Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά έχω βάλει ένα ποσό κοντά στα 1.000 ευρώ με σκοπό να τα αφήσω μέσα ότι κι αν γίνει. 

Καλό θα ήταν να μου φέρουν και κέρδος, αλλά ήταν χρήματα που λέω αντί να πάρω το νέο iPhone ας τα βάλω εκεί και με το πέρασμα των χρόνων ποτέ δεν ξέρεις που θα πάνε οι αγορές και τι αξία θα έχουν τα crypto. 

Αν τα χάσω θα πω ότι μου έσπασε το iPhone που θα έπαιρνα ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, chryspano είπε

Αυτό το βίντεο το έβαλα για να δοθεί ένα ακόμη παράδειγμα απο μια διαφορετική οπτική γωνία, τώρα το πως το εξέλαβε αυτό η δική σου "αυθεντία" αυτό είναι ένα άλλο θέμα. 

 

Μα δε χρειάζεται. Αυτό σου λέω. Έχεις επειχηρήματα και φαίνεται ότι έχεις ασχοληθεί. Δεν χρειάζεται να βάλεις ένας δισεκατομυριούχο ο οποίος έχει ένα 2 gap gen πιθανότατα με σένα και τις απόψεις του. Υπάρχουν συγκεκριμένα "πρέπει" για να θεωρηθεί από το μέσο κόσμο που ανοίγει τη wiki/investopedia ένα νόμισμα. Αυτό δεν εμποδίζει μια μάζα κόσμου είτε έιναι 10 είτε είναι 20 είτε είναι 2-3-25Μ να χρησιμοποιεί ότι θέλει σαν currency ειδικά αν έχει σε εταιρείες ανταπόκριση.

 

1 ώρα πριν, chryspano είπε

Ναι INVESTΑRΟΥΝ, υπάρχει μεγάλη διαφορά

Δολάρια μπαίνουν στις τσέπες τους, τι δεν καταλαβαίνεις και πόσες φορές πρέπει να το ξαναγράψω?

 

Μα όλοι Investάρουν. Αυτοί που έχουν deriv, gov bonds, bonds, Fut, παίζουν σε OTC markets etc investάρουν. Δίνουν Fiat και παίρνουν ένα προιον. Το πρόβλημα σε είναι ότι δεν είναι currencies αν έχω καταλάβει σωστά. Δεν θα διαφωνίσω πολύ σε αυτό (αν και ο τόνος σου είναι προσβλητικός). Αυτό δε σημαίνει ότι δεν είναι ένα μέσο συναλλαγών αυτό καθαυτό δίχως μεσάζοντες σε πολλούς πράκτορες και περιπτώσεις. 

Το 2ο είναι untrue και δείχνει ότι είσαι και (παν)άσχετος εκτός από ξερόλας και νομίζεις ότι είσαι στα πορτοφόλια κάθε επιχείρησης και τράπεζας και γιαυτό γίνεται συζήτηση για τη κίνηση της GMO να πληρώνει υπαλλήλους σε BTC. Δε μπαίνουν σε όλους $ και είναι λάθος και το ότι οι εταιρείες και πλέον και χώρες (και σίγουρα και κεντρικές τράπεζες) δεν κρατάνε cryptos στο χαρτοφυλάκιό τους. Ειδικά οι τράπεζες που αποδεδειγμένα χρησιμοποιούν μεταξύ τους συγκεκριμένο/α cryptos.

Οι εταιρείες ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΠΟΡΤΟΦΟΛΙ ΤΟΥΣ (σε ποσοστό 95%) cryptos. Από εκεί και πέρα αν θέλουν να αλλάξουν πρέπει να πληρώσουν το ανάλογο fee.

Τώρα. Αν εσύ λες ότι κάποια εταιρεία δέχεται να πληρωθεί σε "γκαγκάουα" και να πληρώσει fees οκ πάσο. Εγώ πάντως αν ήμουν μεγάλη εταιρεία δε θα ψηνόμουν να πλήρωνα fees. Και προφανώς και πληρώνουν και ανάλογους φόρους λόγω πωλήσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, jimmakosapple είπε

Προσωπικά έχω βάλει ένα ποσό κοντά στα 1.000 ευρώ με σκοπό να τα αφήσω μέσα ότι κι αν γίνει. 

