Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, korakios είπε

να πάρεις με δόσεις κλιματιστικό , απο εκεί ξεκινάς , και πας στο enter

στη WV έστειλες αμφισβήτηση ?

Εμείς με ΚΟΤ τι κάνουμε ; Χέρια ψηλά; watt and wolt home  fixed τι λέει;

Επεξ/σία από archiezulu
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, korakios είπε

να πάρεις με δόσεις κλιματιστικό , απο εκεί ξεκινάς , και πας στο enter

στη WV έστειλες αμφισβήτηση ?

Ναι, τους είχα στείλει πριν παω στην ΔΕΗ, και τους είχα πεί για την ρήτρα και το ΟΣΤ και πήρα την τυποποιημένη απάντηση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, archiezulu είπε

Εμείς με ΚΟΤ τι κάνουμε ; Χέρια ψηλά;

ψηλά περιμένοντας την επιδότηση

0,15 <=300kw/μήνα με προσαύξηση αυτού του μήνα +0,19 και του επόμενου +0,23

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, korakios είπε

να πάρεις με δόσεις κλιματιστικό , απο εκεί ξεκινάς , και πας στο enter

 

Εχω και κλιματιστικό. Ουσιαστικά ειναι το σπιτι της υπερήλικης μητέρας μου,που μένει εκεί με μια γυναίκα που την προσέχει. Εχει μεγάλο θέμα με το κρύο γενικά. Ακομα και καλοκαίρι με κουβέρτα σκεπάζεται.

Αρα να πάω στο DEH ENTER? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tsapadim είπε

Ναι, τους είχα στείλει πριν παω στην ΔΕΗ, και τους είχα πεί για την ρήτρα και το ΟΣΤ και πήρα την τυποποιημένη απάντηση

όπου και να κάνεις ΡΑΕ myrae ή ΣτΚ να ξέρεις οτι θα καθυστερήσει αρκετά , στο λέω απο τώρα

την προσφορά στην κάνανε μέσω τηλεφώνου ? Αν ναι είναι καλό πάτημα μαις και θα ζητήσεις ηχογράφηση που φαίνεται οτι κάνανε τη μαμουνιά για τη ρήτρα

αν κάνεις μέσω ΣτΚ να κάνεις και κοινοποίηση στο [email protected] (προστασία καταναλωτή)

Υπόψιν ,και ο ΣτΚ και η Προστασία του Καταναλωτή δεν μπορούν να επιβάλλουν , ο ΠτΚ μου είπαν σε άλλο φόρουμ οτι μπορεί να επιβάλλει πρόστιμο

Η ΡΑΕ δεν έχω ακούσει ακόμα κάτι

Εσύ πως θα κινηθείς ?

5 λεπτά πριν, xraxra είπε

Αρα να πάω στο DEH ENTER? 

ναι

6 λεπτά πριν, archiezulu είπε

Γνώμη για w&v home fixed ?

έστω και το online να πάει 0,15 καλύτερα θα είσαι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

όπου και να κάνεις ΡΑΕ myrae ή ΣτΚ να ξέρεις οτι θα καθυστερήσει αρκετά , στο λέω απο τώρα

την προσφορά στην κάνανε μέσω τηλεφώνου ? Αν ναι είναι καλό πάτημα μαις και θα ζητήσεις ηχογράφηση που φαίνεται οτι κάνανε τη μαμουνιά για τη ρήτρα

αν κάνεις μέσω ΣτΚ να κάνεις και κοινοποίηση στο [email protected] (προστασία καταναλωτή)

Υπόψιν ,και ο ΣτΚ και η Προστασία του Καταναλωτή δεν μπορούν να επιβάλλουν , ο ΠτΚ μου είπαν σε άλλο φόρουμ οτι μπορεί να επιβάλλει πρόστιμο

Η ΡΑΕ δεν έχω ακούσει ακόμα κάτι

Εσύ πως θα κινηθείς ?

ναι

έστω και το online να πάει 0,15 καλύτερα θα είσαι

0,17 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

όπου και να κάνεις ΡΑΕ myrae ή ΣτΚ να ξέρεις οτι θα καθυστερήσει αρκετά , στο λέω απο τώρα

την προσφορά στην κάνανε μέσω τηλεφώνου ? Αν ναι είναι καλό πάτημα μαις και θα ζητήσεις ηχογράφηση που φαίνεται οτι κάνανε τη μαμουνιά για τη ρήτρα

αν κάνεις μέσω ΣτΚ να κάνεις και κοινοποίηση στο [email protected] (προστασία καταναλωτή)

Υπόψιν ,και ο ΣτΚ και η Προστασία του Καταναλωτή δεν μπορούν να επιβάλλουν , ο ΠτΚ μου είπαν σε άλλο φόρουμ οτι μπορεί να επιβάλλει πρόστιμο

Η ΡΑΕ δεν έχω ακούσει ακόμα κάτι

Εσύ πως θα κινηθείς ?

Το φαντάζομαι οτι θα αργήσει, δεν έχω καμια προσδοκία να λυθει φέτος αυτό.

Όχι οτι δεν το εκτιμώ, αλλά για έναν απλό μπούσουλα του τι θα λέει η καταγγελία και πως θα την διατυπώσω ήρθα και θα φύγω με 10 προβλήματα, με ρήμαξες τρομάρα σου.

