Προς το περιεχόμενο

Μέρισμα


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, retrob8 είπε

δεν ισχυει, η εγκεκριμενη αιτηση τροποποιειται, διαγραφεται κοκ.

η εγκεριμενη προς πληρωμη δεν τροποποιειται, δεν διαγραφεται κοκ.

Δεν εχει πληρωθει κανεις με 'εγκεκριμενη' αιτηση. Θεωρητικα την απλα 'εγκεκριμενη' αιτηση τη σβυνεις, κανεις καινουργια και ... ξαναπληρωνεσε. Οπως ειπε ο παπαρας του ΗΔΙΚΑ το αρχειο με τις πληρωμες εφυγε χθες, οσοι ειναι να πληρωθουν οι αιτησεις τους αλλαξαν και εγιναν εγκριση προς πληρωμη.

το εγκεκριμένη προς πληρωμή ήταν διαθέσιμο μέχρι να φύγει η πληρωμή από ΗΔΙΚΑ,νομίζω μέχρι χθες πρωί η σήμερα πρωί κάτι τέτοιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πωωω, εκανα αιτηση στο ονομα της μανας μου αλλα εδωσα δικο μου τραπεζικο λογαριασμο...δεν με ειπε και τιποτα ο λογιστης  πιανου ειναι ο λογαριασμος... Αυριο θα το αλλαξω, το θεμα ειναι θα μπουν 21 ή 28; Την αιτηση την εκανα Τριτη 11 του μηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμενα είναι όλα σωστά. Αφμ ΑΜΚΑ και το iban που έβαλα είναι ο λογαριασμός μισθοδοσίας μου. Μόνο εγώ είμαι κανένας άλλος στον λογαριασμό. Για πιο λόγο να μην μπούνε ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, christosg4 είπε

Eμενα είναι όλα σωστά. Αφμ ΑΜΚΑ και το iban που έβαλα είναι ο λογαριασμός μισθοδοσίας μου. Μόνο εγώ είμαι κανένας άλλος στον λογαριασμό. Για πιο λόγο να μην μπούνε ; 

Στην ίδια περίπτωση είμαι κι εγώ. Μπαίνω στο ebanking συνέχεια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσω ebanking φαίνονται απευθείας. Αν ήταν να πληρωθούμε θα έλεγε εγκεκριμένη προς πληρωμή. Με εμάς που έχουμε σωστά στοιχεία κ αίτηση πριν τις 12 του μήνα εγκεκριμένη και δεν πληρ βγήκαμε πρέπει να ψαχτουμε τι φταίει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας και εγω το ιδιο προβλημα εχω ολα τα στοιχεια ειναι σωστα ακομα και το ebanking ειναι στο ονομα μου !!!!εκανα τη  αιτηση πριν τις 12-12-2018

μου βγηκε προβλημα με την 5ετια στην αρχη αλλα μετα διορθοθηκε....στην αιτηση μου γραφει απλα (Εγκεκριμένη) μεχρι τωρα που μπαινω στο ebanking μου online δεν μπηκε τιποτα ...τι να κανω ξερει κανεις τι μπορει να ειναι αυτο ? να περιμενω τι να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.dikaiologitika.gr/

 

"Μιλησα με την ΗΔΙΚΑ, οσοι τα τελευταια 5 χρονια δεν εχουν κανει δηλωσεις ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΜΕΡΙΣΜΑ ΚΑΙ ΑΣ ΕΧΟΥΝ ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΑΙΤΗΣΗ

Η δικαιολογια ειναι οτι 'ανοιξε δοκιμαστικα' το συστημα την Δευτερα, εγκριθηκαν αιτησεις αλλα μετα το υπουργειο 'το πηρε πισω' και επιμενει οτι για να πληρωσει μερισμα πρεπει να εχεις 5 χρονια δηλωσεις.

213-2168380 παρτε και εσεις να σας πουν τα ευχαριστα

Καλα χριστουγεννα.

Ναι το ξερουν οτι δεν υπηρχε υποχρεωση να κανει καποιος δηλωση αν δεν ειχε εισοδηματα, δε τους νοιαζει.

Οποτε οσοι ειχατε το προβλημα 'δεν πληροι τα κριτηρια 5 ετους διαμονης στην Ελλαδα' μη ξεροσταλιαζετε στο webbanking, λεφτα δε θα μπουν."

Επεξ/σία από retrob8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, retrob8 είπε

https://www.dikaiologitika.gr/

"Μιλησα με την ΗΔΙΚΑ, οσοι τα τελευταια 5 χρονια δεν εχουν κανει δηλωσεις ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΜΕΡΙΣΜΑ ΚΑΙ ΑΣ ΕΧΟΥΝ ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΑΙΤΗΣΗ

Η δικαιολογια ειναι οτι 'ανοιξε δοκιμαστικα' το συστημα την Δευτερα, εγκριθηκαν αιτησεις αλλα μετα το υπουργειο 'το πηρε πισω' και επιμενει οτι για να πληρωσει μερισμα πρεπει να εχεις 5 χρονια δηλωσεις.

213-2168380 παρτε και εσεις να σας πουν τα ευχαριστα

Καλα χριστουγεννα.

Ναι το ξερουν οτι δεν υπηρχε υποχρεωση να κανει καποιος δηλωση αν δεν ειχε εισοδηματα, δε τους νοιαζει.

Οποτε οσοι ειχατε το προβλημα 'δεν πληροι τα κριτηρια 5 ετους διαμονης στην Ελλαδα' μη ξεροσταλιαζετε στο webbanking, λεφτα δε θα μπουν."

Το θέατρο του παραλόγου δηλαδή...

Επεξ/σία από nos1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 minutes ago, retrob8 said:

 

Ναι το ξερουν οτι δεν υπηρχε υποχρεωση να κανει καποιος δηλωση αν δεν ειχε εισοδηματα, δε τους νοιαζει.

 

από το 13 είναι υποχρεωτική η φορολογική δήλωση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Dark_son20 είπε

από το 13 είναι υποχρεωτική η φορολογική δήλωση 

Ήταν το '13 (οικονομικό '14) ανεξαρτήτως εισοδημάτων, από το φορολογικό 2014 και μετά δεν ήταν υποχρεωτική αν δεν είχες εισοδήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πληρωθηκε κανεις σε αλφα μπανκ?μεχρι σημερα το μεσημερι δεν ειχαν μπει(δεν υπαρχει δυνατοτητα εμπαν για να δω) ειχε βγαλει κ εδω το κλασικο προβλημα με τν παραμονη στην Ελλαδα κτλ...την δευτερα που καναμε ξανα την αιτηση ειχε εγκριθει αλλα πληρωμη δεν εγινε σημερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, kinderas είπε

πληρωθηκε κανεις σε αλφα μπανκ?μεχρι σημερα το μεσημερι δεν ειχαν μπει(δεν υπαρχει δυνατοτητα εμπαν για να δω) ειχε βγαλει κ εδω το κλασικο προβλημα με τν παραμονη στην Ελλαδα κτλ...την δευτερα που καναμε ξανα την αιτηση ειχε εγκριθει αλλα πληρωμη δεν εγινε σημερα!

Μάλλον είσαι κι εσύ ένας από τους άτυχους που ενώ εγκρίθηκαν στον επανέλεγχο οι αιτήσεις τους, σύμφωνα με την ΗΔΙΚΑ που διάβασα λίγο πιο πάνω,παρότι εγκεκριμένες,θα πάρουμε από τα τρία το μακρύτερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...