Καλό θα ήταν να μου φέρουν και κέρδος, αλλά ήταν χρήματα που λέω αντί να πάρω το νέο iPhone ας τα βάλω εκεί και με το πέρασμα των χρόνων ποτέ δεν ξέρεις που θα πάνε οι αγορές και τι αξία θα έχουν τα crypto. 

Αν τα χάσω θα πω ότι μου έσπασε το iPhone που θα έπαιρνα ;)

Όσο κι αν φαίνεται παραλογο για καποιους, το παραπάνω είναι σωστό. Έτσι το βλέπω τουλαχιστον εγώ. Όλοι λίγο πολυ εχουμε πετάξει λεφτά χωρίς λόγο. Και όταν παίρνεις ενα κινητό είναι ρίσκο (πτωση, κλοπή). Και όταν παίρνεις αμαξι ακομα περισσότερο (φίλος πριν χρόνια τράκαρε αμαξι του κουτιου 500 μετρα από την αντιπροσωπία).

Προφανώς και τα cryptos εχουν μεγαλο ποσοστό ρίσκου αλλα εχουν και καποια πιθανότητα κερδους.

Προσωπικά είχα δώσει 250€ (~300$) και όταν πήγε τότε καλα το ripple τραβηξα πίσω στον λογαριασμό γυρω στα 400$. Τα χρήματα αυτά τα εβαλα ξανα πίσω στο kraken όταν αρχισε να ανεβαίνει το litecoin. Τωρα εχω ενα ballance περίπου 1100$ από τα οποια θα τραβήξω σήμερα περίπου 100€.

 

Αν καποια στιγμή χαθουν και δεν προλάβω να τραβήξω κατι..... θα εχω χάσει 150€. Σιγά

 

Επεξ/σία από fingolfingr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, fingolfingr είπε

Όσο κι αν φαίνεται παραλογο για καποιους, το παραπάνω είναι σωστό. Έτσι το βλέπω τουλαχιστον εγώ. Όλοι λίγο πολυ εχουμε πετάξει λεφτά χωρίς λόγο. Και όταν παίρνεις ενα κινητό είναι ρίσκο (πτωση, κλοπή). Και όταν παίρνεις αμαξι ακομα περισσότερο (φίλος πριν χρόνια τράκαρε αμαξι του κουτιου 500 μετρα από την αντιπροσωπία).

Προφανώς και τα cryptos εχουν μεγαλο ποσοστό ρίσκου αλλα εχουν και καποια πιθανότητα κερδους.

Προσωπικά είχα δώσει 250€ (~300$) και όταν πήγε τότε καλα το ripple τραβηξα πίσω στον λογαριασμό γυρω στα 400$. Τα χρήματα αυτά τα εβαλα ξανα πίσω στο kraken όταν αρχισε να ανεβαίνει το litecoin. Τωρα εχω ενα ballance περίπου 1100$ από τα οποια θα τραβήξω σήμερα περίπου 100€.

Αν καποια στιγμή χαθουν και δεν προλάβω να τραβήξω κατι..... θα εχω χάσει 150€. Σιγά

Μπορούσες να αγοράσεις σουβλάκια όμως με μηδενικό ρίσκο και να γουστάρεις.

Με 250 ευρώ έπαιρνες 100 σουβλάκια (με πίτα και τζατζίκι) :lol:

 

Άκυρο και το σουβλάκι έχει ρίσκο... έχω φίλο τρυπιοχέρι στα 5 σουβλάκια που θα φάει το 1 του πέφτει κάτω. Για να μην πω για τις πατάτες....

Επεξ/σία από Avatar_GR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

24 λεπτά πριν, shadowfax-1- είπε

Το 2ο είναι untrue και δείχνει ότι είσαι και (παν)άσχετος εκτός από ξερόλας και νομίζεις ότι είσαι στα πορτοφόλια κάθε επιχείρησης και τράπεζας και γιαυτό γίνεται συζήτηση για τη κίνηση της GMO να πληρώνει υπαλλήλους σε BTC.