Μέσω τηλεφώνου έγινε η προσφορά και το μόνο που είχε αναφερθεί είναι ότι θα είναι πιο φτηνή η kwh και θα έχει λιγότερη ετήσια συνδρομή για 1-2 έτη. Θα αναφέρω στην καταγγελία να ζητηθούν οι ηχογραφήσεις.

Από ότι μου λες πάντος, νομίζω καλύτερα να κάνω την καταγγελία στον Στκ με κοινοποίηση στην Πτκ, παρά να παω στην ΡΑΕ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς είμαι πολύ άτυχος. Για όσους δεν θυμούνται , μου απέρριψαν την αίτηση από μέσα Σεπ στην ΕΦΑ γιατί μου είχαν αλλάξει μετρητή (χάλασε ο παλιός αρχές Σεπ) και δεν είχε περαστεί η αντικατάσταση στο σύστημα.

Κατάφερα σήμερα και μίλησα (από κονέ) με άτομο της τοπικής ΔΕΔΔΗΕ και μου είπε ότι λόγω της αναδιοργάνωσης και της μετακίνησης προσωπικού, αυτήν την περίοδο περνάνε τις αντικαταστάσεις του...Μαρτίου...😤 και ότι όπου και να ζητήσω να μεταφερθώ θα ακυρωθεί μέχρι να περαστεί ο σωστός μετρητής μιας και το άτομο αυτό είναι που εγκρίνει την αλλαγή από μεριάς ΔΕΔΔΗΕ (και δεν μπορεί να κάνει τίποτα μιας και στον αριθμό παροχής φαίνεται ακόμα ο παλιός).

Μπανανία 2021.

Έχασα την προσφορά της ΕΦΑ και τώρα κινδυνεύω να χάσω και τη ΔΕΗ online (φαντάζομαι η αίτηση που τρέχει θα έχει το ίδι κολλημα).

Να πω ότι φταίω; Βασικά φταίω που ανακοίνωσα τη βλάβη αν και όταν θα πήγαιναν από τις καταμετρήσεις να επιβεβαιώσουν τις τιμές που έδωσα, πάλι τα τέτοια μου θα έπαιρνα.

🤬🤬🤬

  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, tsapadim είπε

Από ότι μου λες πάντος, νομίζω καλύτερα να κάνω την καταγγελία στον Στκ με κοινοποίηση στην Πτκ, παρά να παω στην ΡΑΕ?

μη νομίζεις και εγώ δεν ξέρω τι να σου προτείνω , ίσως ΡΑΕ

για το κείμενο ξεκίνα εσύ ένα μέσα σε spoiler και το μαζεύουμε

 

9 λεπτά πριν, liakjim είπε

Έχασα την προσφορά της ΕΦΑ και τώρα κινδυνεύω να χάσω και τη ΔΕΗ online (φαντάζομαι η αίτηση που τρέχει θα έχει το ίδι κολλημα).

Να πω ότι φταίω; Βασικά φταίω που ανακοίνωσα τη βλάβη αν και όταν θα πήγαιναν από τις καταμετρήσεις να επιβεβαιώσουν τις τιμές που έδωσα, πάλι τα τέτοια μου θα έπαιρνα.

myrae ένα αίτημα/παράπονο κατα διαχειριστή και πάροχου (ΔΕΔΔΗΕ&ΔΕΗ) αν κολλά η αίτηση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xraxra είπε

Εχω και κλιματιστικό. Ουσιαστικά ειναι το σπιτι της υπερήλικης μητέρας μου,που μένει εκεί με μια γυναίκα που την προσέχει. Εχει μεγάλο θέμα με το κρύο γενικά. Ακομα και καλοκαίρι με κουβέρτα σκεπάζεται.

Αρα να πάω στο DEH ENTER? 

Για πληροφόρηση. μήπως το χρειαστεί και κάποιος άλλος.

Πηγα σε καταστημα ΔΕΗ. Ρωτησα τι χαρτιά χρειάζονται (επειδη προκειται για το σπιτι της μητέρας μου και ο λογαριασμος ειναι στο όνομα της)

Ζητησαν εξουσιοδότηση -ειπα απο gov να βγεί-ειπαν οκευ. Ε9 της μητέρας μου. Ταυτοτητα δικια της και δικιά μου.Λογαριασμο εξοφλημένο του προηγούμενου παρόχου(επειδή το ειχα να πληρωνεται με πάγια,θα το πληρώσω ,και θα ακυρώσω την πάγια) και φωτογραφια τις ενδειξεις.

Θα με χρεώσουν εγγυηση (100 ή 130 είπαν) την οποία οταν βγει ο πρωτος λογαριασμός και πάω και τον πληρώσω,μετά θα εχω κωδικό πληρωμής και θα κάνω πάγια,και μετά θα μου επιστρέψουν την εγγύηση,κάπως ετσι μου τα ειπε η κοπελίτσα εκεί.Δεν κάνω λέει τιποτα στην nrg. Παει μετά ο ΔΕΔΔΗΕ (φαντάζομαι για μέτρηση) και μετά ο ΔΕΔΔΗΕ "ενημερώνει " την προηγούμενη εταιρία.

Παιδιά, εσείς οι πιό έμπειροι,τα βλέπετε σωστά αυτά που μου είπε? Πρέπει να προσέξω κάτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα μου ήρθε λογαριασμός και βλέπω την προσαρμογή σύμφωνα με το άρθρο 10.1 σχεδόν 100% αύξηση. Για 150kwh πως σας φαίνεται ο λογαριασμός? Είμαι στην εταιρεία φυσικό αέριο Ελλάδος

IMG_20211125_165804.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...