Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, giannis808 είπε

Το είχε βγάλεις το 500αρικακι όμως δεν σε είχε χαλάσει :P

Αν όμως τα κρατούσε μέχρι το Δεκέμβρη του 2017 θα μπορούσε να αγοράσει ένα μικρό διαμέρισμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, aeljim είπε


Συγνώμη για το ύφος μου αλλά η πλειοψηφία που ασχολείται με τα crypto είναι της (καιροσκοπικής) λογικής σου και χωρίς να έχουν μελετήσει καν τι παίζει πρώτα. Έχει καταντήσει εκνευριστικό και κουραστικό.

Αυτό λέγεται ευκαιρία για τους υπόλοιπους που έχουν την υπομονή και το τεχνικό background να ασχοληθούν :)

Εγω είμαι ευγνώμων που υπάρχουν :) και τους ευχαριστώ και official από εδώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Silverage είπε

Τίποτα δεν έβγαλα. Τα αγόρασα και τα μετέτρεψα την ίδια μέρα σε ευρώ για να αγοράσω καινούρια κάρτα γραφικών.

Πες μου τι θα γίνει αύριο να σε κάνω πλούσιο...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Silverage είπε

Τίποτα δεν έβγαλα. Τα αγόρασα και τα μετέτρεψα την ίδια μέρα σε ευρώ για να αγοράσω καινούρια κάρτα γραφικών.

Πολύ ανυπόμονος επενδυτής τότε. Ελπίζω σήμερα να έμαθες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απο χτες ειμαι με το δαχτυλο στην σκανδαλη. Απο τις 6/2 -- 20/2 ειχαμε μια άνοδο του bitcoin χωρις καποια αισθητο pullback που πρεπει να γινει. Άρα περιμενω απο στιγμη σε στιγμη, σημερα-αυριο να πεσει στα 9.5k ή καλυτερα στα 8.5k να κανω επιτελους τα ψωνια μου. Απο τις 7/2 περιμενουν στο coinbase....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ από την αλλη πουλησα χθες τα Licecoin, λίγο αργότερα είδα ότι ανεβαινε λίγο ξανα και αγοράσα ξανα με κερδος 0,2 LTC. Τωρα εχω βάλει κανονα να πουληθουν αν/όταν πεσει κατω από τα 200$ και μετα.... βλέπουμε. Τα είχα αγοράσει αρχικά γυρω στα 160-180$ (σε δόσεις) οποτε είμαι καλα προς το παρόν. Αν είχα πουλησει στα 250$ θα ήμουν καλύτερα αλλα.....

Επεξ/σία από fingolfingr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε να δουμε πολλα στον κοσμο του crypto ακομα. Επι της παρουσας φασης ναι ειναι κερδοσκοπικου χαρακτηρα αλλα  θα προκαλεσει και την αλλαγη στο  τραπεζικο συστημα μεσω τις τεχνολογικης υπεροχης που ενσωματώνει..Τωρα κανεις δεν εγινε σε μια βραδια πλουσιος... Ακομα και αυτοι που επιασαν τον παλμο του χωρου απο την αρχη επρεπε να περιμενουν καποια χρονια...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, citrous είπε

 Ακομα και αυτοι που επιασαν τον παλμο του χωρου απο την αρχη επρεπε να περιμενουν καποια χρονια...

Σε αυτήν την πρόταση νομίζω είναι όλο το ζουμί. Νομίζω ότι το επόμενο μεγάλο βήμα είναι να υιοθετηθούν ευρέως σε μεγάλες σελίδες ως μέσα πληρωμών (πχ amazon,ebay). Το πότε θα συμβεί άγνωστο αλλά πιστεύω ότι θα γίνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηδη γίνονται βήματα  συμφωνίες και test...Προσωπικά βλέπω stellar και ripple να πρωταγωνιστούν  και συντομα το καθε ενα Ισως στον τομεα του..

Πριν απο καθε μεγαλη αλλαγη  παντα  αυτος που φευγει δεν απλωνει χαλι για τον  επομενο .....Ισως ολο αυτο δεν ειναι καν τυχαιο αν παμε και ενα βημα παραπερα...απλα χρειαζεται χρονος για να υιοθετηθεί ευρεος απο τον κοσμο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παιδιά επενδύω σε ripple δεν βάζω χρήματα τρέλα μέσα 100 € δεν έχω χαλάσει καν και απλά ανεβάζω σιγά σιγά ripple και στο eobot σε κάνα 5ρι χρόνια παίζει να χει ανέβει κι άλλο σε κάνα 5ρι χρόνια θα είμαι 27 χρονών ποιος ξέρει παιδιά υπομονή θέλει το άθλημα δεν βιάζομαι να τα βγάλω κτλπ τα αφήνω να κάθονται και βλέπουμε πως πάει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που ανέφερες το eobot, τι παίζει με τα συμβόλαια; Αν πχ δώσω 100€ παίρνω μια ποσότητα Kh/s για 5 χρόνια; Συμφέρει το cloud mining; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, NobodyRankXV είπε

Εγώ παιδιά επενδύω σε ripple δεν βάζω χρήματα τρέλα μέσα 100 € δεν έχω χαλάσει καν και απλά ανεβάζω σιγά σιγά ripple και στο eobot σε κάνα 5ρι χρόνια παίζει να χει ανέβει κι άλλο σε κάνα 5ρι χρόνια θα είμαι 27 χρονών ποιος ξέρει παιδιά υπομονή θέλει το άθλημα δεν βιάζομαι να τα βγάλω κτλπ τα αφήνω να κάθονται και βλέπουμε πως πάει 

Χωρίς τελείες αδυνατώ να βγάλω νοημα.

Επεξ/σία από fingolfingr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ripple δεν εξορύσσεται... μαλλον θα εχει μπει σε καποιο αλλο που το ανταλλασει σε αυτο. Δεν ξερω τι συμβολαιο εχει αλλα θα προτιμουσα να κανω trading αυτα τα 100 ευρω για πεντε χρονια παρα να τα κλεισω για αυτο το διάστημα!

Επεξ/σία από citrous
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...