Untrue και διαστρεβλωμένοι είναι οι ισχυρισμοί σου, ειδικά δε για την GMO αν διάβαζες με προσοχή τις "πηγές" σου θα έβλεπες πως απλά προσφέρει τη δυνατότητα σε όποιον θέλει να λάβει ένα μέρος του μισθού του, ($88 εώς $880) σε bitcoin, καταλαβαίνεις φαντάζομαι πως πάλι έχουμε να κάνουμε με speculation και τίποτα άλλο, οι λογαριασμοί/υποχρεώσεις του υπαλλήλου που θα λάβει μέρος του μισθού του σε btc θα πληρωθούν όπως πάντα με fiat και το btc θα καταχωνιαστεί κάπου σαν speculation/τζόγος/investment πες το όπως θέλεις. Να μην ξεχνάμε πως η GMO έχει συμφέροντα στα crypto οπότε πιο πολύ για διαφήμιση και promotion γίνεται αυτό το πανηγύρι πάρα για οτιδήποτε άλλο.      

 

24 λεπτά πριν, shadowfax-1- είπε

και είναι λάθος και το ότι οι εταιρείες και πλέον και χώρες (και σίγουρα και κεντρικές τράπεζες) δεν κρατάνε cryptos στο χαρτοφυλάκιό τους.

Απο περιέργεια δώσε μια λίστα για να δούμε τι κρατάει ποιος, πόσο και πως το χρησιμοποιεί. Με άλλα λόγια SPECULATION!

25 λεπτά πριν, shadowfax-1- είπε

Οι εταιρείες ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΠΟΡΤΟΦΟΛΙ ΤΟΥΣ (σε ποσοστό 95%) cryptos

Τέτοιες μπαρούφες διαβάζω και αρρωσταίνω.

26 λεπτά πριν, shadowfax-1- είπε

Τώρα. Αν εσύ λες ότι κάποια εταιρεία δέχεται να πληρωθεί σε "γκαγκάουα" και να πληρώσει fees οκ πάσο. Εγώ πάντως αν ήμουν μεγάλη εταιρεία δε θα ψηνόμουν να πλήρωνα fees.

Το αν το fee θα το πληρώσει η επιχείρηση/εταιρεία ή ο πελάτης είναι άσχετο, το μόνο σίγουρο είναι οτι το fee θα πληρωθεί και η επιχείρηση θα λάβει τα δολάρια στο λογαριασμό της, όσοι θέλουν να speculaρουν και να κρατήσουν ένα μέρος σε btc όπως η Overstock δικαίωμα τους. Μην περιμένεις όμως επιχειρήσεις όπως αυτή https://www.bitgild.com/ να κρατάει τα bitcoin των πελατών της για να πληρώσει τους προμηθευτές της, αυτό είναι τελείως χαζό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Avatar_GR είπε

Μπορούσες να αγοράσεις σουβλάκια όμως με μηδενικό ρίσκο και να γουστάρεις.

Με 250 ευρώ έπαιρνες 100 σουβλάκια (με πίτα και τζατζίκι) :lol:

Άκυρο και το σουβλάκι έχει ρίσκο... έχω φίλο τρυπιοχέρι στα 5 σουβλάκια που θα φάει το 1 του πέφτει κάτω. Για να μην πω για τις πατάτες....

Μόνο το να σου πέσει είναι ρίσκο με τα σουβλάκια.

100 σουβλάκια έχουν μεγάλο ρίσκο φίλε μου...

Καρδιακά χοληστερίνη, εγκεφαλικά, όλα αυτά καραδοκούν.:P

Άσε που πρέπει να υπολογίσεις και τα παράπλευρα κόστη όπως κάνουν οι miners.

Εγγραφή γυμναστηρίου για να χάσεις τα κιλά που πήρες, αθλητικός εξοπλισμός, running shoes, gatorade - lucozade κτλ.

Άστα.... 

Ακόμα και τον cryso του crypto konia να πάρεις λιγότερο κινδυνεύεις.:lol:

Επεξ/σία από yiannis_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Avatar_GR είπε

Μπορούσες να αγοράσεις σουβλάκια όμως με μηδενικό ρίσκο και να γουστάρεις.

Με 250 ευρώ έπαιρνες 100 σουβλάκια (με πίτα και τζατζίκι) :lol:

Άκυρο και το σουβλάκι έχει ρίσκο... έχω φίλο τρυπιοχέρι στα 5 σουβλάκια που θα φάει το 1 του πέφτει κάτω. Για να μην πω για τις πατάτες....

H τρεχουσα τιμη ειναι 2.2 ευρω ανα τεμαχιο. Δεν ξερω απο που αγοραζεις εσυ.

