Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, MySql είπε

Πολύ χρήσιμο εργαλείο. Σκαλίζοντας το βρίσκεις υπεραξίες νομισμάτων σε σχέση με το btc 

πχ. maker, zclassic, dash etc

ή μεγάλες υποτιμήσεις

Λεει πχ οτι αν το ΕΤΝ ειχε το market cap του Btc Θα ειχε 27 δολαρια. Καλο ειναι αυτο ή οχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν ισχύει το over/underprice ακριβώς. Βασικά λέει το συγκεκριμένο ποια θα ήταν η αξία αν φτάσει τη σημερινή αξία των διαθέσιμων BTC νομισμάτων. 

Ουσιαστικά θεωρεί ως θέσφατο ότι για πάντα το BTC θα ορίζει την αγορά πράγμα που δεν κάνει accurate το forecasting.

Υπάρχουν πολλοί τρόποι για να κάνεις valuation μιας εταιρείας(dividend, earnings, FCF(FCFE/FCFF), P/E ratio),και κανένας δεν μπορεί να πάρει τη θέση του forecasting στα cryptos. Είναι ωραίο για παιχνίδι και ένα ωραίο what if αλλά ως εκεί. Δεν βρίσκεις με αυτό υπερ και υποτιμησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα και πάλι, προσπαθώ να κάνω verification sto gdax με δίπλωμα οδήγησησ το παλιό με το χαρτί όχι αυτό που είναι σαν πιστωτική και δεν το δέχεται , προσπάθησα 3 φορές, επίσης ταυτότητα δεν μπορώ να επιλέξω. Έχουμε καμία λύση?? συγνώμη αν έχει ειπωθεί ξανά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, giannis808 είπε

Λεει πχ οτι αν το ΕΤΝ ειχε το market cap του Btc Θα ειχε 27 δολαρια. Καλο ειναι αυτο ή οχι;

Όταν η τρέχουσα αξία του ETN είναι 0.07 ναι είναι καλό με την λογική του ότι έχει περιθώριο να δώσει μεγάλα κέρδοι. Προφανώς αυτό δεν είναι το βασικότερο κριτήριο το πιο βασικό είναι το support και η τεχνολογία που βρίσκεται πίσω από κάθε νόμισμα.

Επεξ/σία από MySql
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ζάρι το yobit είναι τεράστια απατεωνιά. Σε μικροποσά σε αφήνει να κερδίσει για λίγο και μετά σου πετάει καμιά 25αριά(και παραπάνω) ήττες σερί αν ανεβάσεις το ποσό!!! Το τσεκάρισα με κάτι shitcoin που είχα και έγινε αρκετές φορές το ίδιο. Αν παίξετε δε με USD η BTC η κανένα ξεχασμένο shitcoin που δεν παίζουν άλλοι χάνετε ακόμα πιο γρήγορα!!!!

Η ήττες σταματάνε όταν βάλετε μικρό ποσό και ξαναξεκινάνε όταν ανεβάσετε λίγο το ποσό. Χαμένοι από χέρι με το ζάρι δηλαδή.

ΜΗΝ ΠΑΙΞΕΤΕ ΖΑΡΙ ΣΤΟ YOBIT.

5% Γκανιότα έχουν και δεν τους φτάνει τους ξεφτίλες...  Πείραξαν και το ζάρι για να τα μαζεύουν χοντρά!

Επεξ/σία από Avatar_GR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, shadowfax-1- είπε

Δεν ισχύει το over/underprice ακριβώς. Βασικά λέει το συγκεκριμένο ποια θα ήταν η αξία αν φτάσει τη σημερινή αξία των διαθέσιμων BTC νομισμάτων. 

Ουσιαστικά θεωρεί ως θέσφατο ότι για πάντα το BTC θα ορίζει την αγορά πράγμα που δεν κάνει accurate το forecasting.

Υπάρχουν πολλοί τρόποι για να κάνεις valuation μιας εταιρείας(dividend, earnings, FCF(FCFE/FCFF), P/E ratio),και κανένας δεν μπορεί να πάρει τη θέση του forecasting στα cryptos. Είναι ωραίο για παιχνίδι και ένα ωραίο what if αλλά ως εκεί. Δεν βρίσκεις με αυτό υπερ και υποτιμησεις.

