πρωι στην ερτ ( http://www.ert.gr/eidiseis/ellada/kinonia/koinoniko-merisma-episimanseis-apo-ton-proedro-tis-idika-video/ ) δες το βιντεο, μη διαβασεις την περιληψη, η περιληψη ειναι οτιναναι

Επεξ/σία από retrob8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...