Πρεπει να υπολογισεις και το ρισκο να ειναι αψητη η πιτα, κρεας απο γατες, χαλασμενο τζατζικι κλπ. Και αντε να βρεις το δικιο σου μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, shadowfax-1- είπε


Οι εταιρείες ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΠΟΡΤΟΦΟΛΙ ΤΟΥΣ (σε ποσοστό 95%) cryptos. Από εκεί και πέρα αν θέλουν να αλλάξουν πρέπει να πληρώσουν το ανάλογο fee.
 

Στο νόμισμα τους πληρώνονται όλοι. 

Μπαίνει εταιρεία ι/μεσαζοντας που κάνει αυτή τη δουλεια... 

Ένα plugin υπόθεση είναι. 

Ακόμα και ο Τάκης ο Τσέτσιλας δέχεται btc και ακόμα 10 alt και ούτε καν ξέρει τι ακριβώς γίνεται. 

20 ευρώ με το ΦΠΑ ζητάει από τον πελάτη και 20 ευρώ παίρνει. Ο πελάτης επιβαρύνεται τα fees του μεσαζοντα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

@fingolfingr Ρίσκο υπάρχει παντού, το θέμα είναι κατά πόσο μπορείς να το προσδιορίσεις ποιοτικά και ποσοτικά. Τα cryptos είναι ακόμα αρκετά απρόβλεπτα και στους 2 τομείς, ειδικά τα μικρότερα με μικρότερο adoption και μικρά δίκτυα.

@chryspano  Ένα νόμισμα έχει πολλές διαφορετικές λειτουργίες. Μπορεί να είναι και legal tender (τα cryptos δεν είναι και πιθανώς να μην γίνουν ποτέ), μπορεί να είναι μέσο συναλλαγών (τα cryptos είναι ήδη τέτοιο, είτε το αναγνωρίζεις, είτε όχι, πράγμα αδιάφορο). Επίσης μπορεί να είναι και λογιστική μονάδα, το λεγόμενο unit of account (και όχι, προφανώς τα cryptos δεν είναι) και τέλος μπορεί να είναι και μέσο κερδοσκοπίας - η μεγαλύτερη αγορά σε ημερήσιο τζίρο συναλλαγών είναι η αγορά του forex. Τώρα αν επειδή δεν πληρούν όλα τα παραπάνω συνδυαστικά, εσύ θες να τα λες πόκεμον ή υπερατού ξέρω 'γω, δικαίωμα σου, αυτό δεν αλλάζει την ουσία.

Και ακόμα κι αν αποτύχουν ως "νομίσματα"/μέσο συναλλαγών (πράγμα το οποίο αν συμβεί, μάλλον θα οφείλεται σε εξωγενείς τεχνολογικά παράγοντες και έχουν αρκετά χαρακτηριστικά που το δυσκολεύουν αυτό), η τεχνολογία από πίσω τους έχει πολύ δρόμο ακόμα και είναι άκρως εντυπωσιακή αν την αναλύσεις και φιλοσοφήσεις λίγο και γι'αυτό την παρακολουθώ.

Αυτό δεν με εμποδίζει απ'το να συμμετέχω και στην σπέκουλα που τόσο τονίζεις (και ποτέ δεν το έκρυψα/αρνήθηκα, αλλά όπως είπα είσαι νέος στο φόρουμ), αλλά δεν σημαίνει κάτι αυτό - δεν έχω τις αποταμιεύσεις μου σε κρυπτονομίσματα και 0 να πάνε όλα αύριο, δεν θα έχω άλλες οικονομικές συνέπειες, αφού ότι έχω σε αυτά τα θεωρώ de facto χαμένα και ότι έρθει, αν έρθει, θα είναι ένα μικρό μπόνους και τπτ άλλο και αυτή την αντιμετώπιση 'μεταδίδω' και στους διάφορους χρήστες που νομίζουν ότι με 5-10-100€ θα γίνουν εκατομμυριούχοι (η λογική του 'the moon' και λοιπά χαριτωμένα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Bspus είπε

Προσωπικα, ασχολουμαι πανω απο 5 χρονια, τοτε που ακομα ηταν σε διψηφια νουμερα. Ενδιαφερθηκα για την τεχνολογικη του καινοτομια και τις δυνατοτητες που προσφερει και που μπορει δυνητικα να προσφερει στο μελλον.