Συμφωνώ το γράφω και πιο πάνω ότι υπάρχουν πιο σημαντικά κριτήρια για να αξιολογήσεις ένα νόμισμα.

Δεν παύει όμως να είναι ένα χρήσιμο εργαλείο για να τσεκάρεις μπακαλίστικα εάν είναι over ή under price η τιμή του νομίσματος που σε ενδιαφέρει. 

 

 

Επεξ/σία από MySql
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πιο λογο ειναι χρησιμο ενα εργαλειο που το μονο που κανει ειναι κανα δυό διαιρεσεις (που γινονται και με το ματι) με νουμερα που δεν ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ.

Πιο πολύ το βλέπω και εγώ ως «αν η γιαγιά μου είχε πατίνια θα ήτανε ...» (δεν έχω ακούσει το χαρπέρι εγώ :Ρ).

Στην ουσία κάνει υπολογίσμο υποθέτωντας ότι ισχύει μία αναλογία που απλά ... δεν ισχύει.

 

Πιο πολύ mathyolocoins.com μου φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, C(r)y είπε

Παιδιά καλησπέρα και πάλι, προσπαθώ να κάνω verification sto gdax με δίπλωμα οδήγησησ το παλιό με το χαρτί όχι αυτό που είναι σαν πιστωτική και δεν το δέχεται , προσπάθησα 3 φορές, επίσης ταυτότητα δεν μπορώ να επιλέξω. Έχουμε καμία λύση?? συγνώμη αν έχει ειπωθεί ξανά

Περασες την ταυτοτητα στην coinbase γιαυτο δεν μπορεις να την επιλεξεις ξανα. Εφοσων δεν εχεις διαβατηριο , η μονη λυση ειναι να βγαλεις με 30 ευρω και 20 εργασιμες  καινουριο διπλωμα στο πλησιεστερο ΚΕΠ.
Αλλιως πηγαινε σε αλλα ανταλακτηρια. Στο κρακεν π.χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, GothicCrusader είπε

Συμφωνώ.

Πιο πολύ το βλέπω και εγώ ως «αν η γιαγιά μου είχε πατίνια θα ήτανε ...» (δεν έχω ακούσει το χαρπέρι εγώ :Ρ).

Στην ουσία κάνει υπολογίσμο υποθέτωντας ότι ισχύει μία αναλογία που απλά ... δεν ισχύει.

Θα ηθελα να μαθω τι θα ηταν η γιαγια σου αν ειχε πατινια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, ooaris είπε

Για πιο λογο ειναι χρησιμο ενα εργαλειο που το μονο που κανει ειναι κανα δυό διαιρεσεις (που γινονται και με το ματι) με νουμερα που δεν ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα;

γιατί μπορείς να πάρεις μια ιδέα στο που μπορεί να φτάσει ένα ψηφιακό νόμισμα πάντα σε σύγκριση με το σημείο αναφοράς του trading που στο χώρο των crypto είναι το Bitcoin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή εδώ θα ήτανε :Ρ

Πάντως το ίντερνετ έχει ένα meme για κάθε περίπτωση που μπορείς να φανταστείς :)

(για όσους δεν ξέρουν το σωστό είναι ... αν είχε ρόδες ... θα ήταν ..)

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, chek2fire είπε

γιατί μπορείς να πάρεις μια ιδέα στο που μπορεί να φτάσει ένα ψηφιακό νόμισμα πάντα σε σύγκριση με το σημείο αναφοράς του trading που στο χώρο των crypto είναι το Bitcoin.

Την χρησιμοτητα δεν εντοπισα ακομα βεβαια :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, zio10 είπε

Πέφτουμε πάλι...πάνω που λέγαμε ότι ανακάμψανε!

Μπα φαίνεται να κρατάει στα 10κ. Σε 1-2 μέρες βλέπω να ξεκινάει η κατρακύλα.

Εγώ στα 8Κ θα μπω all in στο BTC με τα ευρώ που έχω καβάντζα από τα κέρδη στο κράκεν (από όταν πούλησα στα 17κ-18κ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...