Διαβαζα για μηνες πως λειτουργει πριν σκεφτω καν να κανω καποια συναλλαγη και περασαν αρκετα χρονια μεχρι να βγαλω οποιοδηποτε κερδος. Φυσικα το κερδος ειναι ευπροσδεκτο αλλα οχι, δεν ξεκινησα να ασχολουμαι για speculation. Ειτε το πιστευεις ειτε οχι.

το έχεις καταλάβει ότι ταίζεις ένα troll όλη την ώρα ε? Και ακόμα δεν σου έχει δείξει τα πραγματικά του ταλέντα :D

Τώρα τα νησιά Marshall βγάζουν και αυτά το δικό τους ψηφιακό νόμισμα 

https://seekingalpha.com/news/3334936-marshall-islands-preparing-crypto?dr=1#email_link

νομίζω πλέον έχουμε περάσει και επίσημα στην νέα εποχή. Το επόμενο βήμα είναι να αρχίσουν χώρες να δέχονται Bitcoin για τις διεθνής εμπορικές συναλλαγές. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλόχες, έφτιαξα account στο coinbase και προσπαθώ να συνδέσω debit/credit card της AlphaBank και βγάζει το παρακάτω error: "Merchant does not support this transaction" άρα θεωρώ ότι δεν μπορώ να συνδέσω κάρτες της συγκεκριμένης τράπεζας.

Πρόσθεσα έναν λογαριασμό ταμιευτηρίου AlphaBank και μου ζητάει να στείλω ένα ποσό για verification, γνωρίζουμε ποίο είναι το ελάχιστο ποσό που μπορώ να τους στείλω για να προχωρήσει?

Thanx!:ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 minutes ago, Material_Defender_1032 said:

Αλόχες, έφτιαξα account στο coinbase και προσπαθώ να συνδέσω debit/credit card της AlphaBank και βγάζει το παρακάτω error: "Merchant does not support this transaction" άρα θεωρώ ότι δεν μπορώ να συνδέσω κάρτες της συγκεκριμένης τράπεζας.

Πρόσθεσα έναν λογαριασμό ταμιευτηρίου AlphaBank και μου ζητάει να στείλω ένα ποσό για verification, γνωρίζουμε ποίο είναι το ελάχιστο ποσό που μπορώ να τους στείλω για να προχωρήσει?

Thanx!:ph34r:

Με 3 ευρω το χεις κανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Zaknafein είπε

Ένα νόμισμα έχει πολλές διαφορετικές λειτουργίες. Μπορεί να είναι και legal tender (τα cryptos δεν είναι και πιθανώς να μην γίνουν ποτέ), μπορεί να είναι μέσο συναλλαγών (τα cryptos είναι ήδη τέτοιο, είτε το αναγνωρίζεις, είτε όχι, πράγμα αδιάφορο)

Σα να βιάζεσαι λιγάκι για να το βαφτίσεις μέσο συναλλαγών,  τρεις και ο κούκος το χρησιμοποιούν ως τέτοιο(να μην ξαναναφέρω τις κατηγορίες γιατί μερικοί θα "προσβληθούν"),  αλλά αν αυτό σε κάνει να νιώθεις καλύτερα τότε βάφτισε το όπως θέλεις. Μέσο συναλλαγών με το ίδιο σκεπτικό είναι και η πατάτα με το καλαμπόκι του παραγωγού που τα ανταλλάσσει με άλλα αγαθά, η ίδια διαδικασία ακολουθείται, mining/καλλιέργεια, αποθήκευση σε αποθήκη/πορτοφόλι, μεσάζοντας για να μετατρέψει το προϊον σε $$$ και στο τέλος απόκτηση των προϊόντων υπηρεσιών. Η μόνη διαφορά είναι οτι ο πατατοπαραγωγός είναι πιο ειλικρινής για το προϊόν του απο τον κάθε  "μπιτκοϊνάκια".

1 ώρα πριν, Zaknafein είπε

Και ακόμα κι αν αποτύχουν ως "νομίσματα"/μέσο συναλλαγών (πράγμα το οποίο αν συμβεί, μάλλον θα οφείλεται σε εξωγενείς τεχνολογικά παράγοντες και έχουν αρκετά χαρακτηριστικά που το δυσκολεύουν αυτό), η τεχνολογία από πίσω τους έχει πολύ δρόμο ακόμα και είναι άκρως εντυπωσιακή αν την αναλύσεις και φιλοσοφήσεις λίγο και γι'αυτό την παρακολουθώ.

Κανείς δεν είπε το οτιδήποτε αρνητικό για την τεχνολογία, ειδικά δε για τα νέα crypto που είναι "έτη φωτός" μπροστά. Τα crypto έχουν έρθει για να μείνουν, οι προσδοκίες ορισμένων είναι που πρέπει να αποκτήσουν μια κάποια επαφή με την πραγματικότητα, ειδικά δε όσον αφορά το btc. 

1 ώρα πριν, Zaknafein είπε

Αυτό δεν με εμποδίζει απ'το να συμμετέχω και στην σπέκουλα που τόσο τονίζεις (και ποτέ δεν το έκρυψα/αρνήθηκα,

Ουδέποτε το ανέφερα σαν κάτι αρνητικό, η αναφορά μου στη σπέκουλα έχει να κάνει μόνο για να δώσω έμφαση στο τι "κινεί την αγορά", δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το θεωρείς κάτι αρνητικό.  Θα μας πείραζε δηλαδή αν κάποιος με γνώμονα τη "σπέκουλα"/κέρδος χρηματοδοτούσε έρευνες και τελικά έβρισκε θεραπεία κατά του καρκίνου και άλλων ασθενειών?

1 ώρα πριν, Zaknafein είπε

αλλά όπως είπα είσαι νέος στο φόρουμ

Κάτι τέτοια άκυρα γράφεις και αδυνατώ να σε πάρω στα σοβαρά. 

1 ώρα πριν, Zaknafein είπε

δεν έχω τις αποταμιεύσεις μου σε κρυπτονομίσματα και 0 να πάνε όλα αύριο, δεν θα έχω άλλες οικονομικές συνέπειες, αφού ότι έχω σε αυτά τα θεωρώ de facto χαμένα και ότι έρθει, αν έρθει, θα είναι ένα μικρό μπόνους και τπτ άλλο και αυτή την αντιμετώπιση 'μεταδίδω' και στους διάφορους χρήστες που νομίζουν ότι με 5-10-100€ θα γίνουν εκατομμυριούχοι (η λογική του 'the moon' και λοιπά χαριτωμένα).

+1

 

1 ώρα πριν, chek2fire είπε

το έχεις καταλάβει ότι ταίζεις ένα troll όλη την ώρα ε? Και ακόμα δεν σου έχει δείξει τα πραγματικά του ταλέντα :D

 

Σα να σε βλέπω να καταπιέζεσαι λίγο, γιατί δεν εκφράζεσαι πιο ελεύθερα όπως έκανες παρακάτω?  Ούτως η άλλως η μόνη σου άλλη "συνεισφορά" είναι είτε να μας παπαγαλίζεις "bitcoin to the moon" και πόσο "μεγάλο και τρανό" είναι.   

Spoiler

P6hPlGN.png

 

Spoiler

iqbo88R.jpg

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σοκαρίστικα!

Δεν περίμενα τέτοια λόγια απο τον chek2fire. Έπεσε πολύ στα μάτια μου.

 

Shame! Shame! Shame!

Επεξ/σία από Silverage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, chryspano είπε

Κάτι τέτοια άκυρα γράφεις και αδυνατώ να σε πάρω στα σοβαρά.

Δεν είναι καθόλου άκυρο, μου απάντησες σαν να είμαι bitcoin evangelist και "to the moon", ενώ δεν είμαι (και αν δεν ήσουν νέος στο φόρουμ, θα το ήξερες, αυτό είπα). Αλλά κατανοώ ότι έχεις σκαλώσει στο μέσο συναλλαγών, οπότε δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο. Πατάτα; πατάτα πες το, πάλι δεν αλλάζει κάτι.

Όσο για την σπέκουλα, το είπα με την έννοια του disclaimer, γιατί εσύ μπορεί να κρίνεις το μήνυμα, αλλά όταν ο αγγελιοφόρος δεν είναι ουδέτερος, πρέπει να υπάρχει το κατάλληλο "φίλτρο". Και επειδή σε βλέπω να έχεις ένα πάθος με το bitcoin, όχι δεν είμαι κάτοχος, εκτός αν μετράνε τα 12 satoshi που έχουν ξεμείνει στο Bittrex από trades :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...